Kultura

ShadoWWW
3.3.2010 07:30
Dračí doupě II (původní)
Konečně vznikly oficiální stránky Dračího doupěte II. Zatím tam jsou jen stylové wallpapery a seznam autorů.

Trochu mě překvapilo, že tam není nikdo, kdo by se nějak častěji objevoval na stránkách Kostky. Z toho mi vychází, že nové DrD bude mít pravděpodobně blíž k Fate než k DnD 4E.

TATO DISKUSE JE VYHRAZENA PRO PŮVODNÍ (NEREVIDOVANÉ) DRD2. DISKUSE O REVIDOVANÉ (AKTUÁLNÍ) VERZI JE ZDE

Recenze původního DrDII:
Sirienova recenze
Jersonova recenze
5.5.2010 13:15 - Sosáček
alef0 píše:
Rozumiem tomu zatiaľ tak, že postava bude charakterizovaná množstvom povolaní, a veľkým počtom špeciálnych schopností. Teda tie štandardné skilly budú okrajové, resp. možno sa budú zlepšovať cez tie ,,featy"

Me z toho prislo, ze misto toho abys byl zlodej co ma skilly okradani, kuchani, ohodnocovani corek a nenapadnost, tak mas skill zlodej, kterym se da okradat, kuchat, ohodnocovat corky a bejt nenapadnej. Zajimavy kombo class and level and skill systemu, kdy mas megajednoduchej a dost freeform skill system, a pritom ses class and level kompatibilni a tak. Premyslim kde jsem neco podobnyho videl.

Ale mozna to ma normalne skilly a jenom v tom vidim neco co tam neni, vyjadrovaci schopnosti toho cloveka co to psal jsou tragicky. Mohli by treba zverejnit ukazkovou postavu i s obrazkem a backstory, to je zajimavej zpusob jak predstavovat mechaniky, a kazdej si hned udela obrazek jak slozita ta hra je, a tak dal. Typci co delali Dresden Files RPG to delali presne takhle.

EDIT: jinak nikdo nepsal ze tech schopnosti ma byt mnoho. muze byt jedna na level, nebo jedna na dva levely. Nikdo nevi kolik levelu muze mit postava, ale pokud povolani nebude 20 tak jich nebude mnoho, protoze jinak bys s max levelem 5 musel byt bojovnik mag zlodej hranicar pro level 20 (pokud to nejsou povolani jako "vyvolavac", "ohnivej mag", "teleportacni mag" a tak, a mocnyho maga sestavis ze tri. to by bylo cool, a kdyz jsem delal megapredbeznej navrh magie tak jsem to tak mel, jsem zvedavej co z nej zbylo). Takze megadrsna postava muze tech schopnosti mit celkem osm a tak.
5.5.2010 13:16 - Jarik
Vcera jsem si zkusil na papir nacrtnout nejak noveji pojate DrD+2.0
A dosel jsem k podobne mechanice :D akorat z jineho uhlu pohledu :)

Proste to nakonec bylo neco jako GURPS :) s 2d6+ systemem :)
5.5.2010 14:15 - Peekay
Sosacek píše:
Zajimavy kombo class and level and skill systemu, kdy mas megajednoduchej a dost freeform skill system, a pritom ses class and level kompatibilni a tak. Premyslim kde jsem neco podobnyho videl.


Ked ta napadne nejaka hra, ktora toto riesi podobne, urcite daj vediet - ja si na ziadnu nespominam. Dopracovali sme sa k tomu evoluciou z rozlicnych inych navrhov, nie je to nieco co by sme odniekial brali.

Sosacek píše:
Ale mozna to ma normalne skilly


Nema, v predoslom odstavci si to zhrnul relativne presne (s tym, ze su tam este dalsie nuansy).

