Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
4.5.2010 13:11 - Sosáček
Zaroven, je fer porovnava drd2 s modernima zahranicnima hrama? Kdyz ho budete porovnavat s drd+, tak kdokoli za tyden by na koleni spichl lepsi hru, drd+ byla hra kde museli fakt venovat hrozne usili, pac neco tak spatnyho nevznikne nahodou.
4.5.2010 13:12 - Merlin
Aha..děkuji za objasnění...hned se v tom orientuji líp....osobně bych určitě nechtěl, aby za mě někdo říkal můj názor pod mým jménem, nebo aby mě někdo osočoval za něco co řekl někdo jiný...ale tak....:)
4.5.2010 13:14 - Sosáček
adam: hej, ja bych se nedivil. Ze spousty dobrych her autori davaji ukazky uz pri vyvoji, ale jsou to sebevedomi autori kteri jsou si jisti tim, ze odvedou dobrou praci. A sou to zahranicni autori, kde kdyz se nekomu nelibi hra, tak se stara o sebe, kdezto taky mas celou d20 ochotnou zkritizovat a prekroutit co kdokoli rekne.
4.5.2010 13:17 - Merlin
Tamten Chlápek píše:
taky mas celou d20 ochotnou zkritizovat a prekroutit co kdokoli rekne.
já nejsem celej d20, já jsem celej merlin :D. Ale tak, je dobře, že ty se sám počítáš do celé d20 a kritizuješ a překrucuješ...nebo, že bych to překroutil? :)
4.5.2010 13:22 - Sosáček
To bylo pochopitelne schvalne a humorne prehnano -- hej kdyby nebyla d20 o pet nebo kolik let starsi, tak budu (ze srandy) tvrdit ze ji alnag s tukanem zalozili aby mohli kritizovat drd2 :D
4.5.2010 13:35 - Merlkir
Tamten Chlápek píše:
Ilustratori a designeri. To mas ctyri za cenu jednoho. Ale jak jsem tak koukal na nejakyho toho charlese nebo co, tak mam pocit ze se drd2 zacina ucastnit cela brnenska neonazi scena :)


WTF?!

Why the hate? Čím je Charles neonazi? O_o Ecthelioni jsou imo schopní a dodržují termíny a tyhlety věci, což je v ČR celkem vzácné.
4.5.2010 14:13 - Blaine
Melkir: Hej, to je jenom Sosacek, ten pomalu normalni posty bez thrash talku neumi.
4.5.2010 14:43 - Deathman
Mno tu ide hlavne o ten vytvarny stil.
Mozno tu bude u mna tim ze som odchovany na Warhammere a jeho vytvarnom stile BW obrazkov.
4.5.2010 14:54 - Merlin
No...popravdě není styl toho/těch echlechtionů, nebo jak se to nazývají můj ranní šálek kávy. Nejsem odkojený warhammerem a příliš barevné a předimenzované obrázky toho stylu mě nechávají klidným. Přesto můžu říct, že se podle mě tenhle typ obrázků do pravidel nehodí.
melkirovi obrázky už jsou pro daný úmysl mnohem lepší...
4.5.2010 15:11 - Deathman
Tiez som nepisal o farebnych obrazkoch ale o tich BW co sa vacsinou vyskytovali v starych bestiaroch.

A prave to mi niektore Melkirove obrazky dost pripomenuly.
4.5.2010 16:12 - sirien
Tamten Chlápek píše:
tak mam pocit ze se drd2 zacina ucastnit cela brnenska neonazi scena

jak... překvapující. Jakobys zapomněl na naše zkušenosti s tím že jsou jak jezinky, jednoho necháš aby někam strčil prstíček a zbytek gangu Ti hned vyrazí dveře.

Tamten Chlápek píše:
je fer porovnava drd2 s modernima zahranicnima hrama?

no, globalizovaný trh (tj. zahraniční RPG v Černém rytíři, dovážka z e-shopů etc.) říká, že zcela určitě. Nakonec, současní designeři DrD2 jsou, pokud vím, zahraničních her docela dobře znalí, takže by mi přišlo trochu zcestný nechat je využívat znalosti aktuálního zahraničního designu a přebírat mechaniky zahraničních her a potom je nesrovnávat se zahraniční scénou.

