Kultura

Magus
10.11.2009 12:21
Jak vytvořit hru?
Zajímavé by mohlo být zjistit jaká by měla být ta nejlepší hra.
12.7.2014 13:09 - Jerson
York píše:
Plánuješ k tomu sepsat něco settingového? Bez toho to je fakt hodně crunchy...

Nevím co je to crunchy, ale setting bude v pravidlech Omegy. K CPH nejspíše nastíním několik možností, co v nich lze hrát, ale nebudu žádný nějak detailněji zpracovávat.
12.7.2014 13:16 - York
Jerson píše:
setting bude v pravidlech Omegy


Máš už nějakej nástřel, klidně útžkovitej?
12.7.2014 13:31 - Jerson
Svět v alternativní realitě roku 1939, ve kterém v roce 1938 došlo k Československo-německé válce. Exsitují a fungují různé vynálezy, které se v reálném světě neuchytily, například Teslovo věže na bezdrátový přenos elektřiny. Také se vyskytují různé další fenomény (známé z reálného světa), jako přenos vědomí či duše, oživování mrtvých, telepatie, sdílená inteligence, chemické a technologické způsoby měnící lidské myšlení a chování, atd. Některé z nich možná skutečně fungují, ale žádný není potvrzen. Nicméně každý z nich by se v nadcházejícím konfliktu mohl stát zbraní, proti které nebude obrany - a právě tomu se snaží zabránit organizace Projekt Omega, která si dala za úkol všechny tyto fenomény prozkoumat a zdokumentovat.
Stačí to takto?
12.7.2014 13:34 - York
Jako teaser dobrý, chceme víc :-)

edit:
- Jak došlo k té válce? Jak dopadla?
- komu Omega ty získané informace hodlá dát? Nebo jak jinak je využije k ovlivnění nadcházejícího konfliktu?
- jak dobře má Omega svůj archiv zabezpečný? Stalo se už někdy, že nějaké informace unikly (a někdo je třeba zneužil)?
- jaký status má Omega v mezinárodním měřítku - ví se o její existenci? Pokud ano, je to tajná informace? Jednají zástupci světových mocností s vedením Omegy?
- odkud se rekrutují agenti Omegy - jsou přetahování bez vědomí jejich nadřízených, takže agent může sloužit zároveň nějakému státu a Omeze?
- stalo se už někdy, že by výzvědná služba nějakého státu do Omegy cíleně nasadila svého agenta?

PS: Doporučuju hodit si to (a odpovídat) do vlastní diskuse, tady je to dost zastrčené.
12.7.2014 19:08 - Jerson
Odpověděl jsem v sekci Omegy
13.7.2014 17:51 - chrochta
Siriene, vytrhl jsi část citátu z kontextu. Sice je hezké, že máme oficiální a legální překlad (pokud to dobře chápu, tak sem spadá i SRD), ale… na kvalitním papíře s profi grafikou to vytištěné asi nebude, ne? A něco dalšího k tomu (propagace a cokoli by bylo potřeba) nejspíš taky ne.

Jersone, cokoli kvalitního, co vyjde, je přínosem. A tvůj nástřel prostředí vypadá fakt dobře, dokonce by mohl získat i nějakou tu neočekávanou „literární podporu“ v podobě Bandžuchovy Ve jménu republiky.

Pokud to správně chápu, tak problém momentálně není se systémem (dodržet podmínky použití „volně přístupných“ by snad nemuselo být těžké), ale spíš totální nezájem s nabídnutým pracovat. Či lépe řečeno, cokoli dělat, protože to je náročné, vyžaduje dlouhodobou investici (hlavně úsilí) a návratnost je ve hvězdách.
13.7.2014 19:24 - sirien
chrochta píše:
na kvalitním papíře s profi grafikou

nevím, tohle je podle mě hrozně přeceňované. Informace je informace, text je text. Čím mladší generace, tím menší rozdíl mezi formáty vnímá a i starší generace jsou zasažené tablety, e-čtečkami...

