Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
1.5.2010 09:35 - Sosáček
To pochazi se hry kde jsou prave takovyhle obrazky, a je tam napsano "nalozeni se urcuje tak, ze se podivas na to kteremu ze tri obrazku se tvoje postava nejvic podoba a podle toho se urci male, stredni nebo velke". Mam z toho obrazku pocit, ze to tak v drd2 bude taky.
1.5.2010 16:07 - skew
Jo, taky myslím.
1.5.2010 19:49 - ilgir
Je vidět, že autoři cílují i na hráče DrD. Kdyby tam nedali ani trošku naložení, to by přece nešlo.
2.5.2010 06:53 - wlkeR
Já jen vyjadřuji svou obavu, aby tam NEBYLO něco typu 0 - 150 mn tohle a tohle, 151 - 300 mn tohle, tohle a tamto... Neříkám, že to tam bude, nebo že to autoři zamýšlejí.
Co se zbroje týče, je něco jinýho (odhaduju, osobně sem to netestoval) jí mít na sobě a jako poklad spakovanou na zádech; tenhle druh naložení bych asi řešil zvlášť.
Odhad podle obrázku by ovšem byl dobrý nápad.
2.5.2010 15:38 - Nerhinn
No tak díky Merlkirovi si příručku, až/jestli bude, určitě alespoň prolistuju kvůli obrázkům.
2.5.2010 20:52 - Jerson
Musím říct, že zrovna to naložení se mi líbí, jak pojetí, tak obrázek. Hrun mi už tak sympatický není - jdnak jsem si ho představoval jinak, ale hlavně má zvláštní proporce, meč je na dvouručák docela krátký a pokud mu dýka u pasu vysí takhle, nevím jak ji tasí. Nicméně celkově ten styl vypadá zajímavě.
2.5.2010 21:16 - Merlkir
Fuuuuu, napsal jsem delší příspěvek, zapomněl opsat kód a smazalo se to, takže stručně.

Jsem připravený na to, že se ilustrace nebudou líbit spoustě lidí, nehodlám je zuřivě obhajovat.
Můžu ale odpovědět na konkrétní kritiku:
Hruna si každý asi představuje jinak, proporce má imo ok, inspirované wrestlery. Dýka by se tasila úplně jednoduše, podobně jako gladius, jen na druhé straně.
Meč není obouruční, ale dlouhý - longsword, po česku neodborně bastard/jedenapůlruční. (kritiku kresby beru, ale zbraněmi a zbrojí jsem si zrovna jistý dost)

Naložení bude jak říkáte: "Podle obrázku odhadni...". (doufám že neprozrazuji nic super tajného)
2.5.2010 22:17 - Gurney
Ilustrace - neříkám že jsou špatné, ale není to můj šálek. Vzhledem ke svému kladnému vztahu k sword&sorcery si barbara prostě předstvuju jinak, kromě toho Hrun může být wrestler jak chce, ale stejně mi přijde že má malou hlavu.
2.5.2010 22:41 - Shako
Merlkir: Hou, prvni oficialne potvrzeny mechanismus hry, pokud se dobre vzpominam, tak nevim, zda to nebylo super tajne. :-) Ale diky.

Jo a obrazky jsou pekne. Libi se mi vic nez od E^2.
3.5.2010 07:33 - Aeris
Merlkir: Tak ten meč rozhodne nie je ani zďaleka jedenapolručka. "Longsword" by to aj bol, pokiaľ vezmeme DnDčkovskú zlú terminológiu (čiže klasický jazdecký rytiersky arming sword), ale proste z toho obrázku vôbec nie je jasné, že tá čepeľ má aspoň 105 cm (pokiaľ samozrejme Hrun nemá 200+ cm, to už by aj možno sedelo, no v tom prípade by chcel dlhší meč, ak má mať rovnakú funkciu ako jedenapolručka.)
3.5.2010 08:10 - Merlkir
@Aeris: řekněme, že uvěříme Wikipedii (pro nedostatek knížek o mečích v mém okamžitém dosahu) -

Length avg. 105–120 cm (41–47 in)
Blade length avg. 90–92 cm (35–36 in)

105 může mít celý meč, ne jen čepel.

;) Jsem si na sebe upletl bič, co? Hrun je velký. ;P
3.5.2010 09:24 - skew
Mě přijde, že meč je celkem ok. Čepel má skoro po pás, možná by pár čísel ještě snesl, ale imo nic neodpustitelnýho...
3.5.2010 11:07 - ShadoWWW
Hruna si představuji podobně jako Gurney. Jeho odkaz na barbara je přesně můj šálek čaje.
3.5.2010 13:00 - noir
Neblbněte, v Dračím doupěti přece nebudou žádný gorily! A skoro nahatej barbar? To je volovina, v Pripjaťských bažinách přece bylo chladno.

Mě se ty obrázky líbí o hodně víc, než ty, které byly představené jako první.

A jako obvykle mi přijde velmi srandovní, že první informace o mechanismech o DrD2 vyjde ven takto :o) A ten "mechanismus" se mi náhodou docela líbí.
3.5.2010 13:09 - pety
Hlavne nechapu proc mechanismus ktery je prevzaty odjinud,(Riddle of the steel tusim)musi byt utajovan skoro jako kody k atomovym zbranim
3.5.2010 14:04 - Merlin
on mi Hrun připomíná spíš mongolského nájezdníka. (což neříkám, že je špatně)
3.5.2010 14:40 - Gurney
Merlin píše:
on mi Hrun připomíná spíš mongolského nájezdníka

Já jsem si u něj kdovíproč vzpomněl na Vercingetorixe..
3.5.2010 14:46 - Merlin
No, každopádně bych si ho přiřadil jinam, než jako barbara...
3.5.2010 16:05 - Merlkir
To je asi dobře, barbaři by měli být v DRD2 posunutí od polonahých Conanů někam trošku jinam.
3.5.2010 16:57 - Aeris
Merlkir píše:
@Aeris: řekněme, že uvěříme Wikipedii (pro nedostatek knížek o mečích v mém okamžitém dosahu) -

Length avg. 105–120 cm (41–47 in)
Blade length avg. 90–92 cm (35–36 in)

105 může mít celý meč, ne jen čepel.

;) Jsem si na sebe upletl bič, co? Hrun je velký. ;P

Súdim podľa môjho známeho, šermiara, ktorý má tak 182 cm a jeho bastard má čepeľ dlhú 105 cm, čo zvláda, ale veru siaha mu kus ďalej než len po pás. Nehovorím, že sa nemôžem mýliť, ale hento nevyzerá na barbara, skôr čudesnú zliepaninu z hôr.

Inak, imo, 2+ metrový barbar by mal poriadnu tyčovú zbraň na zametanie a nejakú tu sekeru a kyj na blížší kontakt. Bastardy a obdobné veci sú skôr záležitosť organizovanej špecializovanej pechoty (alebo horalských magorov, ktorí vyrábali veľké meče lebo boli veľkí a mali kopu železa, bez ohladu na to ako sa to má robiť poriadne).

Now we're talking

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10249900817871 secREMOTE_IP: 3.91.8.23