Tamten Chlápek píše:
kde kdyz se nekomu nelibi hra, tak se stara o sebe, kdezto taky mas celou d20 ochotnou zkritizovat a prekroutit co kdokoli rekne.

mňo nevim, co tak sleduju zahraniční fóra tak mi fakt nepřijde - kritika na 4e jela ze začátku, než si jí lidi osahali, docela hustě a fanoušci WoDčka taky dost prskali když vyšli první tři supernaturální knihy 4WoD, než pochopili co tím vším vlastně chtěli designeři říct.
Ale souhlasim s tim sebevědomim - designeři klidně poslali dopředu nějaké ukázky a na kritiku kašlali, protože věřili tomu že odváděj dobrou práci.

Jinak už tu byla řečena jedna docela podstatná věc ohledně té kritiky tady - on se tu ve skutečnosti o Altar stará jen málokdo a většině nám tu je DrD2 fakt ukradený (budu překvapenej, pokud ta hra nebude shit, budu extrémně překvapenej, pokud bude tak dobrá abych měl chuť podle ní hrát - nevylučuju to, ale fakt to nečekám).
Nicméně když už sem někdo přijde a otevře tu na počiny Altaru téma, tak holt občas máme dost volnýho času abysme k tomu něco poznamenali. Kdyby sem DrD2ku někdo z těch pár lidí co maj o tvorbu Altaru zájem nepřitáh, tak by o ní většina místních kritiků nejspíš ani nezavadila pohledem.

Tamten Chlápek píše:
hej kdyby nebyla d20 o pet nebo kolik let starsi, tak budu (ze srandy) tvrdit ze ji alnag s tukanem zalozili aby mohli kritizovat drd2 :D

hej, mám takové tušení že po Alnagově (nebo mém? už nevim) odchodu z RPG F jsi fakt tvrdil, že Alnag založil Kostku jen jako trucprojekt (bez ohledu na to že její kořeny sahají možná hlouběji než RPG F, určitě ale sahají do doby, kdy Alnag žádnej trucprojekt zakládat nemusel, protože RPG F bylo technicky vzato jeho)
4.5.2010 16:12 - Sosáček
Merlkir píše:
Why the hate? Čím je Charles neonazi?

Tak treba neni. Ale je to etchelioni kamos, a svuj k svemu, ne?

...

pety tuhle polemizoval proc ilustrace k drd2 delaji jenom ... no architekti ... lidi studujici architekturu. je to na tom stylu prej znat, hm.
4.5.2010 16:19 - sirien
Merlkir

Merlkir píše:
Čím je Charles neonazi?

easy, když narazíš na post, u kterého je nulovej avatar (tj. ani ten základní, ve skutečnosti to je avatar o jednom průhledném pixelu aby se nikdo nemoh pořádně prokliknout na jeho profil) se jménem "Tamten chlápek" "hrngz" "uživatel #15xx" "Začátek konce", "Dopis z ..." tak to je prostě ten týpek známej jako Sosáček (doporučuju oslovovat jako Jakub, to se nemění) a jeho posty a útočnost v nich obsaženou prostě nesmíš brát úplně vážně (jinak se znechutíš nebo zbytečně pohádáš).

Merlkir píše:
Why the hate? ... Ecthelioni jsou imo schopní a dodržují termíny a tyhlety věci, což je v ČR celkem vzácné.

o jejich dodržování termínů moc nevím (ale jestli jo, tak je to šlechtí), nicméně řekněme že pro určitou skupinou lidí (zvětšiny část, co kdysi emigrovala z RPG F když ho obsadil fašismus) nejsou ecthelioni zrovna na seznamu oblíbených existencí. Long story, nejlíp asi uděláš když to budeš ignorovat a nebudeš se to snažit pochopit...
4.5.2010 16:20 - Merlkir
Ecthelioni jsou neonazi? Já architekturu nestuduju.

edit: aha.
4.5.2010 16:22 - sirien
Merlkir píše:
Ecthelioni jsou neonazi? Já architekturu nestuduju.

