Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
4.5.2010 20:51 - alef0
Píše:
Procti si znova diskusi o drakkaru,

Obávam sa,
že to nie je
celkom možné..


Jedna vec je povedať, že obrázky nie sú pekné, druhá prirovnávať k nacistom a operovať otrepaným RPG F argumentom, tretia všetko to spojiť dohromady.
4.5.2010 21:07 - Alnag
Mně fascinuje jak si na atmosféru zdejších diskuzí stěžují lidé, kteří sem stěží chodí a když tak jenom dělat si reklamu/honit si ego. Díky, ale mnohem zajímavější jsou pro mne názory lidí, kteří mají zájem zdejší komunitu nějak rozvíjet.
4.5.2010 21:13 - alef0
Nemôžem nesúhlasiť viac.

Problém je, že miestami je to ako jing-jang, direkt výpady voči diskutérom posúvajú diskusiu do žumpy.

Je tu niekoľko diskutérov, ktorí vyjadria svoj relevantný subjektívny názor (typu obrázok sa mi nepáči / Hrun sa mi vidí priveľký / obrázok je príliš statický), ale to sa stráca medzi žumpoidnými príspevkami, nehovoriac o ,,okoloidúcich", ktorí prispejú metadiskusnými príspevkami bez názorového obsahu k diskusii.

Otázka je, čo sa s tým dá robiť? (Koľko diskusií bolo v ostatnom čase konštruktívnych? Rátam na prstoch...)
4.5.2010 22:17 - Jerson
Erric píše:
Vysvetli mi prosim nekdo, proc je tady na D20 z principu atmosfera typu:
"OMG! Tady si nekdo dovoluje tvorit, honem ho vsichni zadupejte do zeme, tohle si nemuze dovolovat!"...

Vysvětlím snadno. Někteří lidé odešli / byli odejiti z RPG fora a píšou si tady, kde mají svůj klid. Ale pak přijde někdo a hodí sem ten či onen výtvor lidí z RPG F. Oni se po něm tak nebo onak oženou a ještě sklidí kritiku.
Přitom obráceně to nefunguje - Alnag ani Sirien nechodí na RPG F postovat odkazy na své články (to jen k tématu, že se tady na D20 nic netvoří.)

Osobně mi to přijde jako se když posluchač klasické hudby přestěhuje z bytu nad klubem do klidné čtvrti a za pár měsíců mu metalová skupina zahraje přímo na zahradě, kterou tedy neobehnal vysokým plotem.

Ne že bych byl pro označování někoho za neonácka nebo nácka (zejména Ecthelionů), ale považ, že si lidé taky můžou stavět hrady na vlastním písečku a ne na písečku souseda.
4.5.2010 22:28 - skew
Myslím, že diskuse na podobné téma neuspěly už tolikrát, že ani nezáleží na... něčem. To je vlastně fuk.
4.5.2010 22:30 - Jarik
A ja vsechny prekvapim.

Nebyt toho, ze se tu E^2 ozvali (primo nebo neprimo), tak ani nevim, ze se neco jako DrD2 tvori.
Diky tomu jsem se o danou vec zacal vubec zajimat.

Co se obrazku tyce, tak mi sedi az ta nova sada obrazku. Vic schopen rici nejsem.
Nechci nikoho soudit - nemam na to pravomoc ani kompetenci.

Je mi lito, ze se tu ted tak spamuje. Misto, abych tudy dostaval pouze informace od zdroje, tu musim cist kila a kila zbytecneho textu, ktere mne nezajimaji.
Rozhodne si nemyslim, ze DrD2 ma byt pouze pro hraze z RPGf.
4.5.2010 22:39 - alef0
Jerson,
ten prúd odkazov smerom sem nie je až taký vehementný, ako by sa zdalo: moje preklady + zmiznuvší Drakkar + DrD II.

Diskusia o DrD II je špeciálna, veď už hore ktosi kritizoval, že sa autorský tím uzatvoril a komunikuje len na tom zlom-strašnom-škaredom RPGfóre. Práve preto, že informácie zverejnili aj tu, množstvo ľudí bolo osvietených (Jarik napr.)

V tomto ohľade si naozaj každý robí na svojom piesočku a prienik diskutérov veľmi nie je.

Otázka je, prečo mnohokrát je príchod národa argumentačne uvítaný tradičnými en block výpadmi gegen RPG Fórum (vedel by som ich narátať tony).

Samozrejme, jedno z riešení je neprispievať a neriešiť a ponechať túto veselú chasu diskutérov svojmu osudu, koniec-koncov, mnoho autorov tak aj urobilo (súdiac podľa ich neprítomnosti).
4.5.2010 22:55 - Jerson
alef0 píše:
Jerson,
ten prúd odkazov smerom sem nie je až taký vehementný, ako by sa zdalo: moje preklady + zmiznuvší Drakkar + DrD II.

Hm. Viděl jsi někdy mou rekaci, když mi někdo foukne kouř do obličeje? A klidně mi může říkat "co bys dělal, kdybys stál po větru od ohniště?" I málo je moc.

A ty výpady jsou i na druhé straně - protože se pohybuju na obou březích, tak se jich snadno všimnu.

Nicméně - kdyby se na této či paralelní diskusi řešily pouze věci k DrD2, co tam bude? Prakticky nic - dá se mluvit o nějakých obecných tématech a několika konkrétních obrázcích. Pokud má tento přístup napnout lidi, tak se obávám, že to nebude fungovat, protože napětí upadá tak po dvou týdnech, i když očekávání určitě bude.

