Kultura

Alek
19.11.2010 19:59
Fantasy komedie
Taky vám při tomto spojení vstávaj vlasy hrůzou, co to zas bude za trapnost? Mně teda jo, ale jen do chvíle, co jsem viděl trailer na film Your Highness. No dobře, zprvu jsem trochu váhal, ale pak jsem si ty nařachlý 3,5 minuty pustil znovu a pak zase atd.

Pořád si myslim, že to balancuje nad útesem, ale pokud dopadne celej film jako trailer, mohlo by to bejt zatraceně dobrý. Navrch si přihoďte Natalie Portman v pancéřovanejch tangách. Tohle by mohlo mít úspěch, ne?
Autorská citace #81
7.12.2010 12:30 - Colombo
Co já vím, tak on pan Klaus je hlavně egoista. On bude vždycky tvrdit něco jiného, než tvrdí ostatní. Bohužel, v tomhle případě (co se týče GO, ekopaliv a podobných věcí, kde se na tuto problematiku celkem dá nahlížet ekonomickým pohledem) má pravdu, což jeho egu určitě prospělo. GO je kravina (nebo jaksi moderněji "Globální změny klimatu", což je sice fakt, ale s antropoheními vlivy, či to, že z podstatné míře ovlivňují změny klimatu antropogenní vlivy, je kec, ony GZK jsou fakt, ale už pár miliard let), Ekopaliva ve stávající formě nevyhovující (nízká účinnost, aby vůbec byla ekonomická, pro jejich výrobu a distribuci se propálí víc nafty, než kdyby se ta nafta rovnou distribuovala), stejně tak "zelená energie" (větrné elektrárny, fotovoltaika, všechno s nehorázní garantovanou výkupní cenou, místo aby se to dávalo na baráky, tak se tím osazuje kvalitní ornice, nehledě na to, jak rozvodná síť trpí) a podobné věci.

Bohužel, obrátil bych to. Těmhle kydům lidi věří, protože "To tvrdí vědci, tak to musí být pravda", přitom to ve velké míře netvrdí vědci, ale politici a úředníci (a majitelé technologického průmyslu, kteří tohle vyrábí). A když už to nějaký "vědec" tvrdí, tak je odbornou věřejností neuznávaný a kariéru si staví na takových výzkumech. Většinou jsou to studie naprosto neodborné, lajdáctví tam jde vidět i naprostým laikem, častokrát jde i o podvody. Ale lidi tomu věří, protože "to tvrdí vědci".
Stejně tak ty různé homeopatika. "Doktoři říkají, že to pomáhá, tak na tom něco bude", přitom doktor vám bude tvrdit cokoliv, pokud vám to pomůže alspoň jako placebo (viz studie na téma "Dražší léky léčí lépe: Proč? Protože jsou dražší."), nehledě, když doktor, který tvrdí a propaguje homeopatika, z nich má velké prachy, tak co by to netvrdil? Uškodit to nemůže (což vzhledem k tomu, že u homeopatik je standardem řeďit látku na úroveň, kdy je v nádobce nanejvýš jedna molekula účinné látky, naprostá pravda), tak co? K tomu si přidejte podobné věci jako je "scaner, který dokáže zlikvidovat všechno škodlivé v organismu, viry i bakterie" (jak rozezná dobrou bakterii od zlé? Nedej bože buňku parazita od buňky hostitele?", k tomu můžeme přidat kosmický vysoušeč, který vám koncentrováním kosmické energie dokáže vysušit každé zvlhlé místo v baráku (je to jakási anténka s talířem). Vždycky ten člověk je Mudr nebo Ing či "Vědec" a lidi tomu věří, aniž by byli ochotni se přesvědčit, jestli je to pravda.
Autorská citace #82
7.12.2010 12:39 - noir
K tomuto OT tématu doporučuji včerejší reportáž z víkendu: http://vikend.nova.cz/clanek/novinky/video-cesta-pana-prezidenta-6-12.html
Autorská citace #83
7.12.2010 13:47 - Olorin
Budu citovat ze Stopařova průvodce. "Hájek, je prostě taková případ!" :-D
Autorská citace #84
7.12.2010 17:28 - sirien
Chmur píše:
nevěřím, že jí k úspěchu dopomohl pouze kaskádový efekt.

tak samozřejmě tu byly věci jako že trefila vhodnou dobu pro vhodné téma (vakuum na trhu dětské meinstream literatury), držela se (zpočátku, aspoň) velmi jednoduché a řemeslně zvládnuté formy, čímž dosáhla vysoké čtivosti, udělala knihy tak, aby odpovídaly všem příručkám "jak psát pro děti", přičemž vykradla i všechny tou dobou oblíbené dětské knihy a seriály (čarodějky školou povinné...)

...což jsou ale v důsledku všechno faktory, které vedly ke spuštění kaskádového virálního efektu. Vzásadě jen měla štěstí že se trefila do jeho spouště právě ve chvíli, kdy tomu byla doba nakloněna.
A, samozřejmě, nelze jí upřít ty dva roky kurzů tvůrčího psaní a přečtení základních knížek o tom jak psát, aby si vypilovala korektní formální stránku práce, je to sice lame základ, ale v dnešní době i to spousta lidí ignoruje, takže tuhle snahu jí jsem ochotnej uznat

Nevada píše:
No a? Ať se o nich debatuje. Autorita je autorita.

