Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
20.9.2010 12:47 - Shako
Peekay píše:
Aj tak som sa to tu snazil priebezne aspon po ocku monitorovat a ked bola priama otazka na mna, odpovedal som


Ok, tak jednu otazku na tebe nebo na nekoho z autorskeho tymu: Muzes nam prozradit zbytek navazujicich povolani? Pokud tedy, jak tvrdi Skew byli prezentovany uz na GC.
20.9.2010 12:55 - Argonantus
Nemůžu se zbavit dojmu, že tahle debata má nadprodukci metapříspěvků; tedy příspěvků o příspěvcích, nikoli o tématu.

Ten můj je názorná ukázka.
20.9.2010 14:11 - Peekay
Shako píše:
Muzes nam prozradit zbytek navazujicich povolani?


Zial nemozem, akurat mozem ako utechu ponuknut, ze polovica z nich je popisana ako reveal v tohtomesacnej Pevnosti,
20.9.2010 17:02 - Colombo
Peekay: a nechtěl by jsi to uvolnit i mimo pevnost? Pevnost si jen kvůli tomuhle fakt nekoupím.
20.9.2010 18:25 - sirien
Peekay píše:
Nemozem sa zbavit dojmu, ze tvoj dojem je sposobeny viac identitou autora postu ako jeho obsahom.

(lebo ked to iste hovorim ja, je to "prazdny marketing-speak" a "slubujem hory-doly" ;) )

Naopak. Je to přesně informace která dává odpověď na otázky, které hráče zajímají:
- jak těžké bude vytvořit příběh (zápletky, NPC...)? Jak moc mě bude systém podporovat v okamžité improvizaci (budu muset silnější krýpu dělat deset minut a vyhlásit proto pauzu na kafe, nebo jí budu mít lusknutim prstů)? Budu si moci vytvořit věci dle libosti, nebo mě bude systém nějak limitovat, takže některé mé nápady budou muset držet jednotnou šablonu, případně půjdou proti as written pravidlům?
20.9.2010 18:38 - Shako
Peekay: Diky aspon za to info.

Colombo: No, tak treba staci nakouknout:) Ale to tu casem nekdo rozviri..
20.9.2010 18:46 - Jerson
Bouchi píše:
Prosel jsem pres faze a) a b) (takze uz vis, do jakych kategorii CPH podle me nespada), ale pro nejakou formu tisteneho vydani pod ALTARem by bylo potreba jeste dost prace - ne na systemu jako takovem, ale na "omacce"

Mno, takhle jsem to viděl také. Každopádně kapitolu CPH + Altar můžeme uzavřít. Zbytek v PM.
20.9.2010 19:14 - Shako
Jeden metaprispevek(#1963), at ma Argonantus radost.:)

Jerson píše:
Mno, takhle jsem to viděl také. Každopádně kapitolu CPH + Altar můžeme uzavřít. Zbytek v PM.


Pozoruhodne kapitoly ma tadle diskuze. Nikdy jsem netusil, ze kapitola CPH a Altar by mohla byt soucasti diskuze o novem dracaku. Diky za pouceni, panove.:)
20.9.2010 20:52 - sirien
Koho vůbec zajímá novej dračák? Upřímně myslim, že nikoho, a to ani ty, co by řeli že ano.
Postavme se k tomu otevřeně:
- od autorů jsme se nic extra převratného nedozvěděli (nejvíc mi o DrDII řekla přednáška na GC spolu s pročtením materiálů pro testery)
- od autorů se ani nic super převratného asi nedozvíme ( a) chtějí pokračovat v nastoleném kurzu b) na to nemají pořádně čas a jsou rádi když si na něco čas najdou)
- ergo není pořádně o co mít zájem nebo o čem se bavit

Sem tam vyjde nějaká nová věc na jejich webu, tak to tady slouží jako splavovací téma, aby to bylo kde probrat a neprasilo se s tim všude okolo (protože, upřímně, kdo má zájem namáhat se psát přímo na DrDII web)

Takže... bych o nějakém zájmu nebo nezájmu nebo kapitolách diskuse mluvil teprve až to vyjde a budeme vůbec mít co probírat a o co mít zájem.
20.9.2010 21:19 - Jerson
Shako píše:
Pozoruhodne kapitoly ma tadle diskuze. Nikdy jsem netusil, ze kapitola CPH a Altar by mohla byt soucasti diskuze o novem dracaku. Diky za pouceni, panove.:)

Doufám, že víš, jak souvisí množství starých panen v Británii s bojeschopností britské armády, protože pak si jistě dovedeš odvodit, jak souvisí jedno RPG nabídnuté Altaru jako alternativa druhého RPG vydaného Altarem se třetím RPG objednaným Altarem jako navazující alternativa k druhému RPG :-)
20.9.2010 21:55 - mrtvej bůh
sirien píše:
Koho vůbec zajímá novej dračák?

