Kultura

Magus
10.11.2009 12:21
Jak vytvořit hru?
Zajímavé by mohlo být zjistit jaká by měla být ta nejlepší hra.
Autorská citace #62
11.11.2009 13:07 - noir
ilgir: Ty děti máš? A bavíš se s nimi jako rovný s rovným? T.j. nepoužíváš vůči nim jinou syntax, jiné fráze a jiné modely chování než vůči vlastním vrstevníkům?
Autorská citace #63
11.11.2009 13:17 - ilgir
Mám dva mladší sourozence a tak nějak jsem zjistil, že ponižováním nedosáhneš uspokojivých výsledků.
Autorská citace #64
11.11.2009 13:17 - Jerson
Noldo, klidně jmenuj. Ať si pak někdo (třeba já) nemyslí, že do té či oné kategorie spadá, a ono ne - nebo naopak.

Nicméně je tui ještě jedna věc - jak by to vypadalo, kdyby každý z místních chytráků (včetně mě) napsal svůj názor/návrh/radu a po dvou nebo třech odmítnutích by se už tedy neangažoval? Protože mám dojem, že takový Void by měl tak tři strany, a rozhodně by nedošlo k jeho testování.

Protože stejně jako se dá i ve špatně sepsaném systému najít nějaký využitelný potenciál, dá se i v namyšlené kritice najít nějaká užitečná rada. Přičemž práce jedné i druhé strany na nalezení takového pozitivního prvku je zhruba stejná (a daná poměrem délky textu k množství užitečných rad)

Kritizovanému pisateli technicky nic nebrání v tom, aby si z odpovědi vzal jen kousek, který považuje za užitečný, nebo ji shodil ze stolu rovnou (a myslím, že většina lidí to tak dělá naprosto automaticky) - takže v čem je problém?

Nicméně jsem rád, že sem ty, Ebon a tuším Alef napíšete, pak se můžu zastavit a zamyslet, jestli to zbytečně nepřeháním.

Edit: Ilgire, a jak dosáhneš uspokojivých výsledků, když trpělivé vysvětlování selhává, trpělivost dochází a druhá strana nejeví změnu? I když bych nerad, aby se tohle téma změnilo na debatu o výchově dětí, mě jen zajímá, jak bys postupoval ty.

Protože přeci jen vezmi v potaz, že někteří z nás Magusovi postkyli řadu doporučení, tedy investovali svůj čas a úsilí, na Magusovo výslovnou prosbu, a co z toho mají? Buď odpadli, a nebo jsou teď (když trpělivost došla) kritizováni lidmi, kteří neposkytli radu ani jednu.
Autorská citace #65
11.11.2009 13:24 - noir
ilgir: Já mám dvě vlastní děti. A jako otec jsem dospěl k tomu, že někdy vysvětlování přestává mít smysl. Racionální argumenty holt na děti nemají tak silný dopad jako něco s emocemi.
Autorská citace #66
11.11.2009 13:32 - Noldo2
Ne Jersone, Tebe si naopak vážim. Spíš jsem myslel účastníky hádky o smyslu umění, používající argumenty typu "Když jsi nečetl <tohle> a <tamto>, tak mi nestojíš za to, abych ztrácel svůj drahocenný čas s takovým nevzdělancem". Pipux tu psal teď něco v podobnym duchu.

IMHO skromnost člověka ctí víc než to, kolik toho přečet. Hříchem je pýcha, ne nevzdělanost. Magus se navíc o náš/váš názor zajímal. Pokud někomu nestojí za odpověď, chyba je u něj, ne u Maguse.
Autorská citace #67
11.11.2009 13:35 - Blaine
Noldo: to se dohadoval sirien s noirem. A myslim, ze se hadali, protoze oba stali na jedne strane barikady a ani jeden se nemohl pohnout z mista. Byla to diskuze, ktera pokud odeberes osobni utoky, mohla byt zajimava pro cloveka sediciho na lavicce jenom minimalne do diskuze prispiva.
Autorská citace #68
11.11.2009 13:43 - Jerson
Noldo, já i tenhle argument zase vidím v souvislostech, takže mi až tak špatný nepřijde. Protože pokud spojíš požadavek "chci vytvořit něco originálního" s tvrzením "znám jen dvě věci z tisíce a neznám ani deset nejvýznačnějších", tak se nedivím, že stačí jen málo opakování, než člověku dojde trpělivost a použije Tebou zmíněný argument včetně urážek.

