Kultura

Alnag
4.8.2011 10:54
GenCon 2011
Novinky z letošního GenConu.
Autorská citace #1
4.8.2011 12:57 - noir
Olé!
Autorská citace #2
4.8.2011 18:22 - Alnag
Pokud se vám stýskalo po nabarvených plastových figurkách (a přihlouplé žetonky Vás neberou), nezoufejte. Paizo to zachrání. Jako vždycky, chtělo by se říct.
Autorská citace #3
4.8.2011 19:36 - Vojtěch
No né... Ale ta SW mě tedy bere víc :D.
Autorská citace #4
4.8.2011 20:07 - Nachtrose
U tech figurek si nejak nejsem jistej, jestli se mi to nabarveni libi. Cenu jsem si neprepocitaval vzhledem k wizardum, ale na prvni pohled me taky trochu leka.
Autorská citace #5
4.8.2011 20:20 - noir
Vojtěch: Jen bacha, ty SW zatím ne jako RPG...
Autorská citace #6
4.8.2011 20:21 - Shako
Alnag píše:
Fantasy Flight Games se oficiálně přiznalo k licenci na Star Wars.

Ze zvedavosti jsem rozkliknul ten odkaz a pobavila me hned ta uvodni cast, kde FFG priznava, ze ma licenci ne na jednu hru, ale minimalne na 3 (karetka, rpg, miniatury). O neco pozdeji upresnuje, ze uz prvni dve budou na zacatku pristiho roku. :)

Neni nad to, kdyz se spoji dva giganti.
Autorská citace #7
4.8.2011 20:24 - Vojtěch
Zabloudil jsem okem i k popisu her, ale což, třeba něco vypadne. Držím palec.

Figurky mě zas tolik neberou obecně, ale bohužel kvalita barev lepší asi nebude. Masová produkce si asi leccos žádá, ale v rukách kutilů by to na druhou stranu mohlo dostat tu správnou fazónu, že milí figurkáři kolem se plížící.
Autorská citace #8
4.8.2011 22:40 - Alnag
Cubicle7 vydává nové RPG na motivy LotRa, designérem je Francesco Nepitello
Autorská citace #9
4.8.2011 22:52 - alef0
A zjavne ho DrD2 vykradlo! Tri staty! Burnenie Nádeje výmenou za bonusy!

Viac info o The One Ring.
Autorská citace #10
4.8.2011 22:53 - Alnag
Pár bodů z WotC/D&D semináře ask design & development

Témata časopisu Dragon:
Září/Říjen: Kara Tur - orientální témata, build ninja-assassin, kanji runepriest
Listopad/Prosinec: Heroes of Feywild - feyí témata postav, Moonshaes (keltické Forgotten Realms)
Leden/Únor: Forgotten Realms: Cormyr, Channel Divinity pro Faerunské bohy, Elementální témata

Retagování raritnosti předmětů s příchodem Mordenkainen's Magnificient Emporium
série článků na téma Racial Utility Powers
Heroes of Fewild - essentializovaný bard se snado použitelnými stance a aurami
Série Against the Giants
Autorská citace #11
4.8.2011 22:56 - alef0
O piatej edícii neboli nejaké otázky z publika?
Autorská citace #12
4.8.2011 23:10 - Alnag
To se dozvíme až v sobotu. (To je seminář o tom, co se chystají vydávat.)
Autorská citace #13
4.8.2011 23:19 - alef0
Teším sa! (I keď po štvrtoedičnom monumentálnom zatĺkaní, ktoré má moju úctu, som zvedavý na všetko.)
Autorská citace #14
5.8.2011 00:24 - Sethi
Že by byl z Mii ninja-assassin?
Autorská citace #15
5.8.2011 05:53 - Vojtěch
LOL - Paizo zrovna vydalo Ninju a Samuraje a rozjelo asijsky laděnou kampaň. Vypadá to na východně laděné pololetí ve vodách D&D :D
Autorská citace #16
5.8.2011 07:29 - andtom
Vojtěch: Ta asijská kampaň není až tak úplně asijská. V civilizované zemi se sestavuje karavana a ne nepodobně Marcovi Polovi se putuje přes nehostinný sever (přes zemi podobnou vikingským reáliím a dál ledovou zdánlivě pustinou) než se odhadem v polovině hry doputuje na druhou stranu světa - kontinent Tian Xia.
Autorská citace #17
5.8.2011 07:49 - Vojtěch
No právě... ale v začátku se kontaktují na Tianské vystěhovalce v Sandpointu (Varisie, spíš priferie, než civilizace) a cílem jsou právě ony země dálného... severu (vzhledem k tomu, že se cestuje skoro přes pól - skutečný Marco Pólo? :D) k tomu přidávají v compaign setting sekci sešit po tamních krajích atd.

