Kultura

Alek
9.8.2010 19:35
TV seriály
Hra o trůny se chystá do vysílání na jaře roku 2011. Jaká bude její konkurence? Poradí si HBO s vycházející hvězdou na produkčním poli stanicí Starz a jejími projekty Spartacus, Pillars of the Earth a zejména pak fantasy Camelot? V pozadí bude jistě číhat i projekt od tvůrců Tudorovců Borgias. Nebo bude největším oříškem sesterský projekt Boardwalk Empire? Či překvapí někdo jiný?

Vím, některé seriály se časově přímo nepotkají, ale to nemůže diskuzi nijak škodit a to tu tu jde hlavně. Takže se nenechte omezovat těmihle mými žblepty. :-)
Autorská citace #1
9.8.2010 19:41 - Alek
A teď co dalo impuls k založení. Sledujete někdo Pillars of the Earth? Starz se po povedeném Spartakusovi vytáhlo a první čtyři díly Pillars of the Earth naznačují, že i tohle se jim povedlo. Jeden si říká, že Camelot je v dobrch rukách. :-)

BTW, četl jste někdo předlohu Pilířů země od Folletta? Měl bych jeden dotaz, protože sic se mi seriál hodně líbí, je tam jedna rovina, která to imo podkopává a zajímalo by mě, je-li tomu tak i v předloze.
Autorská citace #2
9.8.2010 20:51 - sarven
čítal som to asi do tretiny. potom ma to už nebavilo, pretože som predtým čítal "druhý diel" na veky vekov (výborný) a zistil som, že sú to vlastne tie isté knihy, len v inom obodbí. chlapik sa veľmi "nesral" a v podstate napísal remake samého seba :)
Autorská citace #3
9.8.2010 20:52 - sarven
ale Sherlock od BBC, to je fakt niečo! veeeelmi odporúčam!
Autorská citace #4
9.8.2010 21:09 - Alek
No on se s tím v jiném smyslu "nesere" ani seriál. Ve smyslu práce s časem. To je právě to, co mě nejvíc zarazilo a zajímalo mě, jestli podobný časový skoky jsou i v knize. Třeba když se nepářou s nějakým delším popisem dvou hrdinů. Staviteli umře milovaná žena a hups, už je v posteli s druhou. V dalším díle je zas čtyřletý skok, katedrála povyroste, ale hrdinové se nikam neposunuli. Fakt to působí divně.

Ale přesto se mi to moc líbí a doporučuju, herci jsou výborní (u McShana, Sewella či McFadyena se to dalo čekat, ale dobří jsou i ti méně známí), jen škoda, že Donald Sutherland si moc nezahrál.

O Sherlockovi už jsem slyšel, jdu na něj.
Autorská citace #5
9.8.2010 21:18 - Olorin
Předlohu jsem nečetl, a na tohle se co nejdříve podívám. Trailer vypadá hodně dobře. Spartacus mi nevadil, byl svěžím větrem mezi seriály, ale byl na mě moc stylizovaný.
Autorská citace #6
9.8.2010 21:20 - Alek
Mně vadil Spartacus zpočátku, respektive nudil svou efektností, ale od nějakýho čtvrtýho dílu to dostalo i příběh, vyrojily se intriky apod. a nabralo to skvělý směr. Hlavní herec se snad z rakoviny vyléčil, takže by mělo být i pokračování. I když jsem čet, že předtím se chytá nějaká minisérie jako prequel.
Autorská citace #7
9.8.2010 21:56 - Olorin
Mě Spartacus docela nudil celou dobu až do posledního dílu, který už byl jak se patří. Hlavně mě štvalo, že snad kromě Spartaka a toho jeho blonďatýho kámoše, mi všichni ostatní byli děsně nesympatičtí, a i ti dva mi občas pěkně lezli na nervy. A samozřejmě styl obšlehnutý z filmu 300. Sexualná scény mi samozřejmě nevadili, ostatně konečně jsme mohli vidět nahou Xenu. :-D Bylo fajn vidět zase nějaký hodně nekompromisní televizní seriál, ale prostě pro mě je to ten typ seriálu, kdy jednou se na to podívám s chutí, a pak už se k němu nevrátím. Řím mě bavil víc. "Třináctá!" :-D

Boardwalk Empire - je jasným HBO favoritem. Právě do ní vkládají největší naděje. No považte samy, pilotní díl točí Scorsese a jedná se o oblíbenou tématiku Mafiánů ala Kmotr.

Pillars of the Earth - Teprve uvidím, ale podle všeho to je něco jako ASOIAF, jen víc historicky věrný, takže tady konkurence může být taky.

Camelot - o tomhle seriálu nevím prakticky nic, ale opět možná konkurence.

Spartacus - pokud se z toho chudák vylízal, což bych mu moc přál, tak bych druhou sérii bral, páč konečně dojde na trochu více toho bojování (pokud si z dějepisu ještě něco pamatuju ;-))

Borgias - po Hře o trůny asi můj nejočekávanější seriál, jednak v něm hraje můj oblíbený herec a i tohle období mě velice láká. Pozn. tento papež myslím hraje hlavního záporáka ve hře Assassin's Creed 2. :-D :-D

Takže abych to shrnul, konkurenci pro A game of thrones vidím úplně ve všem, hofk! :-) Takže zase jednou jsem toho napsal strašně moc a neřekl téměř nic, to je moje specialita.
Autorská citace #8
9.8.2010 22:06 - MIl
Nuda, nuda, šeď, šeď. Asi zkouknu znovu Twin Peaks.
Autorská citace #9
9.8.2010 22:14 - Alek
Olorin píše:
snad kromě Spartaka a toho jeho blonďatýho kámoše, mi všichni ostatní byli děsně nesympatičtí

A to já tam pár sympaťáků našel. Třeba ta otrokyně, co si začla s Crixem a pak hlavně Doctore, ten byl výbornej.
Autorská citace #10
9.8.2010 22:21 - Olorin
Doctore to je ten černoch trenér? Přiznám se že teď vůbec nevím. Jo ten ještě ušel, já si ho ale pořád dával dohromady s tím perským vyslancem, co ho Leonidas ve 300 shodil do studny, to bude asi tím, že ho hrál stejný herec. :-)
Autorská citace #11
9.8.2010 22:38 - Alek
jj, ten s tím pěkným bičem. Že to byl ten samej jako v 300 mi nikdy nedošlo, ale to bude tim, že jsem 300 spíš protrpěl.
Autorská citace #12
9.8.2010 22:48 - Colombo
300 bylo hodně ubohé.
Autorská citace #13
9.8.2010 22:50 - Olorin
To víš, historický film podle komiksu, to nikdy nedělalo dobrotu.

Chtěl jsem se zeptat, je forum na icefire.tym.cz už asi aktivní není, když automaticky nasměrovává sem, co? Já jen, že některý některý diskuse by mě lákaly, ale vypadá to, že že už je hooodně dlouho nikdo nenavštěvoval. No, snad se k vám hoši s vydáním Tance budu moct přidat alespoň tady. :-D
Autorská citace #14
9.8.2010 22:58 - Quentin
300 bylo awesome :-P
Autorská citace #15
9.8.2010 23:10 - Alek
ad forum: o automatickym nasměrování nic nevim. Forum má špatný technický zázemí, proto došlo k přesunu sem. Funguje teď jako archiv starých diskuzí, ale klidně se v něm můžeš vyjádřit nebo vytvoř diskuzi tady na webu a ocituj či odkaž na post z fóra, na který chceš reagovat (tady je asi větší šance na odpověď a diskuzi, ale i tam to někteří z nás pořád sledují). Prostě jak je libo, jsme rádi za každý názor, ohlas apod., tak jen do toho.
Autorská citace #16
9.8.2010 23:17 - Olorin
já jen, že když tam zadám jen to http://icefire.tym.cz, tak mám jen možnost jít sem. Samozřejmě přes google jsem se k vám probil. :-D
Autorská citace #17
9.8.2010 23:54 - Alek
aha, no to jo, tam byl starý web. Forum je pod http://icefire.tym.cz/forum/ a ještě je tam galerie na http://icefire.tym.cz/galerie/. Na forum už se snažím moc neodkazovat a soustředím vše sem (technologické důvody, hosting, databáze uživatelů apod.)
Autorská citace #18
10.8.2010 09:20 - Flanker.27
Vzhledem ke svý oblibě Tudorovců jsem samozřejmě zvědavej na Borgias, a a kvuli Scorsesemu i na Broadwalk Empire, i když jinak mě mafiánská tématika zas tak nebere. Právě jsem opatřil první díl Sherlocka, snad se k tomu dneska dostanu. Jinak zas tak moc na seriály nejsem, z těch v současný době populárních pravidelně sleduju akorát Supernatural a Flashpoint.
Autorská citace #19
10.8.2010 13:47 - Night of Triumphatorr
me moc Tudorovci nebavili - to bude tim, ze si to pamatuju ze skoly a neco jako napinavy konec se tedy nekona (jo byt tak tupy american...)
Autorská citace #20
10.8.2010 15:02 - Flanker.27
Nemám pocit, že jsem tupý Američan, a historie je můj dost velkej koníček. Spíš mi přijde poněkud chabé čekat od seriálu pouze nečekané zvraty (i když ne vždy Tudorovci skutečnost respektujou). Nemůže ale člověka zaujmout třeba pojetí charakteru postav, dobová morálka a jiný věci?
Autorská citace #21
10.8.2010 15:11 - Night of Triumphatorr
Počátek první série se mi líbil. Ke konci už méně a druhou sérii jsem viděl jen letmo.
Autorská citace #22
10.8.2010 16:27 - Olorin
Tak jsem zkouknul ty "Pilíře Země" (teda zatím jen ty 4 díly) a musím říct, že mě to mile překvapilo. Hlavně výprava byla hodně dobrá (nejvíc asi ve 4. díle). Není to sice nejlepší, co jsem kdy viděl, ale stejně zvedám palec nahoru. Pokud podobnou výpravu bude mít A game of thrones, tak budu spokojenej.
Autorská citace #23
10.8.2010 21:07 - Alek
Hezký, mám první chycenou dušičku :-)
Autorská citace #24
10.8.2010 21:08 - Alnag
Alek: Neboj, já si to taky stáhnul... :)
Autorská citace #25
10.8.2010 21:15 - Alek
Jen pro účely policejního protokolu, já nic o stahování neříkal :-)
Autorská citace #26
11.8.2010 00:07 - Flanker.27
BTW to Pillars of the Earth zdá se dost vykrádá trilogii od Pargetterové Nebeský strom, Zelená ratolest a Šarlatové zrno. Prostředí, stavba katedrály...
Autorská citace #27
11.8.2010 08:12 - Olorin
To je možný, tyhle díla neznám.
Autorská citace #28
11.8.2010 10:40 - Flanker.27
Bylo to dříve dost populární, Pargetterová je taky autorkou (pod preusonymem Ellis Petersová) knížek o bratru Cadfaelovi - též zadaptováno jako známý seriál. Pargetterová je taky zajímavá tím, že umí česky a do angličtiny překládá českou klasiku zejména Nerudovy básně.
Autorská citace #29
11.8.2010 11:44 - Olorin
Jj, Případy bratra Cadfaela znám, teda jen z TV, ale kdysi to byl jeden z mých nejoblíbenějších seriálů.
Autorská citace #30
12.8.2010 22:50 - SEB
TV seriály co stojí za vidění:

Breaking Bad
Rubicon
Mad Men

enjoy...
Autorská citace #31
13.8.2010 14:09 - Noldo2
Máte někdo zkušenost se seriálem Millenium od Chrise Cartera, autora Akt X? Stojí to za shlédnutí?
Autorská citace #32
13.8.2010 14:21 - Alnag
Viděl jsem část dílů když to u nás běželo v telce poprvé (konec 90. let). Tehdy se mi to líbilo, ale bylo mi tak 16 let. Co si pamatuji je to takový mix mezi Akty X a Criminal Minds. Ale zkusil bych to... asi.
Autorská citace #33
13.8.2010 14:23 - Quentin
A co Justified? Včera jsem viděl první dva díly a docela to šlo. První díl byl dobrej "western".
Autorská citace #34
15.8.2010 15:20 - Nevada
Justified je hodně dobrý. Ale je to pomalu plynoucí a ukecaná detektivka ve westernovém duchu. Některé lidi to pomalé tempo dost odrazuje.
Já s tím byla hodně spokojená.

A Sherlock je výborný.
Autorská citace #35
16.8.2010 08:04 - Quentin
Tak jsem dokoukal první sérii Justified (jen 13 dílů) a bylo to hustý. A vůbec bych neřekl, že pomalý nebo ukecaný.
Autorská citace #36
16.8.2010 17:54 - Nevada
A když už jsme zabloudili tak daleko od původního žánru, tak - pokud by to náhodou někdo minul - doporučuji krimi seriál Castle. V první sérii sice lehce pokulhávají jednotlivé případy, ale bohatě to vynahrazuje vtipnost a skvěle hláškující Nathan Fillion coby vlezlý spisovatel a pánové jistě ocení pohled na Stanu Katic v roli policistky, která ho má "na krku".
Autorská citace #37
23.8.2010 09:30 - sarven
skončil som tretieho sherlocka, je to naozaj super. teraz idem na justifed, mám na to kopu odporúčaní
Autorská citace #38
23.8.2010 09:35 - Colombo
nevim, Sherlock mi v mnoha ohledech přišel divný...
Autorská citace #39
24.8.2010 09:40 - sarven
v čom? môžme pohovoriť, podiskutovať. do Tanca ešte máme nejaký rok :) :(
Autorská citace #40
24.8.2010 10:28 - Alnag
Koukali jsme na něj teď o víkendu a mně se Sherlock hodně líbí. Je to vtipné, svižné, britské... převod do moderního hávu tomu sluší.
Autorská citace #41
24.8.2010 10:39 - Colombo
Mně zklamal ten třetí díl. Zklamal mě Morriarty, nečekal jsem, že to bude takové děcko, zklamal mě přístup Sherlocka a Watsona, kteří se vlastně vykašlali na jakukoliv možnost držet trumf a sprostě se odevzdali do Morriartyho rukou...
Autorská citace #42
24.8.2010 13:29 - Alek
Já u Sherlocka včera usnul, ale dneska už to určitě vyjde :-)
Autorská citace #43
24.8.2010 18:30 - Nevada
btw - viděli jste Jekylla? Od stejného autora a taky výborná záležitost. http://www.csfd.cz/film/232634-jekyll/
Autorská citace #44
27.8.2010 01:39 - sirien
tři díly. Jakto může mít jen tři díly...
Autorská citace #45
4.9.2010 11:17 - Alek
Tak jsem konečně dokoukal toho Sherlocka (u třídílnýho "seriálu" je to teda výkon, já vim :-) Jo, je to super, moc díky za tip. Ten britský styl mám rád, hodně mi to připomínalo můj oblíbený Hustle. Btw, ten má co série 6 dílů. Člověk zhýčkaný/zblbnutý 20dílnými sériemi se cítí ochuzen, ale imo lepší míň dílů, ale našlápnutých bez hluchých míst. Nesmí to teda zas utíkat zběsile jak v Pillars of the Earth. :-)

Jsou tu nějaké hudebně citlivé duše, kterým se při hraní základního motivu vybavovala (Zimmerova?) hudba z toho nového filmu o Holmesovi?

Jo a jedna zajímavost z Guardianu. Aneb jak vytvořit ze zdánlivého propadáku hit.
Autorská citace #46
4.9.2010 11:47 - Quentin
Píše:
Btw, ten má co série 6 dílů. Člověk zhýčkaný/zblbnutý 20dílnými sériemi se cítí ochuzen, ale imo lepší míň dílů, ale našlápnutých bez hluchých míst.

Jekyll
Autorská citace #47
4.9.2010 15:02 - Flanker.27
A na HBO konečně začala 4. řada Tudorovců. Ano, co se toho týče byl jsem poctivý a vydržel.
Autorská citace #48
4.9.2010 17:09 - Olorin
Jo, už jsem viděl první dva díly. Musím uznat, že oproti první řadě se výrazně zlepšila výprava a triky. Škoda jen, že seriál končí smrtí Jindřicha VIII. a nepokračuje dál osudy jeho dědiců. Naštěstí Alžběta I. má své dva velkofilmy. :-)
Autorská citace #49
4.9.2010 20:34 - Nevada
U tohoto seriálu mám značný skluz, ale taky jsem doufala, i díky názvu Tudorovci, že budou pokračovat i Edwardem, Marií a Alžbětou. Alžběta je moje oblíbená historická postava.
Autorská citace #50
4.9.2010 21:04 - Alek
Tudorovce jsem už viděl celý a ty první série mi přece jen přišly lepší. V těch závěrečných mi chyběly takové ty "vedlejší" postavy jako Wolsey, Moore či Cromwell. Ale to je jen detail, televizní projekt to byl skvělej, ať si říkají znalci historie, co chtějí. Jo a ve čtvrtý sérii hraje skvěle Tamzin Merchant nestydatou královnu, už jsem na tu její podivnou tvář skoro zvykl jako Daenerys z Hry o trůny, ale nakonec byla vyměněna.

A co se týče pokračování, to asi není v nejbližší době ve hře. Pokud vím, tak tvůrci se vrhli na lehce jiný projekt a sice Borgias. Natáčí se to na podzim u nás a v hlavní roli je Jeremy Irons.

Jak jsem psal o tý podobnosti hudby filmu a seriálu o Homesovi, tak to jsem měl na mysli tuhle, http://fffilm.fuxoft.cz/2010/09/sherlock-holmes-hans-zimmer-hudebni.html.
Autorská citace #51
4.9.2010 22:02 - Nevada
Té podobné hudby jsem si v seriálu taky všimla.
Autorská citace #52
9.9.2010 13:41 - Alek
Teď jsem čet, že Martin Freeman (Watson z Sherlocka) je vážným kandidátem na roli Bilbo Pytlíka (údajně to měl zrušit právě kvůli Sherlockovi, ale asi to byly jen povídačky).

Dočet jsem se to náhodou u jiné zajímavé zprávy a sice, že Kingova Temná věž bude zfilmována. Mají být tři filmy a k nim ještě seriál. To vše pod vedením Rona Howarda. Mno, to máme dalšího vážného konkurenta pro GoT. :-)

http://kultura.ihned.cz/c1-46344910-kingovi-fanousci-si-drzi-palce-kultovni-temna-vez-pujde-do-kin-i-do-televize
Autorská citace #53
9.9.2010 13:53 - sirien
To že bych jí možná konečně přečet?
Autorská citace #54
9.9.2010 14:20 - Sethi
Temná věž bez Clinta Eastwooda v hlavní roli?

