Kultura

Magus
24.9.2009 08:38
Nejlepší spisovatel všech dob?
Kdo je podle vas ten nejnej spisovatel/ka?
Autorská citace #1
24.9.2009 09:04 - noir
Karel Čapek prej byl skvělej v hodu koulí, Goethe vynikal v maratonském běhu a Blake byl nepřekonatelný v severské kombinaci-však se taky ten způsob startování jmenuje po něm (jen málo lidí ví, že se vlastně jmenoval Willliam Gundrsen Blake).
Autorská citace #2
24.9.2009 12:21 - Merlin
Autorská citace #3
24.9.2009 14:25 - Lokken
Nejlepší spisovatel všech dob je nepochybně Magus - alespoň v kategorii "Kdo založil nejvíce zbytečných diskuzí?"
Autorská citace #4
24.9.2009 14:26 - Ebon Hand
V tomto nesouhlasím, jelikož v jeho diskuzích většinou nejrychleji příbývají reakce. Ostatní diskuze jsou proti tomu matnou šedí.. :-)

Merline! To se budeme hádat!
Autorská citace #5
24.9.2009 14:35 - sirien
...nevim o čem když je očividné že nejlepší sem já...
Autorská citace #6
24.9.2009 14:41 - Magus
ebon diky =)
Vy ste ale... Myslim spisovatel jako je Tolkien , Knaak atd. a ne Siriene a Meline vy...I kdzy Sirien je na stejne ceste=D
Autorská citace #7
24.9.2009 14:45 - sirien
To je jen kvůli tomu že nemáš dostatečně čistý pohled na to srovnat mé a Tolkienovo dílo, jinak bys viděl, že je Tolkien až krůček za mnou...
Autorská citace #8
24.9.2009 14:48 - Magus
=D=D=D
Autorská citace #9
24.9.2009 15:00 - Merlin
ptal ses kdo je podle mě nejlepší..a já ti odpovídám . Protože nic jiného na tuto otázku nelze odpovědět. pro každého je nejlepší někdo jinej.
Autorská citace #10
24.9.2009 15:14 - Ebon Hand
Nejlepší jsem já a to i pro tebe! Ty jsi horší, protože ten nezbytný kousíček talentu nutný k prvenství jsi investoval do kreslení.
Žádněj Token ani Kajak.
Sirioen je pindal, ten vyhrává jen soutěže pindání a honění trika (i když v tom je šampion)..
Autorská citace #11
25.9.2009 10:50 - Ebon Hand
Takže jsem to já! Vzal jsem vám vítr z plachet. :-)
Protože jako správný mistr svého řemesla již nic nepíšu a všechno všude kritizuji.
Pokud budete chtít podpis na Dálavě budu v dopoledních hodinách rozdávat autogrami, slečnám soukromé audience v hodinách večerních. Přípitky budu přijímat kdykoliv.
Autorská citace #12
25.9.2009 12:31 - Jerson
Největší spisovatel je podle mě maník, co sepsal knihu, která se nejvíc prodává. To je Bible. Jenže tady je problém, protože místo aby napsali "kolektiv autorů", tak tvrdí věci jako "dle diktátu boha zapsal Marek / Matouš / Jan / jánevímkdoještě", a navíc ty pozdější korekce, vypouštění textů, vkládání textů. Těžko říct.

Každopádně kdybych to měl brát podle sebe, tak Mark Twain je první - Dobrodružství Toma Sawyera je knížka, kteoru mám v knihovně absolutně nejdéle a pořád si ji občas přečtu. Druhý je Alan Alexander Milne - napsal Medvídka Pú. To je knížka ... to musíte číst, těžko se to popisuje. Některé pasáže umím zpaměti a četl jsem ji mnohokrát. Dokonce jsem ji vyřadil z knihovny, odložil a znovu vypátral, protože mi chyběla. Je to skvělé čtení před spaním - dá se číst i přítelkyni. A hlavně ty charaktery. Ta dětská upřímnost (: )
Autorská citace #13
25.9.2009 12:43 - Merlin
Jerson: divadlo Sklep to vyjádřilo jasně...první díl je starý a tenký a celý díl se čeká na hlavního hrdinu, druhý díl mladý a tlustý a je zase celý jenom o něm. A navíc, ani se autor nepodepsal...i když já napsat něco takovýho...:)

Ebon Hand: jenže ty si nikdy nic nenapsal. Spisovatel musí aspoň něco napsat. takže mezi těmi spisovateli co nic nenapsali, jsi samozřejmě jednička. mezi těmi co něco napsali jsem jednička já.
A to že je Sirien velmistr v pindání je holý fakt...
Autorská citace #14
25.9.2009 12:44 - Vannax
Jerson: ...postava prasátka nazvaná Prasátko, kavka Kocanda... jj, charakterovýmu rozložení už snad konkurovala jedině televizní Bludička s vílou Mejvys a televizí Ednou.

Jinak co se Bible týče, tak podle mně to Marek, Matouš i Honza měli jako opisování za trest, protože tam pořád pindaj o tom samým. Prostě často zmiňovaná wall-of-text, spam nebo jak to chce kdo nazvat. Jenom nevím, proč po tom vydavatelé pořád tak pasou.
Nevádvno jsem si na jedný služebce všimnul, že tuhle kroniku, nebo jak to nazvat, cpou i do hotelů do nočních stolků. A jak jsem si všimnul, tak se toho chytli i v jiných státech a přeložili to do jiných jazyků... prostě neuvěřitelný...
Autorská citace #15
25.9.2009 12:48 - Vannax
Možná by stálo za to, aby se opět sešel nějakej kolektiv autorů a sepsal příběhy biblických postav po 20 letech. Zajímalo by mně, jestli by to byl taky takovej trhák jako původní předloha.... :-)
Autorská citace #16
25.9.2009 13:04 - Magus
No ja nevim jestli se da Bible nazvat knihou spise neco jako sepsanezakony ktere jsou vlozene do pribehu...Jinak podle mne je nej Tolkien!!
Autorská citace #17
25.9.2009 13:14 - Merlin
Magus: četl jsi vůbec bibli? To že je rozdělené na Starý a Nový zákon, nemá se zákonem nic společnýho. Jsou tam popsány příběhy v pravém slova smyslu a narozdíl od některých "rádoby" autorů mají pointu
Autorská citace #18
25.9.2009 13:16 - Blaine
Magus: Bible jsou pribehy, ktere skryvaji pouceni. Je to milostna basen. V Bibli je spousta ruznych veci.
Autorská citace #19
25.9.2009 13:19 - Lotrando
Tak ono u nás se pod označením Bible často myslí jen Nový zákon.
Autorská citace #20
25.9.2009 13:20 - Blaine
Lotrando: S timto jsem se nikdy nesetkal. Pokud nekdo mluvil o Bibli, vzdy mluvil o obou castech.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.064305067062378 secREMOTE_IP: 3.14.70.203