Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
4.5.2010 16:50 - Sosáček
Mate pravo bejt skepticky vuci cemukoli, nemluve o tom ze "je sracka" je dost subjektivni hodnoceni.
4.5.2010 16:54 - skew
No jo, co vlastně facebook ?

EDIT: to mělo být navázání na Gurneyho myšlenku, ne Sosáčkovu, jen pro ujasnění...
4.5.2010 16:58 - pety
Jakube vsimni si ale ze tady snad ani nedoslo k napadani kvalit systemu jako takoveho,spis se tady probiraji veci okolo knizky o kterych i ty priznavas ze jsou v podstate na amatersky urovni

Edit:to ze nekteri lidi jdou ve svejch uvahach dal a po linii vnejsich podobnosti s predchozimi dily drd je snad pochopitelny ne?
4.5.2010 17:05 - sirien
Tamten Chlápek píše:
nemluve o tom ze "je sracka" je dost subjektivni hodnoceni.

mňo, to dost závisí na tom o čem konkrétně mluvíš a na jakejch argumentech to postavíš, ale to asi nemá smysl řešit...
4.5.2010 17:06 - Sosáček
pety píše:
je snad pochopitelny ne

Nerikam ze neni. Na jednu sranu mi pripada trochu zvlastni rikat "hej, to nemuze bejt dobry, je to od altaru" ...

Na druhou stranu kdyz si vezmu ty predchozi produkty ...

Plus nemame zivotaschopnou hypotezu proc vypada drd+ a drd tak jak vypada. No, u drd to muze byt vekem, ale pokud se treba z drd+ stalo ... no, drd+ az v posledni fazi, tak to muze potkat i drd2, i kdyby ted bylo nejuzasnejsi. nevim jestou bouchi rikal kdy to ma vyjit, ale za ten cas kterej zbejva se toho da zkurvit hodne. i kdyby to bylo pet minut :)
4.5.2010 17:07 - Sosáček
sirien píše:
mňo, to dost závisí na tom o čem konkrétně mluvíš a na jakejch argumentech to postavíš, ale to asi nemá smysl řešit...

U veci ktere se tykaji individualnho vkusu jo, zejo.
4.5.2010 17:14 - sirien
Tamten Chlápek píše:
Plus nemame zivotaschopnou hypotezu proc vypada drd+ a drd tak jak vypada.

No, ve skutečnosti vim o vývoji DrD a DrD+ poměrně dost. DrD2 mi přijde že se vyvýjí trochu jinym stylem než tyhle dva kousky (DrD+ je DrD+ protože tak bylo zamejšlený, což je na tom to nejsmutnější)
4.5.2010 17:34 - ilgir
Lol, tady to zas žije.
K ecthelionské otázce - u těchhle dvou je základní výhoda, že jsou dva a že jim dobře šlape spolupráce, což znamená, že jsou dostatečně výkonní na to, aby byli schopni dodat kompletní hru v rozumném čase. Z tohoto hlediska je jejich umístění ve tvůrčím týmu jasná volba, osobně neznám nikoho jiného, na koho by bylo možno se spolehnout, že svou práci udělá dobře a rychle (a že ji vůbec udělá).
Lidé možná stejně zkušení a nadaní, ale nedostatečně disciplinovaní na to, aby z nich vypadlo nějaké komplexní dílo, pak už můžou jen závidět, v dobrém či ve zlém (viz Siriena).
K ecthelioním obrázkům: To, co bylo uveřejněno na stránkách DrD2, mě nepřesvědčilo. Ilustrace bych si představoval více dotažené, plastické, živé. Na druhou stranu, Příběhy Impéria (co je na názvu "Příběhy Impéria" anglického, Siriene?) mě přesvědčily, že i když jednotlivé ilustrace vždy nemají špičkovou kvalitu, výsledek (zahrnující i grafiku) může být velmi uspokojivý. Nicméně obávám se, že ladění a la Příběhy Impéria není pro DrD2 žádoucí, a proto bych také upřednostnil, kdyby hlavní slovo připadlo Merlkirovi popř. ještě jinému ilustrátorovi* Od Ecthelionů bych přivítal grafiku a doplňující ilustrace.

