Kultura

Dalcor
20.8.2011 12:15
Otázky k pravidlům Pathfinder RPG
Toto téma tu asi chybí. Otazky a odpovědi k Pathfinderu.Vůbec se o Pathfinderu málo mluví - on se imho asi ani moc u nás nehraje. Díky /ne/dostupnosti oproti WOTC a WW produktů.

Máte-li tedy nějaké otázky, tak pokud je budu schopen zodpovědět, tak je zodpovím. Nebo Vojta, Nebo někdo jiný kdo PFRPG hraje.
Autorská citace #1
20.8.2011 12:54 - ShadoWWW
Pathfinder je hned po "Čtyřce" můj nejoblíbenější systém. Bohužel, je velmi těžké sehnat spoluhráče. Dokonce jsem před časem přeložil 1. kapitolu Core Rulebook, ale pak se mi přestal načítat externí disk a překlad odešel do věčných lovišť. (Zálohu jsem bohužel neměl a nemá ho zřejmě asi osoba, které jsem překlad posílal...)
Autorská citace #2
20.8.2011 15:32 - Vojtěch
Dalcor: Pozor, Rytíř už ho má v nabídce :)
Autorská citace #3
20.8.2011 16:24 - Alnag
No jo, ale za 11 stovek a bez naskladnění štěstí do světa neudělá.
Autorská citace #4
20.8.2011 16:44 - Vojtěch
A bez Bestiáře. Měli dva kusy na skladě, ale ty během cca týdne zmizely. Paizo stejně hlavně táhnou dobroduržství.

Já to troubím kolem hlavně proto, že mi bylo pořád opakováno, že Pathfinder nehodláme prodávat nikdy a že si to mám objednat na netu, protože to pro nác nemá cenu, atd. ;)
Autorská citace #5
20.8.2011 19:24 - Dalcor
Já kupuju s Paiza, ale nová politika - resp zdanění a clení je teda peklo. Jinak Adventure Path jsou naprostá bomba...
Autorská citace #6
20.8.2011 20:26 - Vojtěch
Hlavně ty průtahy (Ultimate Combat už druhým týdnem kdesi v Košířích na celní poště)
Autorská citace #7
20.8.2011 20:43 - Alnag
No... kdybyste si to objednali z britského Amazonu, tak je to bez průtahů, zdržování a bez cla (protože Británie je v EU) a v některých případech možná i levnější (pozor, toto neplatí vždy!
Autorská citace #8
20.8.2011 20:48 - Vojtěch
Mno, viděl jsem věci, které přišly poštou chráněné pouze igelitovým pytlem... v obchodě bych to vrátil. Ve škole jsme na takové knihy psali stav 4, případně vyřazeno...
Autorská citace #9
20.8.2011 20:54 - Alnag
Vojtěch: Tvůj boj. :)
Autorská citace #10
20.8.2011 20:59 - Colombo
jste-li někdo z Brna, zkusil bych si to zahrát. Můj nápad byl bard s kopím (mám rád kopí), co by k tomu házel oštěpy. Buď člověk nebo half-elf a možná ještě říznutý druidem, takový welšský druid-bard pěvec. Maximálně s flétnou. Jen je otázka: existuje něco jako specializace zbraní? Pamatuju si, že v Baldurech jsem strkal hvězdičky, ale tady jsem to nenašel. Jen pomocí nějakých featů, které war, barbar a hrana dostává častěji a pak ještě level-scaling, který mají bojově založené postavy o levlík posunuté. Takže pak jen to magické nabíjení zbraní za +1 bonus každých 5 (bardových) levelů.

Nebo si vzít feat na improvizované vrhání zbraní, pomocí catnipů kouzlit flétny a pak je po všech házet.
Autorská citace #11
20.8.2011 21:01 - Colombo
Vojtěch píše:
http://www.d20.cz/diskuze/51154.i5.html#i5

No jo, ale v tom hit dices se o postavách nemluví, pouze o potvorách a jejich síla.
Autorská citace #12
20.8.2011 21:21 - igraczek
Pro případné zájemce: na www.fantasyobchod.cz mají Pathfindera už docela dlouho, v širším záběru a za dost levnější peníz. Jinak stejný problém jako ostatní - nejsou lidi. Tedy pokud by byl někdo z okolí UH...
Autorská citace #13
20.8.2011 22:28 - Vojtěch
Alnag: Mno, přece jen by se lidi mohli naučit balit dárečky pořádně. Platit za salát se mi nechce ;)

Colombo: Možná by stálo za to obhlédnout archetypy pro barda. Arcane Duelist, nebo Savage Skald by ti mohli trochu pomoct se zaměřením na boj, případně si trochu poupravit Dervish Dancera z Ultimate Combat (zatím není na netu nikde, ale zanedlouho určitě bude).

Zatím můžeš mít nejvýš weapon focus, ale vzhledem k tomu, že máš kouzla, tak můžeš použít i Arcane Strike feat k zlepšení útoku. Specializaci a podobné legrácky musíš přes multiclass do fightera, nebo se můžeš snažit třeba přes Eldritch Knighta, ale to není úplně výhodné. Power attack a manévry jsou pořád v pohodě dostupné a pro boj na blízko bys měl spíš preferovat fyzické vlastnosti (síla, obratnost, odolnost), jako správný bojovník a charismu ponechat jako lehce nad průměrnou, aby nepřekážela v kouzlení - za specializace a jiné takové máš později náhradu v kouzlech jako Heroism.
Autorská citace #14
21.8.2011 10:14 - Dalcor
Koneckonců Pathfinder Student of War by také mohl pomoci, sice ztrácíš kouzlení, za to umíž lépe bojovat

Já mám tedy jeden dotaz
Jak funguje DR. V pravidlech je napsáno (nebo se to dá pochopit tak), že jakoukoliv DR obchází jakákoliv magická zbraň.
Autorská citace #15
21.8.2011 11:01 - Vojtěch
Ne jakákoli...