(aj vzorove postavy budu... vseho do casu)
5.5.2010 15:16 - Gurney
Každopádně je to velmi zajímavej postup, uveřejňovat na oficiálním webu nicneřešící žvásty a potom potvrzovat nebo vyvracet doměnky které se objevují v diskuzích.
5.5.2010 15:45 - Geralt
Merlin: Tamni osazenstvo nicmene muze poslouzit jako lakmusovy papirek, kam az lze s cerstvym vitrem zajit. Druhak je to pak otazka urcite reklamy, jelikoz tyhle servery nemaji az tak malou navstevost a nachazi se tam zvolena cilovka.
5.5.2010 16:10 - Deathman
Nevim proc ale ve mne to evokuje WoD.

Zlodejina 1 - 5
Boj Zblizka 1 - 5
etc.

Alebo system zlodeja z DrD+

Potrebujes (teraz si vymyslam)
Zlodejinu 2 a Boj Zblizka 1 aby si sa naucil Zakerne Utoky od Zadu 1.
5.5.2010 16:29 - wlkeR
Ten konec novýho článku teda vůbec, ale vůbec nechápu. Level jednoho povolání bude omezenej na 5 jen proto, že nějakej šílenej DM dovolí, aby v jedný družině byly postavy lv 2 a 12? Pravidlo "umřels, nahaž si char na lv1" je pasé jak gramatika v Twilightem inspirovaných povídkách o upírech.
5.5.2010 17:32 - skew
Jo musím říct, že po Sosáčkově nástřelu a Peekayově ujasnění jsem o poznání klidnější.

Teda, doufám, že mi ten klid zůstane. Pět levelů samotných by imo bylo málo, jedno kolik schopností by v nich bylo napumpovaných (za předpokladu, že by levelování byl jediný způsob vývoje postavy).
5.5.2010 17:42 - Shako
Kýblohlav školní píše:
nějakej šílenej DM dovolí, aby v jedný družině byly postavy lv 2 a 12? Pravidlo "umřels, nahaž si char na lv1" je pasé jak gramatika v Twilightem inspirovaných povídkách o upírech.


Nejak nechapu na co si vlastne stezujes. Na to, ze existujou sileni DM? Nebo na to, ze jsou skupiny, kde kdyz umres tak zacinas na 1. lvl? A proc je to pase?



Jinak posledni davka odpovedi je fakt uzasna, nejak me to nezaujalo a nic jsem se z toho noveho nedovedel... :-(
5.5.2010 17:56 - Jerson
Shako píše:
A proc je to pase?

Protože hráč je potrestán smrtí postavy (občas proto, že byl jediný odvážný, nebo protože měl smůlu) a pak je potrestán podruhé, když se mu seberou pracně vydřené levely, které vlastně znamenají výsledek několika měsíců nebo let hraní.
5.5.2010 18:14 - Sosáček
Peekay píše:
Ked ta napadne nejaka hra, ktora toto riesi podobne, urcite daj vediet - ja si na ziadnu nespominam. Dopracovali sme sa k tomu evoluciou z rozlicnych inych navrhov, nie je to nieco co by sme odniekial brali.

Ja jsem mel prave pocit, ze jsem to nekde takhle videl, ale nemuzu si vzpomenout kde.

Jasne ze kdybyste to odnekud brali tak to nevadi, pac lidi z hondy taky odnekud brali spalovaci motor, ABS a takovy veci, a koho to stve?
5.5.2010 18:16 - sirien
Erric píše:
Vysvetli mi prosim nekdo, proc je tady na D20 z principu atmosfera typu:
"OMG! Tady si nekdo dovoluje tvorit, honem ho vsichni zadupejte do zeme, tohle si nemuze dovolovat!"
anebo
"OMG! Tamten je z RPG fora, fuj fuj, honem ho vsichni zadupejte do zeme, tohle si nemuze dovolovat!"

