Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
18.8.2010 10:59 - Peekay
Alnag píše:
Když pětkrát sáhnu na plotnu a spálím se, nebudu na ní sahat po šesté...


Nikto od teba necaka, ze budes sahat na platnu. Je ale zakladna ludska slusnost nenadavat niekomu, kto je ochotny varit, ak ty varit nechces a v jedalni postavaju hladni ludia.
18.8.2010 11:05 - noir
"Války metafor III: návrat etika" přicházejí! Po napínavém druhém díle "Války metafor II: Jablka vrací úder" nás čeká spousta napětí v příběhu o demagogovi, který obyvatelům planety D20 vmete, že jsou neslušní! Těšte se, co přijde ve čtvrtém dílu?
18.8.2010 11:24 - tamten chcíplej
Geralt píše:
Čert ví proč, ale myslel jsem si, že účelem stránek je představovat potenciálním zákazníkům ucelené koncepce produktu (a samozřejmě vnímat ohlasy), ne vysílat do publika nehotové testovací balónky a sledovat, jestli je lidé přijmou.

Vono teda Altaři od začátku tvrdí, že to neberou jako marketingovou kampaň, což tady na kostce možná mezi všema těma příspěvkama o tom, že je to jako marketingová kampaň úplně špatně, asi zaniklo.

někdo píše:
Když pětkrát sáhnu na plotnu a spálím se, nebudu na ní sahat po šesté...
Jestli se jen blbec spálí dvakrát, znamená to, že kdo si sáhne pětkrát, je čtyřnásobnej blbec?
18.8.2010 11:34 - Gurney
Bouchi píše:
Hm, a kolik si tak predstavujes, ze ma ALTAR "casti", ktere to jsou a kolik ma podle tebe kazda z nich zamestnancu?

Tak pokud si najedu třeba na web Dornu, tak zjistím že to napsali úplně jiní lidé než v současnosti dělají na DrD2, logicky tedy pokud bude DrD2 dobré/špatné nebudu to hučet do lidí co designovali Dorn.

Nebude ti doufám vadit když teď tuhle diskuzi zakončím? Protože od "proč ti nestojí za to přečíst si práci kterou ti někdo nabízí" už jsme zase u "nechápete, nerozumíte, vůbec nevíte jak to u nás chodí..." (OK tak napiš článek na d20 nebo alespoň na "profesionální" Altaří stránky...)
18.8.2010 11:46 - Alnag
Píše:
Vono teda Altaři od začátku tvrdí, že to neberou jako marketingovou kampaň...


A jako co to berou, proboha? A hlavně - jak co myslíš, že to působí?
18.8.2010 11:49 - Geralt
tamten chcíplej píše:
Vono teda Altaři od začátku tvrdí, že to neberou jako marketingovou kampaň, což tady na kostce možná mezi všema těma příspěvkama o tom, že je to jako marketingová kampaň úplně špatně, asi zaniklo.

To víš, nechal jsem se zmást tím, že web se tváří jako promotion stránka a lidé tam nejspíš chodí v domnění, že to promotion stránka nového Dračího doupěte je. No, to je fuk. Aspoň že mám teď jasno, díky.
18.8.2010 12:24 - pipux
noir píše:
"Války metafor III: návrat etika" přicházejí! Po napínavém druhém díle "Války metafor II: Jablka vrací úder" nás čeká spousta napětí v příběhu o demagogovi, který obyvatelům planety D20 vmete, že jsou neslušní! Těšte se, co přijde ve čtvrtém dílu?

Budu hádat ... "Války metafor IV: nová hrůza", "Války metafor V: návrat trolla"? :))

Jinak, byla tu řeč o dobrém a špatném promo textu. Jak tedy vypadá dobrý promo text (zůstaňme třeba u těch elfů). Odkaz by nebyl?
18.8.2010 12:24 - skew
Alnag píše:
A když se ho zastáváš
Asi je celkem rozumnný si to myslet, ale nezastávám. Říkám že jsi protivnej, is all.
18.8.2010 12:33 - ShadoWWW
Alnag píše:
Soused to dělá takto... to je promotext elfů pro 4e.

pipux: Už tu byl
18.8.2010 13:08 - pipux
Teda, už tu fakt byl. Díky za odkaz.

Ale ano, vidím tu zásadní rozdíl: charakteristika rasy od Jamese Wyatta vtáhne do příběhu, charakteristika DrD-dvojkovská mi svými "kováři, řemeslníci, šperky ..." místy až moc připomíná dějiny hmotné kultury, jinde prezentuje fakta bez hlubšího vysvětlení příčin a nějaké té záhady.

Obojí je napsáno slušnou češtinou (Wyatt přece jenom vede), ale o co tu, v promo textu, vůbec jde? (a co dělá DrDII hůře?) Jak psát s emocionální přitažlivostí?

Myslím, že potřebujeme oprášit nějakou souborku s mnoha tipy a triky ke tvůrčímu psaní. Odkaz by nebyl? :))
18.8.2010 13:11 - Alnag
Čeština je moje... :)
18.8.2010 13:23 - sirien
mrtvej bůh píše:
Akorát jedno je omezený prostorem v knize a druhý je psaný totálně mimo knihu. DrD elfové by byli jiní, kdyby byli psaní na dvacet tisíc a ne na tři tisíce znaků.

a) věci z webu, jak jsme již zjistili, nejsou tak úplně výřezy z konečné práce
b) kdyby měli... hah, podlož to něčim. Nechci se nikoho dotknout, nicméně na autorský tým mám rozporuplné názory (konkrétně některé autory uznávám, jiné ne) a mám pochybnosti, že počet znaků s tím má cokoliv společného.