Mně třeba přijde, že Magus má přístup "Chci vytvořit hru, a chci tam mít tohle, přes to nejede vlak, ale protože nemám dost zkušeností, tak mi se zbytkem poraďte. Ale nesahejte mi na to co už mám."
Tím se dostávám k tomu, že jako tvůrci mu chybí nějaká myšlenka. A právě tahle myšlenka je velmi obtížná, ne-li nejtěžší část procesu tvorby RPG. Navíc je dobrých myšlenek relativně málo.

Ale zase musím říct, že Commando tu myšlenku může mít, stačí jen víc promyslet to jejich přelévání schopností, aby bylo opravdu zajímavé.
Autorská citace #69
11.11.2009 13:59 - Colombo
Blaine: a já jsem vzduch?
Autorská citace #70
11.11.2009 14:09 - Blaine
Colombo: Omlouvam se, jestli jsem te nezminil! Cela ta diskuze pro me byla docela prinosna, dozvedel jsem se o par vecech a ruznych pristupech k umeni.
Autorská citace #71
11.11.2009 14:26 - Magus
Jerson píše:
Chci vytvořit hru, a chci tam mít tohle, přes to nejede vlak, ale protože nemám dost zkušeností, tak mi se zbytkem poraďte. Ale nesahejte mi na to co už mám."

To není pravda...

Noldo: díky za zastání :-) ale nejsem něco jako terč urážek atd. musím uznat že sem byl pěký zmetek a zato se omlouvám.
Akorát mi přijde že omluvit se může málokdo protože by se jakoby podřídil a to by nešlo... Takže s tou pýchou a tebou souhlasím na plné čaře.
Autorská citace #72
11.11.2009 14:34 - pipux
Noldo2 píše:
To elitářství a namyšlenost nesměřuje jen k Magusovi, ale i mezi sebou navzájem. Namyšlenost dost lidí tady je dost nechutná.

Určitě. Spousta lidí komunikuje mezi sebou - čas od času je někdo iniciátorem, někdo další reaguje.
Co však všechny tyto případy spojuje je ignorance - elitářství i povalečismus je určitá forma odmítnutí vyjít tomu druhému vstříc.

Můžeme se tu zabývat následující otázkou: co je stežejní pro komunitu?
Myslím, že to jsou interakce mezi členy komunity.
Pokud jsou tyto interakce nepříznivé, lidé proti sobě začnou zaujímat hostilní postoje. Otázkou je, jestli ti namyšlení byli vždy namyšlení, nebo se "namyslili" až s příchodem lenochů.

Pozoruješ, že dřív (možná) diskuze byly plodnější?
"Podám ti pomocnou ruku na půli cesty, tu druhou půlku budeš muset ujít sám" - takhle se to dělá :)

Jerson píše:
Ilgire, a jak dosáhneš uspokojivých výsledků, když trpělivé vysvětlování selhává, trpělivost dochází a druhá strana nejeví změnu? I když bych nerad, aby se tohle téma změnilo na debatu o výchově dětí, mě jen zajímá, jak bys postupoval ty.

Zajímavé! No, máš dvě možnosti: abdikuješ, nebo dominuješ.
Pak je tu ještě třetí "metamožnost": narazíš hlavou do zdi při nemožnosti dojít ke společné dohodě. A nakonec budeš muset volit mezi dvěma možnostmi výše.

ilgir píše:
Mám dva mladší sourozence a tak nějak jsem zjistil, že ponižováním nedosáhneš uspokojivých výsledků.

Tohle už je trochu jiné téma. A mimo jiné myslím, že noir neměl na mysli ponižování.
Pro ujasnění: o jakých dětech se bavíte? Do mladšího školního věku, nebo od prepuberty dále? Je tam totiž zásadní rozdíl v uvažování.

