Kultura

Autorská citace #41
21.3.2012 00:23 - Magor
Ahoj,je to uz davno co jsem hral a koukam,ze posledni prispevek v teto diskuzi je take z lonskeho roku,ale co.Nasel jsem na Hdd nejake stare zalohy.Pokud to bude nekomu k uzitku jenom dobre.Kazdopadne nebyt stale grupy co jsme mely,hral bych doted.Jenze dostaly jizdenky do vlaku "Rodina a Deti" a nemaj uz chlapci cas.Soubory jsou bez viru a se spoustou vzpominek.Uzijte je ve zdravi. http://www.ulozto.cz/x5dtD3P/shadowrun-doplnky-7z
Autorská citace #42
21.3.2012 01:00 - sirien
díky. Můžu je pak kdyžtak doupnout rovnou do článku?
Autorská citace #43
23.3.2012 09:52 - Magor
Neni zac.A klidne to upni,casem sezenu jeste dalsi veci,+ par nejakych vlastnich predelavek.Jelikoz si vzpominam,ze bracha je elektrikar v civilu se zalibou ve vsech moznych serepetickach a ja vetsinou delal PJ(sry GM) :) a tak nekde bude i soubor s nasimi upravami temer veskere elektroniky ktera je v SR dosti omezena....To ale bylo nekonecnych nervydrasajicich hadek s brachou.Ja antitalent na cokoli technickeho(zblnuty ze scifi knizek) a on pravy opak.Nakonec po 6 mesicnich hadkach sme neco sesmolyly a nasly stredni cestu.A to nemluvim o tom,ze nektere pravidla z 2 edice jsou dosti krkolomna a bylo je potreba upravit ku obrazu svemu a dlouhe mesice je balancovat(vsadim ze ze kazdy to tak trochu zkousel).Az se prokousu temi daty co mam vsude mozne,tak se ozvu.
Kazdopadne uz obvolamam kamose a prvni run se rysuje po 6 lete pauze :D.
Ted koukam ze mam nejaky jiny nick. BTW tady Magor.
PS:vyborna prace s temi kouzly.Taky sem neco menil,celej system SR tak trochu t kouzelniky znevyhodnoval...tedy alespon pro nas styl hrani,kdy platilo zlate pravidlo,kdo je prvni na rade,ten vetsinou vyhral,pokud ovsem nestal proti bande Trolu.A pritom by meli byt magove ta njvetsi mozna hovada co SR nabizi(nemluve o upirim magovy) :).
Autorská citace #44
24.3.2012 12:16 - tony
díky zámkům nebo grimoáru nebo obojí je kouzelník stejné hovado jako břitvák.
Můj plnohodnotnej mág má inic 14+4k6 a 15 bojovích rezerv,Pravda střelbu má na 2
a jen jedno bojo¨vé kouzlo ale co je to medik :)
Autorská citace #45
24.3.2012 15:06 - Magor
A to jsi vyresil bud udrzovanim kouzla na iniciativu,nebo pripoutanym ohniskem a nebo treba Kiberwarem/Biowarem(ktery berou esenci/magii)?Ja kdyz mi zkousely kluci nahodit magicke ohniska nebo zamky..uz nevim presne,tak sem je nechal chvilku radovat,ale pak sem jim to stejne sesmahnul z astralu kdyz byli moc OP.Ma to hodnoceni pouze 1 takze pohodicka.
Autorská citace #46
26.3.2012 15:58 - tony
grimoár říká že když si zvedneš odliv můžeš si na sobě ta kouzla na atributy,reakci a inic dát natrvalo,v podstatě si za body kouzel nakoupíš atributy a magický reflexní vlákna
Autorská citace #47
1.10.2013 16:43 - Gurney
Vzhledem k tomu, že už dlouho existuje povedený překlad core 3E Shadowrunu, nebylo by špatné doplnit link:

Základní pravidla

Kompendium
Autorská citace #48
14.4.2014 17:08 - sdasda777
BY the way , u stylů ti chybí Krav Maga
Autorská citace #49
15.4.2014 12:17 - sirien
Mě určitě ne, já je netvořil :) Někde jsme je tehdy kdysi stáhli... a myslím že si toho už kdysi všimnul i Umi když jsme hráli.
Si jí dotvoř, ten vzor je odpozorovatelnej docela snadno.
Autorská citace #50
17.4.2014 19:32 - Osidlus
Tony: ahoj, prosimtě pozdravuj od Ventila doktorku Bolíto.

Ps: nakonec jsem ukotvil v Brně, mějte se pánové
Autorská citace #51
25.4.2018 20:37 - Gurney
Trocha Shadowrunovského gun porna, aneb dotaz na znalce druhé edice - pokud jsem správně pochopil kapitolu o výbavě, na střelné zbraně lze nasadit jeden doplněk na každý "slot". Tedy například na samopaly lze nasadit jeden doplněk na závěr, jeden pod hlaveň a jeden na hlaveň (přičemž samopaly nepoberou granátomety a z nějakého záhadného důvodu ani tlumiče, ale whatever). Nicméně, pokud má zbraň nějaké doplňky už zabudované, je tím už pozice zabraná nebo na ni lze pořád umístit něco dalšího? Tj. například pokud má HK 227 zabudovaný laserový zaměřovač pod hlavní, můžu pod hlaveň pořád umístit dvojnožku?

A druhá věc ve stejné kapitole (českého překladu) - je záměrné rozlišení na zbraně, které mají "sklopnou pažbu" a na ty, které mají "vysouvací pažbu" ? U doplňků, přesněji u Opěrných polštářků je totiž zmíněno, že mohou být nasazeny "na pevnou (nikoli sklápěcí) pažbu".
Autorská citace #52
25.4.2018 21:29 - sirien
Gurney píše:
a z nějakého záhadného důvodu ani tlumiče

Protože samopaly už sou v kategorii pro supresory, pokud se nepletu.