...a jako taková by měla být neustále zpochybňována a vyzývána

Alek píše:
hradní partička se krásně hodí do tématu Fantasy komedie.

lol :)
Autorská citace #85
7.12.2010 17:44 - Olorin
sirien píše:
...a jako taková by měla být neustále zpochybňována a vyzývána

Pokud je ta autorita co k čemu, tak nemusí být ani zpochybňována ani vyzývána, protože se sama od sebe snaží neustále o sebezdokonalování. U Rowlingové zatím nevím, neboť nenapsala kromě tématiky HP nic jiného. Jinak pokud si někteří lidé myslí, že úspěch a autorita z toho plynoucí jim dává schopnost mít pravdu ve všem (tj. mimo okruh toho, co z něj udělalo úspěšného člověka), tak samozřejmě to přímo vyzývá ke zpochybňování. Ať už je to Klauzův názor na "všechno", nebo boj Rowlingové proti "klecím" v psychiatrických léčebnách.
Autorská citace #86
7.12.2010 18:10 - sirien
Olorin píše:
Pokud je ta autorita co k čemu, tak nemusí být ani zpochybňována ani vyzývána, protože se sama od sebe snaží neustále o sebezdokonalování.

Ne, pokud je autorita co k čemu, tak je schopná svá zpochybnění vyvrátit a výzvám čelit. Zpochybňována nicméně být z principu musí.
Autorská citace #87
7.12.2010 18:16 - Olorin
sirien - Myslím, že jsme oba napsali tutéž věc dvěma způsoby.
Autorská citace #88
7.12.2010 20:54 - Colombo
Olorin: tak s Klauseb bacha. On má VŠE vystudované.
Autorská citace #89
7.12.2010 21:03 - Olorin
Colombo - Jasně, na to jsem zapomněl. :-)
Autorská citace #90
7.12.2010 21:05 - Alek
Colombo píše:
On má VŠE vystudované.

To má a taky má na svědomí (spolu s Jyrkou), že se těmi našimi diplomy nikde moc nechlubíme :-)
Autorská citace #91
7.12.2010 22:00 - Colombo
Alek: jn, Jyrka teď začal vyhrožovat, že se vrátí.

Že by se ti Mayové s tím 2012 fakt trefili?
Autorská citace #92
7.12.2010 22:06 - Flanker.27
Když se mluví o VŠE, vzpomenu sira Humpheryho: "on chodil jen na ekonomku."
Autorská citace #93
8.12.2010 13:00 - Chmur
Píše:
Zpochybňována nicméně být z principu musí.

Není hloupé zpochybňovat věci jen z principu? Já si pamatují z přednášek biostatistiky, že tam do nás cpali...hypotézy nelze dokázat, ale pouze vyvrátit atd., ale to se týká vědy. Přeci nebudu zpochybňovat názor někoho jen proto, že by se to mělo a aby obhájil svou pozici. Tím samozřejmě netvrdím, že by se mělo všechno tupě přijímat jen proto, že to řekl někdo s gloriolou odborníka.
Pokud má někdo docenturu z mezopotámské kultury, holt mu budu asi věřit, protože tomu sám houby rozumím...
Autorská citace #94
8.12.2010 13:02 - Chmur
Píše:
tak s Klauseb bacha. On má VŠE vystudované.

Nemá dokonce titul profesora z ekonomie?:-)))
Autorská citace #95
8.12.2010 13:43 - Alek
Chmur píše:
Nemá dokonce titul profesora z ekonomie?:-)))

Také z VŠE, což byla údajně velká komedie :-)
Autorská citace #96
8.12.2010 13:46 - sirien
...a pak hromadu čestnejch doktorátů či čeho, stejně jak Havel. Fascinuje mě jak se vedoucí universit shazujou před kýmsi jen protože je náhodou president a vnucujou mu jeden doktorát za druhym...

EDIT: 40 čestnejch doktorátů (viz), 38 mezinárodních ocenění, a sedm řádů a čestných ocenění. A někde cestou ještě stihnul splašit "Prof." a "CSc."
Pak se lidi divěj, že ty ocenění a tituly devalvujou
Autorská citace #97
21.12.2010 21:51 - Draconus
Molda píše:

pokud by mělo být hlasování o nejzábavnější Fantasy tak Barva kouzel bude určitě na 1 místě, u toho filmu jsem se smál od začátku až do konce , jinak tohle taky vypadá taky na vydařenou Fantasy , ale uvidíme protože většina trailerů jsou super a pak kolikrát film nestojí za nic
Autorská citace #98
21.12.2010 21:57 - Draconus
jinak tedka se docela s Fantasy roztrhl pytel aspon ve filmech tedka premiéra Narnie a Pottra , ktomu budou nový piráti podle fantasy od Tima Powerse Plout na vlnách podivna,což je super knížka ,další je Your Higness a samozřejmě Hra o trůny :-) snad se konečně začnou točit pořádné Fantasy protože už mě nebavilo koukat na blbosti typu Witchville atd..od posledního Pána prstenů moc kvalitního fantasy nebylo
Autorská citace #99
21.12.2010 22:39 - Alek
Já doplním třeba Camelot, který vypadá taky zajímavě a asi si věří, protože se chystají na přímý střet s Hrou o trůny, startujou taky v dubnu. No a o Hobitovi asi netřeba mluvit :-)
21.12.2010 22:46 - Alnag
Alek píše:
No a o Hobitovi asi netřeba mluvit :-)


To by bylo jako nosit půlčíky do Kraje. ;-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085391998291016 secREMOTE_IP: 3.15.3.154