Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
16.9.2010 19:05 - Argonantus
m.b.
Povedlo se ti mnoha slovy s citátem mluvit o něčem jiném, než já, takže nemám co bych dodal.
16.9.2010 19:27 - mrtvej bůh
Argonantus píše:
Povedlo se ti mnoha slovy s citátem mluvit o něčem jiném, než já, takže nemám co bych dodal.

To je v pohodě, citáty jsou stejně vygooglený, protože z hlavy si to nepamatuju, a zbytek je z větší části totální údiv nad tím, že lidem může vadit nedostatečná úroveň marketingu, místo aby za ni byli rádi.

Za zásadní bych bral akorát svou námitku, že vyrábět hru pro všechny je jako vyrábět auto pro každej terén, případně že slibovat dungeon je dvousečná zbraň.
16.9.2010 19:55 - Night of Triumphatorr
Projektu DrD II fandím, byť ho nejspíše hrát nikdy nebudu... Ale lepší antireklamu než dělá mrtvý bůh jsem ještě neviděl. <VELKY POTLESKOVY SMAJLIK>
16.9.2010 20:42 - mrtvej bůh
<UKLÁNÍ SE, DĚLÁ PUKRLATA, POSÍLÁ VZDUŠNÉ POLIBKY>
16.9.2010 20:54 - Lokken
m.b. píše:
Debile.

Nechceš jít spílat a strašit ohněm pekelným někam jinam, kazateli? Možná na jiné fórum, kde bys za podobné urážky dostal ban?
16.9.2010 21:01 - Argonantus
Po dlouhém čtení nacházím tenhle odstavec, kde jsi mne zjevně nepochopil:

Píše:
To máš jak s těma výrobcema aut z předchozího příkladu. Taky by si asi měli přát, aby všichni jezdili v jejich autě; a přitom vyrábějí úplně jiná auta pro matku s dětma, pro rozvoz pečiva a pro závodníky F1. Dokonce se nebojej reklamy dělat tak, že na jedno auto lákají spokojenou rodinou, což zapřísáhlý starý mládence musí nutně vyděsit a odehnat.


Přesně. A nikdy, opravdu nikdy nenajdeš reklamu, kde by ta spokojená rodina říkala něco jako "to není pro nějakého přiblblého starého mládence nebo starou bábu."
protože žádná automobilka nevylučuje, že si to starý mládenec třeba přece jen koupí; a nebo si koupí něco jiného, pokud ho ovšem nestačí nasrat a urazit.

Některé PR rady jsou průhledné a logické; asi jako ve všech jiných lidských činnostech, třeba že "koně zapřaháme obvykle ve směru jízdy." Můžeš to dělat klidně jinak; ale pak se nediv, že to tak moc nefunguje.
16.9.2010 21:39 - Colombo
Lokken: já bych dával ban i za cílenou provokaci, na kterou by se nic jiného nedalo říct, jenže to by pak byli zabanování skoro všichni.
16.9.2010 22:08 - mrtvej bůh
Argonantus píše:
Přesně. A nikdy, opravdu nikdy nenajdeš reklamu, kde by ta spokojená rodina říkala něco jako "to není pro nějakého přiblblého starého mládence nebo starou bábu."
protože žádná automobilka nevylučuje, že si to starý mládenec třeba přece jen koupí; a nebo si koupí něco jiného, pokud ho ovšem nestačí nasrat a urazit.

Že nechápu, to je mi jasné celou dobu.
Hlavně nechápu, co ti přijde špatně na tom, že autoři řeknou, že se jim tohle nelíbí, ve hře to nepodporujou, atd. Já jsem rád, když se mi takový informace dostanou. Stejně jako bych byl rád, kdyby mi výrobci auta řekli "tohle nekupujte, jestli potřebujete vozit spoustu zavazadel".
Přijde mi to, jako bys jim říkal, že jsou k tobě moc upřímní a to je špatně a ve slušné společnosti se to nedělá.
16.9.2010 22:20 - ShadoWWW
mb: Ale autoři říkají, že se jim tohle líbí, jen že to nebude ve hře.