Meh.
Autorská citace #55
9.9.2010 14:21 - Blaine
V Temne vezi nebude Clint Eastwood? Meh.
Autorská citace #56
9.9.2010 15:12 - sarven
už asi nie. už nemá vek ani na rolandovho otca. ale možno by sa mohol mihnúť v nejakom flashbacku z rodiska rolanda pištolníka.

seriál by mohol byť fajn, film bude veľký nápor na kvalitnú adaptáciu. aj keď je čo zosekať nepochybne. špeicalne 5 a 6 mali dosť vaty.
Autorská citace #57
9.9.2010 16:54 - MIl
S tím Eastwoodem mi připomělo jak všichni chtěli Conneryho za Gandalfa.
Autorská citace #58
9.9.2010 16:56 - Sethi
Jenže Gandalf nebyl napsaný podle Conneryho. Roland podle Eastwooda psaný byl.
Autorská citace #59
10.9.2010 15:42 - Molda
v dnešní době už se moc na seriály nedívám, připadá mi, že dnešní doba je taková, že každý chce vidět jen sex a násilí - nejlépe obojí dohromady a čím úchylnější, tím lépe. Nejsem žádný puritán a když něco takového jen občas decentně dokreslí daný seriál nebo film, tak ještě ok. (třeba ASOIAF, tam sice obojí bylo, ale george na tom nepostavil své dílo, bylo to tam jen jako určitý prvek realismu. Kdežto současné moderní filmy a seriály většinou stavějí čistě na sexu a brutalitách a nějaký děj a kvalita jsou vedlejší. Viz True Blood (prava krev), spartacus apod. A i kdyby se tam náhodou v některém díle dělo něco dějově zdánlivě zajímavého, tak to stejně bude celkově zastíněno tím co jsem kritizoval výše.
Autorská citace #60
10.9.2010 16:34 - sirien
True blood docela má děj a příběh a charakterovej vývoj a tak, jen je trošku víc roztaženej. Na druhou stranu to násilí tam docela podtrhuje tu společnost, ve které se ty postavy nachází a která je utváří, ale to se projevuje až postupně.
Z těch upířích jsou na tom Vampire Diaries o dost líp, sexu tam je míň a to násilí tam je jen jeden z prvků dějové linie...

...teď sem zkouknul první díl Jekylla a je to... takové divné, ten první díl je očividný intro, nedotažený, jestli je to dobrý nebo špatný ukážou až další díly.
Autorská citace #61
10.9.2010 16:48 - Quentin
Sirien: Je to britský, nesmíš bejt tak náročnej ;-)

Kriminálku Anděl by si s Dexterem taky nesrovnával :)
Autorská citace #62
10.9.2010 16:55 - sirien
Quentin: Srovnával, ale neviděl sem jí (navíc by mě Orlop zabil, protože pro ní dělal grafiku a nějaký efekty)
Jinak britská produkce je ok. Já jen psal, že ten první díl byl takovej hrozně úvodní, zasloužilo by si to obsáhlejší pilot, takhle je ten první díl možná hezkej na začátek, ale sám o sobě o ničem, takže jak ho budu hodnotit závisí až na tom jak budou vypadat ty další díly.
Autorská citace #63
10.9.2010 23:26 - Olorin
Právě že k True Blood se to hodí a Spartacus je vlastně taková výjimka mezi seriály. Jinak jsem se nějakých změn moc nevšiml, pokud se jedná o seriály z produkce HBO, tak je to vždy myšleno pro nabuzení autentičnosti. To že se dnes řežou v seriálech hlava nehlava a je zobrazován sex je jedině dobře, protože takhle to ve skutečnosti prostě je a já jsem rád, že je to práno realisticky.
Autorská citace #64
11.9.2010 10:40 - Molda
Olorin: Právě protože je to tak i ve skutečnosti je podle mě špatné to cpát i do všech filmů a seriálů. Jen to podněcuje sadistické úchyly ke vzrušení a dělaní ještě větších uchyláren. Ale mých názorů si nevšímejte :)) Já mám totiž "profesní" postižení, protože má přítelkyně je zrovna jedna z těch lidí, která zbožňuje brutální nechutné úchylárny a já jsem si za ty roky co spolu jsme ke všemu takovému vytvořil absolutní odpor, ačkoliv dříve jsem takové věci neřešil. :))
Autorská citace #65
11.9.2010 11:03 - Olorin
Tak pokud je někdo úchyl, tak ho nějakej seriál už nevytrhne. Stejně tak je mýtus, že násilí v televizi a počítači podceňuje k páchání násilí. Normální jedince určitě ne a pokud je člověk magor, tak bude magorem i když se bude koukat na Včelí medvídky. :-D Na druhou stranu je hloupost námět nějak cenzurovat, když má rating pro dospělé, skvělý příklad je seriál Řím, který konečně ukázal Řím podle skutečnosti.
Autorská citace #66
11.9.2010 11:06 - Nevada
Olorin píše:
Stejně tak je mýtus, že násilí v televizi a počítači podceňuje k páchání násilí.

On to není tak úplně mýtus, ale je to silně přeceňované. Chce to totiž od rodičů, aby se řádně věnovali svým dětem a vysvětlili jim co a jak. Svého času jsem měla dost práce vysvětlit synovci, že když někoho kopne do břicha a do hlavy jako to viděl v nějakém filmu, tak se dotyčný nemusí hned tak zvednout a s úsměvem pokračovat v chůzi jako na plátně. A když byl ještě menší, tak to bylo totéž s kreslenými pohádkami. Takový Tom a Jerry, to je k vysvětlování celkem oříšek :o)
Autorská citace #67
11.9.2010 11:15 - Olorin
Samozřejmě, že se děti musí svým dětem řádně věnovat, ale já tu mluvil o násilí ve filmech a hrách určených pro dospělé. Z toho důvodu je obvinění, že takové filmy ovlivňují děti principiálně bezpředmětné. V takovém případě není chyba na straně filmařů, ale na rodičích.
Autorská citace #68
11.9.2010 11:37 - Molda
Olorin: ano, to si napsal správně, seriál Řím byl skvělý a ukázal Řím podle skutečnosti, ale i přesto byl v porovnání třeba se Spartakem asi jako včelka mája v porovnání se Saw. Právě proto tvrdím, že nic se nemá přehánět a brutalita a sex by neměla být to hlavní na co se seriál soustředí.Řím dokázal být realistický bez toho, aniž by musel být až přehnaně úchylný :-D
Autorská citace #69
11.9.2010 11:52 - heavy_head
Kdysi bylo toto ochráněno nádhernou hvězdičkou, která následovala před uvedením filmu a hlasatelka vždy varovala, že snímek není určen pro nezletilé (to ještě filmy uváděly hlasatelky).
Dneska rodiče absolutně nemají potuchy, co si jejich děti stáhnou z internetu a pustí na počítači. Je taky dost těžké odhadnout, co by jim mohlo způsobit opravdové trauma. Měl jsem třeba obavu, že obří pavouci v Harry Potterovi by je mohli vyděsit (7 a 5 let), ale jenom se tomu smály.
Nejhorší ovšem je, že někdy na vás násilí vykoukne z filmu, kde byste ho třeba vůbec nečekali, mnohem otevřeněji než v nějakém akčním filmu.
Mně osobně způsobil noční můry film Cikáni jdou do nebe, myslím, že to bylo ono, lidi se tam navzájem škrtili biči. Na to si vzpomínám docela přesně. Taky mě dost vyděsil Klid noci, šel jsem do svého pokoje a neustále jsem čekal, že mě něco chňapne za nohu. Brrr. Opravdu nepříjemný pocit.
Dost otřesený jsem byl i po shlédnutí Twin Peaks Ohni se mnou pojď (nebo Kráčej se mnou ohněm?), i když to už jsem byl větší a připravený, že se tam budou dít ošklivé věci.
Autorská citace #70
11.9.2010 11:52 - Flanker.27
Nevada píše:
Chce to totiž od rodičů, aby se řádně věnovali svým dětem a vysvětlili jim co a jak.


Svatá pravda. Mimochodem můj kamarád z Akademie se mediálnímu násilí věnoval od školy, psal na to diplomku a pak i knihu Televizní násilí a zákon. I já sám jsem v bakalářce do toho trochu zabrousil (v diplomce jsem pak dělal něco jinýho, takže pozdějc sem se tomu už nevěnoval). Je to už doba, takže údaje se určitě trochu posunuly, kdybych zabrousil do novějších statistik, ale myslim, že pro ilustraci to stačí: Pro rok 1998 platilo: více než 20 % 13letých dětí v Americe sledovalo televizi nejméně 35 hodin týdně (5 hodin denně). Zatímco v 50. letech tvořilo násilí na obrazovkách pouze 16 % vysílacího času, v 90. letech jeho podíl tvořil 70 - 80 %. Dnešní (1998) 11leté dítě stihlo vidět v TV 8 000 vražd a 100 000 dalších trestných činů. Při jedný přednášce na tohle téma nás pobavili informací, jak v nějakym krimi seriálu z 80. let, co se odehrával někde na Havaji, v něm došlo asi ke 40 vraždám, zatímco ve skutečnosti jich na celý Havaji bylo spácháno v tom období jen 28. Kamarád ve svejch pracech měl i statistiky o vývoji násilí v reálu v závislosti na násilí v médiích.

Jak je řečeno, samozřejmě závisí na dalších věcech, zejména na tom, jak moc se dítěti věnujou rodiče. Ale pokud je hlavní zdroj informací jen TV a další média, bez dalšího (protože rodiče budujou kariéru, musej dojíždět, nemaj čas apod.), nemůpže takovej příval sraček zůstat bez odezvy.
Autorská citace #71
11.9.2010 11:54 - Olorin
Proto jsem psal, že Spartacus byl výjimka, která se svezla na vlně filmů jako Sin City a 300:Bitva u Thermopyl.

heavy_head a Flanker.27 - Přece ale nezačneme cenzurovat filmy jen proto, že existuje šance, že se na to podívá i dítě, pro které ten film není určený. Velký problém představuje především nelogičnost sestavování pořadů a filmů samotnými televizními společnostmi. A tak občas dávají dost brutální kriminálku krátce po poledni a dobrodružný film (který je mnohem méně krvavý atd.) třeba v jedenáct večer.
Autorská citace #72
11.9.2010 11:59 - Nevada
Problém je taky v tom, že tvůrci pořadů pomalu přidávají násilí a někdy i sex do seriálů a filmů cílených na mladší a mladší diváky.
Autorská citace #73
11.9.2010 12:05 - heavy_head
Mladí jsou dneska mnohem - mnohem - otrlejší než dříve. A televize si je k tomu vychovala.
Autorská citace #74
11.9.2010 12:11 - Flanker.27
Zatim fěti nemám, takže zprávy ze škol nemám z první ruky, ale co vidim, co si dnešní děti dovolí k učiteli, to je něco neuvěřitelnýho (co je občas vidět na youtube).

Ale jedna dobrá historka. Kámošova teta je učitelka a na škole maj novýho školníka, bejvalýho vojáka. Jednou tam místní fracek dělal bordel a školník mu povídá nech toho nebo ti dám facku. Fracek odpověděl, že tělesně trestat se nesmí. "To platí jen pro pedagogické pracovníky," odvětil školník a vrazil mu takovou, že ten vzal druhou o zem. Od tý doby tam má zaslouženej respekt a slabší učitelé ho používaj pro usměrňování mládeže.
Autorská citace #75
11.9.2010 12:18 - heavy_head
"Jmenuji se Igor Hnízdo!" :-)
Autorská citace #76
11.9.2010 12:24 - Flanker.27
Někdo takovej by neškodil. Problém je že dnešní Igro by asi neměl podporu rodičů. Já když jsem něco ve škole proved a dostal sem za to poznámku, tak jsem to pak schytal ještě doma. Dneska když Francínek dostane ve škole trest, rodiče si dojdou do školy vyšlápnout na učitele.
Autorská citace #77
11.9.2010 12:28 - Colombo
Generalizace....
Závisí na rodičích... Vždycky... Já si taky spoustu věcí ve škole nedovolil, ale co vyprávěli moji rodiče, případně prarodiče, z toho jsem čuměl.
Autorská citace #78
11.9.2010 12:32 - heavy_head
U nás ve třídě bylo zvykem, že kdo zlobil - a byl přistižen - tak ho učitel chytil za kotlety a za neustálého poškubávání ho vytáhl na špičky. Velmi nepříjemné. Ještě teď mě to bolí, když si vzpomenu. :-)
Autorská citace #79
11.9.2010 12:33 - Nevada
Aauu, takhle u nás trestal učitel ruštiny. Hnus.
Autorská citace #80
11.9.2010 12:39 - Olorin
Nás učitel češtiny a dějepisu klidně profackoval. :-D Dodnes je to můj nejoblíbenější učitel ze ZŠ. Byl, jak bych to řekl, správňáckej a férevej chlap. Jak se říká, učitel je poslání a učitelka je diagnoza. :-D A já zjistil, že až do Vejšky do platilo víceméně bezezbytku.
Autorská citace #81
11.9.2010 12:45 - JimJam
Jednomu spolužákovi dal jednou učitel dějepisu (starý pán asi 70 let) facku za opisování z taháku. Pak ho přemlouval, aby mu tu facku vrátil, že mu jinak nemůže dát pětku.
Autorská citace #82
11.9.2010 14:36 - sirien
Molda píše:
Jen to podněcuje sadistické úchyly ke vzrušení a dělaní ještě větších uchyláren.

bla bla bla citation needed
děti sou dneska hrozně... overprotected, jak to je v češtině? Kdysi se jim vyprávěly pohádky plné sexuálních témat a plné násilí a nikdo se s tim nepatlal, pak přišla zhejčkaná éra... alžbětínská tušim že (nebo viktoriánská? pořád si je pletu) a dětičky se idealizovaly do malých nevinných andílků.
A najednou tu máme svět plný paradoxů - kdysi se před dětmi běžně souložilo (a na jejich výchovu to očividně moc vlivu nemělo), dneska můžete souložit od patnácti, ale bohové porno si smíte koupit až od osmnácti!! Fakt geniální...
O stavu ve stylu USA, kde tohle puritánství došlo tak daleko, že v nějakém státě může mít striptérka klín vyholený maximálně na dva prsty šířky, což je opatření proti pedofilům, ani nemluvě... jenže koho zajímaj statistiky o tom že sexuálně otevřená společnost má mnohem menší podíl sexuálních deviací (...případně drogově otevřená společnost menší počet závislých...)
Autorská citace #83
11.9.2010 14:42 - Olorin
No jo, když si jenom vezmeš Pohádky bratří Grimmů (v původním podání) taky nebyly zrovna plné lásky, naopak byly docela brutální.

Alžbětínská éra byla ve druhé polovině 16. století (překvapivě za královny Alžběty I.) a Viktoriánská éra ve druhé polovině 19. století (za královny Viktorie), jestli se v tom chceš zorientovat.
Autorská citace #84
11.9.2010 14:58 - Molda
Sirien: já ovšem nemluvil o dětech, v to se debata časem proměnila, původně jsem měl na mysli obeně všechny věkové kategorie a hlavně jsem mluvil o mém názoru a o tom jak to vnímám já a co se mi na tom nelíbí, nekonkretizoval jsem to na děti nebo na jinou skupinu. (Když nepočítám tu poznámku o úchylech :-D )
Každopádně je to stejně úplně jedno, nikdo z nás to nijak neovlivní ať už chce nebo nechce. Mě se nikdy přehnaně sadistické a ujeté seriály líbit nebudou, vždycky se mi to bude příčit, ale s tím nic nenadělám a je to můj problém :)
Autorská citace #85
11.9.2010 15:05 - Nevada
Nejen Tvůj. Mám to podobně. Jedinou výjimkou je u mě snad Dexter, a i to jsem zabalila v polovině druhé série, protože se mi nelíbila změna charakteru hlavní postavy.
Ale na druhou stranu mám ráda filmy o nájemných vrazích - ale ne pro násilí jako takové, ale spíš kvůli "umění zabíjet".
Autorská citace #86
11.9.2010 15:19 - Alek
Dexter je skvělej a nemám pocit, že by to zrovna u něj nějak přeháněli, ukazujou spíš následky. Oproti Spartakovi to tam tak nepřeháněj a hlavně to tam prostě sedí, vždyť je to seriál o sympatickém vrahovi. A pak nemám pocit, že by to bylo točený s úmyslem vyvolat "hmmm, tak to je cool". Ale možná jim jen odpouštím a přehlížím to, protože z ostatních pohledů je to tak geniální dílo, že se na českých TV nikdy neobjeví. :-)

No a jinak souhlas s Colombem, pro mě jsou ten klíčový faktor taky rodiče.
Autorská citace #87
11.9.2010 15:27 - Nevada
Aha, možná to mám popletené z knížek, kde jsou Dexterovy vraždy a pocity z nich popsané přece jen poněkud podrobněji.
Autorská citace #88
11.9.2010 15:30 - Alek
Anebo to já přehlížím, fakt nevim, už si ty první série moc nepamatuju. Ale nějak si nevybavuju, že by mě to rušilo, což se třeba u 300 nebo Spartaka (havně zpočátku) dělo.
Autorská citace #89
11.9.2010 15:40 - sirien
Ty jo já se na toho Spartaka snad fakt budu muset podívat, když mu tu děláte takovou super reklamu.
Autorská citace #90
11.9.2010 15:56 - Alek
Spartakovi já klidně reklamu udělam. Hlavně to nevzdávat po prvních dvou dílech, kdy to je spíš o krvi a sexu, pak se jíž scénáristi pochlapili a proložili to i něčím dalším. :-) Starz tím potěšil a svými Pillars of the Earth si mě získal ještě víc.
Autorská citace #91
11.9.2010 16:11 - Olorin
Spartakus je prostě něco jako klon 300. Takhle je nutné se na něj dívat, jako na zkomiksvání historického příběhu. S realitou má společných pár postav jinak se ale brát moc vážně nedá. Je to hlavně zábava a nutno podotknout, i docela netradiční seriál. Násilí je v něm natolik předimenzováno, že to ani nevypadá odporně, spíš směšně. Pro mě víc znepokojivé jsou záběry třeba v Kriminálce Miami, kde ukazují co nadělá kulka se žlučníkem atd.. :-D
Autorská citace #92
11.9.2010 18:19 - sirien
Tak to je oblíbenej způsob jak získat sledovanost - Řím měl v prvních dílech taky o dost víc sexu než pak v těch dalších...
Autorská citace #93
12.9.2010 10:12 - Sethi
Olorin píše:
záběry třeba v Kriminálce Miami, kde ukazují co nadělá kulka se žlučníkem

...a to zcela pravidelně v době, kdy běžná rodina večeří =)
Autorská citace #94
12.9.2010 13:09 - Olorin
Ušatá™ - Taky si z toho děláme srandu, že bez pořádné mrtvoly se už ani pořádně nenajíme. :-D
Autorská citace #95
12.9.2010 20:57 - Dalcor
Já mám teď domácí úkol sehnat Glee. Zatím jsem nenašel žádný vhodný odkaz :)
Autorská citace #96
12.9.2010 21:09 - Nevada
Kamarád si to pořizoval. Mám se zeptat odkud?
Autorská citace #97
12.9.2010 21:14 - Dalcor
pls :)
Autorská citace #98
12.9.2010 21:33 - Chmur
Píše:
Je to hlavně zábava a nutno podotknout, i docela netradiční seriál.

Já viděl dva díly Spartaka a nijak mě to nezaujmulo. Přišlo mi to hloupé, styliazce příšerná, hlavní hrdiny nevýrazný. Asi nejsem vhodný typ na tento typ kinematografie. Nijak zvlášť mě neupotal ani film 300 Bitva u Thermopyl.
Naopak třeba podobně vizuálně laděné Sin City se mi docela líbilo. Ve futuristickém světě je to Ok, ale v dílech čerpajících z historie mi to nesedí.
Když jsem u historických filmů a seriálu, mám často problém se znázorněním soubojů a bitev. Strašně mi vadí rychlá kamera a střih. Poprvé jsem si toho všiml asi u Gladiátora, který jinak považuji za dobrý film a naposledy u centuriona. S nostalgií vzpomínám na staré dobré, byť historicky nepřesné filmy ala Kleopatra. Taky se mi líbilo celkové ztvárnění seriálu Řím.
I když, u toho jsem měl zase v druhé sérii absolutní absťák po kladném hrdinovi:-)
Autorská citace #99
12.9.2010 22:44 - ShadoWWW
A je tu třetí série Merlina. :-)
12.9.2010 23:04 - sirien
Popravdě dokoukal sem první a nějak sem nevěděl čim bych měl bejt nalákanej na druhou...
14.9.2010 22:10 - Alek
Chmur píše:
Já viděl dva díly Spartaka a nijak mě to nezaujmulo. Přišlo mi to hloupé, styliazce příšerná, hlavní hrdiny nevýrazný.

