Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
5.3.2010 08:20 - Merlin
noir: já si taky nestěžuju na Bouchiho....já si stěžoval na přístup dalších členů "firmy"
5.3.2010 09:02 - Běžný uživatel
jsou ty lidi co to delaji nejaci spatny nebo tak neco? co je to rpgf? je se v tom nevyznam ja chodim jenom na dracidoupe a pak obcas semka!!!
5.3.2010 09:10 -
5.3.2010 10:11 - Lotrando
bouchi: peskování si nech od cesty, to není žádná snaha reagovat, jen se rádoby asertivním přístupem ztrapňuješ. Vypuštění website o novém produktu považuji za počátek kampaně, ale pokud jste takový borci, že si tuhle jedinečnou příležitost necháte proklouznout mezi prsty, tak to hodně štěstí. Až budete dělat Website II o DrD II, tak se nedivte, že se mine účinkem.

Noir: FUD proti 4E byl celkem velkej, ale nakonec komunita produkt přijala dost vstřícně. Jak to Wizardi udělali je na celkem dlouhý povídání.

Běžný uživatel: někteří z týmu co dělají DrD II se dost agresivně vymezovali na RPGF proti jim nesrozumitelným způsobům hraní. Pojmy jako brain-damage směřované na klasické příznivce DrD, tedy postižení mozku způsobené určitým herním přístupem, jim rozhodně nebyly cizí. Proto jejich snaha vytvořit produkt navazující na duch DrD, dejme tomu 1.6, vyznívá poněkud trapně.
5.3.2010 10:38 - Sosáček
Lotrando píše:
někteří z týmu co dělají DrD II se dost agresivně vymezovali na RPGF proti jim nesrozumitelným způsobům hraní. Pojmy jako brain-damage směřované na klasické příznivce DrD, tedy postižení mozku způsobené určitým herním přístupem, jim rozhodně nebyly cizí. Proto jejich snaha vytvořit produkt navazující na duch DrD, dejme tomu 1.6, vyznívá poněkud trapně.

Nikdy jsem te nemel za nejostrejsi nuz v supliku, ale co ma co delat prace s osobnima nazorama? Muzu si myslet ze >nekdo z d20< je xindl a stejne mu zachranit zivot kdyz budu hasic, a tak.
5.3.2010 10:45 - Lotrando
jack: konečně dorazil pořádnej troll :). Pa pa za 3 měsíce, až se tu zas omylem mihneš. A pokud ti nedochází, jaký je problém pracovat pro cílovku kterou opovrhuješ, tak by ses měl aspoň zamyslet, než začneš psát kraviny.

btw, teď už se podepisuješ? nebo je běžný uživatel někdo jinej?
5.3.2010 11:33 - Colombo
Lotrando píše:
já v tom vidím jednu věc, a to že Altar neumí přesvědčit ani své kmenové hráče o tom, že potřebují jeho nový produkt. Nebo to hrajou socky, co jim je líto dát pětibábu za pravidla.

Nebylo to tak same s DnD 3,5 a 4,0? 3,5 je nejlepší, nepotřebuje změnu atp.?

A přesvědčování? Zatím mají web s pár informacemi? Co je na tom přesvědčování?
5.3.2010 11:37 - Lotrando
Colombo: právě že nebylo, tam se vědělo o spoustě nedostatků. Nebo myslíš že je 4E jen pouhý "upgrade"? . k webu jsem už řekl všechno, akorát bych se opakoval
5.3.2010 11:39 - Sethi
Lotrando: Zklamu tě, Jack je Sos. Dobří trolli se vracejí =)
5.3.2010 11:41 - Colombo
O 4E tvrdíte, že je to do jisté míry jiná hra.
Stejně jako DrD 2.

O DrD se ví, že má spoustu nedostatků (plynoucí ze samotné struktury systému).
Máš fanatické fanoušky DrD 1,6, kteří se nehnou k nićemu jinému.
Jistě byli fanatičtí fanoušci 3,5, kteří se nehnuli k ničemu jinému a myšlenku nového 4E kritizovali (hlavně, když o něm ještě nic nevěděli, jen že vyjde nová verze)....

