Kultura

Autorská citace #1
20.10.2011 19:44 - Me-dea
Pod tohle bych se klidně podepsala, protože s tím bez výhrad souhlasím.

Jen můj postřeh: Je z toho cítit ... únava. Příjde mi, že to pro tebe bylo opravdu vyčerpávající. O to víc si cením, že někdo, kdo se kolem RPG pohybuje mnohem déle než třeba já, napsal skutečnou krytiku, která vysvětluje a říká to, co já i mé okolí cítíme.
Autorská citace #2
20.10.2011 19:48 - Vojtěch
Mno, zajímavé. Mě DrD2 z nostalgie zatím leží na polici a ještě jsem nenašel čas to přelouskat, tak uvidíme, třeba se tím prohouseruluji až použitelnosti. Napadá mě vyzkoušet si za zdroje umožnit spíš reroll, než plichtu, ale uvidíme, co na mě z té krabičky pavouků nakonec vyskočí.
Autorská citace #3
20.10.2011 20:02 - sirien
Vojtěch píše:
třeba se tím prohouseruluji až použitelnosti

neprohauseruleuješ, DrDII je silně house-rule unfriendly

Me-dea: Jak píšu, rozepsal sem to asi padesátkrát a prostě mi to nešlo napsat jak jsem chtěl, tak jsem to nakonec vzdal a napsal to tak jak mi to přišlo, protože pár lidí tak nějak vyžadovalo abych to napsal a já to už chtěl mít z krku.
Obávám se ale, že lidé co to primárně chtěli si to nakonec asi za rámeček nedaj... no co, kdysi v Altaru pracoval jistý Hač, ten mi párkrát něco na zrecenzování dal a co se pamatuju, tak jsem mu skutečně vždycky dal recenzi velmi pozitivní. Jednou vyšlo něco nového a zeptal jsem se ho, jestli na to ode mě nechce recenzi (nechtělo se mi to kupovat) a Hač mi tenkrát s úsměvem řekl, že na to můžu rovnou zapomenout, protože ví, že mě by se to nelíbilo a že se drží pravidla "dávej recenzentské výtisky jen lidem o kterých víš, že se jim to bude líbit". Když se tohodle pravidla někdo nedrží, tak se pak nesmí divit...
Autorská citace #4
20.10.2011 20:20 - Vojtěch
Mno, možná by se lépe hodilo propřepisuji ;)
Autorská citace #5
20.10.2011 20:46 - Night of Triumphator
Vidím to podobně. Měl jsem v hlavě koncept kampaně a čekal jsem zda ji hrát v DrD II nebo ne...


... nebo ne. Teď zase řeším otázku zda PF nebo DnD, popř. zda neupravit STS pro fantasy.
Autorská citace #6
20.10.2011 20:52 - Gurney
Já tuhle recenzi považuji za velmi pozitivní počin, už jen proto že jsem si vzpoměl na dobu, kdy jsme chtěli začít hrát DrD+ a celé nám to přišlo strašlivě složité a špatně použitelné a když jsem zkoumal, zda jsem v tom sám, jediné co jsem našel na netu byla nechutně oslavně-propagandistická a od reality naprosto odtržená recenze na hrynahrdiny.cz. Kdybych začínal s rpgčky dnes, vyhrne se na mě spousta kladných anotací DrD2 na RPGF, které slibují věci které by mě tehdy určitě zaujaly a asi i donutily ke koupi a následně bych byl nejspíš zklamán, protože fakt nejde o hru dle mého gusta.

Kromě toho jsem si zase rád přečetl zajímavý článek.

Edit: Teď už tedy nejsou čistě kladné.
Autorská citace #7
20.10.2011 20:59 - Alnag
Mně se nelíbí, že sirien úplně ignoroval důležitý, ne-li rozhodující, ba přímo jediný důležitý argument, který jiní - bystřejší - recenzenti zaznamenali a náležitě ocenili. Je to česká hra! Pro jistotu ještě jednou, někomu to napoprvé nemuselo dojít. Je to česká hra!