Já to chtěl po dvou, možná po třech dílech vzdát, ale nakonec jsem rád, že jsem vytrval.

Chmur píše:
Když jsem u historických filmů a seriálu, mám často problém se znázorněním soubojů a bitev. Strašně mi vadí rychlá kamera a střih.

Tak to jsme dva, taky mě to strašně irituje, bohužel dneska už to bez toho neuměj. Takže už rozlišuju jen mezi tím, že přeci jen něco vidět je a tím, že nevidím nic.

ShadoWWW píše:
A je tu třetí série Merlina. :-)

Mno, nakonec jsem dokoukal i tu druhou sérii a stejně jako u ní, nemám na třetí zrovna nějakou chuť. I když, viděl jsem ukázku a vypadalo to, že by konečně mohla dostat větší prostor Morgana. No a Katie McGrath je pomalu jediná, která mě v tom seriálu zaujala. OK, ten drak v závěru druhé série taky nebyl zlej. Takže na to kouknu asi někdy zimní pauze. Ale rozhodně si víc slibuju od chystaného Kamelotu, než od tohodle Merlina.

Dalcor: pomoh ti někdo s Glee? Mně to nějak uniklo a sic ten seriál neznam, něakej zdroj bych snad našel. :-)
14.9.2010 22:18 - Colombo
Glee píše:
http://rapidshare.com/files/327700123/g.102.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327707091/g.102.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327712026/g.103.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327718603/g.103.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327724113/g.104.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327731121/g.104.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327736310/g.105.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327742763/g.105.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327747773/g.106.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327754563/g.106.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327759375/g.107.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327765454/g.107.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327769428/g.108.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327774531/g.108.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327778426/g.109.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327783914/g.109.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327788692/g.110.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327794215/g.110.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327798345/g.111.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327803749/g.111.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327807748/g.112.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327813097/g.112.part2.rar

http://rapidshare.com/files/327817163/g.113.part1.rar
http://rapidshare.com/files/327822557/g.113.part2.rar
19.9.2010 10:13 - Jerson
Kdyby někoho zajímalo, jak vypadají naprosto realisticky pojaté boje králíků a dalších zvířat s moderními zbraněmi, doporučuji Cat Shit One (zatím je jen první díl)
19.9.2010 10:48 - Olorin
Králičí speciální jednotky. :-D Škoda té japonštiny, s Anj dabingem by to bylo ještě lepší.
19.9.2010 10:58 - Nevada
Olorin píše:
Škoda té japonštiny, s Anj dabingem by to bylo ještě lepší.

Takové rouhání... :o)
Z vlastní zkušenosti můžu říct, že anglický dabing k jakémukoliv japonskému filmu zní hodně divně.
19.9.2010 11:09 - Jerson
souhlasím, jsem pro původní verzi s titulky před jakýmkoliv dabingem. (A snajper, co vrtí ocáskem je fakt věc, kterou jsem ještě neviděl :-)
19.9.2010 11:14 - Sethi
Jak nám všem vadil dabing u Včelky Máji, co? =)
19.9.2010 11:24 - Nevada
Ušatá™ píše:
Jak nám všem vadil dabing u Včelky Máji, co? =)

Vždycky se najde výjimka potvrzující pravidlo ;o)
19.9.2010 11:42 - Olorin
Nevím, mě japonština přišla vždycky dost protivná (snad jen s výjimkou filmů z druhé světové a o samurajích). Je moc drsná.
19.9.2010 11:44 - Olorin
Jerson píše:
souhlasím, jsem pro původní verzi s titulky před jakýmkoliv dabingem. (A snajper, co vrtí ocáskem je fakt věc, kterou jsem ještě neviděl :-)


Souhlasím, ale jen u hraných filmů. U animáků ti to může být docela fuk, protože i tam je vlastně původní znění jen dalším dabingem.
19.9.2010 11:55 - Jerson
Olorin píše:
Souhlasím, ale jen u hraných filmů. U animáků ti to může být docela fuk, protože i tam je vlastně původní znění jen dalším dabingem.

To je možné, ale moderní animáky jsou už dělané tak, že postava se tváří podle toho co říká, jak to říká a podobně, do čehož dabing v jiné řeči už moc nemusí sedět, zejména v tak rozdílých jazyích jako je japonština a angličtina. Navíc to "copy" mnohem více vynikne :-)
Ale některé dabingy jsou dobré, ne že ne.
19.9.2010 12:03 - Sethi
Já tedy připustím, že mně to ve skutečnosti jedno není. Jednak lepší animáky mají synchronizaci řeči, takže pohyb rtů skutečně sedí tomu, co slyšíš - podobně jako u dabovaných hraných filmů pak druhý jazyk úplně nezapadá.

Potom, různé jazyky mají různou intonaci a i ta se nějak odráží v tom, co se děje na obrazovce.

Takový Howl's Moving Castle, třeba. Jeden by čekal, že Miyazakiho film, ještě distribuovaným Disneyem, bude mít dobře udělaný dabing. A on ne, že by nebyl dobře obsazený. Billy Crystal, Christian Bale? To musí přece být sázka na jistotu, ne? Přesto se mi anglická verze nelíbila ani z poloviny tolik, jako japonská.
19.9.2010 12:10 - Nevada
Japonština je pro mě asi nejkrásnější jazyk, který jsem slyšela.

Viděla jsem anglicky dabovaný seriál Ninja Scroll krátce po stejnojmenném filmu v japonštině a vydržela jsem to jen dvě a půl epizody. Musela jsem to vypnout. A ani při opakovaném pokusu o dost později jsem to nedokázala sledovat.
19.9.2010 12:13 - Olorin
Mě japonský animáky moc neberou, takže mi to může být jedno.
19.9.2010 12:15 - Olorin
Nevada píše:
Japonština je pro mě asi nejkrásnější jazyk, který jsem slyšela.


To já raději francouzštinu. :-)
19.9.2010 12:18 - Colombo
Já Mayštinu.
19.9.2010 12:20 - Olorin
Ještě latina není špatná.
19.9.2010 17:06 - Chmur
Já Mayštinu? Jako jazyk Karla Maye:-))? Opravdu by mě zajímalo, kde se s tímhle jazykem mohu setkat (film nebo tak něco).
19.9.2010 17:07 - Chmur
Já mám rád hanáčtinu a ostravštinu....
20.9.2010 04:01 - Olorin
Chmur - To je asi jako ta moje latina :-D :-D Teď mě napadlo, že by ta mayština mohla být v Apocalyptu od Mela Gipsona a latina v Umučení Krista od téhož režiséra. :-D
20.9.2010 13:03 - Shako
Olorin píše:
Králičí speciální jednotky. :-D Škoda té japonštiny, s Anj dabingem by to bylo ještě lepší.


Japonstine tedy kulove rozumim, ale vzdycky mi vsechny serialy/filmy prisli zajimavejsi v japonstine nez s ang. dabingem. Beru to jakou soucast toho stylu...
20.9.2010 14:46 - Chmur
V Umučení se hovoří aramejštinou a v Apacalyptu, pokud vím, nějakým aztéckým jazykem.
20.9.2010 15:14 - Olorin
V Umučení se mluví hebrejštinou, aramejštinou a latinou (Pilát, scénka s bičováním), u Apokalypta vážně nevím, kultura předkolumbovské Ameriky jde jaksi mimo mě. :-D
20.9.2010 17:02 - Colombo
Chmur: pěkný pokus, až na to, že nic jako Aztécký jazyk neexistoval.
20.9.2010 17:53 - Chmur
Nejsem lingvista, pouze jsem si myslel, že šlo o jazyk aztéků. Nicméně jsem se mýlil a Olorin měl pravdu, šlo o nějaký jazyk mayů (jakýsi Yucatec). Na rozdíl od mnohých zde, jsem ochotný uznat chybu:-)
20.9.2010 18:03 - Olorin
Však mě je to jedno, jenom jsem psal, co jsem si přečetl jinde, taky nepoznám rozdíl mezi jazyky Mayů a Aztéků a aramejštinu taky nedokážu identifikovat. :-D
20.9.2010 18:17 - Chmur
Píše:
Však mě je to jedno, jenom jsem psal, co jsem si přečetl jinde, taky nepoznám rozdíl mezi jazyky Mayů a Aztéků a aramejštinu taky nedokážu identifikovat. :-D

Jasný. Já osobně mám celkem filmy v původním znění rád a je jedno, jestli se jedná o japonštinu nebo aramejštinu. Rád poslouchám cizí jazyky, i když jim nerozumím
20.9.2010 18:56 - Colombo
Chmur: bohužel, jedinné co mnoho lidí ví o střední americe je, že tam byli nějací krvelační Aztékové a pak nějaký ten Cortéz. To, že Aztékové nebyli žádný národ ani jazyková skupina, ale malý kmen, který mluvil Nahuatlem, standartním jazykem ve většině Mexica a později bohužel i hodně v Mayské oblasti, protože valná většina, nebo spíš prakticky všechny, vojska Corzéze byli indiáni mluvící Nahuatlem, a tak spousta jmen atp. které známe z moderní doby nejsou bohužel Mayská, ale v jazyku Nahuatl (pokud nejsou třeba Španělská).

Yucatec je taky jen jedním z jazyku celé Mayské jazykové skupiny, ale údajně jím mluvili právě staří, klasičtí, Mayové a psali jim (jedním z nářečí Yucatecu) i svoje nápisy (když byly zrovna v té fonetické podobě a ne piktografické, piktografie totiž žádný jazyk nepotřebuje). Dalším jazykem je známý K'iche (Quiche, spousta různým variant toho samého), kterým (už latinkou) je napsán strašně slavný Popol Vuh (kniha vladařova).

Ačkoliv, co jsem viděl nějaké videa na TyTrubka, tak ty se jmenovali "Takhle měli mluvit v Apocalyptu" a "Tohle je pravá Mayština, ne to z Apocalypta", takže si nejsem uplně jistý Gibsonem (přičemž tohle byla prakticky jedinná věc, která byla na tom filmu přitažlivá, jinak je to totální sračka).
20.9.2010 19:25 - Chmur
Přiznávám, že o indiánských jazycích nic nevím. Dokonce toho moc nevím ani o samotných indiánech. Doposavad jsem se bez toho obešel.
Poděkoval bych ti za poučení, ale jaksi jsem nepochopil jeho smysl. Opravdu si myslíš, že mě to obohatí nebo si chceš jen pohonit ego:-)??
Pokud si však myslíš, že to má pro mě smysl, tak ti na oplátku udělám přednášku na téma stelární teorie nebo charakteristika řádu Hymenoptera:-)Nerad bych ti zůstal něco dlužen. Můžeš si vybrat.
Film Apocalypto jsem viděl a nepovažuji ho za sračku. Je to prostě akční film zasazený do historické doby s krásnými exteriéry. Mně osobně se líbil. Historických nepřesnosti jsem byl díky své neznalosti ušetřen:-)
20.9.2010 19:34 - Colombo
Ano, chci si honit ego a myslí si, že tě to obohatí. Chci znát charakteristiku Blanokřídlých, respektive tu bohužel už znám, protože jsem z toho byl nucen udělat zkoušku.
20.9.2010 20:19 - Chmur
Vzbudil jsi mou zvědavost. Studuješ biologii či nějaký příbuzný obor?
20.9.2010 20:35 - sirien
...tak jen tak pro záznam mě ten výlet do lingvistiky středoamerických indiánů docela zaujal a myslím že i obohatil...
...nenechte se rušit
20.9.2010 21:11 - Nevada
Ale ano, nechte se rušit. A vraťte se k doporučením nějakých seriálů ;o)
20.9.2010 21:16 - Colombo
NCIS
20.9.2010 21:22 - Alek
Ono to je tady ještě o seriálech? ;-)

Já teď nic moc novýho doporučit nemůžu, doháním resty, takže si dávám Deadwood a True Blood. V Deadwoodu jsem dál, zaujal mnohem víc. Měl bych si pospíšit, dneska začíná House a HIMYM a za tejden Dexter. Což mi připomíná, že krom seriálový sezony mi zejtra začíná semestr - ještě že ty seriály mam. :-)
20.9.2010 21:28 - Chmur
Já naposledy sledoval Teorii velkého třesku. Díval jsem se na první díl seriálu Prava krev a přišlo mi to hloupé.
20.9.2010 22:20 - JimJam
Deadwood je už pomnalu klasika, jen je škoda, že skončil neplánovaně už po 3 sezonách. Myslím, že by si z něj mohli vzít příklad i tvůrci Game of thrones - Deadwood měl větší počet postav než obvyklé seriály (já napočítal asi 18-20 hlavních postav), ale všichni byli perfektně obsazení (nejraději jsem měl Brada Dourifa a Iana McShanea) a každá postava dostala svůj prostor a příběh, což není při tolika postavách a omezeném prostoru jen tak.
20.9.2010 22:21 - Blaine
Colombo píše:
NCIS

PANEBOZE JA KYVU NA COLOMBUV PRISPEVEK!
Nebesa padaji... svet konci.

Ale na tohle nemuzu rict nic jineho nez: Ano.
NCIS je serial, ktery stoji za ty hodiny stravene jeho sledovanim. A ma stale stejnou kvalitu, nekolisa, vetsinou nema moc hluchych dilu, i kdyz v posledni sezone mi na par dilech neco uplne nesedlo. Nahradil to spin-off NCIS: LA:)
20.9.2010 22:30 - Nevada
NCIS sleduju pravidelně, na novou sérii se hodně těším. Víc už snad jen na Castla.

The Big Bang Theory šla ve třetí sérii hodně dolů, udělali z toho víceméně klasickou vztahovku, parchanti.
20.9.2010 22:32 - Nevada
Teď přes léto jsem sledovala ještě Eureku - ta se po příšerné první polovině třetí série zase zvedla, a White Collar, který se mi taky dost líbí. První série byla takový lehčí nadprůměr, ale druhá mě chytla víc.
20.9.2010 22:46 - Olorin
Viděli jste někdo Fringe? Mně, jako fanouškovi Akta X se tenhle seriál docela líbil, hlavně pozdější řady jsou docela dobrý. Myslím, že na Primě to vysílali pod názvem Hranice nemožného. Když o tom tak mluvím, tak kdysi dávno ještě dávali docela zajímavý Faktor Psi, a nesmím zapomenout na Městečko Twin Peaks.

Chmur - True Blood se později docela rozjede, i když tam taky začne strašit jedna děsná postava. Myslím si, že je to v současné době nejlepší zfilmování upírů. Kravina typu Twilight nemá nárok... :-D
20.9.2010 23:13 - sirien
Co se upířin týče, tak Vampire diaries > True blood ve všech ohledech, které mě napadají, od charakterů přes použitou mytologii až po příběhovou stránku. Hm. Jo, TB přebíjí VD ve výpravě a vůbec v rozpočtu a tak, nicméně ani v tom není VD úplně slabý, takže...

Fringe nedočkavě čekám další sérii, ta II končí hnusným clifhangerem. Hlavně to má relativně vzestupnou tendenci.
20.9.2010 23:13 - Nevada
Z Fringe jsem viděla asi prvních 5 dílů, připadlo mi to hrozně jednotvárné. Ale dost na to pějí chválu, že se to postupně rozběhne, asi se k tomu časem vrátím.
Twin Peaks je geniální klasika :o)
A nesmím zapomenout zmínit Firefly, pokud by někdo neznal - skvělé dílko. Škoda, že ho tenkrát tak rychle zrušili.
20.9.2010 23:21 - Colombo
Nevada: možná díky bohu, bůh-ví, jaká hrůza by z té pandořiny skříňky mohla nakonec vylétnout.
20.9.2010 23:24 - sirien
Colombo: Geniální pokračování geniálního seriálu. Firefly byla nádherně ultramoc rozpracovaná věc, která zařvala právě na tom jak geniální byla - nějakej idiot v produkci nebo kde se toho zalek a totálně to podělal - jako první odvysílali až druhej díl (byl prej "klasičtější") kterej se ale na úvod vůbec nehodil a lidi co to zaujalo byli stejně v tahu, protože další díly chaoticky měnily nejen vysílací časy, ale i dny, takže nikdo vlastně nevěděl kdy poběží další díl... přesně osud který jsem popisoval v jendom ze svých blogčků
20.9.2010 23:25 - Jerson
Olorin píše:
Viděli jste někdo Fringe?

Nevada píše:
Z Fringe jsem viděla asi prvních 5 dílů, připadlo mi to hrozně jednotvárné.

Viděl jsem celou první sérii a ani trochu se mi to nelíbilo (i když s tím možná souvisí fakt, že hraju RPG v podobném stylu) Ale obecně mám odpor k postavám, které jsou machry přes všechno, jedinou výjimkou je MacGywer.
20.9.2010 23:28 - Colombo
Sirien: jo, ale víš jak se po druhé sérii věci často zvrhnou? Sám jsi o tom napsal blog. Možná je lepší, že je takhle Firefly skvělý od začátku do konce, než "Jo, první dvě série byly perfektní, ale pak je to šlo do kytek, no a šestá série je už totální sračka, neměli zabíjet Mala", ta hořká pachuť zklamání by nebyla příjemná...
20.9.2010 23:30 - sirien
Hm. Až na to že ve Fringe musíš zohlednit dva aspekty:
1) ty postavy tam jsou v elitní jednotce (je to jako sledovat film o Navy seal a vztekat se že všechny postavy jsou excelentní vojáci co uměj výborně střílet a slaňovat se a maskovat a...)
2) ty postavy co překlenují několik disciplín tam jsou takové s tím, že to je jejich specifikum, tak nějak výchozí bod seriálu. Oba jsou géniové a Peter vlastně ani není v ničem moc expert, spíš tak jako rozumí kdečemu, jeho otec... je výchozí postava Fringe, takže...

...a kromě toho, zrovna Tobě se Fringe líbit nemůže docela z principu :)
20.9.2010 23:33 - Olorin
Jak říkám, Fringe se zlepšuje postupně. Taky BSG je dobrý, i když pro mě by bylo lepší, kdyby to skončilo v polovině 4. sezony. Kdy to mohl být geniální konec, ale pak to pokračovalo ještě 10 dílů a ten závěr teda nic moc.
20.9.2010 23:38 - Olorin
A ještě dobrý seriály jsou Entourage a Californication.
20.9.2010 23:46 - Jerson
sirien píše:
1) ty postavy tam jsou v elitní jednotce (je to jako sledovat film o Navy seal a vztekat se že všechny postavy jsou excelentní vojáci co uměj výborně střílet a slaňovat se a maskovat a...)

I ve speciální jednostce jsou speciálové na různé činnosti.
sirien píše:
2) ty postavy co překlenují několik disciplín tam jsou takové s tím, že to je jejich specifikum, tak nějak výchozí bod seriálu. Oba jsou géniové a Peter vlastně ani není v ničem moc expert, spíš tak jako rozumí kdečemu, jeho otec... je výchozí postava Fringe, takže...

Právě. To je jako výchozí bod Chucka, že se zpravodajsky cenné informace dají nahrát do hlavy určitého člověka (budiž), kde si svou hodnotu udrží i po několik měsíců.

