Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
22.1.2011 13:54 - Colombo
Ostatně, E^2 by mohly vzít čísla stahovaných PDFek a čísla z koupených příruček u SotE.
22.1.2011 14:20 - sirien
alef0 píše:
Igen. Cieľom spoločností je neskracovať ten čas a neuľahčovať pirátenie.
Ktosi vravel, že kľúčové pre predajnosť hry je prvých X týždňov a potom je už pirátenie egál.

Tak můžeš prodej .pdf opozdit oproti prodeji fyzické knihy

alef0 píše:
vydavateľstvu papierových príručiek vydanie PDF neprináša žiaden objektívny úžitok

kromě sebepropagace... a navazujícího komunitního supportu... a tak... (naříkám že to je nutné, ale tohodle a i dalšího se dá docílit, když to správně postavíš)

EDIT: Colombo: Myslel sem že jsme uvažovali, že DrDII aspoň bude stát za to si ho koupit... kdyby mělo mít SotE level, tak nevím o čem se bavíme
22.1.2011 14:25 - Colombo
Sirien: Když se na to díváš takhle, lepší nějaká data, než žádná.
22.1.2011 14:30 - Lotrando
Dokud byly DnD 4E origo PDF od wizardů, měl jsme o ně zájem. V momentě, kdy jsou dostupné jen scany mě to víceméně nezajímá. Je však třeba brát v úvahu i to, že byl character builder, který asi prodejům moc nepomohl.
22.1.2011 15:17 - Merlkir
Colombo píše:
Co třeba čeští The Gamers, hrající DrD II? Při oblíbenosti The Gamers by to mohlo být celkem virální.


Tak týden zpátky se mi zdálo, že jsme pro DrD vyráběli trailer.
Takový ten očekávatelný typ - dobrá hudba, lehce animované ilustrace (podobně třeba Guild Wars 2), představení hrdinů, timelapse jejich dobrodružství, aby bylo vidět jak zdrsněli a pak závěrečná scéna, do které se prostříhávají kluci, kteří to hrajou.
Na hrdiny vylítne drak a hráči krutopřísně popisujou co jejich postavy dělají. PH se opře v židli a řekne: "Hoďte si."

Následuje rychloepicko trailerový závěrečný prostřih na hrdiny, hráče, a padající kostky.

Závěrečný záběr je kostka, která dopadne, chvilku se drží nahoře stěna, na které je "DrD", překotí se a zůstane tam "2".

Pak ještě nějaká ta stmívačka s datem vydání atd. ;)

V tom snu to bylo fakt dobrý. :DD
22.1.2011 15:33 - Jarik
Merlkir: Jestli ono te neni pro DrD II skoda :D
[nebo to nebyl sen... a vazne to video nekde uvidime? ] :D
22.1.2011 15:53 - alef0
Colombo píše:
Otázka zní, na kolik jste si jistí svým produktem a jakou máte odvahu jít s kůží na trh.

Ale však na trh sa ide :-)



Sirien píše:
Tak můžeš prodej .pdf opozdit oproti prodeji fyzické knihy

Jo, toto presne je dobrý nápad, napr. po roku vydať bundle PDF+kniha+všetky webové supplementy.


Lotrando píše:
Dokud byly DnD 4E origo PDF od wizardů, měl jsme o ně zájem. V momentě, kdy jsou dostupné jen scany mě to víceméně nezajímá.

Zájem = kúpil by si si ich? (Alebo ich papierové protipóly?)

Napr. ja som z D&D nakúpil knihy, ktoré som si pozrel vopred a vedel som, že ich použijem aspoň raz. Scany mi pomohli, lebo mi ukázali, že drvivá väčšina boli strašný odpad, kde mi prišlo horibilné vyvaliť peniaze za príručku, kde použijem 5 strán.

