Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
17.4.2010 20:05 - sirien
Bouchi píše:
Presto davam prednost takovemu poctu, ktery se shanet nemusi v podstate vubec

...což je naprosto odlišné od obchodní strategie WW a WotC kterým tohle očividně nečiní nejmenší problém. Ani nemluvě o tom, že stejně chceš aby dotyční sháněli samotný výtisk pravidel. No nic.

Bouchi píše:
Ani omylem, leda ke krabicove variante.

ok. Ono mě tak napadá že k tomu lze rovnou přiložit slevovej kupon na nákup kostek v Altařím e-shopu, což by ty lidi mohlo rovnou nalákat k nějakým dalším produktům nebo minimálně je seznámit se stránkami do budoucna... (ono ta poznámka altar.cz na konci pravidel - já sám sem jí tam našel až po pár letech...)
17.4.2010 20:28 - Bouchi
sirien píše:
Ani nemluvě o tom, že stejně chceš aby dotyční sháněli samotný výtisk pravidel.
Moment, na ten prece narazi v knihkupectvi, koupi si ho, doma se zactou a zjisti, ze aby mohli zacit hrat, potrebujou kostky. Tak je lepsi aby je (pravdepodobne) doma uz meli nez aby je museli shanet (nota bene kdyby to byly jinostenky, pro ktere nestaci zajit do nejblizsiho hrackarstvi).
Kazdopadne jsme se ale dostali uplne jinam od "asi je pro ne deset kostek drahych", ze?

sirien píše:
ono ta poznámka altar.cz na konci pravidel - já sám sem jí tam našel až po pár letech...
Od roku 2002 je i hned na prvni strane (tam kde je "Vitej dobrodruhu!").
17.4.2010 20:50 - Jerson
sirien píše:
Když se dívám na ty ranně náctiletý děcka jak kolem choděj s MP4

.... nebo s MP5 či M60 (to jsou zbraně) za dvanáct táců a víc. Taky si myslím, že když teenageři chtějí, tak ty peníze budou mít, nebo budou mít člověka, co jim to koupí.
Osobně si taky myslím, že za knížku s barevnými obrázky bude ochoten utratit víc.
17.4.2010 21:08 - sirien
popravdě, v mojí třídě na základce takovejch bylo relativně dost. Na gymplu nás bylo třicet a šest lidí tam standardně měli docela dost drahý hračičky, dalších dvacet neměl problém si sem tam něco dražšího klidně pořídit. Fakt bych se nebál, že teenageři nemůžou investovat do RPGčka 998czk + 60 korun za kostky.

A vůbec - NIKDO si nekoupí RPGčko a nejde ho HNED hrát. Nejdřív si ho přinejmenšim přečte. A pak buď už hraje (kostky má) nebo nehraje a de sehnat hráče... času na shánění pár kostiček celý hromady.
17.4.2010 21:38 - Gurney
K obrázkům - byť se mi Ecthelioní tvroba docela líbí (obzlášť Blanc měl stylové provedení), tak souhlasím s Noirem že ty obrázky co jsou předvedený jsou takový statický a ke hře by mě moc nepřitáhly. Chápu že celobarevné ilustrace od Todda Lockwooda čekat nemůžu ale když so otevřu třeba WoD Core nebo Střepy (ať nejsou nářky že zahraničí...) tak ilustrace fakt působí mnohem dynamičtěji, skoro svádějí k tomu aby se něco takhle dramatického ve hře vyskytlo.
18.4.2010 11:27 - Hrngz
Noir: stezujes si ze to neni dost barevny, cool, s velkejma mecema a podobne (nebo podobne). To jsem si dovolil zjednodusit na "jako wowko".

Mimochodem, podobnej (az stejnej) styl obrazku mam WoD, a nevidim vas stezovat si ze neni popularni.
18.4.2010 11:37 -
Hrngz: V zivote jsem nevidel dite 10-15 let hrat WoD. A to jsem byl i pomerne dlouho v zahranici, kde anglictina nebyl problem.
18.4.2010 12:30 - sirien
eh, styl možná, ale doufám že nechceš srovnávat kvalitu provedení. Kromě toho, obrázky ve WoD docela seděj k obsahu a spolu s grafikou dokreslujou představu o tý hře, tyhle obrázky mi nedokreslovaly skoro vůbec nic.
18.4.2010 20:07 - noir
Hrngz: Asi ses zbláznil, případně si mne s někým pleteš, anebo jsi mentálně nedostatečně vyspělý. Mohl bys mi, prosím, ukázat, kde DrD2 vytýkám, že "neni dost barevny, cool, s velkejma mecema a podobne". Nemáš-li důkazu, a ty ho nemáš, čekám, že se omluvíš. Případně zmizíš někde v propadlišti mulťáků...
18.4.2010 20:53 - Hrngz
To ve skutecnosti necekas, ze ne? Krom toho, citovat z minulosti na foru kde jde menit prispevky?