Nicméně jsem usoudil, že to enní seriály, ale mnou - kromě několika se mi nelíbí prakticky nic, a ty co se mi líbí jsou tak či onak komediální. Jo, a Wakfu.
20.9.2010 23:52 - sirien
Jerson píše:
I ve speciální jednostce jsou speciálové na různé činnosti.

Tak ve Fringe máš:
- jednu elitní FBI agentku která byla právě pro své kvality agenta vybrána k této jednotce (mimochodem, asi jediná ženská policista/agent/voják postava která je tažena emocemi a je to podáno inteligentním způsobem)
- jednu agentku FBI co není tak elitní a víceméně tam vypomáhá
- jednoho týpka, kterej JE génius, ale rozhodl se svůj život strávit skákáním z oboru do oboru, z činnosti k činnosti
- ...a na závěr jednoho supergénia, na kterém, jak jsem ostatně řekl, celý ten seriál stojí a to nejen konceptem, ale i tím co se tam děje (nechci spoilovat)

(a pak samozřejmě šéfa té speciální jednotky a tak, ale to už nejsou hlavní postavy)
21.9.2010 10:36 - Chmur
Píše:
A ještě dobrý seriály jsou Entourage a Californication.

Seriál Californication ve mně vyvolává přímo odpor. Každý díl (teď možná přeháním, viděl jsem asi pět dílů a následně rezignoval) je přeplněný sexem, drogami a nechutnostmi. Možná se mi vlastně hnusí celá sociální skupina, ve které se odehrává. Ti lidé mi jsou hrozně vzdálení.
21.9.2010 14:00 - Olorin
Mě se Californication líbí, protože si nebere servítky. To že se tam objeví i extrém? No a co? Jednak je to seriál a taky spousta těch věcí se doopravdy děje, jen si to nechceme přiznat. Hlavní hrdina má trochu zvýšený sexuální apetit, ale to jeho představitel má ve skutečném životě taky, a že kouří a chlastá a mluví sprostě? To dělá většina populace. Pořád lepší tohle než bezpohlavní sterilita v Kriminálce Miami, kde jsou všichni krásní, chytří a vůbec dokonalý. Tohle je ještě pořád seriál v pohodě, kdybys vyděl Weeds, tak budeš asi ještě víc šokovaný.
21.9.2010 14:39 - Chmur
Proti vkusu žádný dišputát. Já samozřejmě vím, že ve světě je spousta násilí, utrpení a různých sexuálních uchylek. Hrdinové seriálu Californication žijí ve světě, který je mi vzdálený a neláká mě se na něj dívat.
21.9.2010 16:20 - sirien
Chmur píše:
sexuálních uchylek

sexuálních zájmů, úchylky si nech na sraz "katolických puritánů toužících po obnově mravní inkvizice".
Sakra, tenhle svět fakt potřebuje druhou sexuální revoluci
21.9.2010 16:42 - Blaine
Sirien: A v jakem smeru by mela byt ta revoluce zamerena?
21.9.2010 16:48 - Olorin
Já myslel, že už dvě sexuální revoluce proběhly? První ve 20. letech 20. století a druhá v 60. letech.
21.9.2010 17:21 - sirien
Olorin: Good point, takže vlastně třetí

Blaine: Tak například demystifikace (homosexuality, pornografie...), plné uznání sexuality jako přirozenosti a její detabuizace (...což stále není - viz limity pro pornografii a erotiku v televizi, časopisech, reklamě... vpodstatě neodůvodněné jakkoliv jinak než jakýmisi abstraktními odvoláními k velmi neurčitě vnímané morálce, ve skutečnosti podle výzkumů v důsledku spíše kontraproduktivní než cokoliv jiného), odtržení veřejného (světského) pojetí od církevního řevu (to u nás tak citelné není, ale v Polsku, částčně v Německu a v mnoha dalších západních zemích to je citelné téma - nicméně nezapomínejme že i u nás nedávno náboženské proudy zasáhly do výuky sexuální výchovy na školách)

Z takových těch bodů které nejsou až tak moc kontroverzní a které mají pevný racionální podklad. Pak by se dalo mluvit i o pár dalších věcech, nicméně ty už jsou navázané i na jiné okruhy společnosti a tam to může být dost o dojmech a spíš o názorech než o argumentech.
21.9.2010 18:09 - Chmur
Píše:
sexuálních zájmů, úchylky si nech na sraz "katolických puritánů toužících po obnově mravní inkvizice".

Proč? Nemůžu mít svůj názor? Dříve byl považován za kacíře každý, kdo nedodržoval sex v křesťanském pojetí a dnes je to naopak každý, kdo se jen letmo otře o absolutní sexuální svobodu. Což je samozřejmě mýtus, jinak by se museli dát stejná práva i pedofilům, zoofilům atd.
Abych se vrátil k seriálům. Říkám si, jak je asi tý holce (Becce?), když je každou chvíli svědkem toho, jak její táta šuká cizí ženskou, jeho kámoši berou koks atd. Musím mít v hlavě pořádný bordel. Myslím, že trochu zdrženlivosti (byť i předstírané) ze strany rodičů by jí neuškodilo.
21.9.2010 19:06 - sirien
...a nebo má v hlavě naopak naprostej pořádek a v duchu nad tátovým life styleem zvedá oči ke stropu. Role rodičů při výchově je vůbec přeceňovaná...
21.9.2010 19:16 - Colombo
Sirien: tak to jsi vedle, jak ta jedle. Jak vzor, zvyky, tak domácí prostředí mána dítě obrovský vliv. Proč? Protože dítě se učí tak, že opakuje. Opakuje všechno, co vidí, ale nejvíc opakuje rodiče.
21.9.2010 19:23 - Bouchi
Colombo píše:
Protože dítě se učí tak, že opakuje. Opakuje všechno, co vidí, ale nejvíc opakuje rodiče.
Je rec o diteti triletem, sestiletem, desetiletem, nebo patnactiletem?
21.9.2010 19:50 - Olorin
Chmur píše:
Říkám si, jak je asi tý holce (Becce?), když je každou chvíli svědkem toho, jak její táta šuká cizí ženskou, jeho kámoši berou koks atd. Musím mít v hlavě pořádný bordel.


Tuším, že tý holce v seriálu bylo kolem 15 let, takže to pro ní nejsou zas tak velký šoky. Znám kluka, co se v těhle letech už otevřeně bavil se svým otcem o jeho nejnovějším úlovku (má rozvedené rodiče), a vyrostl z něj normální kluk. Jinak tenhle systém je zvrácenej kvůli zvláštnímu kalkulu, že sex můžeš mít od 15, ale na porno se koukat až od 18. To je prostě na hlavu.
21.9.2010 20:13 - Chmur
Genetici a psychologové se dlouhá leta přou o to, zda má na vývoj dítěte větší vliv genetická výbava nebo výchova (samozřejmě ta je nejdůležitější v raném dětství, v 15 už příliš smysl nemá:-). Já osobně se myslím, že se jedná o koktejl obojího plus vliv rodiného systému, společnosti atd.
Píše:
Znám kluka, co se v těhle letech už otevřeně bavil se svým otcem o jeho nejnovějším úlovku (má rozvedené rodiče), a vyrostl z něj normální kluk.

Může být. Ale založil už rodinu, fungovala nebo opakoval model svých rodičů? Nejsem v žádném případě žádný mravokárce. Nicméně nepovažuji za zdravé, pokud se syn baví s otcem o svých/jeho úlovcích. Už termín úlovek mi příjde trochu divný.
21.9.2010 20:20 - sirien
Olorin píše:
sex můžeš mít od 15, ale na porno se koukat až od 18. To je prostě na hlavu.

Taky sem si to myslel, ale pak mi někdo vysvětlil, že to má svůj velice dobrý důvod. Jde o to, že to je od státu velkorysost k teenagerům ve dvou věcech. Zaprvé je tím vlastně tlačí k tomu, aby si to nejdřív sami zkusili, než se dostanou k manuálu, protože si tím do života zajistí hodnotné sexuální zážitky a objevování se, o které by jinak přišli, zadruhé to je zakázané, čímž si stát v rámci povinné sexuální výchovy zajišťuje, že si to každej teenager určitě prohlídne :)

(je to totální hovadina, stejně jako to že v USA můžeš volit od 18ti ale pít až od 21 let - fakticky Tě tak stát činí zodpovědného za okolní společnost dříve, než za sebe sama, kravina na entou...)

Colombo: U malých dětí ano, morální hodnoty se tvoří okolo ranné puberty a později, když je už vliv rodičů minimální (ono se teda rádo tvrdí že to tak není, ale to hlavně protože většinu dospělé populace tvoří rodiče nebo lidé co plánují být rodiči a ti si neradi přiznávají, že o ně nakonec moc nejde) - mnohem významnější jsou v tomto směru přátelé, školní kolektiv, obecné kulturní vzory (v dnešní době různí zpěváci, sportovci a jiné pseudohodnotné osobnosti), v posledních letech nabývá na významu internet a internetem se šířící postoje... kolektivy v kroužcích, referenční osoby jako jsou dotyčným uznávaní učitelé, trenéři, vedoucí kroužků, starší sourozenci... rodiče jsou až kdesi vzádu.
21.9.2010 20:20 - Olorin
To jsem jen použil, protože to takhle nazýval on (samozřejmě jde o krátkou známost, jinak řečeno), nezaložil rodinu protože ještě studuje VŠ. :-)
21.9.2010 20:24 - sirien
Chmur píše:
Může být. Ale založil už rodinu, fungovala nebo opakoval model svých rodičů? Nejsem v žádném případě žádný mravokárce. Nicméně nepovažuji za zdravé, pokud se syn baví s otcem o svých/jeho úlovcích. Už termín úlovek mi příjde trochu divný.

Zajímavý názor.
Zejména protože obecně se tvrdí, že blízká rodina a rodiče mají být v blízkém okolí člověka, tj. těmi, komu se dotyčný svěří se svým osobním životem v prvé řadě. (faktem je, že valná většina teenagerů - můžu kdyžtak dohledat i čísla, ale je to AFAIR přes 80% - v ČR uvádí, že rodiče jsou co do svěřování se až někde v třetí nebo čtvrté instanci a to i se závažnými záležitostmi. Jinde ve světě to asi nebude moc odlišné)

Na druhou stranu co je divného/špatného na tom, že si syn a otec rozumí natolik a mají k sobě natolik blízko, že nemají problém se spolu bavit o osobním životě? Popravdě jsou si s tím dost možná v bližším vztahu než u většiny populace...

EDIT: (se radši vůbec moc nerozepisuju o názoru, že tradiční model rodiny je 40 let přežitá záležitost která už v moderní společnosti ve skutečnosti nemá místo, což se dá podložit jak deduktivními důkazy tak induktivními)
21.9.2010 20:29 - Colombo
Sirien: jenže jakýkoliv psychický vývoj (a tím pádem i fyzický vývoj) je věc, která se ti může posunout poměrně dost nahoru i dolů.
21.9.2010 20:34 - sirien
nahoru i dolů? Sorry, teď sem fakt nechyt co tim chceš říct
21.9.2010 20:46 - Colombo
Doprava doleva. Na věkové ose. Ano, má střední hodnotu, ale taky poměrně slušný rozptyl.
21.9.2010 21:00 - sirien
jo takhle. Ano, problém je v tom, že období formování morálních náhledů je cca kolem 14ti let pokud se nepletu? Je tam dost rozptyl, létá to nějak od 12ti do 18ti snad nebo tak něco... zatímco vliv rodičů začíná významně slábnout kolem 8mého roku života, kdy dítě opět kvalitativně postoupí v myšlenkových procesech a kdy se začne aktivně podílet na vlastní socializaci s vrstevníky, takže ten skok o kterém mluvíš samozřejmě je, ale zrovna v tomhle se týká hodně menšiny populace
21.9.2010 21:20 - Colombo
Osmý rok? To mi připadá trochu přehnané. Ano, socializace je důležitá, ale ta vzniká už tehdy, když dáš tříletá děcka na pískoviště.
21.9.2010 21:24 - Alnag
Colombo: Socializace nebo desocializace probíhá celý život...
21.9.2010 21:26 - Chmur
Píše:
U malých dětí ano, morální hodnoty se tvoří okolo ranné puberty a později, když je už vliv rodičů minimální (ono se teda rádo tvrdí že to tak není, ale to hlavně protože většinu dospělé populace tvoří rodiče nebo lidé co plánují být rodiči a ti si neradi přiznávají, že o ně nakonec moc nejde) - mnohem významnější jsou v tomto směru přátelé, školní kolektiv, obecné kulturní vzory


Vliv kolektivu např. školního je jistě zvláště v období puberty veliký, nicméně z dlouhodobého hlediska považuji vliv rodiny za mnohem více určující ať v dobrém nebo zlém. Vztah dětí k rodičům se promítá do jejich budoucích rodin.
Možná to už někteří znáte. Říkate si - Nikdy nebudu jako můj otec. No a jak léta plynou, podobáte se mu víc a víc:-))
Nejsem psycholog ale kdysi jsem četl, že naše psychika je do budoucna nejvíce ovlivněna prenatálním vývojem a raným dětstvím. Samozřejmě velký vliv hraje i genetická výbava.
Nepovažuji vztah dítě - rodič na kamarádské bázi za ideální. Archetyp otce je pro mě spíše průvodce či mentor. Rodiče nemusí být důvěrnící, ale je pro všechny děti dobré, pokud jsou to pevné body jejich života. Něco, na co se mohou spolehnout. I dospělí lidé špatně snáší, pokud se jejich rodiče rozvedou.
Myslím, že rodiče Beccy v seriálu Californication jsou opakem pevného bodu.
21.9.2010 21:27 - Flanker.27
sirien píše:
se radši vůbec moc nerozepisuju o názoru, že tradiční model rodiny je 40 let přežitá záležitost která už v moderní společnosti ve skutečnosti nemá místo, což se dá podložit jak deduktivními důkazy tak induktivními


A co je teda netradiční (a zřejmě ten správnej) model rodiny. A ty důkazy kdyby byly, rád si je poslechnu.

Podotýkám, že jsem z normální tradiční rodiny a tudíž na mě byla pravděpodobně spáchána velká hodnotová zvěrstva, takže jsem já chudák například jsem nezačal kouřit ani brát drogy, netrápil jsem zvířátka a straším lidem uvolňuji místa v tramvaji. Teď vidíte míru mého duševního poškození a zacházejte se mnou prosím jako s nemocným zasluhujícím řádnou péči...
21.9.2010 21:33 - Colombo
Alnag píše:
Colombo: Socializace nebo desocializace probíhá celý život...

To má být rýpnutí?
21.9.2010 21:40 - Alnag
Colombo: Ve skutečnosti nikoliv. Sice jsem původně o rýpnutí (v podobě slova asocializace) uvažoval, ale v tomto případě mluvím o úkazu při kterém někteří lidé z lidské společnosti vystupují. (To se skutečně děje.)
21.9.2010 21:45 - Colombo
Takže jsis rýpnul a teď to chceš okecat, že nejsi takový troll jako já?
21.9.2010 21:47 - Alnag
Colombo: Přísahám, že ne. To slovo skutečně existuje a v dobré učebnici sociální psychologie (kde je ten problém socializace probírán se dozvíš i o jeho opaku). Kdybych si chtěl rýpnout, tak bych to udělal. Nemám důvod to skrývat. Holt soc. psych je můj obor studia, chtěl jsem jen rozšířit vaše obzory.
21.9.2010 21:52 - Alek
Chmur píše:
Já samozřejmě vím, že ve světě je spousta násilí, utrpení a různých sexuálních uchylek. Hrdinové seriálu Californication žijí ve světě, který je mi vzdálený a neláká mě se na něj dívat.

Nápodobně, párkrát jsem to zahlíd, nepohoršovalo mě to, ale nějak jsem nedokázal pochopit, proč to sledovat.
21.9.2010 21:59 - Olorin
Já taky pocházím z tradiční rodiny (ve smyslu úplné), ale nevidím nic špatného na tom, když se vztah rodič - dítě zakládá na přátelském postoji než na tom ryze autoritativním. Samozřejmě to musí být oboustranně férový vztah, nikoli, že rodič dělá dobráka a dítě toho zneužívá. Rozhodně jsem pro větší otevřenost, je lepší, když rodiče děti poučí o různých věcech dřív, než se to dozví od někoho jiného a udělá si o tom třeba i mylný názor. A jinak si myslím, že záleží na každém individuálně, jak se k daným věcem staví. Dokonce bych to přirovnal k ohluchnutí, když dítě ohluchne v ranném věku, tak si na to rychle zvykne, když třeba v 17, tak ho to dokáže rozhodit víc. Pokud dítě má rozvedené rodiče třeba od 2 let, tak si na změnu zvykne rychleji dříve, než třeba 10 let staré. Mít oba dva rodiče nablízku je samozřejmě mnohem lepší, děti z rozvedených rodin velice často končí díky často mylnému předpokladu, že matky dokáží dítě lépe vychovávat, v péči matek, které se je navíc snaží držet dál od jejich otců, takže dítě má pak často problém uznávat autority obecně apod... Genetické predispozice naše chování samozřejmě ovlivňují, ale já za určující beru především vliv výchovy a prostředí ve kterém člověk žije, a tady může selhat stejně tak jeden vychovávající rodič, jako kompletní rodina.
21.9.2010 21:59 - Chmur
Rozhovor Colomba a Alnaga o socializaci atd. mě skutečně pobavil. Bravo pánové.
21.9.2010 22:06 - Alek
Chmur: A co myslíš, kdo má pravdu? Rejpnul si Alnag, nebo nerejpnul? To je oč tu běží. :-)
21.9.2010 22:10 - sirien
Chmur píše:
naše psychika je do budoucna nejvíce ovlivněna prenatálním vývojem a raným dětstvím.

Tohle se kdysi dávno rádo tvrdilo, co si tak vybavuju tak čim novější teorie osobnosti, tím zdrženlivější k tomuhle je a tím víc dává důraz na průběžný vývoj a aktuální vlivy

Flanker.27 Zábavné, tak pro začátek nic moc neukazuje na to, že by tradiční model rodiny byl zárukou (případně naopak že by absence jednoho z rodičů nebo netradiční rodinný model vedly k...) deviantnímu nebo problémovému chování (drogy, týrání zvířátek...)

Kdysi dávno Voltaire tvrdil, že "kdyby Bůh nebyl, museli bychom si ho vymyslet". Myslel tím, že Bůh jakožto konečná garance Pravdy a Spravedlnosti umožňuje existenci společenského systému. Ukázalo se, že se mýlil, společenský systém funguje minimálně stejně dobře i bez boha na systému reciproce a racionálního konsenzu většiny.
Později se protěžoval význam rodiny. Zdá se, že dlouhodobě, jenže to není pravda, protože chápání pojmu "rodina" se průběžně měnilo - nejprve se tím myslela široká rodina, pak užší rodina, ve 20. století už prakticky jen nejbližší rodina - rodiče, děti, možná prarodiče.
Můžeš si v historii všimnout jednoznačného trendu, a to je postupná individualizace - z komunity přes širokou rodinu k elementární rodině - až k jedinci. To by bylo k té dedukci - ignorování rodiny (resp. manželského svazku) státem (daňové výhody a jiné srandy) je prostě v souladu s dlouhodobým trendem ve společnosti.

Základní argument pro to, že je tradiční rodina přežitek je pak především to, že nejsou žádné argumenty které by nějak ukazovaly, že tomu tak není.

Induktivně se pak můžu odvolat ke statistikám - rostoucí počet svobodných matek, rostoucí počet rozvodů, chladnoucí zájem lidí o svatbu.