...viz výše
ecthelioni studujou architekturu, to bylo k nim
ecthelioni nejsou neonazi, Jakub jen miluje silná přirovnání a k neonazi nejspíš sáhnul protože dělaj moderátory na RPG F... jak sem psal, long story, nemá smysl tu tim plevelit, kdyžtak v PM

EDIT: ecthelioni co mi bylo a dosud je známo nejsou neonazi. Omlouvám se za v tomto místě za možná nevhodnou nepřesnost vyjádření.
4.5.2010 16:30 - pety
Jakube pety nepolemizoval s tim kdo ilustruje drd2,spis s rozhodnutim vydavatele mit ve svy mainstreamovy knizce ilustrace takhle vyhraneneho stylu.

Sirien:Pm
4.5.2010 16:38 - Sosáček
sirien píše:
hej, mám takové tušení že po Alnagově (nebo mém? už nevim) odchodu z RPG F jsi fakt tvrdil, že Alnag založil Kostku jen jako trucprojekt (bez ohledu na to že její kořeny sahají možná hlouběji než RPG F, určitě ale sahají do doby, kdy Alnag žádnej trucprojekt zakládat nemusel, protože RPG F bylo technicky vzato jeho)

Jo, tvrdil.

Jenom pred tebou a alnagem, a se zlym usklebkem a zachvatem smichu potom co jsem to dorekl :)

pety píše:
pety nepolemizoval

Pety o sobe rad mluvi ve treti osobe.

...

Ja si nemyslim ze drd2 bude sracka. Je jasny ze bude hodne jiny nez drd, drd+ a dnd (jak trojka tak ctyrka) coz je ok, protoze kdyz se nekomu libi dnd tak at hraje dnd, zejo. Posledni verze kteoru jsem videl byla docela dobra po strance co tvori jadro hry (a co jsem nektery koncepty ktery mi v ty dobe prisly nesmysly v praxi v diaspore a dresden fils rpg ... zajimave), i kdyz je fakt ze to melo od dnd fakt dost daleko.
4.5.2010 16:42 - sirien
dobře, ale Ty máš v možnosti vytvářet si předpoklady o DrD2 oproti nám ostatním tu výhodu, že jsi se zpočátku účastnil tvůrčího procesu... uznej že bez tohodle bonusu máme právo bejt skeptický.
4.5.2010 16:44 - Gurney
Btw je naplánovaná nějaká reklama? (a ne, odkaz na RPGF a ShadoWWWova diskuze tady se nepočítá). Protože pochybuju že nějaké podstatné procento hráčů DrD vůbec tuší že se připravuje nějaké DrD2; nedávno jsem se náhodou potkal s hráčem o zkoušel se skupinou FATE (rozuměj člověk poměrně osvícený - chápe že existujou i jiný věci než DrD/DrD+) a když jsem se ho ptal na SotE, tak na mě koukal jako na debila. Nepředpokládám tedy že by běžný "dračákysta" vůbec něco tušil o DrD2. Nemluvě o lidech mimo rpg komunitu (neměli být hlavní cílovou skupinou úplně novopečení hráči?)
4.5.2010 16:48 - sirien
Gurney píše:
Btw je naplánovaná nějaká reklama?

reklama je hrozně drahá a na našem malém trhu s malým počtem fanoušků RPG by se nezaplatila, Altar tady prostě nemá prostředí aby si mohl celoplošnou nebo široce cílenou reklamu dovolit. Reklama bude samozřejmě v Pevnosti, na Gameconu, na webu a možná v nějaké Ikarii nebo tak, ale cokoliv dalšího by bylo příliš drahé a nejisté a náklad by nepokryl výdaje s tím spjaté a dostat nějakou pořádnou reklamu na rozumné místo levně by znamenalo mít hrozně protekční kamarády který Altar nemá nebo neúměrnou snahu (a Errikovy reklamy na SS byly zvláštní případ, to se k Altaru rozhodně nedá vůbec přirovnávat)...

ah, sorry, chytil jsem na chvíli schizofrenii a myslel sem si že sem někdo jinej... příště se mi to snad nestane a přečteš si to z původního zdroje...

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.090567827224731 secREMOTE_IP: 3.238.142.134