*Moje ideální představa ilustrací pro DrD2 je takováto:
- na začátek každé kapitoly plnobarevná celostránková ilustrace (Merlkir či jiný autor)
- na každou (až každou druhou) dvoustranu čtvrtstránková čb ilustrace (Merlkir, popř. Ecthelioni)
- grafika a podkreslení textu (Ecthelioni)

Radan: Nevím, kde ses dočetl, že diskuze na RPGF jsou moderované, ale "moderování" tam spočívá asi v tom, že se mažou spamy, popřípadě spojují či oddělují diskuze. Rozhodně tam nedochází k žádnému promazávání příspěvků "aby byl obsah diskuze srozumitelný a přehledný".
Pokud se chceš dozvědět relevantní informace o RPGF, doporučuji ptát se tam, ne tady. Platí to samozřejmě i obráceně.
4.5.2010 17:35 - Sosáček
Hmm. Zas v dobe kdy drd+ vznikalo, tak bylo (v cechach, teda. a mimo pbn) GURPS nejvyssi metou, tak proc by nemohli chtit byt gurpsovatejsi nez GURPS a jeste nepochopit co je (bylo) na GURPS dobreho.
4.5.2010 17:47 - Gurney
ilgir píše:
moderování" tam spočívá asi v tom, že se mažou spamy, popřípadě spojují či oddělují diskuze

..což na to aby odumřely obě pečlivě oddělené diskuze úplně stačí. Děkujeme, nechceme, těšilo nás...
4.5.2010 18:02 - Radan
ilgir: s tou relevancí máš asi pravdu, ale taky jsem se špatně vyjádřil, měl jsem na mysli spíš takovou tu moderaci jako: "hele já jsem to založil jako konstruktivní diskuzi, tak sem nepište padesát příspěvků na téma drd=dračí rypák dračí, to si piště do tématu "blábolení" v sekci "o ničem" " ale jako zakazovat někomu přístup nebo tak, to jsem nemyslel, spíš když to má být oficiální diskuze, tak pokud tam někdo přijde, aby si něco zjistil (třeba ten novej hráč co o drd nic neví), narazí na několik stránek tohodle...a odejde nepoučen...
4.5.2010 18:30 - alef0
Ad Pribehy Imperia.
Sirien asi nepostrehol, ze Pribehy imperia maju na obalke ,,Pribehy imperia". Skorsie verzie mali anglicky nazov a vela znalcov povodnej verzie ich vola po starom (,,kuracie SOTÉ ;-)), ale verzia v predaji má pekný český názov.

V DrDII ešte neboli oficiálne zverejnené žiadne mechaniky a ak viem, tak ani žiadne vyjadrenia k mechanikám, tak neviem prečo si Pety myslí, že sa to zatajuje, to mi príde ako otočenie príčiny a dôsledku. V tomto ohľade asi treba počkať na oficiálnejšie materiály. Na základe tejto logiky by sa dalo povedať, že Altar zatajuje cenu DrD2 :-)7

Čo sa týka porovnávania so zahraničnými produktami, porovnanie musí byť. V tomto ohľade neexistuje niečo ako veľký český trh a uspokojiť sa s hrou lepšou než napr. Stín meče nie je na mieste. To je opäť ako porovnanie so softvérom. Debata o tom, že ktokoľvek by dokázal spraviť lepšiu hru než DrD+, už bola vyššie (nakladal som tam Sirienovi) a naozaj sa ukázalo, že to nie je reálne. Kapacity sú obmedzené, kopa ľudí má len plnú hubu rečí, čaká na peniaze, uznanie a sex s Gwendolin Kestrel a skutek utek.

Jo, a otázka neonazi mi pripomína Godwinov zákon.