Z tohoto pohledu mi přijde celá situace značně analogická.
5.3.2010 11:41 - Sosáček
Lotrando píše:
Pa pa za 3 měsíce, až se tu zas omylem mihneš. A pokud ti nedochází, jaký je problém pracovat pro cílovku kterou opovrhuješ, tak by ses měl aspoň zamyslet, než začneš psát kraviny.

Ty zklaady marketingu ktere mam rikaji, ze to je potreba pro to, abys delal dobrou praci ;)
5.3.2010 11:42 - Sethi
Vy jste tu všichni takoví vzdělaní v umění diskuse a tak pěkně shromáždění, tak se zeptám tu.

Sestra by potřebovala vědět, zda se věta "Je to prostě tak!" dá považovat za kvaziargumentaci (kvasi? quasi?). Já jí poradit nedokážu, jsem jen prostý chemik.
5.3.2010 11:44 - Sosáček
quasit-argumentaci?

Za co se to povazuje nevim, ja na to obvykle reaguju takhle:

5.3.2010 11:46 - Lotrando
kurňa :), já bych to měnění nicků zatrhnul, ale zas nezklamal, to se musí nechat.

hasiči fakt dobrý, chvilku mi to i dávalo smysl, ale opravdu jenom chvilku

je milé, že jsi kvůli mě vygůglil novou repliku, ale je to celkem profláknutý, tak zkus něco lepšího.

EDIT:

ve škole říkají spoustu kravin, ale na to jednou přijdeš
5.3.2010 11:48 - Sosáček
Lotrando píše:
je milé, že jsi kvůli mě vygůglil novou repliku, ale je to celkem profláknutý, tak zkus něco lepšího

Neprecenuj se ;)
5.3.2010 14:01 - sirien
Lotrando píše:
Nebo to hrajou socky, co jim je líto dát pětibábu za pravidla.

Nebo má Bouchi ten dojem, že to hrajou socky, co jim je líto...

Bouchi píše:
Bohajeho, Altar prece jeste s presvedcovanim svych kmenovych hracu (pokud tim oznacujes navstevniky dracidoupe.cz) nezacal.

Popravdě si, např. u DrD , ani moc nepamatuju,že by to kdy dělal. Nové verse DrD se prodávaly relativně samy, protože to de facto byly jedny errata za druhejma.

Jakub: Paralela s hasičema je chybná argumentace, dohledej si jí jestli Ti to nedochází.
A pokud někdo tvrdí, že je nějaká hra a styl hraní s ní spojenej shit, pak je velmi pravděpodobné že to je velmi špatný kandidát na to aby dělal její pokračování. Jistě, teoreticky to MŮŽE bejt takovej profík, že se od toho oprostí a odvede super práci, jenže... profíci pracujou za peníze, znáš to... ehm... začíná se to, opět, trochu cyklit.
5.3.2010 14:07 - Bajo
Imho soucasni autori DrD II byly kriticti vuci systemove strance DrD (pokud vubec, tyka se to jen nekterych z nich), nikoliv proti celkovemu stylu hrani, ktery DrD odpovida.
5.3.2010 14:09 - Merlin
Bajo píše:
nikoliv proti celkovemu stylu hrani, ktery DrD odpovida.
jakej styl to prosím je?
5.3.2010 14:11 - Lotrando
Merlin píše:
jakej styl to prosím je?


slovanská středověká fantasy :)
5.3.2010 14:14 - Merlin
ah...sice nevím co to je, ale předpokládám absenci zbraní ryze západního stylu, ale spíše zaměření na východní vlivy, oprostění od mytologických vlivů západní a jižní a vlastně i východní a severní kultury (žádný satyr, kentaur, minotaur či snad medúza)...jo, to zní dobře

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.097836017608643 secREMOTE_IP: 3.88.254.50