Samozřejmě, netvrdím, že cílová oblast je nějaká společenská anarchie, kdy souloží každý s každým a o děti se nestará nikdo. Tvrdím, že rodiče mohou klidně plnit svou úlohu, aniž by byli oddáni, dokonce aniž by žili v jendé domácnosti nebo se zříkali odlišných životních partnerů než je druhý rodič.
Tvrdím, že podpora tradičního rodiného modelu ze strany státu nemá žádný dopad na porodnost nebo na kvalitu rodiných svazků, jde jen o snahu o umělé sociální inženýrství, založené na ideologiích (křesťanství), ale postrádající statistický důkaz své užitečnosti (která není, statistika mluví opačně)

Tvrdím také, že lidé co spolu žít chtějí spolu žít budou a ti co nechtějí tak nebudou, svatba nesvatba. Tradiční model dvou rodičů v dlouhodobém stabilním svazku v němž vychovávají své děti se dlouhodobě rozpadá, ukazuje se, že ho není v naší společnosti zapotřebí a společnost je již několik desítek let připravena jej opustit zcela, brání jí v tom ale konzervativní ideologické proudy*).


*) které obecně nejsou úplně na škodu, protože zajišťují, že vývoj je postupný a že společnost neskáče sem a tam jako po místnosti naslepo hozenej hopík.
21.9.2010 22:10 - Sethi
Seriály? (Promiňte, že vám tak jako odbočuju od tématu.) Black Books. Jak nevydržím epizodu Přátel v kuse, Black Books jsem schopná odkoukat jak maraton.

A Cold Case.
21.9.2010 22:14 - Olorin
To já zase na Přátele nedám dopustit, v podstatě jsem na nich vyrostl. :-D
21.9.2010 22:17 - Sethi
Já je prostě nějak nemusím, stejně jako nemusím HIMYM. Přijde mi to takové přímé, předvídatelné. Californication jsem chvilku sledovala, neurazilo mě to, ale nějak dlouhodobě neupoutalo.
21.9.2010 22:19 - Nevada
Přátelé jsou výborní a povětšinou i (pro mě) lepší než celé slavné HIMYM, které mělo excelentní druhou a třetí řadu a pak šlo neskutečně do háje.

Sleduje tady někdo animované Star Wars: Clone Wars? A jak se případně líbí?
21.9.2010 22:22 - Colombo
Co já vím, tak to byl animovaný film, ne?
21.9.2010 22:23 - Nevada
Film (co šel i v kinech) byl pilot k tomu seriálu. Teď začíná třetí série.
21.9.2010 22:26 - Sethi
CW jsem sledovala aktivně až na poslední dva díly druhé řady, nějak jsem neskousla pidiklony. Velké finále řady na mě prostě nezapůsobilo. Nějak si zvolna doplním vzdělání, jak se teď rozjíždí třetí řada.

A tedy zodpovědět položenou otázku - některé díly se mi líbily velmi, jiné vůbec. Zajímavé je, že ty, co se mi nelíbily, nenesou nutně Jar-Jara jako spojující prvek.
21.9.2010 22:28 - Alnag
Nevada píše:
Sleduje tady někdo animované Star Wars: Clone Wars? A jak se případně líbí?


Zbožňuju SW, takže Clone Wars sleduji poctivě. Scénáristická kvalita jednotlivých dílů je dost rozporuplná (od naprosto strašných po mírně nadpůrměrné...) a občas to IMO i popírá některé dané věci SW univerza (ale to je ve SW běžná věc). Nic z toho nemění moje oddané sledování.
21.9.2010 22:32 - Olorin
Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o remake klasicky animovaného seriálu mě opětovné sledování v podstatě téhož už moc neláká. Mám raději filmy a nebo hry ze série Knights of the Old Republic (které jsou mimochodem lepší než první dvě filmové episody :-D).
21.9.2010 22:35 - Nevada
Já taky sleduju pravidelně. Přesně jak píšete, jednou je to nahoře, podruhé dole. Ale i tak pokračuju v jízdě. Celkově se mi to jako fanouškovi Star Wars infantilně líbí :o)

Ušatá™ píše:
sem neskousla pidiklony.

V těch dvou se motá z malých už jen převážně Boba Fett.
21.9.2010 22:37 - Alnag
Olorin píše:
Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o remake klasicky animovaného seriálu


O tom nic nevím... s původním seriálem to má společného, že je to SW a podobný název.
21.9.2010 22:38 - Olorin
Viděli jste ty televizní filmy Duna a Děti Duny. Sice to nejsou oficiálně seriály, ale jsou rozkouskované na několik dílů, takže takový miniminisérie. :-D Navíc tam hraje dost našich herců. Není to sice nic moc, ale mě se to líbilo víc než verze Duny od Davida Lynche.
21.9.2010 22:39 - Nevada
Alnag píše:
občas to IMO i popírá některé dané věci SW univerza

Ano, to je pravda. Občas jsou tam chyby i v rámci samotného seriálu. Ale já to beru podobně jako knížky - jako pořad inspirovaný SW a ne navazující na "svět SW", byť to schvaloval Lucas sám.

Olorin píše:
Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o remake klasicky animovaného seriálu mě opětovné sledování v podstatě téhož už moc neláká. Mám raději filmy a nebo hry ze série Knights of the Old Republic (které jsou mimochodem lepší než první dvě filmové episody :-D).

Mně to přijde spíš jako volné pokračování než remake.
21.9.2010 22:42 - Lokken
Black Books - Bernard Black je můj idol (skoro :-)) - aneb jak se uživit prodejem knih bez práce - potřebujete Mannyho!
Přátelé - po pár dílech mě začli hrozně nudit.
Clone Wars - sice je jejich kvalita jako na houpačce a scénáristé neustále znásilňují kontinuitu Expanded Universa, ale stejně koukám, jen někdy hodně nadávám :D
21.9.2010 22:47 - Sethi
Olorin píše:
Vzhledem k tomu, že jde v podstatě o remake klasicky animovaného seriálu

Jestli myslíš, že myslím, že myslíš, tak to není pravda. Tartakovskyho Clone Wars tuhle sérii tak jako... časově obalují, ale nejedná se o předělávku téhož.
21.9.2010 22:49 - Lokken
Nevada píše:
Mně to přijde spíš jako volné pokračování než remake.

Abychom tu z toho nedělali Wookieepedii, tak jen ve zkratce:
Nové The Clone Wars vyplňůjí časové úseky nezobrazené v původním kresleném seriálu z let 2003-2005. Ten je sice dnes hodně vychvalován, ale svého času mu taky fanoušci nemohli přijít na jméno!
21.9.2010 22:49 - Sethi
Lokken píše:
Bernard Black je můj idol

Bernard. Bernard. Beeeernard. Bernard. Bernard. Bernard. Bernard. Beernard. Bernard. Beernard. Bernard. Bernard. Bernard. Beeernard. Bernard.
21.9.2010 22:50 - Olorin
Alnag píše:
O tom nic nevím... s původním seriálem to má společného, že je to SW a podobný název.


A má to stejný postavy, stejný námět, jen je tam víc dílů. Strejda George ví jak z fanoušků ždímat peníze. Není náhodou, že nejlepší SW filmy netočil on. :-)
21.9.2010 22:55 - Lokken
Olorin píše:
A má to stejný postavy, stejný námět

Pokud ti vadí tohle, asi by ses od SW měl držet dál - je to jedno z jeho požehnání/prokletí, a už to jinak nebude ;-)
21.9.2010 22:56 - Olorin
A co takové Star Gate? Líbí se vám víc původní film a nebo seriál? Popřípadě líbil se vám víc SG-1, Atlantis nebo Universe? A co takový Dr. Who?
21.9.2010 22:58 - sirien
Easy one
Movie > SG1 seasson (3)4-7(8) > SGA > SG1 rest of it > any shit > SGU
21.9.2010 23:00 - Shako
Olorin píše:
A co takové Star Gate? Líbí se vám víc původní film a nebo seriál? Popřípadě líbil se vám víc SG-1, Atlantis nebo Universe?


Film se mi libil, ale zdaleka ne tak jako navazujici serie SG-1.. az tedy na 9/10 serii.
Atlantis byl jeste lepsi.
Z Universe jsem videl asi prvnich 10 dilu a nejak jsem nepochytil, co to ma vlastne byt... az zase nekdy bude cas, tak urcite budu pokracovat, ale spis jen protoze je to SG nez ze by me to nejak extra chytlo.
Takze zatim vede Atlantis.
21.9.2010 23:01 - Lokken
sirien píše:
Easy one
Movie > SG1 seasson (3)4-7(8) > SGA > SG1 rest of it > any shit > SGU

Přesně! +1
21.9.2010 23:03 - Nevada
SG-1 mám o chlup raději než film, alespoň do 5. série + 7., pak jsem trochu na vážkách a závěrečné dvě série jsem odsledovala z povinnosti a proklínala přitom Valu i toho debila, kterému se zrodila v hlavě.
SGA mě moc nebavilo a zatím jsem viděla jen polovinu první série.

sirien píše:
> any shit > SGU

LOL, ale výstižné a 100% souhlas :o))
21.9.2010 23:03 - sirien
Zapomněl sem, že mezi SG1 kvalitu se řadí ještě Continuum, Ark of true patří naopak někam k tomu shitu.

SGU byl trapnej pokus udělat SG ve stylu BSG. Nevyšel.

SGA byla v některejch věcech o dost lepší než SG1 (práce s charakterama, místy práce s dlouhodobým dějem, se záporáky...), nicméně promrhali potenciál v tolika jinejch věcech že to je naprosto neodpustitelný
21.9.2010 23:04 - Olorin
Lokken píše:
Pokud ti vadí tohle, asi by ses od SW měl držet dál - je to jedno z jeho požehnání/prokletí, a už to jinak nebude ;-)


Mě jde o to, že touhle logikou by někdo mohl natočit všech šest episod znovu jen o tom, co se nedostalo do původního sestřihu a vydávat to za těch šest episod. Neříkám, že to je špatný seriál, jen mě to přijde zvláštní, to je celé.
21.9.2010 23:06 - Sethi
Což mi připomíná, jak to má támhle Teal'c domluvené s tím svým červíkem? Teď jsem zase viděla pět minut z nějakého dílu, kde říkal, jak mu támhle červík ukazoval nějaké vize zkázy a nadřazenosti červíků. Co že ho už dávno neovládl, během těch padesáti řad?
21.9.2010 23:07 - Shako
sirien píše:
SGU byl trapnej pokus udělat SG ve stylu BSG.


No, to uz jsem taky nekde cetl... bylo to jedna z veci, ktere me konecne dokopali k tomu podivat se n BSG... ikdyz finalni podil mela az boardgame.:-)
21.9.2010 23:09 - Shako
Ušatá™ píše:
zase viděla pět minut z nějakého dílu, kde říkal, jak mu támhle červík ukazoval nějaké vize zkázy a nadřazenosti červíků.


To byl nejaky s dilu, kdy mel halucinace nebo neco takoveho, ne? Nebyl zrovna polomrtvy? Mam za to, ze je tak logiky ve stylu, ze zdravy jaffa sveho symbionta plne ovlada, ale ve stavech oslabeni si obcas symbiont muze vyskakovat (mimo to, ze ho z toho spatneho stavu dostane - lecenim).
Pokud jsem tedy dobre pochopil tvoji terminologii. Ale treba si to nekdo pamatuje lip.
21.9.2010 23:11 - Sethi
No on o tom vyprávěl, nevím v jaké stavu mu to ten červík předváděl.
21.9.2010 23:11 - Olorin
Mě na celém systému seriálů štvala jedna věc. Postupné nabalování stále silnějších a silnějších záporáků. A jejich postupná likvidace. Zvláštní je také to, že ta likvidace se postupně zrychlovala. Zatímco porazit Goauldy trvalo skoro 7 sezón (a jen Apofise trvalo vyřídit asi 3), tak Orie, kteří měli být nesrovnatelně silnější, zlikvidovali v průběhu 2 sezón (když se to tak vezme, tak v průběhu jednoho filmu). Navíc se ze Země postupně stala nejsilnější síla v Galaxii. Můžeme být rádi že SG-1 ukončili, protože dalšími protivníky mohly být jen ti ze seriálu Andromeda (další šílený seriál). :-D
21.9.2010 23:12 - Lokken
Olorin píše:
Mě jde o to, že touhle logikou by někdo mohl natočit všech šest episod znovu jen o tom, co se nedostalo do původního sestřihu a vydávat to za těch šest episod. Neříkám, že to je špatný seriál, jen mě to přijde zvláštní, to je celé.

Abychom si rozumněli - the Clone Wars (2008+) je seriál určený především pro děti a teenagery, resp. Lucas Arts už nějakou dobu považují tyto věkové skupiny za primární zákazníky (:-/). S tím souvisí i úvaha, že tyhle diváky přitáhnou k obrazovkám spíše známé tváře. I tu Ashoku (nesnáším ji!) si prý hodně rozmýšleli. Nicméně, scénáře z původního seriálu nepřevzali.

Edit: zbytek už si nechám na SW fóra a úpravy Wookieepedie.
21.9.2010 23:29 - Nevada
SG-1:
Teal'c už ke konci seriálu symbionta nemá. Ale už si nepamatuju od které řady přesně. Užívá tu látku, kterou vyvinuli Tok´rové (tretonin?).
21.9.2010 23:33 - Shako
Nevada: Tretonin je lek z jedne planety, kterou SG1 navstivila. Ale jo, mas pravdu, ze pak uz vsichni jaffove fetojou, misto aby nosili cerva. :-)
Zrovna pred par tydny jsem shlednul tenhle dil na nejake televizi.
21.9.2010 23:39 - Nevada
Jo, pravda. Lék našli na jedné planetě, vyráběli ho tam z "dětí" pramáti Tok´ry. Odbojářští potomci ho po počátečních protestech začali s nějakou drobnou úpravou masově vyrábět pro Jaffy :o)
22.9.2010 00:40 - sirien
Olorin: Těžko, ani v Andromedě už by nebyli silnější protivníci... Ori byli ascended ones, technicky bohové v libovolném slova smyslu. Nejhorší na tom je že v tom seriálu neměli konceptem vůbec co dělat, SG bylo vždycky dost atheistický a materialistický a najednou boj proti skutečnejm bohům - žůžo. Kromě toho to bylo dost nepovedený scénářem... nejvtipnější bylo jak měli fanoušci rádi Valu Mal Doran v osmé sérii, tak jí dali do deváté a desáté jako jednu z hlavních postav a totálně přitom zabili to čim byla cool, Mitchel byl fakt suchá náhražka O´Neilla (a ten hodně trapnej pokus té postavě dát "oblíbenou hlášku" ve stylu Teal´cova "indeed" jim FAKT nevyšel) a vůbec to měli utnout u sedmičky, jak původně plánovali. Nebo dát osmičku a skončit se ctí skrze Continuum, které bylo fakt povedené.


Sethi: Červík v jaffovi nemůže prakticky nic, lze s ním komunikovat v nějakém stavu hluboké meditace nebo co nebo když je jaffa totálně na sráč, ale není to úplně hodnotný dialog.
V nějaké sezoně Teal´covi červík exne, dostane jinýho, v nějaký další sezoně se ho zbaví a nahradí ho... tretonin nebo jakym technoblábolem to nazývaj - Nevada: lék kterej je dělanej z dospělejch červíků takovým ošklivým postupem zahrnujícím jejich likvidaci. Původně ho vytvořili na takové planetě na úrovni cca našeho přelomu 19/20 století, paradoxně z červíků hodnejch, což zahrnovalo i scénáristicky dost trapnou likvidaci jedné významné hodné červice.
22.9.2010 14:51 - sirien
heh, jen pro záznam - Erric obalenej cementem ležérně se opírající o trám prozrazující nejtemnější tajemství, zatímco si sem tam vybírá cement z vlasů je fakt cool
22.9.2010 15:24 - Quentin
Píše:
heh, jen pro záznam - Erric obalenej cementem ležérně se opírající o trám prozrazující nejtemnější tajemství, zatímco si sem tam vybírá cement z vlasů je fakt cool

+1 :)
22.9.2010 21:43 - Alek
Tak co, už jste viděli první díl Boardwalk Empire? Ty prachy na tom jsou fakt vidět a Buscemi je výbornej. Btw, 4,8 milionu diváků je slušnej zářez, sic na rekordní Deadwood chyběl ještě asi miliónek. :-)
22.9.2010 21:47 - Nevada
Já chci počkat až bude odvysílaná celá série a pak se podívat najednou.
23.9.2010 17:04 - Olorin
Tak jsem viděl ten první díl. Docela se mi to líbilo (Al Capone zamlada :-D), konečně jsem někde viděl počátek Prohibice, i když se to teprve bude muset rozjet.
24.9.2010 23:14 - JAIME
Tudorovci mě bavili jen do chvíle, než zemřel kardinál Wolsey, to byl absolutně nejsilnější chatakter, série III a IV jsou aspoň pro mě už tak nudný, že nedívatelný.
26.10.2010 22:41 - Nevada
Komu se líbil Sherlock nebo Jekyll, doporučuji Whitechapel.
6.1.2011 22:15 - Alek
Tak Starz konečně odhalil něco málo z Camelotu, už bylo načase, mají se co učit od HBO. Kór když si troufají natolik, že chtějí jít do přímého střetu a startovat 1. dubna.

Camelot (Starz, 2011) : Season 1 First Look

No je to plné takových těch PR keců, moc vidět toho není. Každopádně Jamie Campbell Bower je natolik zajímavej, že už jen v týhle ukázce naprosto převálcoval toho typana ze seriálu Merlin a moh by ten seriál táhnout. Škoda přeškoda, že v GoTu nakonec nebude. No a pak zaujal ještě Fiennes jako Merlin. Dámské obsazení je už slabší...
6.1.2011 22:55 - Flanker.27
Kamelot 902 10.
6.1.2011 23:00 - Sethi
Ach, nikoli Ralph... Škoda, už jsem myslela, že bych měla nový oblíbený seriál.
6.1.2011 23:08 - Alek
Joseph je moc mladej? :-)
6.1.2011 23:26 - Sethi
Joseph především není Ralph. Tu myšlenku jsem ani dál nerozvíjela.