Damage Reduction píše:
...

Overcoming DR: Damage reduction may be overcome by special materials, magic weapons (any weapon with a +1 or higher enhancement bonus, not counting the enhancement from masterwork quality), certain types of weapons (such as slashing or bludgeoning), and weapons imbued with an alignment.

Ammunition fired from a projectile weapon with an enhancement bonus of +1 or higher is treated as a magic weapon for the purpose of overcoming damage reduction. Similarly, ammunition fired from a projectile weapon with an alignment gains the alignment of that projectile weapon (in addition to any alignment it may already have).

Příklady čím se to dá obejít a ujištění, že kterákoli zbraň s bonusem +1 a více je považována pro obcházení DR za magickou. a že projektily ze zbraně vypuštění atd.
Píše:

Weapons with an enhancement bonus of +3 or greater can ignore some types of damage reduction, regardless of their actual material or alignment. The following table shows what type of enhancement bonus is needed to overcome some common types of damage reduction.

kecy kecy, víceméně úvod k tabulce níže, která říká, jaké očarování je schoné projít jak silnou DR.
Píše:

DR Type / Weapon Enhancement Bonus Equivalent
cold iron/silver / +3
adamantine* / +4
alignment-based / +5
* Note that this does not give the ability to ignore hardness, like an actual adamantine weapon does

Tedy na proražení:
DR X/silver (třebas vlkodlak) potřebuješ stříbrnou (postříbřenou) zbraň, nebo očarovaná +3 (opravdu +3, ne jen +2 flaming nebo něco takového, i když z toho by třeba potvora dostala fire damage - DR je samozřejmě jen na poškození ze zbraní).
DR X/silver or good (třeba nižší ďáblové - bearded devil) potřebuješ zbraň která je zasvěcena dobru, postříbřená, nebo s +3 očarováním.
DR X/good (prostřední ďáblové - barbed devil) je třeba zbraň zasvěcená dobru, nebo +5 očarování.
DR X/silver and good (vyšší ďáblové - horned devil) potřebuješ zbraň zasvěcenou dobru a postříbřenou, zbraň s +3 očarováním zasvěcenou dobru, nebo +5 očarování.
DR X/adamantine je to samé jako silver v předchozích případech, jen místo +3 zbraní jde o +4.
DR X/epic (velepotvory jako tarrasque) je potřeba +6 očarování, takže prakticky artefakt.
Autorská citace #16
21.8.2011 11:22 - Dalcor
Jenže ono je to napsané podivně, ale teď mi došlo ta logika zatím. Jelikož DR/ se vztahuje pouze na zbraně. Pak je logické že magic obchází DR/Magic. Dalo se to naspat inteligentnějc, tady je to hodně zavádějící.

když bych to překládal, pak¨DR se dá obejít specifickým materiálem, magickou zbraní, určitým typem zbraní a zbraní s přesvědčením. Co tam chybí napsáno je: tyto zbraně obchází DR v případě kdy je tak uvedeno.
Autorská citace #17
21.8.2011 11:51 - Vojtěch
To by mělo vyplývat z definice Damage Reduction v předcházejících odstavcích (o kterých se předpokládá čtení, ne že to skočíš jako 3E kozák ostřílený)

Damage Reduction píše:

Some magic creatures have the supernatural ability to instantly heal damage from weapons or ignore blows altogether as though they were invulnerable.

The numerical part of a creature's damage reduction (or DR) is the amount of damage the creature ignores from normal attacks. Usually, a certain type of weapon can overcome this reduction (see Overcoming DR). This information is separated from the damage reduction number by a slash. For example, DR 5/magic means that a creature takes 5 less points of damage from all weapons that are not magic. If a dash follows the slash, then the damage reduction is effective against any attack that does not ignore damage reduction.

...
Autorská citace #18
21.8.2011 12:21 - Dalcor
to jsem si přečetl, ale furt je to dost nejasný ;)
Autorská citace #19
21.8.2011 12:55 - Vojtěch
Obecná pravidla pro DR:
DR snižuje damage z útoků, o kterých není popsáno, že je ignorují. Pak je uvedeno co ho ignoruje vždy (kouzla atd.) a ještě zvláštní případy, co jsou uvedené za lomítkem.
Pak v dalším oddíle o přecházení obecně nadhazují co všechno dokáže DR obcházet, nicméně to neruší to, že to něco musí být uvedeno za tím lomítkem. Další je pak extra pravidlo, že určitá síla očarování se počítá, jako když je zbraň automaticky ze správného materiálu, atd.
Autorská citace #20
22.8.2011 07:06 - wlkeR
Hm, jenom ujasnění, pls: Odolnost nyní žádným způsobem NEOVLIVŇUJE životy? Já jen přemejšlim, k čemu by mi pak jako byla ^^;

Literatura:
Core Rules, str. 12: V definici Hit Points není o Con bonusu ani zmínka.
Conversion Guide, str. 9: Konverze HP mluví jen o změně velikosti hodu na životy u některých classů. Nikde není řečeno, že se má pak odečíst level-násobek Con bonusu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082247972488403 secREMOTE_IP: 54.226.155.151