Takze jsi nemel ani koule na to, abys rekl ze to neni jako WoW, jo?
18.4.2010 21:05 - pety
Jakube uvedom si ze to ze noir chce akcni atmo a wow ma akcni atmo nerovna se noir chce wow.To je jako rict ze protoze se mi libi akcni filmy tak mam rad michaela baye(ne nemam)

Btw. Bouchi zvazovali jste jako ilustratory i nekoho mimo fandom (myslim treba lidi co delaj komiksy atd.)?
18.4.2010 21:31 - noir
Hrngz: Takže to nejsi schopen doložit a jen plácáš nesmysly. Opravdu mě nebaví debata s hlupákem, který není sto pochopit jednoduchou napsanou větu. A místo aby přiznal, že napsal volovinu, se pokouší o hloupoučké manipulace s apelem na mužnost, případně ještě demagogičtěji mě obviní z manipulace diskuze. Takže naposledy, třeba ti to už jednou dojde: "opravdu nesrovnávám Dračí doupě ani nic jiného s WOWkem - a to z jednoho prostého důvodu - WOWko jsem v životě nehrál a ni ho neviděl v akci. Jsi schopen aspoň tohle přijmout?
18.4.2010 21:43 - noir
Ostatním se omlouvám za ostřejší tón.
18.4.2010 22:23 - sirien
noir píše:
Hrngz: Asi ses zbláznil, případně si mne s někým pleteš, anebo jsi mentálně nedostatečně vyspělý.

zklidni se noire, tohle je naprosto zbytečnej spor. Jestli někdo někdy tady mezi námi proslul naprosto obsesivně kompulzivní potřebou kdykoliv převrátit číkoliv výrok, dezinterpretovat řečené nebo totálně vytrhnout věci z kontextu, tak to je Jakub.
Za ty roky tim způsobil nesčetně flameů, hádek, sporů, vysloužil si i nějaký varování a napomenutí ze strany autoritářského vedení RPG F, ale nic z toho na tom nic nezměnilo, takže si můžeš šetřit nervy a nám ostatním čtení dalšího podobného sporu, který tu už ve všech odstínech modré známe zpaměti :)
19.4.2010 08:09 - noir
sirien: Hm, možná je nejvyšší čas to změnit :o)
19.4.2010 08:35 - pipux
Že máte energii na takové blbosti ...

K tématu: pokud jsou DrD II obrázky podle některých "nedostačující ve vyvolávání těch správných představ", jaké představy ve vás teda vyvolávají?
19.4.2010 13:45 - sirien
první - zmatečnost. Statickej obrázek v lese kdy se jedna postava dívá na druhou která drží meč jako úplnej ňouma. Teoreticky by to mohl být print screen z nějakého rozhovoru nebo pozdravu, nicméně to mi nepřipadá jako zrovna nějak úchvatně tematické (resp. ano, v sourcebooku o nějaké oblasti kde se mluví o napjatých vztazích na hranici mezi lesem a planinami nebo tak něco - ok. Ale pochybuju že to bude náplní DrD II hlavní knihy)

druhý - skupina sleduje v dálce vypálenou vesnici nad kterou poletuje drak. Hm. Nemůžu si pomoct, ale ten tasenej meč je pro takovýho draka skutečně výhružnej*) a... co? nějaká akce? Nějaké vyjádření dojmu, emoce? ne. Týpci s nesmyslně nataženou prázdnou rukou (kdyby v ní měl aspoň hůl...), s mečem a s lukem, co stojej zády k pozorovateli. Při pohledu to ve mě nevzbuzuje vůbec nic, když si prohlížim devart, tak tohle jsou obrázky které očima přeletim a ani si je neuvědomim, natož abych se na ně podíval nebo si je nedejbože rozklik (o nějakých faves ani nemluvě)

*) kčertu. Celá představa toho jak někdo kdo je uvázanej na zem zabije draka mi připadá naprosto směšná - maximálně tak nějakej arcimág co ho i ve vzduchu sešlehá kouzlama a na zemi se vklidu zahrabe pod vrstvu štítů, ale jinak... možná že by šlo draka zabít v jeskyni, kde nemůže létat (ale rozhodně ne v typickém "statickém" souboji skupina vs. drak, spíš tak poskakovánim okolo (hlavně uskakovánim, teda) a snahou, aby se aspoň jeden člen skupiny dostal ve vhodnou chvíli k zranitelnému místu - a tenhle manévr x-krát zopakovat) nebo venku ve vzduchu - na paegasech, grifech, jinejch lítacích mrchách nebo tak... teď čtu znovu dragonlance chronicles a tam to je ukázaný naprosto dokonale)
19.4.2010 14:34 - noir
Ve mě to vyvolává pocity marnosti. Tedy, že hrdinové (ti, za jejichž zády jsme) nijak své okolí neovlivňují. Něco se tam děje, oni na to civí, ale nereagují - ani fyzicky, ani duševně. Jsou tam vlastně zbyteční - kdyby na obraze nebyli, vlastně nic by se na něm nezměnilo. Ve hře, která JE O HRDINECH, mi to přijde jako krapet chybka...
19.4.2010 14:51 - Merlin
Jen bych si dovolil podotknout...že ti draci jsou tam tři. Tedy pokud se nejedná o stíhací jednotku Pit firů.
trošku mi to připomíná první ilustrace v hlavním modulu Asterionu
19.4.2010 15:21 - pety
prvni obrazek na me pusobi strasne staticky+ta postava s mecem stoji a drzi ten mec strasne divne.
druhy obrazek-ja az z diskuze tady pochopil ze ti draci vypaluji vesnici a ne ze podpaluji nejako louku s kameny
Toz tak

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.12162494659424 secREMOTE_IP: 44.223.39.199