Zamyslel ses třeba nad tím že důvod není v tom že je někdo z RPG F, ale tím, že tu nejsme pod Markusovým diktátem a můžeme si dovolit kritizovat věci, které nepovažujeme za kvalitní?
Pravda je taková, že SotE (ano, už jsem je viděl) nejsou nijak úchvatné, Drakkar je obsahovej shit, Ecthelioní obrázky jsou slabej podprůměr a výsledky RPG Kuchyně také nejsou zrovna něco moc propagovatelného.
A ano, je o hodně snazší říct "oni jsou tak zlí a hloupí že to jen strhávaj" než si přiznat že to co tvoříte nestojí za námahu sledovat.

Víš, teda, asi nevíš protože nepamatuješ, ale kdysi dávno se na RPG F taky mohlo svobodně říct "tohle je shit" a nikdo Ti neposílal varovný PMky jen protože si to řekl o něčím kamarádovi - když to byl shit, tak se to prostě jasně řeklo.

Teď jste na RPG F všichni hrozně politicky korektní a hrozně "konsturktivní" a hrozně "tvůrčí" a "podporující" a já nevim jaký všechny bláboly ještě a ti co to už nemohli snést prostě odešli jinam.


A všimni si jedné zajímavé věci - MY k VÁM na RPG F nechodíme a nešťouráme do vašich úchvatně korektních diskusí, tvorby ani do zbytku vašeho moderovaného světa. Jste to vždycky vy kdo z nějakého naprosto neznámého důvodu trpí potřebou přijít sem a pak si stěžovat, že to tu není stejné jako na RPG F. Nevím, jestli se vám tak stýská po svobodné platformě nebo jestli se vám tak stýská po nás co jsme od vás odešli nebo jestli ste jen tak ukňouraný, nicméně myslím že tu o tohle stojí málokdo a co se nás týče, tak myslím že mi bude odpuštěno když za všechny řeknu že jestli se vám tu nelíbí, tak vás sem FAKT nenutíme chodit, díky pěkně.
Ale když už tu ste tak laskavě akceptujte, že tady to prostě vypadá jinak. Nelíbí? Nikdo Tě tu nedrží a nenutí zakládat diskuse o SS nebo DrDII, účastnit se jich nebo je vůbec číst, pro mě za mě se můžeš klidně sebrat a jít...


ilgir píše:
osobně neznám nikoho jiného, na koho by bylo možno se spolehnout, že svou práci udělá dobře a rychle (a že ji vůbec udělá).

...když mu za to nikdo rozumně neplatí...
aj, sorry, o tomhle se nesmí mluvit, je to nekorektní

ilgir píše:
Radan: Nevím, kde ses dočetl, že diskuze na RPGF jsou moderované, ale "moderování" tam spočívá asi v tom, že se mažou spamy, popřípadě spojují či oddělují diskuze.

...bez ohledu na vůli nebo nevůli diskutujících...

ilgir píše:
Rozhodně tam nedochází k žádnému promazávání příspěvků "aby byl obsah diskuze srozumitelný a přehledný"

Pracuješ pro Ministerstvo Pravdy?
Živě si pamatuji například Bifiho zásah přesně v tomto stylu v Rozličném pokecu ve SPAMtématu Rozličný pokec. Fakt by mě zajímalo, co se děje normálně, když se tohle děje ve odpadnim vlákně... ani nemluvě o samolibém definování toho co je a není slušné, korektní, na bonztlačítka, neustálé rozesílání varovných PMek...

...tohle se tu řešilo už tisíckrát a díky ne, táhněte si s tim moderovánim a jeho oslavama zpátky kde o něj někdo stojí...

Píše:
Pokud se chceš dozvědět relevantní informace o RPGF, doporučuji ptát se tam, ne tady. Platí to samozřejmě i obráceně.

Pokud se o nás chceš dozvědět relevantní informace, ptej se na našem tiskovém oddělení, určitě ne někde kde jsou lidé co od nás odešli potom co jsme zavedli naše reformy...
ehm. Velmi... transparentní.

alef0 píše:
naozaj sa ukázalo, že to nie je reálne. Kapacity sú obmedzené, kopa ľudí má len plnú hubu rečí, čaká na peniaze, uznanie a sex s Gwendolin Kestrel a skutek utek.