Gurney píše:
pokud má zbraň nějaké doplňky už zabudované, je tím už pozice zabraná

Pokud se nepletu tak ano, není-li přímo řečeno jinak.
Autorská citace #53
25.4.2018 23:43 - York
Pokud si to po těch letech pamatuju správně, tak Sirien má pravdu. Tzn. integrované doplňky blokují příslušný slot a na samopaly se montují suppressory nikoliv silencery.

Nevzpomínám si, že by se rozlišovala vysouvací a sklopná pažba, to bych bral jako to samé (tzn. nejde na to dát opěrnej polštář).
Autorská citace #54
27.4.2018 12:39 - Gurney
sirien píše:
Protože samopaly už sou v kategorii pro supresory, pokud se nepletu.

Vím, já jen že to dělení supressor/silencer je dost podivný.

York píše:
integrované doplňky zabírají blokují příslušný slot

ok a který je příslušný slot, pokud je uvedeno, že zbraň má např. laser sight, ale už ne kde je namontovaný? (typicky Street samurai catalog)

York píše:
Nevzpomínám si, že by se rozlišovala vysouvací a sklopná pažba, to bych bral jako to samé (tzn. nejde na to dát opěrnej polštář).

ok, myslel jsem si to.
Autorská citace #55
27.4.2018 13:26 - sirien
default pro laser je pod hlavní.

Můžu se jen tak na okraj zeptat proč to vlastně řešíš? Protože upřímně - tahle pravidla se beztak v praxi u většiny skupin ignorovala. V realitě se hráči dělili na ty kteří tak moc optimalizovat netoužili (mágové od pistolí většinou nechtěj moc víc než laser) a na ty optimalizovat chtěli. Ta druhá skupina obvykle začala v módu "narvu všude absolutně cokoliv co můžu" (nejen do zbraní, ale i do aut, kyberwaru do těla atd.) a s praxí a zkušeností se přenesla do "tenhle všechen bordel vyházim a nechám tam jen těch pár fakt užitečnejch věcí, protože srsly wtf".

Tj. to s čim v praxi skončíš je že máš libovolnou zbraň a na ní máš:
a) nic, protože fuck it (backup zbraň, neřešíš, cizí, cokoliv...)
b) ergonomickou úpravu na ruku a laser (protože to je maximum co ti dává smysl a čemu rozumíš - pokud vůbec aspoň to, že Sethi...)
c) ergonomickou úpravu na ruku, smartlink (laser, pokud si seriózně střílející magik co není ochotný obětovat ani ten 1 bod essence), plynoventilaci IV a volitelně silencer/suppressor (protože cokoliv víc je zbytečnost) popř. u dlouhých zbraní ještě optiku (zpravidla elektro, vyjma těch pár seriózně střílejících magiků) a granátomet (u střední kategorie, na sniperku ho samozřejmě rvát nebudeš)

...a teď mi řekni co dalšího na tu gunu probohy toužíš rvát? Jako jasně že tam je hromada možnejch hovadin, ale narovinu, žádný z nich nevyužiješ, takže...
Autorská citace #56
27.4.2018 14:04 - York
Sirien: Viděl jsi někdy nějaký video skutečnýho fandy do zbraní? Asi ne, co? :)

You know nothing, Jon Snow.
Autorská citace #57
27.4.2018 14:14 - sirien
York: "fandové do zbraní" sou zpravidla amatéři slintající u NRA - já hrál postavy co byly profíci co věděli sakra dobře co a s čim dělaj a pro které ty zbraně byly tools of trade a ne sexuální uspokojovadla.
Autorská citace #58
27.4.2018 15:36 - Gurney
sirien píše:
Můžu se jen tak na okraj zeptat proč to vlastně řešíš?

Zajímá mě, jak to má fungovat as written, podle představ autorů. Samozřejmě že se kterákoli herní skupina může domluvit na tom, že na zbraň se dá narvat cokoli smysluplného, a vůbec to neřešit.
Autorská citace #59
27.4.2018 16:30 - sirien
V podstatě stejně jako DnDčkový magic item sloty.

Až na to že to je irelevantní, prorože to je v podstatě slot na item ve slotu (resp. zbraň jako item co máš ve "slotu" na postavě má sama sloty na další itemy... člověk se těžko brání představě takové té kreslenkové zbraně na které sou zbraně které samy mají zbraně... víš co, kreslená postavička co na Tebe namíří raketomet z jehož rakety se vysunou reketomety, ze kterých se vysunou raketomety, které na sobě mají rotační děla...).

Technicky vzato to bylo high-level gun porno které mnohem víc sloužilo některým hráčům k hraní si v rámci domácího meziherního kombení než že by to mělo nějakej vliv na reálnou hru (protože nakonec si stejně skončil s tim že máš gunu co má pár vylepšení). Mohl bys to omezení zrušit (protože reálně stejně všechno co mělo nějakej význam se na tu zbraň vešlo) nebo ho zjednodušit (např. prostě říct "max X doplňků na zbraň" kde X by odpovídalo velikostní kategorii od 0 pro kapesní pistolky přes 2 pro těžký pistole, 3 pro samopaly a 5 pro velký pušky nebo tak něco) a herně by to mělo stejnej dopad, ALE spoustě hráčům bys tím sebral malou zábavnou domácí kombící minihru (a oni by pak museli jít kombit naprosto neatmosferické sudoku - až na to že soduku v té době neexistovaly)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.078881978988647 secREMOTE_IP: 3.92.91.54