I když taková Eva Green...
7.1.2011 00:30 - Flanker.27
je to moc načančaný, všichni jako z katalogu, soap medieval
7.1.2011 00:37 - montezuma3
seriál podle artušovské legendy? pche, to je jako šestkrát použitý toaletní papír. To nemůže mít šanci.
7.1.2011 13:03 - sarven
tému budem mať rád vždy, ale zatiaľ to vyzerá veľmi tuctovo...
7.1.2011 16:24 - derfel
Podle mě to nevypadá zase tak špatně. Téma je ohraný, ale žádný seriál jsem zatím na artušovský téma neviděl (nejblíže seriálu měli asi Mlhy Avalonu) Pokud jde o načančanost a uhklazenost to podle nejdelšího videa se Hra o trůny může zdát v některých ohledech taky moc "čistá" uhlazená ( Tyrion málo ošklivej, Sandor málo popálenej). Osobně by mě určitě víc zaujal artušovský seriál podle Cornwellovi ságy Kronika válečníka ( je otázka jestli by divák přistoupil na zbabělýho Lancelota)
7.1.2011 16:26 - Alek
No mně přijde, že v tohle seriálu pro jistotu Lancelot vůbec nebude, aspoň v tom představení herců jsem ho nechytil...
8.1.2011 21:21 - Amaroun
Já se těšim na the borgias
Trailer
8.1.2011 22:12 - Alek
jj, tihle Borgiové vypadaj slušně, zato ukázka z těch Borgiů, co se natáčeli v ČR (kanadská produkce?) vypadá dost amatérsky.
8.1.2011 22:26 - Sethi
Within Temptation a Jeremy Irons v jednom záběru. To už jim není nic svaté?
8.1.2011 22:41 - Amaroun
To je snad jediná pisnička co se mi od nich libí... No bude to trošku přehnaný, ale s tim se musí počítat...
9.1.2011 00:07 - Olorin
Docela se mi to video líbilo.
9.1.2011 14:19 - sarven
jeremy irons - tomu by som doprial konečne zase niečo poriadne. príliš často sa vezie v kravinách typu Eragon
9.1.2011 16:14 - Flanker.27
Tak jsem včera koukal na první čtyři díly The Pillars of the víte čeho. První dva díly mi přišly místy až ujetě překombinovaný (u zápletky s odloženým, sebraným a nalezeným dítětem se mi už drala na jazyk věta z Pytlákovy schovanky - copak nemá u sebe něco podle čeho se poznávají ztracené děti), ale ve třetím a čtvrtém se to poněkud uklidnilo a je to už věrohodnější. Uvidíme, kam to půjde dál.
10.1.2011 14:14 - sarven
už to tak cca zostane a na závere sa to zase pokombinuje, aby sa všetko vysvetlilo. ale prave ten stred mi prisiel najviac normal, podobne ako v knihe. pribeh stavby, pribeh vzniku obchodnikov a pod. aj ked v serialy dost zjednodusene.
10.1.2011 14:20 - Flanker.27
Dík za info. BTW je v knížce nějak vysvětlený, čím ten mnich to mimino krmil?
10.1.2011 15:37 - Amaroun
Ten seriál jsem neviděl, ale vzpomněl jsem si jak jsem byl překvapenej že v knize do Olivera Twista normálně ládovali kaši, když byl novorozeně (ovesnou)... Mám takovej pocit, že v minulosti se s tim moc nesrali...
Je to dobrej seriál? Já hrál jenom deskovku :-D
10.1.2011 15:44 - sarven
kozie mlieko najskôr.
10.1.2011 15:45 - Flanker.27
Má to skvělou výpravu, to rozhodně. Finální zhodnocení si nechám až uvidím druhou půlku (asi víkend), ale trochu mě vadí některé vedlejší zápletky, které připomínají takovou drsnější Rosamundu Pilcher. I některý duševní pochody jsou nepochopitelný, Tom stavitel truchlí nad hrobem milované ženy, aby za pár dní šoustal s ženskou, od který pár dní přetím utekli ve strachu že je čarodějnice... To se ale týkalo právě hlavně těch prvních dvou dílů, další dva byly o dost lepší.
10.1.2011 16:09 - Nevada
Já viděla Pillars of the Earth pře pár dny a líbilo se mi to velmi. Ono to tam není moc dobře vysvětlené, ale s časem se moc nebabrali. Skok o měsíce ignorovali úplně, a oznámili jen pokud příběh přeskočil několik let.
Mezi smrtí manželky a dováděním na seně uběhlo imho minimálně několik měsíců. On potom Jack totiž o Tomovi mluví jako o otci, kterého nepoznal a naopak Tom zmiňuje, že Jacka vychovává jako vlastního syna. Což by asi netvrdili, kdyby spolu žili pár týdnů.
10.1.2011 16:13 - Olorin
Seriál má slušnou výpravu, to jo, ale mě občas přišlo jaksi nepatřičný, jak se tam k sobě chovali. Trochu moc "demokraticky", řekl bych. Nějaké rozdělení na trojí lid, tam nikoho moc nezajímalo. I ty zápletky mi přišly dost klišé a některé postavy měly dost divné myšlenkové pochody, jak píše Flanker. Celkově se mi seriál líbil, ale není to něco, na co bych se koukal opakovaně.
10.1.2011 16:31 - Macejko
Mne sa to tiež veľmi páčilo. Btw. Tomovu manželku v prvej epizóde nehral nikto iný než Kate Dickie aka Lysa Arryn v GoT.
10.1.2011 16:47 - Amaroun
Olorin: A neplatili v Anglii ještě ty saský zákony častečně? Ona Anglie byla co se týče zákonu dost volnomyšlenkařská a je právě vymečná od ostatní evropy... Hlavně je to tím, že Anglii obklopuje voda. Mám pocit že trojí lid v Anglii moc neplatil, ale můžu se mýlit... Dějiny Anglie jsem četl dost dávno :-)
10.1.2011 16:49 - Alek
No vida, Lysa Arryn mi unikla, to jsem nevěděl. Já jsem Pillars komentoval dříve, ale vcelku se shoduju s tou výtkou na podivné machinace s časem. A přitom filmový jazyk to dokáže slušně vyjádřit. Oni se s tím ale moc nezaobrali. Škoda, protože jinak mě to bavilo hodně a rád si to dám někdy znovu. Možná by tomu neuškodilo víc dílů, docela mě mrzelo, že jsme si neužili Sutherlanda...
10.1.2011 17:43 - Olorin
Amaroun - Každopádně se tam s vysokými církevními hodnostáři a velmoži nebavili řemeslníci (a klidně i ti slavní) tak jako v seriálu. :-) Ale zanechme hnidopišství, seriál se mi, jak už jsem říkal, stejně líbil, možná dokonce víc než Spartacus.
10.1.2011 19:09 - Lokken
Olorin píše:
možná dokonce víc než Spartacus

Tohle mě probralo z letargie. Oni jsou nějací fanoušci Spartaca kromě dvanáctiletých kluků, co si neumí na síti najít porno a stejně starých dívenek, co letí na psí kukuč hlavního "hrdiny"?
10.1.2011 19:23 -
http://www.csfd.cz/film/5520-spartakus-krev-a-pisek/
10.1.2011 19:31 - Olorin
Lokken píše:
Tohle mě probralo z letargie. Oni jsou nějací fanoušci Spartaca kromě dvanáctiletých kluků, co si neumí na síti najít porno a stejně starých dívenek, co letí na psí kukuč hlavního "hrdiny"?

Hahaha, tady někdo snědl vtipnou kaši. :-) Spartacus není můj nejoblíbenější seriál, ale docela se mi líbil, protože to prostě bylo něco jiného. Koukni se na MovieZone....
10.1.2011 19:50 - Macejko
Lokken: zrejme si si akosi zabudol povšimnúť výborných hereckých výkonov a skvelého scenára... ;)
10.1.2011 20:16 - Alek
Lokken píše:
Tohle mě probralo z letargie. Oni jsou nějací fanoušci Spartaca kromě dvanáctiletých kluků, co si neumí na síti najít porno a stejně starých dívenek, co letí na psí kukuč hlavního "hrdiny"?

Seš s jistý, že mluvíš o tom Spartakovi od Starz? A viděls to celý? Podobný závěr jsem vyvozoval z první dílů, ale v pozdějších dílech se z toho vyvinul fakt super seriál a škoda, že to hlavní představitel musel zabalit a oni to teď musej přeobsadit.
10.1.2011 20:44 - Draconus
spartacus je výborně zahranej a taky nabušenej akcí , a co jsem se díval na trailery tak Gods of the arena bude ještě lepší co se týče bojových scén
10.1.2011 20:46 - Draconus
a proč to vlastně musel zabalit? já si říkal že je to celé nějak zamíchané podle těch trailerů
10.1.2011 21:09 - Flanker.27
Rakovina.
10.1.2011 21:17 - Lokken
Alek píše:
Seš s jistý, že mluvíš o tom Spartakovi od Starz? A viděls to celý? Podobný závěr jsem vyvozoval z první dílů, ale v pozdějších dílech se z toho vyvinul fakt super seriál a škoda, že to hlavní představitel musel zabalit a oni to teď musej přeobsadit.

Na 99% jsem si jist, že mluvíme o stejném seriálu :-) Možná mi jen nesedl, ale od známých vím, že nejsem sám, kdo prvních cca 4-5 dílů doslova protrpěl. Ano, potom se to trochu zlepšilo a poslední 2 díly byly docela slušné, ale rozhodně dám radši přednost Pillars of the Earth než tomuhle.

Macejko píše:
zrejme si si akosi zabudol povšimnúť výborných hereckých výkonov a skvelého scenára... ;)

Máš na mysli třeba herecký "výkon" Andyho Whitfielda? A scénář, který nechá diváka v prvních dílech doslova unudit k smrti? Možná opravdu mluvíme o jiném Spartacovi...
10.1.2011 21:23 - Alek
No ne, to si řekněme na rovinu, první 3-4 díly byly fakt scénáristické utrpení, zázrak, že se to pak tak zmátořilo. Ale souhlas, Pilíře jsou lepší.
10.1.2011 23:10 - Olorin
Macejko - pokud bys chtěl pokecat, tak na Moviezone jsem pod nickem Hairy_Ass s portrétem Hollyho. :-)
11.1.2011 15:18 - Macejko
Olorin: ja viem, už si mi to písal ;)
11.1.2011 20:31 - austin
Pilíře jsou fajn, ale Spartaka bych nezatracoval, postupně se zlepšoval a mám v plánu podívat se i na prequel.
12.1.2011 21:16 - Amaroun
Hele lidi nevíte co je maska ostřelovače? V Boardwalk empire to vytáhne v nemocnici jeden veterán s války..
12.1.2011 21:25 - Nevada
Nemyslí tím maskovací oblek či deku, kterou odstřelovači používají aby splynuli s prostředím?
12.1.2011 21:29 - Alek
Tak to nevim, co tím zrovna myslej. Ale ten veterán je jedna z nejlepších vedlejších postav toho seriálu, ta mě fakt zaujala. Víc než ti kolem míhající se mafiáni.
12.1.2011 21:37 - Amaroun
Jj je perfektně udělanej.. Docela lidsky.. I takový ty deatily jako že mručí po každý větě jsou dobrý.
Nevada píše:
Nemyslí tím maskovací oblek či deku, kterou odstřelovači používají aby splynuli s prostředím?

Nn je tam přímo záběr na nějakou maska...
12.1.2011 22:04 - schleitr
Není to třeba maska krycí obličej?Aby "nesvítil" oproti terénu a feldgrau mundůru.
12.1.2011 23:11 - noir
Není to ghilie? Neboli hejkal?
12.1.2011 23:20 - Amaroun
Je to kovová maska s otvory na koukání - zřejmě na kryti, ale nechápu to celí použití - Ten sniper dostal toho německýho snipera (marksmana) až potom co si tu masku sundal, aby se podrbal na nose.... jak se používala atd to netušim, tedy jakou měl voják polohu...
13.1.2011 06:37 - Lokken
Maska odstřelovače (Sniper Mask) by tuším měla být jedna z částí jeho komplexního maskování. Může se jedna o samostatnou kuklu nebo je zapracována do celku maskovacího pláště - některé verze "hejkala".



13.1.2011 09:04 - Amaroun
vyfotim to :D
Marksman mask
13.1.2011 14:48 - schleitr
Ono to asi bude prosté maskování.Pak si masku sundal,obličej zasvítil a schytal kulku.
13.1.2011 15:18 - Lokken
Tak to bude tahle



Vlastně chrání a maskuje polovinu obličeje. Něco málo o ní:

"This sniper mask was produced in very limited numbers during WWI and briefly used by German marksmen. The utility was to have your rifles scope fit in the gap on the left side of the mask so you can stand over the top of the trench with only your head exposed. The mask was recently featured in HBO's Boardwalk Empire."
13.1.2011 16:22 - Amaroun
Zvlaštní věcička... díky moc za osvětu... jak si zaměroval :D ? :-) Tu pušku jsi měl po levici a koukal jsi se dírkama v masce to mi nějak nedáva smysl :-)
13.1.2011 16:51 - Lokken
Amaroun: Netuším, jak moc to bylo praktické. Pochopil jsem, že se to moc dlouho neužívalo, možná to byl jeden z důvodů... :)
14.1.2011 17:37 - Amaroun
1. série Boardwalk Empire dokoukána a velká spokojenost... Co se mi předevšim líbi oproti Kmotrovi je, že se nesnaží idealizovat Mafiány...
15.1.2011 20:47 - noir
Právě jsem dokoukal nový díl třetí sezony Clone Wars a s velkým sebezapřením musím říct, že jsem nadšený. Animátoři udělali obrovský krok dopředu, stejně tak mám radost z nových postav a režie. Fakt je to oproti nepovedenému celovečeráku hodně pozitivní vývoj. Líbí!
15.1.2011 21:31 - Gurney
Lokken: Sice naprosto nechápu jak se dá mířit skrz ty miniprůzory na oči, ani k čemu je to sniperovi dobrý (kromě výroby odlesků), ale vypadá to krutě steampunkově.

noir: Mě se celovečerák docela líbil, i když je fakt že některý díly seriálu byly lepší.
15.1.2011 21:56 - Fibriso
aha, ta maska mi docela vrtala hlavou, nemyslím, že je to přímo na obličej, nýbrž na hlavu a při zalehnutí a přiložení si ji stáhl do tváře, že mu koukalo jen oko (s dalekohledem)
nebo to byl sniper sadista a a koukal těma dirkama a při střílení si ji přizvedl...(ale v tom případě by mě zajímalo, jak v tom chodil, aniž by do všeho narážel...)
15.1.2011 22:14 - Gurney
Aha, já si nevšiml popisku pod obrázkem.

Fibriso: J to už dává smysl.
16.1.2011 00:03 - Amaroun
noir píše:
Právě jsem dokoukal nový díl třetí sezony Clone Wars a s velkým sebezapřením musím říct, že jsem nadšený. Animátoři udělali obrovský krok dopředu, stejně tak mám radost z nových postav a režie. Fakt je to oproti nepovedenému celovečeráku hodně pozitivní vývoj. Líbí!

Druhá série skončila dílem s Boba Fettem ? pokud si to dobře pamatuju... O čem je třetí série? :-)
16.1.2011 09:11 - noir
Třetí série je o dantomirských čarodějkách. Použili na ně původní návrhy do Phantom menace a působí moc dobře.
16.1.2011 09:44 - Nevada
O Dathomirských čarodějkách jsou (zatím) poslední dva díly z třinácti, které byly ve třetí sérii odvysílané. Rozhodně bych tedy netvrdila, že třetí série je o nich.
Mnohem víc prostoru dostala politika a Amidala. Jediové byli odsunuti do pozadí, nejčastěji z nich tam byla Ahsoka.
16.1.2011 10:58 - Amaroun
Já jsem teda Star wars univerzum docela přestal sledovat... Hodně mne bavily prvky kolem Rytířů staré republiky a mocných Sithu... A clone wars mne svým způsobem taky bavily... Docela by mne zajímalo co se stane s tou Ashokou... NEvíte jestli jsou rozdělaný nějaký další seriálový projekty ? Ohledně SW
16.1.2011 11:59 - Lokken
Amaroun píše:
NEvíte jestli jsou rozdělaný nějaký další seriálový projekty ? Ohledně SW

Lucas Arts slibuje hraný(?) seriál o rebelii mezi E3 a E4. Nicméně má být na pořadu dne až po konci tCW, které mají mít dohromady asi 5 řad. Takže očekávané datum je nejdříve 2013.

noir píše:
Právě jsem dokoukal nový díl třetí sezony Clone Wars a s velkým sebezapřením musím říct, že jsem nadšený. Animátoři udělali obrovský krok dopředu, stejně tak mám radost z nových postav a režie.


Já se naopak u tCW pořád víc vztekám, jak mi jejich scénáristi převrací roky zavedené věci naruby (pacifističtí mandalorianí?! BLÉÉÉ). Navíc je podlě mě pořád víc znát, že se jedná o seriál pro děti a některé díly jsou tak zoufale nudné, že je ani zlepšující se grafika nezachrání.
16.1.2011 12:10 - noir
Lokken: Mám přesně opačný pocit - od první série, která mi přišla dost dětinská, cítím ve scénářích docela velký posun. Třeba bratrovražda v posledním díle nebyla dětská ani trošičku.

Obecně mi přijde, že když jsou díly o klasických postavách, tak mě nebaví. Autoři se musí moc hlídat, aby nenarušili jejich "kontinuitu" a drží se při zemi. Ale jakmile se objeví nová postava, hned je větší zábava...
16.1.2011 12:19 - Nevada
Na kontinuitu se v těchto Clone Wars docela slušně kašle.

Amaroun píše:
Docela by mne zajímalo co se stane s tou Ashokou...

Čekají nás ještě dvě série, takže těžko říct. Ale čím dál častěji se spekuluje, že ji nakonec zabije Anakin.
16.1.2011 12:19 - Alnag
Lokken píše:
Lucas Arts slibuje hraný(?) seriál o rebelii mezi E3 a E4.


Ano. Protože i ta prázdná místa je potřeba zaplnit a zcela spoutat hráčskou kreativitu. Tohle období mám rád, protože lidé vědí hodně o tom, co bylo předtím a co bude potom a pokud nežiješ příliš Extended Univerzem, tak máš spoustu možností na hraní. Ale seriál to bezpochyby zazdí...
16.1.2011 14:41 - Lokken
Alnag píše:
Ano. Protože i ta prázdná místa je potřeba zaplnit a zcela spoutat hráčskou kreativitu. Tohle období mám rád, protože lidé vědí hodně o tom, co bylo předtím a co bude potom a pokud nežiješ příliš Extended Univerzem, tak máš spoustu možností na hraní. Ale seriál to bezpochyby zazdí...


Pod tenhle názor se podepíšu. Osobně se od toho seriálu čekám zatím jen to nejhorší.

noir píše:
Obecně mi přijde, že když jsou díly o klasických postavách, tak mě nebaví. Autoři se musí moc hlídat, aby nenarušili jejich "kontinuitu" a drží se při zemi. Ale jakmile se objeví nová postava, hned je větší zábava...

Souhlasím s tím, že díly o klasických postavách jsou nudné, ale rozhodně ne s tím, že by se v nich autoři hlídali. Což mě právě vadí - nedrží se zavedeného a stejně to stojí za starou belu. FAIL
16.1.2011 15:07 - Amaroun
Alnag píše:
hráčskou kreativitu.

Co přesňě tím myslíš ? :-) RPG?... No Kotory nejsou zas tak důkladně udělaný...
16.1.2011 15:17 - Nevada
Lokken píše:
Alnag píše:
Ano. Protože i ta prázdná místa je potřeba zaplnit a zcela spoutat hráčskou kreativitu. Tohle období mám rád, protože lidé vědí hodně o tom, co bylo předtím a co bude potom a pokud nežiješ příliš Extended Univerzem, tak máš spoustu možností na hraní. Ale seriál to bezpochyby zazdí...

Pod tenhle názor se podepíšu. Osobně se od toho seriálu čekám zatím jen to nejhorší.


Aha, takže fanoušci Star Wars univerza se mají jít klouzat, chápu vás správně?
16.1.2011 15:37 - Lokken
Nevada píše:
Aha, takže fanoušci Star Wars univerza se mají jít klouzat, chápu vás správně?