Nicméně pokud srovnám oficiální diskusi o DrD+ na RPG F a na Lopuchu, tak RPG F jasně prohrává. A o DrD2 to zase není o nic lepší ve vztahu k D20, a přitom je tento portál některými braný jako antidračákovský.

Nicméně - rád si nechám vysvěltit, jak by tedy ideální diskuse o DrD2 měla vypadat - ať tady, nebo na RPG F. Samozřejmě taky může vypadat podobně jako soubor aktualit přímo na stránkách. Ale osobně si myslím, že je pořád lepší zuřivá kritika (byť ji tu nikdo vůči DrD2 neprovozuje) než nezájem a mrtvé téma.
4.5.2010 23:07 - alef0
Určite radšej plná téma než prázdna (keby som takto fungoval, už tu dávno nie som s odkazmi), s tým súhlasím.

Mne k ideálu tejto diskusie chýba, presnejšie prekáža to, keď sa diskutéri opierajú vulgárne ad hominem do autorov.
4.5.2010 23:24 - Alnag
Alef0 píše:
Mne k ideálu tejto diskusie chýba, presnejšie prekáža to, keď sa diskutéri opierajú vulgárne ad hominem do autorov.


Zatímco, když se opírají obdobným způsobem jeden do druhého je to OK. Nebo jsem nezaregistroval, že by sis stěžoval. Nebo "autoři" mají nějaké privilegované postavení? Nebo tu jde o ten "kamarádský byznys z RPGfóra", na který jste tak citliví?

Diskuze jsou tu divoké. Někdy ad hominem. Je na každém, jak bude bránit svou čest a slávu. Někdo za sebe posílá sekundaty. I to je možnost.
4.5.2010 23:25 - ilgir
Jersone, DrD2 není hrad na písečku RPGF ani fouknutím kouře do obličeje d20. Nebo já aspoň doufám, že má být něčím víc, a totiž novou českou hrou, ze které, bude-li povedená, budou mít radost všichni rpgčkaři bez ohledu na politickou příslušnost.
Pokud někdo vnímá DrD2 jako nějaký promo projekt RPGF (podívejte se, co umíme, a vy ne), tak mi nezbývá než ho upřímně politovat.
4.5.2010 23:26 - ilgir
Alnag píše:
Zatímco, když se opírají obdobným způsobem jeden do druhého je to OK.

Není. Jaks na to přišel?
4.5.2010 23:26 - Nerhinn
Proboha, přestaňte plakat, začněte plkat. Z těch nářků by se jeden zbláznil.
4.5.2010 23:31 - Alnag
ilgir píše:
Není. Jaks na to přišel?


Náročnou a nákladnou analýzou statistického výskytu stížností na charakter diskuzí. Závěr: Klucí z RPGfóra brečí, když někdo ubližuje jejich kámošům, jinak je jim to šumák, n'est-ce pas?
4.5.2010 23:35 - Gurney
Erric píše:
Chapu, ze je snadnejsi svest to na neco jineho, ale nebud alnagu liny a procti si znova diskusi o drakkaru, o SoTE, tady, precti si jak se tu nekdo ohani nacisty a jak sirien vipisuje koho vsechno z RPG fora nema rad. Jak tady vcetne tebe posilate vsechny se sarkastickymu usmevem do haje.

Nj, myslím že bychom se nad sebou tady na d20 měli všichni zamyslet, pochválit autorům jejich obrázky byť by byly sebeodpornější a především zahrnout Altar nehynoucí vděčností za to jakými skvělými rpgčky (v češtině!) nás zahrnují, vždyť zisky jsou na českém trhu mizerné a oni to celé dělaj jen pro nás.
4.5.2010 23:49 - Jerson
ilgir píše:
Jersone, DrD2 není hrad na písečku RPGF ani fouknutím kouře do obličeje d20. Nebo já aspoň doufám, že má být něčím víc,...

Je možné, že DrD2 bude něco víc, ale tady jsou na něj holt ne příliš příznivé reakce (ostatně ani na dracidoupe.cz to nebylo lepší a že tam jsou zažraní dračákisté), takže se podivuju nad tím, jak se někteří lidé podivují reakcím tady na D20.

Chcceš provést srovnávací pokus, když založíš na RPG F diskusi k Sirienovo článku?

Osobně by mě velmi zajímalo, co vlastně v novém Dračáku bude nebo nebude, ale když autoři nic kloudného nepustí, tak mám smůlu.
4.5.2010 23:59 - Merlin
Vraťte mi můj červenej kyblíček, nebo budu zlej!!!!
5.5.2010 00:16 - skew
S ohledem na moje první dramatické vyskytnutí se tady je to trochu ironické, ale souhlasím s Nerhinn.
Nevěřím, že by to mělo nějakej smysl, prohrajou všichni .

(note: chtěl jsem sem vložit nějakou metaforu na vysvětlení té předchozí, ale seru na to - prostě prohrávají všichni)
5.5.2010 07:16 - alef0
Jerson píše:
Chcceš provést srovnávací pokus, když založíš na RPG F diskusi k Sirienovo článku?

Chcem!
---

Inak teda chápem to správne, že ,,nik sa nesťažuje == diskusia je v poriadku." Dobre vedieť.
5.5.2010 08:07 - Merlin
alef0 píše:
nik sa nesťažuje == diskusia je v poriadku
nic není v pořádku...ukradli mi můj kyblíček!
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.35113191604614 secREMOTE_IP: 35.172.216.157