Ostatně samotný originál Fate je distribuovaný jako PDF pay-what-you-want produkt.
13.7.2014 20:13 - Jerson
Osobně mi o návratnost nejde - Omegu chci vydat pro své vlastní potěšení, nečekám, že by se mi zaplatila i jen setina práce, bude mi muset stačit, pokud pokryju náklady.
(A taky bude mít Omega ještě další věc, ze které se podle mě většina kupujících posadí na zadek, ale to tady ventilovat nebudu :-)

Btw. pobavil mě tenhle Sosiho dávný příspěvek :-)
Sosáček píše:
Jinak, rad bych poznamenal ze "kritika" a "Jerson" jsou dve veci ktere k sobe maji hodne daleko :D
13.7.2014 20:17 - Alnag
Jerson píše:
(A taky bude mít Omega ještě další věc, ze které se podle mě většina kupujících posadí na zadek, ale to tady ventilovat nebudu :-)


Přibaleného Jersona v každé krabičce? :)
13.7.2014 20:29 - Element
Ja to tipuju na nejake vystrihovanky vzducholodi, ponorek atd :)
13.7.2014 21:46 - ShadoWWW
Vystřihovánku Jersona :)
13.7.2014 22:33 - Sparkle
Já tipuju takový ten kovový znak Omegy, co Jerson s sebou nosí na cony, jako součást balení :)
13.7.2014 23:54 - sirien
...a já ho nosim v peněžence i v Austrálii (mě tak napadá, že štěstí že se na to neptali na letišti. "what is this?" "nothing, just ID bedge of one international secret paramilitary organization...")
14.7.2014 06:52 - Jerson
S odznáčky mám trochu jiné plány, ale model Jersona sledující osoby při pohybu v místnosti by šel :-) Nicméně ne, myslel jsem něco jiného.
18.3.2015 19:31 - ShadoWWW
Dnes jsem narazil na hodně zajímavý článek od Vilmy Kadlečkové. Je docela dlouhý, rozdělený do několika stran (kapitol), ale stojí za to.

Dozvíte se v něm o počátcích RPG scény u nás, zákulisí ALTARu, včetně toho, co ve skutečnosti znamená zkratka ALTAR, jak se žije v Brně a mnoho dalšího zajímavého.

Chci vás na článek jen navnadit, ne ho ve zkratce shrnout, protože to si ten článek nezaslouží. Je tam toho až příliš zajímavého. Musím na něj dnes pořád myslet. Vyjádřím se k němu později, no vy můžete klidně hned. :)
18.3.2015 19:58 - York
Chceš říct, že jsi to neznal? :)
18.3.2015 21:28 - ShadoWWW
No ne. Asi jsem něco zaspal. :)
18.3.2015 21:33 - Colombo
Už to tu někdo dával. Mám pocit, že dokonce ty sám.
18.3.2015 21:35 - ShadoWWW
Já určitě ne. Já jsem na to narazil až teď.
18.3.2015 21:48 - ShadoWWW
No, protože jsem asi poslední, kdo to tu četl, tak zmíním svůj názor: Překvapilo mě, jak málo lidí tenkrát pracovalo na české RPG scéně a jak už tenkrát to bylo drsně amatérské a nadšenecké a málo profesionální. Z tiráže Dračího doupěte měl člověk pocit, že na DrD pracuje celá plejáda lidí, ale tady z toho článku je patrné, že většina lidí z tiráže buď odpadla hned na začátku, nebo v průběhu a zbytek tvořili testeři. Na pravidlech samotných pracovala jen velmi omezená skupina lidí v dost fandovských podmínkách.

Jako že jsem měl představu, že na začátku těch 90. let tu byl ještě trh pro profi vydávání DrD ve velkém měřítku, ale podle článku to bylo celou dobu spíš altruistické.

Jak zmiňovala ten Damoklův meč, kdy už vyjdou Pravidla pro pokročilé a pak zas Pravidla pro experty, trochu mi to připomnělo Damoklův meč při překládání příruček D&D 4E. :) Mimochodem by mě docela zajímalo, do jaké fáze MK přeložil pravidla D&D, než se rozhodl dělat na DrD.

Také mě zaujalo, jak si lidé z branže dříve či později uvědomovali, že vydávání RPG profesionálně má stále menší potenciál a že když má člověk rodinu, je nutné začít dělat něco jiného. Také mě zaujala ta paralela s psaním Sci-Fi, že psát tento žánr v Česku znamená přinejlepším žebráckou hůl.

V podstatě celý ten článek vyznívá, že pracovat na čemkoliv okolo RPG nebo psát Sci-Fi či fantasy je zábavné v bezstarostné době mládí, ale přechodem do dospělého, neřknu-li rodičovského života se člověk z toho sna chtě nechtě probouzí. (Což koresponduje s odchodem Alnaga.)

Zajímavá sonda do minulosti. Zajímalo by mě, jestli Martin Klíma a další velikáni té doby ještě občas hrají Dračí doupě a co případně říkají na dnešní RPGčka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.069430112838745 secREMOTE_IP: 18.117.183.150