A všichni víme, že co je české, to je hezké. Také známe pořekadlo "zlaté české ručičky" (či v tomto případě spíš pacičky našich pokrevních slovenských bratrů). A stačí se jen podívat do světa kolem, abychom věděli, jakou váhu tato národní hrdost má. Pravý čech jezdí ve škodovce a hraje české RPG, protože to dává smysl. Investice do rodinného stříbra, chcete-li. Nevadí, že škodovka je v podstatě německá. Důležité je, že vypadá lépe než třeba porsche. No dobře, to jsem možná přehnal. Ale rozhodně vypadá lépe, než trabant. Na tom se snad shodneme. Takže tím jsem snad dokázal, že české je hezké. A Dračí doupě II je česká hra. A proto koukejte přestat mrmlat a začněte se řadit do fronty, ať je alespoň tak dlouhá jako na ajfouny. (Které, nedivil bych se, byly taky český vynález.)

Kdo neskáče, není Čech!

EDIT: Tohle je prostě vysmajlíkovaná šestihvězdičková hra. A basta!
Autorská citace #8
20.10.2011 21:08 - sirien
Alnag píše:
sirien úplně ignoroval důležitý, ne-li rozhodující, ba přímo jediný důležitý argument, který jiní - bystřejší -recenzenti zaznamenali a náležitě ocenili. Je to česká hra!

Tento argument jsem při své práci skutečně zvažoval, nicméně pak jsem se, i když je to u mě podivné, musel přiklonit k noirovu názoru, tedy že ačkoliv je to hra česká, z jakéhosi neznámého důvodu je i pro špatného angličtináře snazší si přečíst a pochopit DnD 4e (a tedy i 4WoD třeba, obtížností angličtiny jsou zhruba tak nastejno) než přečíst a pochopit DrDII.
Autorská citace #9
20.10.2011 21:14 - Alnag
Sirien: Prosím tě, co to meleš? Mluví z tebe jasně jen závist a zaujatost. Vůbec jsi nepochopil o jak zásadní počin na českém RPG trhu jde. Vždyť už teď, pouhých pár měsíců po vydání se dá hovořit o desítkách, ba i stovkách prodaných kusů. No ukaž mi jiný RPG produkt ve srovnatelně velké zemi (tj. např. Panama nebo Sierra Leone), kterému by se takhle skvěle dařilo. Nic, viď? To jsem si přesně myslel. Prostě jak říkám, je to naprostý unikát. Taková naše česká raritka. A ty? Měl by ses stydět. Buď rád, že jsi v cizině, protože tady pro tebe teď bude horká půda, chlapečku. Je to české RPG, prokrista. Co na tom pořád nechápete. České RPG!!!
Autorská citace #10
20.10.2011 21:14 - noir
Já na této recenzi oceňuji, že se sirien, ač je to u něj podivné, přiklonil k mému názoru.

Souhlasím také s Alnagovým názorem, že co je české, je hezké. Tím jsem dokázal, že jsem hezký.

Také si vážím snahy autorů DrD2 propagovat vydáním DrD2 hry jako DnD, WoD a jiné. Jisté je, že rázem, když Altar utnul starý dračák, mají u nás mnohem větší potenciál. Myslím, že Bouchi má už dávno předkoupená práva na DnD 5.0 a jen takto chytře vytváří díru na trhu.
Autorská citace #11
20.10.2011 21:34 - Me-dea
Alnagu sis dělal srandu, že? Já jen, nějak si tím teď nejsem jistá ale ... byla to legrace, že ano? Ono na internetu je obtížné poznat sarkasmus a věřím, že se najdou tací, co by tohle mysleli vážně ale ... legrace, že ano?
Autorská citace #12
20.10.2011 21:36 - Alnag
Me-dea: Jak si můžeš nebýt jistá? O takové úžasné české věci se přece nežertuje. Dračí doupě II dává úplně nový význam slovu "bestseller". A je to česká hra. Kolikrát to budu muset zopakovat, než si přepólujete ty svoje mozečky a pochopíte to?
Autorská citace #13
20.10.2011 21:38 - sirien
Alnag píše:
tady pro tebe teď bude horká půda, chlapečku.

Tak vpořádku, já sem už jednou kvůli RPG jako nežádoucí osoba do emigrace musel, tak si přinejhoršim místní pobyt trochu protáhnu...
ostatně to tu neni vůbec špatný, 130 tisícový město kde se studenti podílí na populaci 25% a jen jedna ze tří universit zaměstnává 10 000 lidí má svoje přednosti - každej den dostanu pozvánku na nějakou párty s lístečkem opravňujícím k volnému vstupu a welcome drinku zdarma, párty tu je v některém z klubů noc co noc, všichni tu jsou na studenty zvyklí a hrozně rádi jim se vším pomůžou a jako bonus tu je rozsáhlá fakulta medicíny a spousta humanitních oborů, tzn. sakra hodně mladejch holek, mezi nima i docela dost zrzek a čistě mezi náma, řeči o hnusných němkách mají k pravdě dost daleko a i kdyby, tak tu mám kolem sebe nějaké číňanky, půl-tchaiwanky, španělky, dánky, američanky, rusky...