Inak Guerneyho otázka na reklamu je dobrá, to by aj mňa zaujímalo.
4.5.2010 18:56 - Gurney
Radan píše:
měl jsem na mysli spíš takovou tu moderaci jako: "hele já jsem to založil jako konstruktivní diskuzi, tak sem nepište padesát příspěvků na téma drd=dračí rypák dračí, to si piště do tématu "blábolení" v sekci "o ničem"

Teď se bavíš o diskuzi, která o DrD2 probíhá tady nebo o té na RPGF? Protože jestli máš na mysli tu zdejší, tak nechápu proč by tu měl kdokoli kohokoli uhánět na téma "pište sem něco konskruktivního" (obzvlášť když vlastně ještě ani není o čem diskutovat) nebo proč by tenhle topic měl fungovat jako reklama na DrD2 (mimochodem průměrnej "dračákysta" na d20? hodně vtipná představa, kolik z nich vůbec ví že existuje dracidoupe.cz ?) A jestli tu rozebíráš jak probíhá diskuze o DrD2 na RPGF tak to už brečíš nad úplně špatným hrobem...
4.5.2010 20:19 - wlkeR
Jsem tu správě v diskusi o... diskusi? :D
4.5.2010 20:19 - Erric
Vysvetli mi prosim nekdo, proc je tady na D20 z principu atmosfera typu:

"OMG! Tady si nekdo dovoluje tvorit, honem ho vsichni zadupejte do zeme, tohle si nemuze dovolovat!"

anebo

"OMG! Tamten je z RPG fora, fuj fuj, honem ho vsichni zadupejte do zeme, tohle si nemuze dovolovat!"

Chapu, ze to je jakoze cool a je to mnohem snazsi nez tu energii smerovat do neceho kreativniho, ale stejne mi to neda.
4.5.2010 20:28 - Alnag
Chápu, že je mnohem pohodlnější myslet si, že příčina je v tom, že Ecthelioni jsou z RPG fóra než prostě v tom, že ty obrázky nejsou pěkné, ale příčina je v tom, že nejsou pěkné.
4.5.2010 20:34 - Erric
Chapu, ze je snadnejsi svest to na neco jineho, ale nebud alnagu liny a procti si znova diskusi o drakkaru, o SoTE, tady, precti si jak se tu nekdo ohani nacisty a jak sirien vipisuje koho vsechno z RPG fora nema rad. Jak tady vcetne tebe posilate vsechny se sarkastickymu usmevem do haje. Jo covece du si radsi udelat neco dobreho k jidlu.

Treba se nad tim zamysli aspon ti co nepatri k mistni politicke strane.
4.5.2010 20:41 - Alnag
Tolik ke schopnosti přijímat kritiku.
4.5.2010 20:44 - Radan
Gurney...nene..psal jsem o té na rpgforu, je to v mém prvním příspěvku :). Šlo mi o to, že tady byl někdo tlučenej za to, že napsal o té diskuzi na rpgforu, že je o ničem...a bylo mu oponováno, že to není pravda a něco o zaujatosti...a protože se považuju za nezaujatýho, chtěl jsem mu dát za pravdu. A když jsem se nad tím pak zamyslel, tak mi to na oficiální diskuzi (kde bych čekal spíš věci typu: proč jste mi sebrali mojí oblíbenou mechaniku s naložením...víš, myšlenka je taková, že nechceme podporovat počty..aha, tak tu hru rát nebudu) přijde dost nanic. Když uslyším poprvé o drd2, budu se o něm něco chtít dozvědět, tak půjdu na jeho oficiální stránku, tam ale nic není, tak zavítám na oficiální diskuzi s tím, že tam je to "aktuální, co ještě není na stránkách", ale narazím na spoustu divných výlevů, který mě vrací do..předškolních let? :) A sem jsem to napsal, protože sem si chodím občas číst, protože jsem myslel, že sem chodí lidé co mají co dočinění s drd2, a protože mi tadle diskuze přišla konstruktivnjší než ta na rpgforu :-). (přiznávám, tam jsem to nedočetl do konce, protože jsem na to prostě neměl)
4.5.2010 20:44 - Erric
Alnag: Hh. Ze ty mas specialni notysek na tyto vagni vsude pasujici uslovi:o) Ale na otazku jsi mi stejne porad neodpovedel.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10976791381836 secREMOTE_IP: 52.90.50.252