Hm. Nevím kolikrát budu muset opakovat, že "mohl bych něco udělat" se nerovná "udělám to" nebo "musím to udělat", protože můžu udělat tuny věcí, co u mě zrovna nemají prioritu...

alef0 píše:
Jo, a otázka neonazi mi pripomína Godwinov zákon.

S touhle zprofanovanou kravinou (mimochodem, také jednou z forem (velmi) chybné argumentace) se už můžete jít taky všichni vycpat.


Radan píše:
Šlo mi o to, že tady byl někdo tlučenej za to, že napsal o té diskuzi na rpgforu, že je o ničem...a bylo mu oponováno, že to není pravda a něco o zaujatosti...a protože se považuju za nezaujatýho, chtěl jsem mu dát za pravdu.

...díky :)
5.5.2010 18:16 - sirien
noir píše:
Jinak jsem nepochopil smysl takových textíků - o Dračím Doupěti 2 vím po jeho přečtení totéž, co předtím. Celkem ztráta času, až na informaci o max. pěti levelech na povolání.

Ve skutečnosti s určitejma znalostma game designu lze z toho článku možná vyvodit víc, než si autor myslel (a možná taky, že ne...) Není tam řečeno tak málo, jen je to mezi řádky... a jestli to čtu správně, pak mi to přijde... poměrně zajímavé, nikoliv však fascinující.

Každopádně se autorovi podařilo mě zatím neujistit o tom že to bude shit. Z tohodle ještě něco být může.

Deathman píše:
Nevim proc ale ve mne to evokuje WoD.

Zlodejina 1 - 5
Boj Zblizka 1 - 5
etc.

to nemá moc společnýho s WoD, to jen někomu z autorů došlo že je za obvyklých podmínek většinou blbost pracovat s vysokými čísly. Nízká obvykle bohatě stačí.
5.5.2010 18:22 - Sosáček
Kýblohlav školní píše:
pasé jak gramatika v Twilightem inspirovaných povídkách o upírech.

:D
5.5.2010 18:24 - Sosáček
sirien píše:
MY k VÁM na RPG F

Ty a kdo? Plural majesticus tukanus, nebo mluvis i za ostatni? Ktere ostatni? Kdo jste vy? Argumentovat vetsinou neni pekne ani kdyz ta vetsina existuje, natoz kdyz je dost nejasna.

(proc misto toho abych si vybral stranu a toho se drzel jako ostatni musim mit vlastni moralku a stavet ji nad to kam kdo patri? achjo.)
5.5.2010 19:18 - skew
Píše:
Ktere ostatni? Kdo jste vy? Argumentovat vetsinou neni pekne ani kdyz ta vetsina existuje, natoz kdyz je dost nejasna.

To je dobrá otázka.

(na druhou stranu, sirien není jedinej, kdo to dělá...)

(jo, a s tím volením stran a tak: shut up, to tvoje je mnohem pozitivnější přístup, nemrv si to)
5.5.2010 19:24 - Sosáček
Obligatni odpoved:

d20 neni vietnam, d20 ma pravidla!!!

Ehm.

EDIT: moji spoluhraci ze starwars me nenavidi od te doby co jsem zacal in character rikat "tohle neni geonosis, tohle ma pravidla" :(
5.5.2010 19:52 - Colombo
Rád bych obhájil lidi z D20. To, že navás nadávají nemá nic společného s tím, že jste z RPG fora. Na mě nadávají taky a to jsem o RPG foru četl tak maximálně v diskuzích tohoto typu.
5.5.2010 20:44 - pety
Píše:
EDIT: moji spoluhraci ze starwars me nenavidi od te doby co jsem zacal in character rikat "tohle neni geonosis, tohle ma pravidla" :(


To neni pravda ja te nenavidim mnohem dyl
5.5.2010 21:33 - Alnag
sosáček píše:
Ty a kdo?


A já.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11305499076843 secREMOTE_IP: 44.199.212.254