Obávám se, že ano. Už si hledám kluziště...:)
16.1.2011 16:38 - Olorin
SW expanded universe z doby před Episodou I se mi moc líbí, ale k událostem po Episodě VI jsem dost skeptický. Stručně řečeno je to podle mě strašně překombinované - klonovaný Imperátor, stále ničivější super-zbraně, Yuuzhan Vongové...
16.1.2011 16:59 - Amaroun
Olorin píše:
klonovaný Imperátor, stále ničivější super-zbraně, Yuuzhan Vongové...

klonovanýho Imperátora bych ještě rozdejchal, ale ty vztahy jsou dost na hlavu, nehleďe na to že skoro každý dítě co má Luke nebo jeho sestra je Jedi anebo hrdina...
16.1.2011 17:18 - Olorin
Amaroun - a nebo to...
16.1.2011 21:37 - sarven
ja mám príbehy po E6 veľmi rád, najmä tie od timothy zahna. veľkoadmirál thrawn je skvelá postava. toto by som bral ako seriál, alebo film všetkými desiatimi. agresia vongov trpí na rôznorodú kvalitu autorov.
16.1.2011 21:53 - Lokken
sarven píše:
ja mám príbehy po E6 veľmi rád, najmä tie od timothy zahna. veľkoadmirál thrawn je skvelá postava. toto by som bral ako seriál, alebo film všetkými desiatimi. agresia vongov trpí na rôznorodú kvalitu autorov.

Další vyjádření, pod které se podepíšu :)
16.1.2011 22:06 - Alnag
Pod to já se podepsat teda nemůžu. Zahn možná píše docela slušně, ale příběhy po E6 jsou bráno celkově spíš ránou do zad klasické trilogii. Zatímco stará trilogie směřuje ke sjednocení světlé a temné strany v Lukovi a nový řád Jedi by tedy měl být splynutím obou (tak jako splynuly v Lukeovi), tak ve skutečnosti v pokračováních vidíme opět klasickou černou a bílou, všechno znova, Luke opět v pokušení, dokonce tam snad i někde padne na temnou stranu...

Prostě spisovatelská katastrofa.
16.1.2011 23:16 - Lokken
Alnag píše:
Prostě spisovatelská katastrofa.

I když tvůj názor nesdílím, musím ho respektovat. Některá "díla" (namátkou cokoliv od K.J. Andersona) jsou rozhodně "spisovatelská katastrofa". :)

Alnag píše:
Zatímco stará trilogie směřuje ke sjednocení světlé a temné strany v Lukovi a nový řád Jedi by tedy měl být splynutím obou (tak jako splynuly v Lukeovi), tak ve skutečnosti v pokračováních vidíme opět klasickou černou a bílou, všechno znova, Luke opět v pokušení, dokonce tam snad i někde padne na temnou stranu...


Tady asi záleží, jak si kdo ten vývoj po E6 dál představuje. Pro mě je ustanovení nového řádu jedi vlastně ukončením cyklu, takže může znovu začít ten koloběh černé a bílé, který je takovou hnací silou SW universa. Beru to jako pouť vždy po jině cestě, která má ale vždy stejný cíl.

Nejradší mám ale stejně éru KotORů :D
16.1.2011 23:17 - pipux
Žádná spisovatelská katastrofa, jen nastavovaná kaše.

V jakémkoliv příběhu se musí točit nějaká zápletka. To, že někdo neví, kdy zavřít příběh, je problém. Nové, uměle vytvářené příběhy pro franchise, která dávno vyčerpala svoji sdělnou hodnotu znamenají, že všechny postavy se mezi sebou málem zabijí/vyspí/zradí/rozejdou/znepřátelí/udobří/atd. ve všech možných kombinacích.

Takový příběh skončí, když ...
a) to přestanou znechucení fanoušci kupovat
b) se vyčerpají všechny obskurní kombinace kde-co-kdo-s-kým
c) staří fanoušci zemřou a noví se nechají snadno oblbnou remakem

... viz komixy o Batmanovi za posledních 70 let
16.1.2011 23:51 - Amaroun
Lokken píše:
Nejradší mám ale stejně éru KotORů :D

Já taky, ale kromne dvou komixu a her nic jiného neni ne ? :-)
16.1.2011 23:58 - Lokken
Amaroun píše:
kromne dvou komixu a her nic jiného neni ne ? :-)

Copak, padesátidílný comics je ti málo? :) Možná je lepší, že je jen pár dobrých kousků...
17.1.2011 13:52 - sarven
tú nastavenú kašu trochu vnímam pri vongoch. thrawn mi prišiel ako zaujimavý pohľad na impérium, ktoré mohlo byť dobré a spravodlivé. najmú v tych knižkách, ktoré opisujú mladého thrawna pred príchdom do cisárstva.

každopádne, lukom story končí a jej otvorenie je logické a nutné. luke nie je happyend o sile, on je dead end. posledný. takže celé otvorenie témy novej akadémie a pod je imho prirodzené.
toľko z filozofikcej stránky. zo spisovateľskej len zopakujem, že Thrawnove knihy sú príbehom lepšie ako pôvodne lucasove imho.
17.1.2011 14:47 - Gurney
sarven píše:
toľko z filozofikcej stránky. zo spisovateľskej len zopakujem, že Thrawnove knihy sú príbehom lepšie ako pôvodne lucasove imho.

Ve skutečnosti není lepší, je to úplně jinej žánr. Můj dojem z jediného Zahna, kterého jsem četl (Allegiance) je, že filmy jsou prostě heroic sf/fantasy s jasně vymezeným dobrem a zlem, ale Zahn se s tím prostě nemůže úplně srovnat a cpe do toho příběhu pasáže kde se snaží odůvodnit tu heroičnost filmů nějakými "logickými důvody" a štěstím na straně hlavních postav. Hodní darksideři (Allegiance) a spravedlivé Impérium (pasáže, které mě odradily od Thrawna) je dle mého další výsledek "žánrové nekompatibility" jeho knížek a filmů.
17.1.2011 15:15 - Lokken
Nechci tu Zahna nějak bránit, ale Allegience je (asi) jeho nejhorší kniha, navíc napsaná pro jiné nakladatelství a podle trochu jiných požadavků než zbytek jeho SW tvorby. Jak mám jeho ostatní knihy docela rád, tak Allegience mě moc nebavila.
17.1.2011 16:45 - noir
Četl jsem jen od Z. jen takovou tu trilogii, která vyšla nejdřív v příšerném překladu s děsivými obrázky. A bylo to špatné, hloupé a přeplácané. Přišlo mi to hodně jako současné SW hry- vše, co bylo ve filmech se tu muselo násobit. Klony postav, zbytečné nové "staré" technologie a vždycky nový McGuffin jako to, co vyhraje díl. Ble.
17.1.2011 17:38 - Blaine
noir: pod ten tvuj posledni prispevek se podepisu.
17.1.2011 19:19 - Fibriso
Thrawnova trilogie se oprvadu vymyká běžným SW, a ten konec mi přijde takový neslaný nemastný, jakoby se chtěl thrawna zbavit a nějak nevěděl jak...
23.1.2011 13:34 - Macejko
Spartacus: Gods of The Arena - epizóda 1: Vynikajúce. Nový hrdina, noví záporáci a vôbec všetky nové postavy sú predstavené s ľahkosťou a zaujmú už na pôde prvej päťdesiatminútovky. Najviac pozornosti ale na seba strhne samotný prequelový charakter seriálu a z neho vyplývajúce úvodné rozostave...nie šachovnice - a že je teda prekvapujúce! Aréna, s ktorou sme sa viac než dôkladne zoznámili v prvej sérii, sa ešte iba stavia, Crixus nie je ničím iným než vzpurným galským otrokom bez akéhokoľvek výcviku a disciplíny, Ashura vidíme ako gladiátorského nováčika, Oenomaova žena ešte žije a sám Oenomaus je stále gladiátorom, zotavujúcim sa zo zranení od Theokola... a Batiatus a Solonius sú priatelia! Som náramne zvedavý, kam sa dej bude uberať v nasledujúcich dieloch. Myslím, že prekvapenia nám budú nadelené mierou vrchovatou. A ešte drobná poznámka: som veľmi rád, že po otravnom britskom prízvuku Jaime Murray už nie je ani vidu, ani slychu. (9/10)
5.2.2011 16:09 - derfel
Pokud by jste si chtěli zkrátit čekáni na seriálové zpracování soubojů ze ságy doporučuju akční dokumenty smrtící válečníci (Deadliest Warrior). V každém díle se tým doktorů, vědců, a odborníků na bojové techniky daného válečníka snaží zjistit kdo by vyhrál v souboji - např. ninja vs Spartan, samuraj vs. viking, Apač vs. gladiátor. Pomocí zkoušek zbraní - různý sekání do vepřového, hovězího gelových figurín a různých boj. technik vytvoří počítačový program a nasimulují 1000 soubojů - kdy vyhraje v ve víc procentech vyhrál ( na konci každýho dílu je hraný souboj). Myslím že dokumenty jsou dobrý i v tom, že si člověk udělá představu o účinnosti různých zbraní.
5.2.2011 17:00 - Flanker.27
Tuším, že jsem z toho viděl jeden díl, Rangers vs. Specnaz. Na můj vkus to bylo moc na "šokující" efekt, jako vytvoření figuríny vč. vnitřností a pak její nasledné rozsekání apod., navíc ty jednotlivý testy nebyly ve stejnejch podmínkách (jako že ruskej granát strkali do starý pračky (jako simulace auta) zatímco u americkýho nasimulovali místnost. Ale zaujal mě dost odlišnej vzhled příslušníků obou jednotek. Zatímco Rangers docela připomínali klasický fitnesáky s velkym svalovym objemem, Specnaz byli takový sporý ale šlachovitý tak, že měl člověk pocit, že by o ně zlomil bodák.
5.2.2011 18:10 - Night of Triumphator
Správný člen Spectnaz musí mít vymakané především nohy. Skok z místa je u nich docela klíčová testovací dovednost (alespoň podle Suvorova)
5.2.2011 19:31 - Olorin
Deadliest Warrior jsem viděl a je to podle mně dost o ničem. Hlavně proto, že ignorují základní taktiky obou stran. Proto bylo jasné, že řím. legionáře porazí mughalský válečník, protože legionář byl sám a proto mu byl jeho velký štít k ničemu, když nestál ve formaci s ostatními legionáři. To samé by se stalo i makedonskému falangistovi, kdyby stál osamoceně. Co na tom, že právě tito válečníci vybojovali ty nejtvrdší bitvy a dobyli velkou část tehdy známého světa, když kvůli naprosté ignoraci příslušných kritérií je porazí nějaký nepřítel, jehož armáda by pravděpodobně v reálu od nich dostala na budku, ale byla lépe individuálně vybavená (ve většině případů to znamenalo být pohyblivější).
Kdyby ukázali jak by si proti sobě vedli celé armády, tak by to podle mého bylo mnohem prospěšnější.
Jedinou výhodu vidím v tom, jak říkáš, že můžeme vidět účinnost zbraní.
5.2.2011 20:40 - Colombo
Olorin: v poslední době jsem četl něco materiálů tvrdící, že vůbec nezáviselo na kvalitě jednotlivého římského válečníka. Výhoda byla v tom, že válečník na krátkém meči neměl co zkazit a Řím si jich mohl dovolit vyprodukovat ohromné množství.
5.2.2011 21:08 - Olorin
Colombo: To, co dokázal římský voják: rychlé dlouhé pochody; ženijní práce, jako stavba opevnění, cest, mostů; jeho velká univerzalita - mohl zastoupit prakticky jakékoliv jiné povolání v legii, včetně jezdectva -; disciplína. Řekl bych, že kvalita jednoho vojáka byla mnohem lepší, než jeho soudobých soupeřů, a jestli neuměl máchat mečem, ale jen zpoza krytu štítu bodat, tak proč ne, když se to osvědčilo? Samozřejmě se najdou větší borci, ale ti byli většinou zaměřeni jen na boj, nebo víš o tom, že by rytíř nebo samuraj dovedl stavět mosty? :-)
5.2.2011 21:36 - Amaroun
Olorin píše:
samuraj dovedl stavět mosty?
Ne, ale ovladál bezvadně umění sebevraždy a to tak dobře, že to nemusel předvadět pro obecenstvo dvakrát...

Btw když už jsme u těch válečníků. Co mne teď u dokumentu o obléhaní Vídně velmi překvapilo, že Jízdní lučištníci vystřelovali šípi v momentě, kdy všechny kopyta koně byli ve vzduchu - to byl nejpŕesnější způsob... absolutně si nedokážu představit jak to cvičili... musela bejt dřina.
5.2.2011 21:38 - Colombo
Valná většina jízdních lučištníků nikdy nevystřelila z koně.
5.2.2011 21:52 - Amaroun
Tak to teda nevim z jakýho zdroje to máš... Třeba takový Spahijové (Sipahi)- nebojovali skoro jinak... dokázali zneškodnit i velice obrnenýho Rytíře
5.2.2011 22:00 - Olorin
Nj, takoví Mongolové by o střelbě ze sedla mohli vyprávět. :-) Na jaký dokument ses to koukal? Já o obléhání Vídně viděl jen jeden a ten byl německy - bylo to o obléhání města roku 1683.
5.2.2011 22:10 - Amaroun
Na Přežít bitvu http://shop.abc.net.au/browse/product.asp?productid=775696
Neni to nic extra, ale přijemný připopomenutí dějin :-) na csfd bohužel neni topič.
5.2.2011 22:27 - Colombo
Amaroun: měl jsem na mysli jízdní lučištníky v Anglii, Francii, později i v Maďarsku...
Tamní záznamy ukazují počty jízdních lučištníků, ačkoliv fungovali na podobném principu jako dragouni.
5.2.2011 23:05 - Amaroun
Jasný.. nerozuměli jsme si :-)
6.2.2011 00:32 - Fibriso
porovnávat válečníky z různých koutů světa je holý nesmysl. le zcela logické, že samuraiové by na evropských bojištích dostali šeredně po hubě a naopak rytíři v plátovce by neměli v japonsku (v te době dosti zabažinatém moc velkou šanci (vyjma šance utopit se v bažině, ta je dosti velká :)
6.2.2011 08:34 - noir
Fibriso: Měls na sobě někdy samurajské brnění? Vážilo zbruba stejně jako plátovka. Navíc IMHO nebylo tak dobře rozložené - jen bylo o něco ohebnější.
6.2.2011 09:44 - Amaroun
Fibriso: Souhlasim že porovnávat některé válečníky je blbost.. Je to asi jako izraelský tank Merkava nebo Švédský tank Strv 3, který jsou dělaný do určitého prostředí. Jiné je samozřejmě porovnávat například polského husara x Nájezdník zlaté hordy... Husar x Tatar, Husar x Sipahi - taková koncepce by byla lepší a byla by založená na tom, že by se porovnavali reálne možní protivníci... Porovnávat např Moghula a Comanche je docela mimo.....
6.2.2011 11:40 -
Nuda... kdyby radši dělali klasická porovnání typu Jedi vs. Mandalorian :D
6.2.2011 11:45 - Lokken
Pan Nuda: Kdyby ses radši dokázal podepsat...
6.2.2011 11:54 - Nevada
Nic ze Star Wars nezmiňovat! Už nějakou dobu mám cukání udělat si SW maraton. Ale teď na to bohužel nemám čas.
6.2.2011 12:11 -
To byl jen vtip. ;) Tak pardon za flame.
6.2.2011 12:31 - Amaroun
http://www.youtube.com/watch?v=zks05QT06K4
Dneska jsem narazil na alternativní konec Red Dwarf VIII. série. Nemol jsem si odpustit hodit odkaz sem :-D
Nevada píše:
Nic ze Star Wars nezmiňovat! Už nějakou dobu mám cukání udělat si SW maraton. Ale teď na to bohužel nemám čas.


http://www.youtube.com/watch?v=uRCOb_KVY0s
:-D Potom je ještě skvělej LOTR
http://www.youtube.com/watch?v=ApHSNPeelSk&feature=related
6.2.2011 20:42 - montezuma3
Fibriso píše:
porovnávat válečníky z různých koutů světa je holý nesmysl.

O to jde, stavět proti sobě ty, kteří se nikdy nestřetli. Ty šílený kombinace se mi na tom líbí. Viking vs Samuraj, Mafie vs Yakuza, SS vs Viet Cong... Důvod a výsledky jejich zkoumání jsou dost o hovně. Ale baví mě sledovat všechny ty zbraně, jejich účinky a využití. Nebýt tohoto pořadu, vůbec by mne nenapadlo, že je maquahuitl tak účinná sečná zbraň. Co všechno existuje za zbraně a jak se používají. Nebo že se dá s mariňáckou lopatičkou rozseknout hlava šejdrem na jednu ránu. :D
6.2.2011 23:10 - Flanker.27
montezuma3: Jen poznámka, některý z těchto kombinací se střetnout mohly či dokonce střetly, příslušníci SS třeba po válce zhusta sloužily v cizinecký legii, kde se dostali do Vietnamu a bojovali s tehdy ještě Viet Minhem u Dien Bien Phu.

Což ovšem nemění můj celkem skeptický názor na tento pořád, který jsem byl uvedl dříve.
7.2.2011 10:37 - Thule
SS a Viet Cong proti sobě opravdu bojovali. Hned po válce spoustu SSáků šlo k cizinecký legii a ta bojovala v budoucím Vietnamu.
Moc pěkná knížka o tom je Ďábelská garda. Je prý psaná podle skutečnosti.
http://knihy.abz.cz/prodej/dabelska-garda-1
Němci v CL měli sovou vlastní jednotku a ta měla docela dobrý vojenský výsledky. Jenže pak byla rozpuštěná kvůli veřejnosti protože ta jednotka se neštítila používat stejný praktitky jako Viet Cong (zmrzačování, civilisti jako lidský štíty atd).
7.2.2011 10:49 - Flanker.27
Thule: Škoda že to neumím napsat tak jako ty :))
7.2.2011 17:28 - montezuma3
Thule píše:
SS a Viet Cong proti sobě opravdu bojovali.

Nojo, ale SS v té době už asi nepoužívalo stejné zbraně jako na začátku druhé světové.
10.2.2011 02:30 - Molda
Nevím jestli už o tom tady byla řeč, ale všem bych určitě doporučil seriál Jericho. Vím, že každý má svůj vkus, ale pro mě jeden z nej seriálů, který jsem kdy viděl. Po první sérii i přes poměrně velkou sledovanost byl seriál ukončen. Díky obrovským protestům fanoušků, peticím, zasíláním mnoha tun oříšků do sídla televizní stanice CBS (pro pochopení potřeba vidět seriál) nakonec ještě vyšla zkrácená 2.série a poté byl seriál definitivně ukončen. Velká škoda.
Mrkněte sem
Video má sice skoro 4 minutky, ale stojí za to.

Bojím se, že stejné to bude s Game of Thrones. Sledovanost bude solidní, ale ne tolik, aby to vydrželo na více než 1 max 2 série :(
10.2.2011 21:11 - JAIME
Nevada: tak to se přidám
12.2.2011 23:28 - Sethi
Downton Abbey.

Britské, svižné, elegantní. Drama bez hysterie, charakterní... charaktery. Báječná Maggie Smith.

A proradní padouši. Jak já je nesnáším.
12.2.2011 23:43 - Nevada
Zajímavě se jeví i britský seriál The Fixer. Viděla jsem první díl a líbilo se mi to hodně.


JAIME píše:
Nevada: tak to se přidám

No, jestli se Ti bude chtít táhnout se až do "Dorne"... :o)
13.2.2011 00:14 - Olorin
Přiznám se, že mě viktoriánská Anglie moc neláká, ale Maggie Smith je moje oblíbená herečka, takže tomu možná ještě dám šanci. ;-)

Viděli jste někdo Případy bratra Cadfaela? Starší a dobrý, zasazený do stejný doby jako Pilíře Země.
13.2.2011 12:44 - Flanker.27
Samozřejmě. Dokonce bych řekl, že Pilíře Země se v moha věcech u Cadfaela inspirovaly. Stejně tak z jiného díla edith Pargetterové nebeský strom, kde jde také o stavbu katedrály...
13.2.2011 12:48 - noir
Tak Fringe má momentálně 3,7 milionu diváků a řekl bych, že pojede z kopce ještě strměji. Proč se dívat na seriál, jeho tvůrci ho mají rozepsaný na 6 sérií, když je víc než pravděpodobné, že nebude ani čtvrtá? Zůstane zase jen další pachuť nezodpovězených otázek...
14.2.2011 15:36 - Sethi
Musím říct, že pilot Pillars of the Earth pro mě moc pilotně nefunguje. Osmdesát takřka identicky vypadajících postav bez jakéhokoli úvodu, který by je specifikoval, hromada informací bez jakékoli kotvy, uspěchaný děj, který má stěží šanci se nějak vstřebat.