Že by hedvábná stezka?
Autorská citace #18
5.8.2011 08:13 - andtom
Vojtěch: Nejsem sám, komu ten nástřel připomíná Marca Pola, nejde při tom o to, zda se cestou potkají křižáci a zda se putuje pouští či ledovou pustinou. Varisie je IMHO dost dobrá civilizace proti tomu, co se na Golarionu ještě jiného nachází :-)
Autorská citace #19
5.8.2011 09:21 - Almi
Alnag píše:
Pár bodů z WotC/D&D semináře ask design & development


..super, že by jim konečně došlo, že Forgotten Realms byl nejpopulárnější (a nejvýnosnější?) setting DnD? :-)
Autorská citace #20
5.8.2011 09:30 - noir
A to ještě ani nemluvě o tom, že WOWko bude mít asi taky asijský datadisk. Holt čínskej trh...
Autorská citace #21
5.8.2011 09:32 - Vojtěch
andtom: Mimo Korvosu, Magnimar a Riddleport je to prakticky divočina, takový ten divoký západ s indiány, lidmi na vozech a tak. Golarion je směsný setting, tak se tam najde kde co, včetně mamutů, pazourkových sekyr a havarované vesmírné lodi.

Almi: Než je napadlo do mraveniště kopnout?
Autorská citace #22
5.8.2011 09:51 - Nachtrose
Me osobne se vic libi Eberron nez FR. To jen tak na okraj...
Autorská citace #23
5.8.2011 09:55 - Vojtěch
Eberron byl taky super, ale od 4E nic moc pozornosti nedostal.
Autorská citace #24
6.8.2011 13:48 - Alnag
A něco zřejmě pro Noira... Margarett Weis Publishing má licenci na RPG podle Marvelovských komiksů.
Autorská citace #25
6.8.2011 13:58 - noir
Hm, jakou máte zkušenost s jejich ostatními produkty? Já nic od nich neznám - jen vím, že udělali jako RPG Smallvile...
Autorská citace #26
6.8.2011 18:06 - Alnag

D&D product announcement

Romány
Nové knihy zaměřené na Neverwinter a jiné. Vydávání e-booků, tempem tři knihy týdně (zpětně z těch již vydaných, za ta léta). Ebooky budou ve třech formátech - pro kindle, nook a sony.

Deskovky
Připravovaná hra Dungeon of Dread byla zrušena. Podle playtesterů nebyla dost dobrá. Příští rok se chystá hra Lords of Waterdeep. Eurostyle hra, kde vysíláte dobrodruhy na výpravy a snažíte se vládnout městu.

RPGčka
Gardmore Abbey - mnoho střetnutí má nebojové možnosti řešení. Opouštění stylu lineárních dobrodružství a více "sandbox" styl. Obsahuje Deck of Many Things, čtyři 32 stranové knížky, 2 mapy, sadu dungeon tiles a tokeny. Prvek náhodnosti. Které střetnutí ovlivní které karty a kdo je "zlý".

Mordenkainen Magnificent Emporium bude nakonec vydáno. Exluzivně dostupné jen v hobby shopech. Předměty, možnosti pro postavy, followeři, běžné předměty, všechno co se dá koupit. Neobsahuje rituály (lidé je tolik nepoužívají, asi bude potřeba je přecenit.)

Limitovaná edice sběratelských figurek chromatických draků.

Heroes of Feywild spolu s feywildími fortune kartami. Nové povolání barbara (duální - striker při rage a jinak defender). Esencializovaný bard - aury, stances, potulný skald. Druidský build. Nová témata, možnost mít permanentního společníka. Nové rasy satyr a pixie. Hlavně arcane + primal.

Nové dungeon tiles - Shadowghast manor v prosinci - strašidelný dům. Dále pak Cathedral of Chaos. Gygaxovské diagonální chodby.

Nový produkt - map packs (stejná cena jako dungeon tiles).

Book of Vile darkness, pro tvorbu zlých tažení. 96 stránková příručka pro hráče (měkké desky) a DMy + 32 stránkové faksimile samotné Book of Vile Darkness.

Players option: Power of Plane Below: esencializovaný sorcerer. Zaměření na jeden živel. Např. pyromancer. Shaiir build (ve 2e to byl čaroděj s džinem jako familiárem z al qadimu). Žádné nové rasy.

