Kultura

alef0
3.8.2010 16:11
Uzamčeno: Nové číslo Drakkaru vydáno
Drakkar je internetový časopis zaměřený na fantasy obecně a RPG hry. Je vydáván jakou dvouměsíčník ve formě PDF souborů.

Náš projekt je koncipován jako otevřený. Přijít a přidat se k nám může kdokoliv – stačí se domluvit s některým členem redakce a napsat článek. Naše otevřenost spočívá i v tom, že kritika či pochvaly nás budou motivovat k lepší práci a pokusíme se přizpůsobit vašim požadavkům co možná nejlépe.

Jelikož se budeme věnovat především RPG hrám a fantasy, můžete očekávat teoretické články o hraní, seznámení s dobrými internetovými projekty, občasnou recenzi na knihu či film, doplňky ke hrám a dobrodružství.

Drakkar sdružil mnoho různých lidí; převážně hráčů RPG her, ale to není pravidlem. Jsou mezi námi i tací, kteří v životě žádnou hru na životní příběh nehráli. A naší spolupráci to nebrání.

Náš společný časopis si neklade za cíl být originální či jedinečný, ale být kvalitní a stát se každé dva měsíce vaším oblíbeným čtením.

Chtěl jsem dát příležitost autorům Drakkaru k propagaci na zdejším webu. Nicméně opakovaně se stává, že není propagován časopis, ale zejména je propagována nesnášenlivost, neschopnost pracovat s kritikou a negativní emoce. Myslím, že to není potřeba. A tak je tahle diskuze zamknuta a další diskuze na téma Drakkar nejsou žádoucí. Když se neumíte chovat, choďte jinam. - Alnag
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
22.2.2012 15:35 - crowen
Veru, v dnesnej dobe dvojcifernych rychlosti broadbandu a terabajtovych diskov v notebookoch je hrozna otrava stiahnut si parmegovy subor so 40-70 stranami, pozriet obsah a skocit na prislusnu stranku, kde zacina clanok.
22.2.2012 15:40 - crowen
Wild West píše:
Asi po necelém roce redakce padla vyčerpáním a vzdala to. A to byla redakce, silou srovnatelná s kompletní RPGF a D20 dohromady.


A to predpokladam, ze to redakcia robila za peniaze v pracovnom case, nie zadarmo vo volnom case na ukor inych cinnosti (tymto pozdravujem sadzacov a korektorov Drakkaru, ktori dobrovolne robia to, co treba, a nie len to, co ich bavi, teda pisanie clankov, ak teda aj pisu)
22.2.2012 15:42 - Colombo
Crowen: u velkých PDF to tak trochu problém je... Schválně si to vyzkoušej. Ono to zas tak málo paměti nežere...
22.2.2012 15:50 - Wild West
Colombo:

Ač neredaktor Drakkaru, jednotlivých článků jsem se postupně většinou zmocnil, protože se postupně věší na Drakkaří net. Takže tvůj problém je víceméně technického rázu; žádná strašná zápověď o vydávání jednotlivých článkků neexistuje.

Crowen:
To, že něco děláš zadarmo, to nikde nikoho nedojme. Fakt. Věř mi, už jsem dělal zadarmo víc věcí a na víc místech.

Spíš přemýšlej nad tou tématickou Colombovou (a potažmo Argonantovou) otázkou, zda má cenu rozjíždět články, které vlastně nejsou vůbec o hraní. A rovnou Colomba přitisknout ke zdi, ať ti něco napíše.
22.2.2012 15:50 - crowen
Colombo: to na com si ich pozeras? Moj 7 rokov stary notebook vpohode zvlada +_ 100MB PDFka zahranicnych RPG, napriklad Pathfinder core rulebook - full color, miliarda obrazkov, takmer 600 stran, co je tak 10nasobok priemerneho Drakkaru.
22.2.2012 15:53 - crowen
WW: na historicke clanky su tu ine casopisy/weby/fora, ja si myslim, ze v casopise o RPG hrach by mali byt clanky ako hrat v jednotlivych historickych obdobiach a informacie vyuzitelne v hre - technologie a ich pravidlovy popis, cenniky s prevodom do hernych mechanik/cien, socialna struktura s prikladmi NPC a podobne.
22.2.2012 15:53 - Wild West
A jinak - je zábavné, že Drakkar je sice údajně RPGF projekt, ale nejživější debata o něm jede jako obvykle na D20...
22.2.2012 15:54 - Wild West
Crowen:

Díky za odpověď. Beru hlas na vědomí.
22.2.2012 16:02 - ilgir
Píše:
Ilgir: pokud si všimneš, tak ta připomínka byla mířena jinak, a to, že když mě podstatná část článků v Drakkaru nezajímá, připadám si trestán, když si je musím stahovat spolu s tím, co mě zajímá. Což u něčeho, kde mám přími soupis článků, které mě zajímají (npř. historická sekce na D20) a k tomu odkazy na příbuzná témata (automatický link na pokračování článku) jasné prohrává.

Nevidím rozdíl - jak "mířena jinak"? Prostě se ti nelíbí podoba časopisu jako souborného pdf, protože tě obtěžuje stahovat to celé. Odpověď zní: Máš smůlu a nic s tím neuděláš. Já taky musím oželet jeden zajímavý článek z časopisu, když se mi kvůli němu nechce kupovat celé vydání. Mám smůlu a nic s tím neudělám. Sice můžu psát maily do redakce, ať to vydávají jednotlivě, ale budu akorát tak za vola. Takže mi nezbude, než si tematiku nastudovat jinde (třeba na netu).