Ale Bob the Builder se mi líbí.
14.2.2011 16:33 - Olorin
Jo, děj tam poskakuje jak jankovitá kobyla na letní louce, ale kulisa je jasně daná. Syn anglického krále Jindřicha I. princ Vilém umírá při námořním neštěstí v Lamanšském průlivu. Jediným dědicem je Jindřichova dcera princezna Matylda, ale po smrti Jindřicha I. se za krále prohlásí jeho synovec a Matyldin bratranec Štěpán. A mezi nimi oběma pak propuká patnáct let trvající válka o nástupnictví. Do toho se začíná stavět katedrála v Kingsbridge (ta je ale fiktivní), kolem které se točí většina patálií hlavních hrdinů. Pravdou je, že ani mně postavy příběhu během sledování seriálu nijak nepřirostly k srdci a popravdě mi bylo jedno jak dopadnou. :-)
14.2.2011 16:42 - Sethi
Jako to není o tom, že bych nechápala, co se děje. Ale kdybych byla o něco méně trpělivý divák, asi se na to vybodnu.

Připouštím, že mě u toho drží hlavně ta stavba katedrály (a pár pěkných chlapů... ano, je jednoduché mě zaujmout =) ), to politikaření a vraždění kolem jen zdržuje.
14.2.2011 18:47 - Olorin
Tak kdyby to bylo jen o stavbě katedrály, tak by to byla docela nuda. :-)
15.2.2011 20:51 - Sethi
(spoiler)
Postavili ji! \o/
(/spoiler)
2.4.2011 16:07 - Sethi
Tak The Borgias vypadají pěkně. Pilot zaujal, budu sledovat dál.
2.4.2011 20:31 - Alek
Nestraš. Že by měla Hra o trůny opravdu konkurenci? :-)

BTW, co říkáte na Camelot? Pilot je už pár týdnů venku.
2.4.2011 22:46 - Arutha2321
Na Borgias i na Camelot si počkám, až bude odvysílána celá série. Nesnáším čekání na nové díly. :/

Nejradši bych to tak udělal i u Hry, ale vím, že toho nebudu schopný. ;)
3.4.2011 00:37 - Alnag
Camelot po pilotu fajn... uvidíme co druhý díl.
3.4.2011 01:21 - sirien
Alnag: Srsly? Seriál co má na CSFD 54% (>60) (pravda že že z 45 hodnocení a na IMDB 80%, takže buď to zatim hodnotila divná skupina nebo to je silně americky laděný...); ale hlavně, seriál kde je rytířem kulatého stolu černoch? To je stejně děsný, jako když má černoch hrát severského Heimdalla.
Komentáře k tomu vypadaj dokonce tak tragicky že bych se možná i na ten pilot mrknu čistě ze zvědavosti, ale nějak moc mě to teda netáhne...
3.4.2011 01:36 - Alnag
Sirien: Pokud je pro tebe rozhodující hodnocení na ČSFD, nijak ti ho nenutím. Navíc, viděl jsem jen pilot. (A třeba Fringe po prvním dílu vypadal výborně a jak to dopadlo...)
3.4.2011 01:58 - sirien
Alnag píše:
Fringe po prvním dílu vypadal výborně a jak to dopadlo

Oproti tomu co tvrdíš dobře. Pravda, má své slabší momenty, nicméně celkově dobře.
CSFD pro mě rozhodující není, ale tak nějak jsem odpozoroval že se docela vyplatí být opatrný, pokud to tam má pod 60.
3.4.2011 10:43 - Alek
No i po druhym dílu Camelotu nějak nevim, kam s tim. Takovej průměr, žádný velký nadšení. Výprava není vůbec špatná a jinak všechno zachraňuje charisma Bowera a kozy Evy Green :-)
10.4.2011 13:48 - Alek
Kdyby vás někoho zajímal nový seriál Hra o trůny, HBO pořádá 18. dubna premiéru prvních dvou dílů v kině Atlas. Premiéra je přístupná pro všechny zaregistrované.

Veškeré info o registraci i o seriálu najdete na http://www.icefire.cz.

Pokud nevíte, oč jde, mrkněte na ukázku prvních 15 minut anebo spíše na nějaký trailer na tomtéž webu - z těch bude možná jasnější, oč jde, těch prvních 15 minut by mohlo slabší povahy spíše odradit :-D
13.4.2011 20:00 - Night of Triumphator
Viděl jsem první díl Castle na zabití. Je to celkem sranda a určitě to budu sledovat dále. Jen váhám zda se vyplatí stahovat originál nebo jestli mi stačí česká verze (první díl jsem viděl česky dabovaný).
13.4.2011 20:21 - Colombo
originál
13.4.2011 23:15 - sirien
vždycky originál. Dubing ničí významy, ničí intonaci a tím i vyznění celých scén a charakterů, zabijí vtipy... a vůbec.
14.4.2011 08:52 - Quentin
určitě originál!
14.4.2011 19:39 - Night of Triumphator
Já se docela řezal i u té české verze, ale asi si fakt seženu originální verzi (mám samozřejmě stejnou zásadu, beru vždy originál).
25.4.2011 11:20 - Sethi
Mé nadšení z The Borgias neopadá.

Snad jen to, že musím vždycky týden čekat na další.
25.4.2011 12:23 - Jarik
u serialu Castle doporucuji original.
Je to odreagovacka. prijemna.
25.4.2011 13:55 - Alek
Sethi píše:
Mé nadšení z The Borgias neopadá.

Já se do toho pořád nemůžu nějak dostat :-( Místo posledního dílu jsem zatím dával přednost The Kennedys, ale ty už dneska asi dokoukam, tak dojde i na politiku trochu staršího data...
25.4.2011 22:39 - Thorar
Je tu někdo kdo sleduje Heroes a dokázal by mi vysvětlit záhadu dílů S01E00 Genesis a S01E01 Genesis (TV prima rip)? (pod tímhle označením jsem je stáhl) Ta první EN verze je o půl hodiny delší a je v ní dějová linka s policistou mattem a teroristama, a jinak jsou díly téměř identické (krom odlišných manželek, útěku syna za otcem, setkání v taxíku...). To existují dvě verze 1. dílu? Jedna pro amíky a druhá pro ostatní země či co?


EDIT: Macintoush aha, děkuji za vysvětlení :-) měl jsem v tom pěknej guláš díky té neodvysílané epizodě.
26.4.2011 00:04 - Macintoush
Ta první byla, aby to hlavoumi schválili a nikdy a nikde se nevysílala. Vyšla jen jako bonus na nějakém DVD. Kanonická je ta kratší bez teroristů.
17.8.2011 10:45 - noir
Trailer na novou sezonu Clone Wars: http://io9.com/5831328/new-clone-wars-trailer-shows-off-admiral-ackbars-warrior-skills

Začíná mi to připadat trošku přepálené. Ale ufoni tam vypadají skvěle, třeba ti, co obklíčí chudáka R2...
16.10.2017 17:39 - ShadoWWW
Co říkáte na nový Star Trek: Discovery? Moje první myšlenka: "Cože? Oni už zase změnili vzhed klingonů?"
17.10.2017 07:14 - Ugy
noir píše:
Trailer na novou sezonu Clone Wars


Mám pocit že tahle serie SW byla odvysílána už před pár lety. Teď už tři roky vysílají SW Rebels. Který mimochodem měli včera první dvoudíl poslední serie.
17.10.2017 07:37 - Nachtrose
*cough* 17.8.2011 10:45 - noir *cough*
17.10.2017 09:51 - Aegnor
ShadoWWWe, je nějaký spešl důvod, proč jsi tohle napsal do diskuze "TV seriály" a ne "Seriály fantastiky"? :-)
18.10.2017 08:03 - Ugy
Nachtrose píše:
*cough* 17.8.2011 10:45 - noir *cough*


Ok sypu si popel na hlavu:D Svítilo mi to jako nepřečtenej příspěvěk tak jsem nějak nekoukal na datum. No což stane se :D
27.10.2017 11:58 - Shako
Chytla mě nostalgie po StarGate. Koukal jsem na csfd, že Stargate Universe nemá zase tak špatné hodnocení... přestože to v době, kdy to bylo nové v podstatě všichni zatratili po pár dílech (včetně mě). Je tu někdo, kdo to dokoukal aspoň jednu sérii nebo klidně obě?

Aktuálně to zkouším znova. Ty první díly nejsou nic extra, ale postupně se vyvijí k lepšímu. Přestali se řešit základní životní funkce a na scénu přichází zajímavější zápletky (časová smyčka, emzáci...). I ten koncept neustále letící lodi a jednotlivých misí se víc rozpadá na pokračující problémy a zápletky napříč serií, místo řešení jednotlivých úkol v jednom dílu bez návaznosti v dalším díle.
27.10.2017 12:06 - York
Shako píše:
Je tu někdo, kdo to dokoukal aspoň jednu sérii nebo klidně obě?


Viděl jsem obě a přišlo mi docela škoda, že to zařízli. Je to trochu jako Crusade u Babylónu 5 - zřejmě to prostě některejm divákům nesedne. To ale ještě neznamená, že to je špatný.
27.10.2017 13:32 - Element
Ja jsem videl vsechny dily, kdyz to vychazelo, bavilo me to a neprislo mi to spatny. Jen si z toho teda uz nic nepamatuju krome toho, ze me mrzelo, ze to utnuli. Je to ale jiny nez klasicky SG nebo Atlantis, mozna proto se to nechytlo.
27.10.2017 13:56 - sirien
SGU je naprosto příšerná zpatlanina co zkusila - nadějně - zkřížit SG s BSG a dodat do toho alien feeling kterej měla mít ale neměla SGA a skončila s tim, že si ze všeho vyžrala to nejhorší a ještě k tomu přidala hromadu vlastních chyb.

Ten dokumentární feeling se zvrhnul do naprosto příšernýho tempa dobrýho tak na proklikávání, členové posádky maj bejt výběr elity (jinak by se vůbec nedostali na tu stanici, odkud na Destiny skočili), ale chovaj se jak banda debilů, zápletky byly zpatlaný (Lucian alliance tam byla totální WTF) a často totálně pitomý (Destiny - loď co přežila miliony let bez nás - se řítí do Slunce! OMFG, co budeme dělat - od první minuty bylo jasný, že si de pro refuel a od tý minuty sem celej ten dvoudíl byl už jen totálně znuděnej...) a celý to trpí na to že se to vlastně nemůže rozhodnout čim to chce bejt.

Potenciál to mělo stejně ohromnej nebo i větší co SGA a mohla z toho být nová legendary sága ke které by se lidi vraceli po desítkách let (tak jako Babylon 5 nebo Farscape) a nějakym nepochopitelnym způsobem se to podařilo proplejtvat násobně víc, než u toho SGAčka.
27.10.2017 13:58 - sirien
(Mimochodem kdo kde vyhrabal tuhle diskusi místo týhle diskuse?)
27.10.2017 14:43 - Element
s vyhledavanim na kostce je v klidu, ze vubec neco nasel.

nicmene kdyz do praveho horniho boxu napises serialy, vyskoci ti tenhle thread nad tim tvym, takze moc hrabani asi potreba nebylo.
27.10.2017 17:37 - sirien
Máš namysli jakože nenašel diskusi, co byla možná pořád ještě někde v boxu aktualit a našel nějakou, co byla už věčnost zapomenutá?

Nebo máš namysli jakože po kliknutí na Diskuse (jako na každym webu) neodhadnul, že diskuse o seriálech budou v sekci Kultura (jako na každym fóru) a pak v té sekci v tom naprosto běžnym řádkovym výpisu diskusí (přehlednějšim než na většině fór, se 4x2 možnejma řazeníma a výpisem na 1 stránku co umožňuje snadné ctrl+F) nenašel diskusi, o které věděl, že tu je?

Jako Kostka má své problémy co se týče orientace, ale ty se týkají spíš rozřazování některých článků do bohužel výlučných kategorií a některých fakt hluboko zahrabaných funkcí - tohle stěžování si na přehlednost diskusí když to tu je strukturované úplně stejně jako kdekoliv jinde je fakt hrozná lenost.

Normálně řeknu Dukolmovi, aby tu všem na pár dnů vypnul pravej box aktualit i políčko "vyhledat" a to najednou bude překvapenech lidí, co doteď žili jen z bonusové extra pohodlné funkcionality Aktualit co najednou zjistěj, že tu vůbec ta struktura je a že se dá úplně normálně používat a že to tu funguje jak na libovolnym PHP BB fóru.
27.10.2017 18:34 - Element
Me je to celkem jedno, jen jsem se nudil v praci a videl jsem tu tvoji hlasku "(Mimochodem kdo kde vyhrabal tuhle diskusi místo týhle diskuse?)" coz me prislo usmevny vzhledem k tomu, jak tragikomicky tu to vyhledavani je, ze se v tom budes jeste stourat. Muzes o tom treba napsat jeste 5x A4, ale fakt, ze tahle diskuze vyskoci nad tou, kterou ty by sis predstavoval proste nijak neokecas. Takze asi zas tak moc "nehrabal". Kazdopadne whatever, mate to tu jak to chcete a komu se to nelibi nemusi sem chodit.
27.10.2017 22:56 - Shako
York, Element: Dík, aspoň vím, že to utnuli.. kdybych to náhodou dokoukal až do konce. Jsem myslel, že to jsou uzavřené série.

Sirien: Hele, mě fakt nezajímá, co je na tom špatně od někohom, kdo to zabalil po pár dílech. Mě zajímal názor těch, co to sledovali, když to bylo nové a nebo se k tomu dokázali vrátit později a dokoukat aspoň sérii.

Na začátku je samozřejmě vidět, že se snaží představit "setting" a moc se jim to nedaří. A ten úvodní railroad (a Deus ex machina ala Lucianská aliance) je prostě dost špatný. Mě zajímá, zda to má cenu koukat poté, co již je jasný, jaký je setting a jedou se jednotlivé příběhy... protože mi zatím přišlo, že když se člověk prokouše (prokouká) tím začátkem, tak to začíná fungovat. A přesně ty věci, které tomu vyčítáš, tak už tam později nejsou.
27.10.2017 23:24 - sirien
Shako: já to ve skutečnosti nakonec v podstatě i dokoukal celý. A ani původně sem to nezabalil "po pár dílech", ale až někde ve dvou třetinách první série - resp. tam tenkrát byla vysílací pauza a já se k tomu už pak po ní nevrátil, zbytek sem zrychleně dokoukal až pozdějc. Ale asi máš menší nároky, protože to co sem psal mě tam lezlo krkem až do konce (ano, postupně to ustoupí a je tam toho míň, nicméně je to tam pořád. A některé body - např. elitní posádka chovající se jak debilové - ani moc neustoupí*.)

A mimochodem uzavřený to je - oni věděli předem že je zatnou, takže ten příběh na konci uzavřou.

Jinak problém je, že to co píšeš o chybách začátku pak dál vesele pokračuje - cokoliv co zkoušej udělat nakonec udělaj blbě, resp "jim to nejde". Ty nahozený zápletky v podstatě až do konce nemaj plynulej vývoj a různě křečovitě přeskakujou, kdeco se tam řeší různejma "deus ex machina" intervencema nebo něčíma náhlejma wtf hnutíma mysli atp.


Jestli to má smysl dokoukat... kde si a jak moc Tě to žere? Jestli si viděl 2 díly, tak se na to možná rovnou vybodni. Jestli si jich viděl už kolem 10 a nemáš chuť s tim rovnou seknout - mít to 4+ sérií tak řeknu ať s tim sekneš, ale takhle to klidně dokoukej, ono to moc dlouhý neni (myslim že asi 44 dohromady nebo tak nějak - dvě celý série).



* V tomhle udělalo SGA o dost lepší práci. Jak tam Rodney zjebe ty svoje dva podřízený za nezodpovědnej průzkum a vysvětlí, že co si dovoluje on si oni dovolit nemůžou, protože on to po sobě taky umí uklidit, zatimco oni ne a musí to za ně pak uklízet někdo jinej, je třeba naprosto super a v SGU podobný věci hrozně chyběj - teda, on ten doktor z SGU taky neni moc Rodney v tomhle směru a moc po sobě neuklízí, ale...
27.10.2017 23:46 - Shako
Jsem v nějaké 11. díle (půlka první série). Na začátku mě hodně žral ten "survival" - hledáme energii, vodu, vzduch... plus chceme zpět... to jsem fakt přemýšlel, že to vypnu (ale věděl jsem, že po pár epizodách jsem vypnul kdysi...). V tomhle třeba souhlasím, že všechny tydle věci uměla třeba BSG výrazně líp. Ale pak to přestalo resp. je to významně potlačené a není to ústředním námětem celého dílu. Průzkum základny (v SGA) resp. lodi v SGU už je v pohodě. Spojení se zemí dostalo nějakou rozumnou hloubku. Přestal se tam objevovat O'Neill, který tam byl hlavně proto, aby tam byl... nikoliv, aby tam udělat něco zajímavého nebo aspoň hodil nějakou hlášku. Spor evil vědce a good plukovníka už taky nabral nějakou šeď. Dohromady už to dává tradiční seriálový návyk, kdy po dokoukání jednoho dílu si chci hned pustit další.

Tak mě zajímalo, zda je to jen náhlý výkyv a pak to zase jde dolů... a já budu dalších 10 dílů čekat, zda se to zlepší. A nebo už to aspoň drží tudle úroveň, na které už to nechci vypnout. Občas si sice řeknu, že BSG byla lepší...pak si řeknu, že už jsem ji viděl dvakrát a todle je pořád SG, které jsem neviděl a koukám dál.
28.10.2017 00:36 - sirien
BSG sem sledoval, když vycházela a byl sem nadšenej (teda, první jednu dvě série). Teď sem jí znovu rozkoukal s Cemi a jako... strašně zestárla. Ani ne tak vizuálem nebo tématama nebo tak, ale námětama a laděnim. Jak tenkrát byla revoluční tou stylizací a feelingem a morální šedostí a tim že tam byla i politika a náboženství a chybující postavy (oproti Star treku a i Star gatě a v podstatě i oproti Babylonu 5)... tak dneska to už prostě nemá tu sílu.

Tehdy to bylo něco a BSG to přinesla a oživila a rozdmýchala, ale dneska po všech těch Dark Matter a Expanzích a hromadě non-space přízemnější scífek co maj totéž už to prostě nepůsobí a i v tý první sezoně mi půlka dílů přijde k uzoufání nudnejch a pitomejch :/

Druhá půlka dílů je teda pořád vpohodě a dobrá, to zas aby to nevypadalo - jen prostě že už to taky neni tak awesome jak to kdekdo pamatuje - a zatimco Cemi to nebere protože už to zná odjinud, mě to zas dost kazí to že vim jak dementě se některý věci vyvinou... třeba ta scéna s Tighovou manželkou u cylon detektoru mi přišla při znovuzkouknutí fakt na přesdržku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.42126893997192 secREMOTE_IP: 3.14.246.254