Peekay píše:
"ak to nemam robit na plny uvazok, tak nebudem robit vobec nic"

No, neber si to zle, zrovna Tebe v té Tvůrčí směsce nějak podtrhávat nechci, nicméně pokud do toho na plný úvazek nejdete a ještě to deklarujete, pak se asi nemůžete divit, že vám to lidi vytýkaj. A obávám se že z logiky na to nemůžete nic moc říct, jen to ignorovat a vsadit na to že výsledkem ukážete že se ti lidé mýlili, do té doby...

Jakub: Vtipné. Za mých časů za tohle Markus rozdával výstrahy a bany, vidím že pravidla povolila, ale ubohý level osobních urážek s trapnými výmluvami ("já jen cituju") zůstala konstantní. Udělej nám tu prosím laskavost a nech si podobné výlevy pro weby, kde jsou na to zvědaví.
18.8.2010 13:54 - Peekay
sirien píše:
okud do toho na plný úvazek nejdete a ještě to deklarujete, pak se asi nemůžete divit, že vám to lidi vytýkaj


Presne ktora cast "v nasich podmienkach sa to na plny uvazok robit neda" je tak strasne nepochopitelna? Tu nejde o to, ci "do toho ideme alebo nie", ale o to ci taka moznost vobec existuje (hint: neexistuje).

Ja by som to rad robil na plny uvazok, ale u nas ti nikdo za pisanie RPGcka nedokaze dat ani minimalny plat.
18.8.2010 13:56 - Alnag
Někdy než dělat věci blbě je lepší je nedělat...
18.8.2010 13:57 - pipux
Peekay píše:
Ja by som to rad robil na plny uvazok, ale u nas ti nikdo za pisanie RPGcka nedokaze dat ani minimalny plat.

Hmmm. To mě sice taky s**e, ale co naděláš. Nefňukat, a do práce!
18.8.2010 14:16 - orkim
Alnag píše:
Někdy než dělat věci blbě je lepší je nedělat...

Na to by ti moj sef povedal len jedno:
Píše:
Nic nepokazil len ten, kto nic nerobi. Kto nic nerobi, toho nepotrebujeme.

s pozdravom Mytko
18.8.2010 14:18 - sirien
Peekay: Jedna lektorka na střední nám vždycky řikala, že život neni fér, ale že si neni na co stěžovat, protože férovost nikdo neslíbil ani neni v žádný smlouvě, takže máme držet hubu a dělat co se dá...
...přesněji to že nemáte možnost dělat to na plný úvazek (a vím, že nemáte) na tom nic nemění - prostě to tak neděláte, šli jste do toho... no tak tady prostě bude kritika že to je jak to je a nic moc se k ní říct nedá - leda vydat kvalitní koncový produkt jako protiargument.
Není to fér situace, ale... pochybuju, že by ve vaší pracovní smlouvě s Altarem bylo něco o tom, že budete mít pro tvorbu spravedlivou a férovou pozici. (pokud se pletu a máte to tam, tak si samozřejmě můžete stěžovat Bouchimu, ale jinak...)
18.8.2010 14:21 - mrtvej bůh
Alnag píše:
A hlavně - jak co myslíš, že to působí?

Na tebe a další jako červenej hadr. Na mě jako zprávy z vývoje, jak oni ostatně od začátku tvrdí.

Geralt píše:
To víš, nechal jsem se zmást tím, že web se tváří jako promotion stránka a lidé tam nejspíš chodí v domnění, že to promotion stránka nového Dračího doupěte je. No, to je fuk. Aspoň že mám teď jasno, díky.

Rádo. Ale příště, aby ses nenechal bezdůvodně zmást, ty stránky i čti.

Sirien píše:
a) věci z webu, jak jsme již zjistili, nejsou tak úplně výřezy z konečné práce

No jo, když ty furt nechceš bouchimu uvěřit, že tohle není marketingová kampaň, furt se na to díváš jako na marketingovou kampaň, a pak se divíš, když tě to vede ke špatnejm závěrům.

Sirien píše:
b) kdyby měli... hah, podlož to něčim. Nechci se nikoho dotknout, nicméně na autorský tým mám rozporuplné názory (konkrétně některé autory uznávám, jiné ne) a mám pochybnosti, že počet znaků s tím má cokoliv společného.

No tak můžeš si Ectheliony považovat za škrabaly, ale snad nemáš s psaním tak mizivé zkušenosti, že nechápeš rozdíl mezi psaním na pět odstavců a psaním na několik stránek. Nebo si myslíš, že Éčka jsou na tom tak špatně, že by prostě tenhle text na větším prostoru šestkrát zopakovali?
18.8.2010 14:24 - mrtvej
Pk píše:
Ja by som to rad robil na plny uvazok, ale u nas ti nikdo za pisanie RPGcka nedokaze dat ani minimalny plat.

Nechej už těch trapných pokusů o obranu a pochop, že to, že to děláš ve svým volnym čase jako koníček je přitěžující okolnost.
18.8.2010 14:29 - Kostej
sirien píše:
nemáte možnost dělat to na plný úvazek (a vím, že nemáte) ... no tak tady prostě bude kritika že to je jak to je a nic moc se k ní říct nedá
Můžu se zeptat (a už se tu bez odezvy někdo ptal), čeho touhle kritikou chceš dosáhnout?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13426208496094 secREMOTE_IP: 54.211.203.45