(Jasně, je to tu svobodný web, ať si každý píše co chce. Jen upozorňuji, že připomínky tohoto typu těžko můžou být někým brány vážně.)
22.2.2012 16:06 - Alnag
WW píše:
ale nejživější debata o něm jede jako obvykle na D20...


Že váháš. Živé debaty jsou naše specialita. ;-)
22.2.2012 16:11 - crowen
Akurat ze tu sa vacsinou toci o PDF verus HTML, ale komentarov k clankom je tu pomenej.
22.2.2012 16:13 - noir
crowen: To je ale dobrá ukázka toho, jak důležitý je na tom časopise obsah, ne?
22.2.2012 16:20 - crowen
Nie, to je akurat tak dobra ukazka trollenia bez takmer akehokolvek vyjadrovania sa na adresu obsahu lebo obsah nie je prezentovany tak, aby sa to pacilo uplne kazdemu cloveku na tejto planete a jeho specifickym poziadavkam.
22.2.2012 16:28 - noir
Všichni jsou trollové, jenom já jsem letadlo. Crowene, trošku pokory odstupu, prosím.
22.2.2012 16:31 - ilgir
Na tom není nic zajímavého, natož překvapivého. Úroveň internetových diskuzí byla je a bude nevalná. Lidé tam nepřicházejí věci řešit, nedejbože se vzdělávat, ale pouze hodit slinu a ulevit si. Podívejte se na politické diskuze na zpravodajských serverech. Kolik lidí tam má alespoň nějaké povědomí o věcech, na které nadává?

Tím neříkám, že se tam čas od času nenajdou zajímavé a věcné příspěvky. Ale většina obsahu je balast. (Třeba jako tento můj příspěvek.)
22.2.2012 16:43 - ShadoWWW
Píše:
v casopise o RPG hrach by mali byt clanky ako hrat v jednotlivych historickych obdobiach a informacie vyuzitelne v hre


Nesouhlasím. Právě mytologie, heraldika a historické články mě zajímaly kolikrát víc než herní články. A dnes je to aktuálnější než dříve, kdy všichni hráli Dračák. Herní časopis je chtě nechtě vždy spojen s nějakým systémem - a to je dobře. Například Dragon s D&D, Drakkar s DrD II a Kobold Quarterly s Pathfinderem, potažmo D20. Ale na historické, heraldické a mytologické články (případně jiné odborné články, např. středověké vojenské) nalákáš i čtenáře, které daný systém nezajímá.

Mnohé z toho jsem se také mimoděk dozvěděl z Šavlozubky a DD. To je také ten velký přínos RPG. Že mimo hraní se zajímáš a dozvídáš mnoho užitečných informací z více oborů.
22.2.2012 16:51 - Colombo
Ilgir: možná by jsi mohl přehodnotit své odpovědi po tom, co si přečteš, jak diskuze se mnou začla. Protože tu zatím trolluješ jen ty. Jestli si chceš ulevit, nedělej to prosím na veřejnosti.

Kdyby jsi totiž četl pořádně, tak by jsi zjistil, že Crowen by mě dostal na:
1. články zabývající se historií
2. odkazy na podobné články v Drakkaru

ShadoWWW: přesně tak. Není jednou z nejvychvalovanějších knížek od WW Armory, které se zabývá praktickým popisem moderních kulis - zbraní atp.?
22.2.2012 17:11 - sirien
ilgir: to co nekoho rozciluje je spis pohled na proplytvany potencial nez cokoliv jineho.
O konkurenci mluvit netreba, nicmene pro slovo "uspesny" mas ocividne o dost benevolentnejsi standardy nez ja...
22.2.2012 17:12 - Wild West
Ilgir:
Myslím, že tvoje 336 je úplný úlet, Colombo má pravdu.
Běží tu debata o Drakkaru, čemuž by měl každý Drakkarista jen zatleskat. Odstřelit debatéry ad personam na způsob Věry Pohlové dalšímu nadšení moc neprospěje.

Krom toho nemáš pravdu ani věcně - úroveň internetových debat se dost zásadně mění mírou zaujetí a znalostí, a právě takové poměrně specializované weby jako RPGF nebo D20 si na úroveň příspěvků moc stěžovat nemohou. Srovnávat je s politikou na velkých portálech je zcela nepřípadné. Obě nejlepší debaty v životě jsem vedl na podobných portálech - jednu na Pevnosti, druhou na RPGF, obě jsou notoricky známé.

Colombo/Shadow:
Tyhle Argonantoviny jsem hlásal leckde, leckde jsem je i prosadil, ale pravda je, že historické články překračuje v poslední době bez zájmu drtivá většina návštěvníků. Uvidíme ostatně, jak dopadne Ilgir s Krčmami na Drakkaru.
Otázka je, zda nezačít někde samostatný podnik. Už mi to vrtalo v hlavě před rokem, kdy jsem o tom mluvil s Ebonem.
22.2.2012 17:17 - ShadoWWW
WW: Ty settingy nahoře v záhlaví Kostky jsou už dost dlouho všechny mrtvé. Kdyby k nim přibyl jeden aktivní projekt o historii - jedině dobře a tleskal bych!
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.073725938796997 secREMOTE_IP: 18.227.114.125