...klidně na mě za mé hnusné vyjádření o českém RPG můžete na hranicích čekat i s pochodněma a vidlema jak dlouho budete chtít :D
Autorská citace #14
20.10.2011 21:39 - Me-dea
:-) nejhorší na tom je, že je to spíš k pláči.
Autorská citace #15
20.10.2011 21:40 - Gurney
Me-dea: Legrace? Jak si dovoluješ takový obdivuhodný vlastenecký zápal hodný našich největších obrozenců označit za legraci? To ti není nic svaté?!
Autorská citace #16
20.10.2011 21:43 - sirien
Gurney píše:
našich největších obrozenců

Máš namysli těch němců co neměli nic pořádnýho na práci, tak provedli jeden nepovedenej sociologickej experiment s tou dobou už takřka mrtvym jazykem?
EDIT: se mi to provokuje, když ste všichni tak daleko :P
Autorská citace #17
20.10.2011 21:50 - Alnag
sirien: Já do určité míry respektuji tvou snahu vytvořit určitou názorovu pluralitu, ale u tohoto produktu je to zhola zbytečné. Jeho kvality jsou natolik markantní, že pokusy je bagatelizovat jsou jednoduše směšné. A než se vrátíš, ještě lepší verze 2.137f s integrovaným rejstříkem odpoví i na pár malicherných výhrad, které by snad nějaký obsedantně pedantický puntičkář mohl čiště hypoteticky nalézt, pokud by tomu věnovat tak dekádu volného času.
Autorská citace #18
20.10.2011 21:52 - chrochta
Nechce náhodou někdo na příslušném fóru na stránkách DrD2 upozornit na zdejší recenzi?

Zatím jsem koupil skoro všechno, co u nás vyšlo česky, takže si koupím i DrD2. Přečtu si ho. A pak bude dělat společnost Plusku, Stínu meče či Hrdinům fantasy ve skříni. Protože hrát podle něj rozhodně nebudu, i kdybych se někdy rozhodl si nějaké RPG zahrát.

to Me-dea: Alnag sice nepochybně je střelený (kdo není, že ?), ale ne natolik, aby onen výlev myslel vážně.
Autorská citace #19
20.10.2011 22:01 - ShadoWWW
Dobrá recenze. Nikdy bych si nepomyslel, že to řeknu, ale z trojice DrD / DrD+ / DrD2 mi pořád přijde nejlepší ta 20 let stará dobrá kopie DnD :-)

Alnag: :-D

sirien: No neke... ty jseš v Heidelbergu? Taky jsem tam párkrát byl pracovně (má tam sídlo cementárna). Jestli jo, tak zavítej do tamního hradu, kde je největší vinný sud na světě (ale jinak tam nic moc není). Po večerech bys mohl zkouknout, jak to tam vypadá s RPG komunitou. (BTW Je tam nejdražší bydlení v celém Německu.)
Autorská citace #20
20.10.2011 22:01 - Sparkle
Dobrá recenze, s většinou věcí se ztotožňuju. Možná jsi jen mohl přece jen trochu víc prostoru dát i pozitivům toho díla, aspoň je vyjmenovat. Například to, že naložení se nepočítá skrz sčítání přesné váhy předmětů ale jsou tam namalovaní tři človíčci různě obložený věcma a k tomu napsáno jaký človíček má jaký postih. Tohle mi přijde naprosto geniální jak to ukázat začátečníkovi aby to pochopil a neměl potřebu vrtat se v tom kolik co váží. (Je možný, že to už někde jinde bylo, ale já jsem to poprvý viděla až u Drd2).

Jo a ještě jedna věc. My tu můžeme na systém nadávat jak chceme, ale prostě holt to že těch 2k výtisků i navzdory totálně odfláknutýmu marketingu prodají, je prostě úspěch, ať se nám to líbí nebo ne. 2k výtisků je dneska standartní náklad knížky u velkýho nakladatelství a prodat to je úspěch v celorepublikovým měřítku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.096004962921143 secREMOTE_IP: 54.145.82.104