Undermountain adventure: 80 oblastí střetnutí. Dungeon crawl a náhodný generátor podzemí. Náměty pro užití podzemí a plakátová mapa podzemí (duben 2012).

Nespecifikovaný setting plánovaný na srpen 2012. (Není to Dragonlance. Je to nejen setting, ale "způsob jak hrát", dává to tomu nový zvrat ... zákrut ???)


DDI
říjen 2011 - Kara Tur tématika. Kanji runepriest.

Nikdo nehraje seekera. Změnit ho, aby byl zajímavější. Nové feywildí buildy využívající at-will a encounter powers. Ale je tu problém, nechtějí aby měl seeker úplně jinou strukturu powers. Povolání s méně podporou dostanou tradičnější esencializované verze.

Mearlsovy Legends & Lore
Mearls tvrdí, že jen experimentuje a dělá R&D. Pokud budou nějaké výrazné změny hry, nechce překvapit lidi. Mearls se bojí, že 4. edice dělala kázání jak by měli hrát. Chce dialog ne diktát, chce znovu získat důvěru.

Další

Hledají se způsoby digitální distribuce.

Hledají se možnosti masivní bitevní hry.

Neplánují se jiné D&D éry jako například Modern.

Zvyšují playtesting a snižují produkci knih.

Nápady jako třetiediční swashbuckler by se dělali jako témata nebo powers. Pro teď už máme dost povolání. Zaměříme se na jejich podporu.

Publikování starších edic. Nemohou komentovat, ale existují plány. Uvažují jak nacenit PDFka.

Eberronská témata jsou v plánu.

Atari plánuje další DnD PC hry.

James Wyatt prozradil, že mají v plánu nabídnout deset eberronských 3e příruček za deset babek (trochu nechtěně).

Finální oznámení
Redesign figurek. Roleplayeři nechtějí náhodné figurky. Nový produkt příští rok - nesběratelské figurky v tématických sadách. Vytvoření nové deskové hry s figurkami, které používá válečné skupiny založené na těchto setech. Taktická bezkostková hra užívající akční karty. Trocha štěstí podle vytažené karty. Dungeon tiles které do sebe zapadají díky puzzle hranám. 8x8 tilesy. MSet miniatur bude mít vlastní akční karty, některé sošky budou ze starých sad.

Otevřený veřejný playtest dopředu, budete si moct vytisknou karty a vyzkoušet hru. Nebudete muset být DDI předplatitel.

Od teď chtějí zkusit něco nového - otevřené playtesty.

EDIT: (postováno 6 minut po skončení semináře, jsem dobrej!)
Autorská citace #27
6.8.2011 19:12 - Alnag
Nikoho to nezaujalo, tak tedy udělám double post.

Gardmore Abbey jsem měl vyhlédnuté už dlouho. Jsem rád, že jsem se nezklamal. Vypadá to, dle popisu, přesně na to, co bych chtěl hrát.

Figurky draků ... no uvidíme. Možná budou zase vánoční dárky.

Heroes of Feywild ... esencializovaný bard? Bleh. Ani si to nechci představovat. Aury. Brrr. Nebrat.

Map Packs - JUCH! Miluju mapy.

Nespecifikovaný setting - na ten jiný způsob hraní jsem teda zvědavý. Možná to nějak souvisí s tím Mearlsovým blábolením. Možná taky ne. Možná to bude "oldskool". :)

Redesign figurek - JUCH! Konečně jim to došlo. (A jestli z toho půjde udělat slušná deskovka/wargame, tím lépe. Jo a mimochodem... to trochu zkomplikuje život Paizu a jeho relativně drahým, ne úplně povedeným random figurkám. Hmmm...

Otevřený playtest a Legends & Lore - Paizo inspirace? Jsem zvědavý, kdy tímhle otevřeným playtestem dojdeme k 5. edici. Když už se tedy teď žádné velké oznámení nekonalo, dovoluji si to očekávat k 40. výročí. A Mearls se v podstatě přiznává... testujeme 5e, děláme to veřejně stylem... budeme náhodně házet drobečky a uvidíme, co se ujme. No každopádně letos nic, ale ta přehlídka tilesů, map a figurek mluví za vše.
Autorská citace #28
6.8.2011 20:35 - Alnag
Ještě jiný zápisek z téhož semináře (to samé, ale asi trochu přehledněji a jinými slovy).