Problém v tom přístupu je ten, že když řeknu: "Má RPG je fantasy, minimalistická a zakládá si na narativním přístupu," pak i hráč jiného systému si třeba řekne: "Jo, to sem nikdy nehrál, to zkusím." Když ale řeknu: "Dračák je blbost a kýč. Je to celý jen o prolézání podzemí. Hrajte mou narativní hru s minimalistickými pravidly," pak si můžu být skoro jistý, že mou hru téměř jistě nezkusí skoro žádný hráč DrD. Hráč DrD si totiž v takovém případě řekne: "Odsuzuje mou hru a můj způsob hraní. Evidentně se neshodnem na tom, co je na hraní RPG zábavné. Kašlu na jeho hru, budu hrát dál svůj Dračák."
16.9.2010 22:37 - ShadoWWW
Autoři DrD II však uznali, že ta formulace nebyla nejlepší. Víc těžko můžou udělat.
16.9.2010 23:21 - mrtvej bůh
ShadoWWW: Dík, takhle je to konečně k pochopení. Tak to asi může někoho odradit, to uznávám.

Ale za sebe mám pořád pocit, že jsem radši, když mi autor takovýhle věci rovnou řekne.
17.9.2010 07:49 - Argonantus
Shadow:

Díky za výpomoc.
Nepochopení je základní stav internetu - myšlenka je trapně prostá, objevila se úplně na začátku debaty, a přesto se jí podařilo sdělit až teprve tobě.

m.b.
Upřímnost? Ty ses fakt zbláznil! Vážně chceš, aby si cizí lidé na potkání říkali, co si opravdu myslí?

"Tohle auto... jsme oprali podle minulého modelu, protože nebyly prachy na vývoj...má vepředu trocu změněný facelift, ale ještě jsme to nestačili otestovat... jo, konkurence od Hyundai je levnější... a vlastně taky o kus líp sedí na silnici... ale vy jste imbecil, takže věříme, že si toho všeho nevšimnete, a ten náš krám si koupíte...navalte prachy a jeďte s tím do..."

Nejsem si jist, jestli by tento typ opravdu upřímné reklamy vedl k nějakému úspěchu a lepšímu světu.
17.9.2010 08:42 - Lotrando
Teď nevím, zda jsem to nepřehlédl, ale odpověděl Altar na mou otázku ohledně životnosti prasátka? Nějak se nemůžu dopátrat, ale tipnu si že ne.
17.9.2010 13:17 - Bouchi
Lotrando: Heh, pote co jsem zalistoval zpatky, jsem zjistil, ze se tvoje otazka rafinovane vloudila mezi muj prispevek a ten, na ktery jsem v nem odpovidal, takze mi unikla (asi jsem si uz prilis navykl na phpbb, ktere na cloveka houkne, ze mezitim pribyly dalsi prispevky, a nacpe mu je pred oci).
Jeste to neni definitivne rozhodnute - jelikoz pujde jen o jednu prirucku (tedy zalezitost podstatne mensiho rozsahu nez bylo treba DrD+), tak jasno bude cca za mesic.
17.9.2010 14:28 - Lotrando
Bouchi: díky za odpověď, tak nějak jsem si říkal, že to asi zapadlo, když jsi odpovídal dvě minuty před tím na něco jiného.
17.9.2010 15:09 - mrtvej bůh
Teď se cejtím poněkud hloupě, že jsem se tu včera tak rozhorlil a ono přitom šlo z velké části o něco úplně jinýho, tak abych se cejtil líp, půjdu hodit aspoň kus viny jinam.

Argonantus píše:
Nepochopení je základní stav internetu - myšlenka je trapně prostá, objevila se úplně na začátku debaty, a přesto se jí podařilo sdělit až teprve tobě.

Protože ShadoWWW ovládá tajemné umění říct trapně prostou myšlenku trapně prostými slovy.

Přece musíš chápat, že když vhodíš do debaty myšlenku "Noir řekl před půl rokem zajímavou myšlenku, na kterou teď navážu", že naprostý minimum lidí půjde hledat, co se tehdy v debatě dělo a kdo co psal, a pokud si to nepamatujou, což v hlavě udrží málokdo, tak prostě navážou od prostředka, a riziko nepochopení je značný.

Zvlášť když z toho pak uděláš povídání o autech a kavárnách, místo abys řekl na rovinu třeba "Já jsem si přečetl něco o hloupé americké fantasy, a protože mám rád ameriku, tak se mě to dotklo, moje mínění o autorech kleslo a šance, že hru koupím, taky - a jestli se něco podobného stalo všem, co mají rádi ameriku, dungeonpunk a standardní fantasy, tak si to právě autoři pokazili u strašného množství lidí" a bylo by.