Pokud naznačuješ debatu odvíjející se smeřem k budování zdravého sebevědomí dítěte, pak přiměřenými zákazy a řádem buduješ osobní integritu dítěte. Znamená to, že dítě je do budoucna schopno přijmout kritiku bez toho, aby se rozsypalo jako hrstka čaje. Dítě se stává odolnější proti stresorům z okolí, ví, kde je jeho místo ve světě, čemu říct ano a čemu ne (tj. ponětí o společnosti, superego) ... a je obecně "lepší" :)

Noldo2 píše:
IMHO skromnost člověka ctí víc než to, kolik toho přečet. Hříchem je pýcha, ne nevzdělanost.

Řekl jsi to skoro jako Tomáš Akvinský :)
Autorská citace #73
11.11.2009 14:36 - Dracain
pipux píše:
povalečismus


- tohle slovo se dost líbí. To sis vymyslel jen tak z fleku, nebo se to fakt používá?
Autorská citace #74
11.11.2009 14:39 - pipux
Z fleku :)
Autorská citace #75
11.11.2009 14:41 - Magus
Pipux: Jo tohle bylo dobrý:-)
Dracain: Tomuhle se říká odborná terminologie. Stejný jako "Dobře ty!" =D
Autorská citace #76
11.11.2009 14:45 - Dracain
Nebo "Dobře Já".
Autorská citace #77
11.11.2009 14:54 - Noldo2
Pipux píše:
Otázkou je, jestli ti namyšlení byli vždy namyšlení, nebo se "namyslili" až s příchodem lenochů.
Dost sugestivně položená otázka. Podle mě namyšlenost nemá nic co společnýho s tím, kde člověk je ani v jaké komunitě. Základní úctu k druhému člověku (rozuměj lidem) v sobě člověk buď má, nebo nemá. To, že jsem vystudoval deset univerzit a vim třeba úplně přesnou definici slova umění mi nedává právo se nad kohokoliv povyšovat. A pokud si myslim, že dává, tak jsem namyšlený.
Autorská citace #78
11.11.2009 14:57 - Sosáček
Ono taky zalezi na tom, jeslti nekoho pro zabavu popichujes a on to chape (me ted treba dalo praci nenapsat na magusovo "coe lepsi, pc rpg neb pnp rpg" neco jako "tvoje mama", nebo sethi a jiron v diskusi o skrceni), a kdyz nekoho promyslene urazis a napadas aby sis budoval svoji (virtualni) autoritu (nebudu jmenovat).
Autorská citace #79
11.11.2009 15:05 - Colombo
Dopis: Tvoje máma neumí sáňkovat do kopce!
Autorská citace #80
11.11.2009 15:05 - Merlin
Magus píše:
Akorát mi přijde že omluvit se může málokdo protože by se jakoby podřídil a to by nešlo..
heh?????

ilgir píše:
Mám dva mladší sourozence a tak nějak jsem zjistil, že ponižováním nedosáhneš uspokojivých výsledků.
mám obavu, že nevím o čem mluvíš. Někde jsem něco přehlídl? Nějak jsem si nevšiml, že bych někoho ponižoval. Právě naopak poukazuju na to, že to ani nemám v úmyslu, že "pro mě není Magus soupeř", aby s ním nějak zametal (myšleno, že nebudu boxovat s dítětem, ale se stejnou váhovou kategorií, aby to bylo vyrovnaný). Ale myslím, že je nadále bezpředmětné se bavit o tom jaký jsem člověk a jaký je můj vztah k dětem s člověkem, co mě v životě neviděl :)
Autorská citace #81
11.11.2009 15:10 - Colombo
Merlin píše:
mám obavu, že nevím o čem mluvíš. Někde jsem něco přehlídl? Nějak jsem si nevšiml, že bych někoho ponižoval. Právě naopak poukazuju na to, že to ani nemám v úmyslu, že "pro mě není Magus soupeř", aby s ním nějak zametal (myšleno, že nebudu boxovat s dítětem, ale se stejnou váhovou kategorií, aby to bylo vyrovnaný). Ale myslím, že je nadále bezpředmětné se bavit o tom jaký jsem člověk a jaký je můj vztah k dětem s člověkem, co mě v životě neviděl :)

A to je na tom Merline ze všeho to nejsmutnější.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065732955932617 secREMOTE_IP: 3.146.105.194