Kultura

Amaroun
10.1.2011 20:47
Pc gaming(xbox, ps)
Nikde jsem tady nenašel sekci (aspoň jsem se koukal na ICEFIRE a D20) o PC gamingu a vzhledem k tomu, že jsem občasný hráč a PC gaming je dost rozšířená zábava v dnešní době, hodlám to napravit :-)
CO se týče mne mám pár oblibených sérii/her na které si najdu čas:
Total wary- výborná série a jedna z nej strategií co se týče bitev (taktická mapa je nic moc vzhledem k AI a k diplomacii)Oblíbené 1. Medieval 2; 2 Empire ; Napoleon... BTW: na Medieval vyšel mód na ICEFIRE téma
Fallouty- V poslední době Fallout New Vegas
Hearts Of Iron III- hodně náročná strategie s období WWII
Gothicy + Risen - dobré RPG jako cíp ( hlavně nádherně udělaný světy)
Zaklínač- nesmí chybět + má lepší příběh než sága :-D
A ty zbylí jsou Drakensang; Dragon age; dead space a HL2
Co očekávám: Zaklínače 2; Shogun 2 total war a Dead Space 2
A co jak je na tom ICEFIRE komunita ? Paříte někdy? nepaříte vůbec? :-) Případně jaké jsou vaše oblíbené hry?
20.1.2017 20:31 - Maelik
netuším jestli to už tady nepadlo, ale, co takhle Icewind Dale 2? Minimálně pro mne to byl úvod do světa forgoten realms a světa DnD vůbec.
3.3.2017 04:56 - ShadoWWW
Před pár dny vyšlo RPGčko Torment: Tides of Numenera a získává všude excelentní hodnocení.
3.3.2017 23:16 - ShadoWWW
Dungeon Chess - WTF? První pokus Wizardů o virtuální realitu?
24.4.2017 21:23 - ShadoWWW
24.4.2017 22:27 - AnachronyX
Informace, kterou asi těžko kdo minul, ale 11. dubna vyšel Planescape: Torment: Enhanced Edition. Zatím mám odehráno 100 hodin a osobně si myslím, že je to zatím nejlepší rozšířená edice od Beamdog.
18.5.2017 15:10 - B1rd
Dostal jsem darkem Player Unknown's Battlegrounds. Musim rict, ze me prekvapilo jakou ma hra atmosferu a podle me primo vybizi k nejakemu pnp rpg oneshotu. na zacatku vyskace 100 hracu z letadla na ostrov jen s padakem. cil hry je najit si vystroj a vyzbroj. takze clovek nekde pristane, bezi k nejblizsimu objektu a doufa, ze okolo nepristalo moc lidi a jestli ano, tak ze najde zbran jako prvni.

jakmile clovek projde par budov, tak ma nejakou zakladni vybavu typu prilba, batoh, utocna puska, nejake naboje, obvazy apod. pokud zabije jineho hrace muze ho prosacovat a vzit si jeho veci. zbrane jdou upgradovat o prislusenstvi, stejne tak napriklad lvl 3 batoch pojme vic veci nez lvl 1.

po chvili se na mape objevi kruh a hraci maji nejakou dobu aby se do nej dostali.jakmile jsou mimo zonu, zacnou dostavat zraneni a eventuelne umrou. takze se vsichni prezivsi vzdycky zenou do kruhu, ktery je potom jeste zuzen a tak dokola, dokud hra nezkonci. semtam leti letadlo, ktere bombarduje cast ostrova, coz je libovy, pokud tam zrovna clovek bezi je bez auta. nebo shazuji letadla dropy, ve kterych je gear, ale ktere samozrejmne lakaji hrace.

ma to docela atmosferu, hlavne, kdyz je clovek sam a snazi se fakt vyhrat a neumrit.
18.5.2017 15:11 - B1rd
Cil hry je teda zabit vsechny ostatni hrace/zustat posledni nazivu.
18.5.2017 16:06 - Vojtěch
To mi přijde jako lepší pro nějakou desku, než PnP RPG. Tam to přece jen na všichni proti všem není úplně ono.
18.5.2017 20:15 - Jerson
ShadoWWW píše:
Nebyl to Jerson? ;-D
Hráč dokončil Diablo 2 za 8 hodin, aniž by na někoho zaútočil


Ne, já v Diablu všechno vybíjel do poslední potvory.
19.5.2017 00:42 - Shako
Jerson píše:
Ne, já v Diablu všechno vybíjel do poslední potvory.


No, ten týpek taky někoho zabil, jen nepoužil aktivní schopnost, ale nějaké pasivky, které vracejí dmg (možná i pasti nebo něco podobného). Aspoň tak jsem to chápal - ten článek je v tomhle samozřejmě zavádějící a to nejspíš zcela záměrně. Ale tak už jen z logiky Diabla - těžko lze na některých místech pokračovat jinak než zabitím finálního bosse tj. pokud nezabijíš, tak Diablo nedohraješ.

Takže čistě formálně by mělo být možné na nikoho nezaútočit, ale zároveň stále vybít všechny potvory do jedné. Jen to tedy nestihneš za 8 hodin. :-D
19.5.2017 09:06 - Jerson
Já o tom četl - a taky umíral a nahrával, a tak dál. Ono by se takhle asi dalo projít víc her, kde jsou nějaké schopnosti, které vrací úder, napadá mě takový Borderlands 2, ale nikdy jsem neměl potřebu to zkusit. Ostatně v Diablu 2 by to šlo i pomocí nekromanta, který si vyvolá golema a sám aktivně na nikoho útočit nemusí, a v BL2 je Technomancer, který má pro ty samé účely robota, a kdybych se vybodnul na vedlejší mise, tak to možná za několik hodin s ním dám taky. Jen by mi to přišlo poněkud nudné.
19.5.2017 12:44 - Aegnor
Jerson píše:
Ostatně v Diablu 2 by to šlo i pomocí nekromanta, který si vyvolá golema a sám aktivně na nikoho útočit nemusí

Zrovna vyvolání jakéhokoliv peta či něčeho podobného si ten hráč taky zakázal.
19.5.2017 23:03 - LokiB
20.5.2017 11:13 - ShadoWWW
LokiB: Wow, už je známé datum vydání?
20.5.2017 12:16 - Gurney
Představení Game Master modu v Divinity: Original Sin 2... a vývojáři to předvádějí na Lost Mine of Phandelver.

A můžete se kouknout na docela awesome gameplay vedený Mattem Mercerem.
20.5.2017 12:32 - Vojtěch
LokiB: Uvidíme, co z toho bude. MyCom nemá zas úplně nejsvělejší pověst.
20.5.2017 13:51 - LokiB
ShadoWWW: nevim nic :) https://www.rockpapershotgun.com/2017/05/17/pathfinder-kingmaker-annouced/

Vojtěch: tohle dělají OwlCat Games, jestli jsem to správně pochopil
20.5.2017 19:35 - Vojtěch
Jo, ale vypadá to na nějaký podvýbor MyComu. Oni svěřují vývoj dalším subjektům, ale to pak občas zase vyšoupnou. Inu, uvidíme.
16.7.2017 12:03 - Nerhinn
Na Steamu je Jotun zdarma.
16.12.2019 12:09 - obbivan

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092392921447754 secREMOTE_IP: 44.200.196.114