Máš, mimochodem, pravdu, takhle to fakt funguje, já si třeba u tebe přečetl, že radost z toho, že autoři nechtějí pitomou americkou fantasy, může mít leda kavárenský intelektuál, a jelikož pitomá americká fantasy je pro mě terminus technikus, a mám něco zkušeností s knihami a rpg, které bych do téhle škatulky hned zařadil, a radost z absence dungeonpunku jsem měl, tak jsem se urazil, že o mě mluvíš takhle zvrchu jako o k.i., moje mínění o tobě kleslo, a zbytek tvýho psaní jsem už taky nečetl tak pečlivě.

Argonantus píše:
Upřímnost? Ty ses fakt zbláznil! Vážně chceš, aby si cizí lidé na potkání říkali, co si opravdu myslí?

"Tohle auto... jsme oprali podle minulého modelu, protože nebyly prachy na vývoj...má vepředu trocu změněný facelift, ale ještě jsme to nestačili otestovat... jo, konkurence od Hyundai je levnější... a vlastně taky o kus líp sedí na silnici... ale vy jste imbecil, takže věříme, že si toho všeho nevšimnete, a ten náš krám si koupíte...navalte prachy a jeďte s tím do..."

Jo, takhle bych to bral. Vynikající.
17.9.2010 16:36 - Argonantus
Hm. Upřímně řečeno, nejsi první, kdo zaplavuje internet svými duševními stavy; na to tu mělo několik lidí patent mnohem dříve.

Mohli bychom se posunout od první myšlenky v té debatě k nějaké další? Co třeba ten problém s nutným multiclassováním; to bych považoval za dost štěpnou záležitost.
17.9.2010 16:54 - skew
AFAIK Peekay tvrdil několikrát, že pro hráče, co nebudou chtít multiclassovat, je na nějaké řešení pamatováno - budou moct prozkoumávat svoje původní povolání hlouběji. Myslím.
Ie., nejspíš se člověk nedostane v daném povolání nad 5, ale asi bude moci nabírat nové schopnosti.
17.9.2010 20:39 - Shako
Argonantus píše:
Mohli bychom se posunout od první myšlenky v té debatě k nějaké další? Co třeba ten problém s nutným multiclassováním; to bych považoval za dost štěpnou záležitost.


Z tech povolani, co jsem zatim videl a co nam autori, tak nejak naznacujou, tak bych rekl, ze to neni uplne multiclassovani, tedy pokud za multiclassovani nepovazujes povolani jako je zlodej nebo hranicar - protoze ty jsou v nekterych systemech takovy vseumelove.... U bojovnika je to trosku horsi, ale taky si to dovedu predstavit, pokud bude dostatecny vyber zajimavych moznosti u jinych povolani nez je bojovnik. U maga jsem na to zvedav, jak to vyresi.. o magii zatim nevime nic, tak tezko soudit.

Kazdopadne, pokud se bojove zamereny zlodej najednou nauci zase o neco lip smlouvat, tak v tom vazne nevidim problem. Stejne tak, kdyz se hranicar nekdy zlepsi v boji s mecem, nekdy ve stopovani, nekdy leceni...

Takze pokud chci hranicare, tak mam 5 lvl bojovnika, 5 lvl lovce a 5 lvl hranicare tj. dohromady 15 lvl a nemam pocit, ze bych se nekdy musel povazovat za nejaky multiclass. Podle toho, jaky zrovna namixuju pomer, tak jsem bud vic lesni hranicar nebo vic bojovy hranicar a pozdeji bych se mel dostat k nejakym dalsi lepsi hranicarskym dovednostem. Nicmene mam 15 lvl hranicare. Okej, no tak nejspis po 15 lvl budu muset pribrat nejakou jinou neuzitecnou dovednost... treba nejake leceni (to nevypada uplne, ze by ho umel lovec nebo bojovnik), lesni magii (zrejme ve spojeni s nejakym magickym povolanim + lovec, tj. staci 5 lvl lovce + nejaky obecny mag a pak muzu postupovat v kategorii druid - nebo jak by se to tak mohlo jmenovat, pokud neco takoveho vubec bude...).... Pokud bude i v ostatnich povolanich neco zajimaveho (a pouzitelneho pro hranicare), tak s tim nemam nejmensi problem.

Ten zacatek hranicare je ze zverejnych zdroju, ten zbytek uz jsem pustil svoji fantasii.. takze to treba autori vymysleli jinak.:)
17.9.2010 20:44 - Argonantus
Shako:

Díky; tohle vypadá opravdu použitelně. Jsem tedy tlačen do "cizích" dovedností až po 15 levelu.
Tedy; pokud jsem hraničář; vychází taky tak dobře i bojovník? V původní verzi byl zničující svojí jednoduchostí.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10689687728882 secREMOTE_IP: 18.117.182.179