Tady uprostřed těch 99 stran nezájmu je jasné, že vůbec nikoho.
20.9.2010 22:42 - Shako
Jerson: Vyjimecne jsem to myslel vazne... jo, chapu, jak to spolu souvisi. Nicmene, kdyz jsem zacal cist tudle diskuzi, tak jsem to jaksi neocekaval, ze se k tomu dostanem. A musim rict, ze uz jste to resili moc dlouho na to, aby to bylo jeste zajimave pro nekoho dalsiho.

sirien píše:
Koho vůbec zajímá novej dračák? Upřímně myslim, že nikoho, a to ani ty, co by řeli že ano.

To ma byt provokace/nadsazka nebo to myslis vazne?
20.9.2010 22:47 - sirien
Shako píše:
To ma byt provokace/nadsazka nebo to myslis vazne?

Myslim to přesně tak jak to v tom postu píšu. Jediné co můžeme je očekávat případně se těšit, ale zatím není o co mít zájem, ty dropky co spadly psům od stolu.. eh, tvůrcům z webu fakt nepočítám, takže...
20.9.2010 23:08 - Gurney
Peekay píše:
lebo ked to iste hovorim ja, je to "prazdny marketing-speak" a "slubujem hory-doly"

"Prázdné" jsou veškeré články o DrD2 v Pevnosti a na DrD2 webu; bez ohledu na to kdo z autorského týmu je píše je to prostě balast (s marketingem to nemá nic společnýho)

Shako: I z těch citací co postuješ je Quentinův příspěvek jednoznačně konkrétnější. Kromě toho, psal jsem za poslední dva měsíce (žvásty na téma elfové, trpaslíci, bojovník).

sirien píše:
Jediné co můžeme je očekávat případně se těšit, ale zatím není o co mít zájem, ty dropky co spadly psům od stolu.. eh, tvůrcům z webu fakt nepočítám, takže...

Tohle si myslím už dlouho, zvlášť když to srovnám s čekáním na DnD4, kde jsme už asi půl roku před vydáním diskutovali o classách a uvolněných údajích o schopnostech.. (litanie na téma je nás málo a děláme to v garáži netřeba; se snahou autorů o utajování doslova každé hovadiny - viz. naložení - to nemá moc společného..)
20.9.2010 23:17 - Argonantus
Gurney:

Naložení se dá škrtnout ze systému během mikrosekundy. Případně ho směle odhadnout a moc nad tím nedumat, jinak vznikne hra pro účetní.

Mne zajímá nekromant, ať už se pod tím skrývá cokoli z obvyklých i méně obvyklých významů. Summon red dragon! Co vy na to, máčky?
20.9.2010 23:19 - sirien
Nekromanta dáme ve staré dobré tradici DrD, ne? Naprosto nezajímavej obyčejnej kouzelník, co si vzal do spell listu jedno specifické kouzlo navíc... <evil>
20.9.2010 23:20 - Nerhinn
Shako píše:
aby to bylo jeste zajimave pro nekoho dalsiho.

To je zbytečně kategorické. Například mně se Jersonův systém nelíbí, ale debata o tom, jak to funguje v Altaru, když se k nim dostal a tím to prakticky skončilo, mě zajímá velmi.
20.9.2010 23:22 - sirien
Nerhinn: Kterej z těch dvou Jersonovejch systémů: CPH nebo Omega?
20.9.2010 23:38 - Jerson
Pokud se nepletu, tak Omega.
21.9.2010 00:00 - Peekay
Colombo píše:
Peekay: a nechtěl by jsi to uvolnit i mimo pevnost? Pevnost si jen kvůli tomuhle fakt nekoupím.


Clanky z Pevnosti sa v elektronickej podobe (s jednomesacnym oneskorenim) objavuju na webe drd2. Takze "chcel a velmi rad to uvolnim... o mesiac".

Gurney píše:
"Prázdné" jsou veškeré články o DrD2 v Pevnosti a na DrD2 webu; bez ohledu na to kdo z autorského týmu je píše je to prostě balast (s marketingem to nemá nic společnýho)


Vdaka za nazor.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11180305480957 secREMOTE_IP: 52.54.111.228