Na druhej strane Dread som si kúpil preto, lebo PDF nie je (a keby bolo, tak si kúpim po zrelej úvahe PDF) a PDF kupujem len tie veci, kde sa prakticky nedajú stiahnuť (A Flower for Mara, alebo čerstvé De Profundis). Ale veci, ktoré sa dajú stiahnuť, som ťahal zbesilo.
22.1.2011 15:55 - sirien
Jarik píše:
Jestli ono te neni pro DrD II skoda

skoro určitě
22.1.2011 16:53 - Lotrando
alef0: většinu toho co pro 4E vyšlo mám v podobě tištěných příruček.
22.1.2011 22:02 - Vojtěch
No já musím souhlasit, že PDFka jsou dobrá, když je materiál kvalitní. 4E mám myslím skoro celou postahovanou, ale na některé knihy bych nesáhnul ani klackem (v papírové podobě jsem jich zakoupil asi dvacet - MM, PHB, DMG, settingy a powery. I tak myslím, že toho mám víc než se hodí). Pathfinder na tom byl ze začátku podobně, ale baví mě to i číst, tak jsem začal PDFka postupně kupovat i zpětně. To samé u CthulhuTech, Battletechu a Ironheroes. Zaplatil bych klidně i za základy 4E, ale to mi bylo jaksi znemožněno :D Kdo chce za něco zaplatit, tak zaplatí, kdo nechce, tak si to buď stáhne, nebo si to okopíruje od nějakého takového kamaráda.
22.1.2011 23:16 - Sparkle
Mně přijde že dračák je zrovna ten typ hry co se prodává dlouhodobě a pozvolna. Dyť ta základní příručka DrD 1.6 se prodává furt. Ono by hodně pomohlo, kdyby si Altar zjistil, co to je za typ lidí, co stále kupujou tu příručku 1.6. Jsou to nováčci, co je zmasírovala Pevnost? Nebo to jsou zkušení hráči, kteří přikupují X-tou příručku do svý dlouhodobý družinky, případně se do už zavedený družinky přiává někdo další? Podle toho by se pak udělala strategie na prodej DrD2.
22.1.2011 23:55 - sirien
Sparkle píše:
kdyby si Altar zjistil, co to je za typ lidí, co stále kupujou tu příručku 1.6

jako marketingovej průzkum?
mumlymumlymumly
22.1.2011 23:59 - alef0
IMHO (napriek neexistencii prieskumu) je množina typických hráčov DrD+ dosť inde než množina typických hráčov DrD II.

Už len mentality tých hier sú na míle ďaleko (porov. AD&D vs D&D 4e).
23.1.2011 00:01 - Vojtěch
Sirien: lol
23.1.2011 00:11 - sirien
alef0 píše:
IMHO (napriek neexistencii prieskumu) je množina typických hráčov DrD+ dosť inde než množina typických hráčov DrD II.

Ano, masochisté, i když jen duševní, spolu s geeky-nerdy matfyzáky stále tvoří spíše menšinu populace, i té hráčské
23.1.2011 12:46 - Sparkle
Plusko bych do toho radši netahala vůbec :)
23.1.2011 14:21 - alef0
A teraz mi povedzte, kde som si v Sparklinom poste domyslel ,,Plus".

Ospravedlňujem sa.

To je dobrá otázka, že kto si kupuje starý Dračák, mna by to tiež zaujímalo.
23.1.2011 15:44 - Vojtěch
Já jsem si ho nedávno koupil, abych měl ucelená pravidla třebas, protože některé z mých sešitů se kamsi ztratily při stěhování. Ne že bych to tedy hrál momentálně, když už jsem svojí skupinku naučil hrát Pathfinder, Star Wars a 4E.
25.1.2011 09:43 - Jarik
co se dnes objevilo na RPGf?

přání:
Já chci nějakou ukázku drd2 systému!

Peekay odpovídá:
"Hod je 2k6+povolanie. Cieľovým číslom je 9 alebo hod opozície. Neúspešná strana má možnosť sa vyčerpať. Ak niet opozície, vyčerpaním dosiahne úspech, ak existuje opozícia, vyčerpanie spôsobí remízu."

(to mas mechaniku, a dokonca aj s cisielkom)
25.1.2011 10:11 - Argonantus
Jarik:

ne, že bych rozuměl, co to znamená.
Jaké číslo je "povolání"?
Co je "cílové číslo?"
Co je "hod opozice"?
Jak se "vyčerpáním dosáhne úspěch"?
Na co se to vlastně hází - úspěch činnosti, souboj?

Nikde světélko; jen temné pustiny.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088088989257812 secREMOTE_IP: 3.231.222.84