Zvukový záznam ze čtvrtka. (Ze soboty také bude, ale později.)
Autorská citace #29
6.8.2011 20:51 - Nachtrose
Alnag: zaujalo, jen to ctu az ted :-) Osobne jsem zvedavy na draky, hlavne pokud to bude neco jak Beholder Collectors Pack ( ten uz je na policce ), na nenahodne sety figurek ( konecne si muzu koupit presne co potrebuju ) a pak samozrejme mapy a tilesy, tech neni nikdy dost :-) A konecne se snad rozbehne podpora Eberronu, coz me taky velmi tesi. Btw. ty 3e knizky budou za 10/kus nebo vsechny?
Autorská citace #30
6.8.2011 21:06 - Alnag
Nachtrose: Je to jako behloder pack. Pět draků - zelený a bílý mají nové modely. Ostatní už někde vyšli. Z figurek explicitně zmiňují gnolly a drowy (baleno po 12 figurkách z nichž jedna může být větší). Také konstatují, že některé "okrajové" potvory prostě dělat nebudou (což je pochopitelné a je to daň za nenáhodnost). A ty knížky jsem pochopil tak, že je to za všechny (ale nevím).
Autorská citace #31
6.8.2011 21:39 - noir
Mě se ty novinky v podstatě zamlouvají. S esencializací jsem se už smířil, ale nemiluji ji, nová povolání ani rasy už nevyhledávám, takže větší důraz na dobrodružství a podporu je vlastně fajn.
Autorská citace #32
7.8.2011 11:24 - Alnag
Wizardi dostali od Paiza pořádně na zadek v Ennie Awards i v prodejích.
Autorská citace #33
7.8.2011 11:48 - Vojtěch
Mno, chce se mi i říct, že jim to Enine svým způsobem patří. Třeba by s tím chtěli něco začít dělat?

Co se prodejů týče, tak tady bych spíš vinil počty vydaných knih na straně Wizardů, ale že by mě tam od Dark Sunu (a tady toliko fluff, na mechanickou část jsem moc nečetl, tak nehodnotím) a Essentials něco vysloveně nadchlo říct tedy nemohu.
Autorská citace #34
7.8.2011 19:37 - KovorPater
Ještě jsem tu nezahlédl zmínku o White Wolfech - příští rok rozšíří řady nadpřirozených tvorů pečlivě vysušení a zabalení faraoni, a pokud bílé vlky nezastihne nějaké prokletí, tak se dočkáme i Viktoriánské Anglie plné changelingů a pravidel pro konverze.
Autorská citace #35
8.8.2011 10:54 - Almi
Alnag: Ty jo, děkuju za tyhle novinky, jseš dobrej! Mám se nač těšit..a hned je dovolená veselejší :-)
Autorská citace #36
8.8.2011 11:11 - noir
Mě tam chybí jen novinka největší: Gygax bude mít sochu!
Autorská citace #37
8.8.2011 15:33 - sirien
kde? jakou? od koho? kdy?
Autorská citace #38
8.8.2011 21:26 - Alnag
Zvláštní podivnost na závěr. Russell Morrissey (Morrus), majitel ENWorldu, který vždycky působil spíš zdrženlivě píše na twitteru:

Morrus píše:
Heard some weird 5E rumors from sources I'm inclined to trust - yet unable to verify. I'd dismiss them except that source is trustworthy.


a ještě (o semináři WotC s vyhlídkou na další rok):

Morrus píše:
Rumor was that Sat AM announcement canceled last minute. Source v good (honestly). Yet it still sounds unlikely. Dunno.


Divné, že? Ten druhý komentář se mohl (dle mého) týkat spíš toho settingu, který se nakonec rozhodli neodhalit. Ale Mearlsovy úvahy křičí "5e" už docela dlouho... takže?
Autorská citace #39
9.8.2011 01:37 - Vojtěch
Takže uvidíme a podle všeho uvidíme už celkem brzy?
Autorská citace #40
11.8.2011 20:10 - Vojtěch
Že by to někde mělo odezvu? Pathfinder v Rytíři? :)
Autorská citace #41
12.8.2011 16:35 - Alnag
Ještě k tomu zvláštnímu twitteru výše. Jeden z adminů ENWorldu (Crothian), opět člověk, který nemá moc proč šířit drby píše:

Crothian píše:
I was with him (Morrus) when he got one of the messages and I know who the source is. The person is not one I know that would spread unfounded rumors and they are in a position to know. I was a little surprised when I heard who Morrus was getting the information from.


Do toho týpek od WotC tvrdí, že "oznámili vše, co oznámit chtěli." No přeberte si to nějak sami.
Autorská citace #42
16.10.2011 18:45 - sirien
chjo, já se fakt chci na ten GenCon někdy podívat...

http://www.youtube.com/watch?v=DLdUptL0Nrg&feature=related

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11694097518921 secREMOTE_IP: 3.128.200.68