Kultura

21.10.2011 21:46 - sirien
Klimbing píše:
např. v naší hře nedochází k "vyhazování hráčské kreativity"

To Ti přeju, bohužel ale vzhledem k dotazům, které byly na autory vzneseny na jejich oficiálním fóru, a vzlhedem k odpovědím, kterých se daným hráčům od autorů dostalo si jsem docela jistý že jsem pravidla pochopil tak, jak byla zamýšlena.
Pokud to hraješ jinak, nemohu nic jiného než pogratulovat a popřát hodně podobné prozíravosti i nadále.

crowen píše:
Som trochu alergicky na clanky, ktore nieco tvrdia, ale nemaju pre to podklady, tato recenzia je uplne klasicky priklad.

Zajímavé, kolik kladných ohlasů na ten článek mám, když je tak nepodložený a nesmyslný (ne že bych ho sám řadil k vrcholům své tvorby, ale očividně můj názor nešel úplně do prázdna) a zajímavé, že ten kdo si stěžuje nejvíc nahlas je ten, kdo tu hru ani nehrál a kdo má problém poukázat na faktickou chybnost...

crowen píše:
Beltar: ja byt Vypravacom, tak to v tom pripade povolim, ked hraci chcu zabit hlavneho zaporaka v jednom kole namiesto dramatickeho suboja, ich vyber

Nejenže pořádně nečteš mě (nebo DrDII), ale Ty nečteš ani toho Beltara, kterýmu odpovídáš...
...ad pokračování toho odstavce - děkuji za názornou demonstraci mé v článku zmíněné pointy, nejsem si jistý zda bych to dokázal lépe :P
21.10.2011 22:09 - Dukolm
crowen: Tohle si dovolím ale jen pro svoji hru ale ne že to hnedka publikuji, protože to ne úplně zvládneš vyvážit. Pokud ti to prošlo kontrolou lidí co to psaly a hrály tak je to trochu jiná situace. Ale pořád jsem zastáncem teorie je jedna věc fungování v praxi věc druhá. Zvláště u DrD II kdy po přečtení to lide hodnotili kladně ale hra ukázala že některé mechanismy hry prostě nefungují, a rapidně změnily názor.
21.10.2011 22:56 - Gurney
crowen píše:
Co je divneho na pisani doplnkov pre hru, ktoru si nehral, ale by si chcel, lenze ti tam nieco chyba, napriklad viac znameni pre Vedmaka? Ono napriklad aj tvorba NPC je pisanie doplnku, to nikto, kto chce nejaku hru viest po prvy krat, nemoze vytvorit ziadnu NPC?

Jenže většina lidí s takovým doplňkem obvykle zkusí zahrát alespoň jednu hru než ho hodí jako článek do časáku. Takové doplňky od teoretiků jako jsi ty obvykle bývají strašně moc užitečné..
21.10.2011 23:13 - crowen
Sirien: jasne, same kladne ohlasy, tu na d20. Som zvedavy, co by na recenziu povedali na inych serveroch, a nemyslim tym len RPGF.

Zda sa, ze som tu jediny negativny ohlas, az mam dojem, ze sa tu velmi nepestuje pluralita nazorov, a kazdy, kto vyjadri iny ako oficialny nazor, je hned pourazany, dostane vynadane a idealne aby sem uz viac krat nelozil. Len sa tu pekne potapkavajte po pleciach a hovorte si navzajom, aki ste dobri a super a mate genialne nazory, uz vam tu krasnu priatelsku atmosferu rusit nebudem.

Ty aspon reagujes na moju kritiku svojej recenzie, zvysok stada sa viac menej zmohol len na urazky, nadavky a opovrzlive komentare, to zrejme o niecom svedci.

Gurney: neviem, ci si pozorne cital moj komentar vyssie, doplnok k DrD2, co vysiel v Drakkare, bol okomentovany testermi na testerskom fore a aj autormi DrD2, takze povedat, ze je nevyvazeny, hlavne po mnohonasobnej kontrole ludi, co system dokonale poznaju alebo ho tvorili, je trochu odveci.
21.10.2011 23:16 - Vojtěch
Víš, když něčemu zcela nerozumím, tak je slušná pravděpodobnost, že to někde přestřelím a celkově to nedopadne použitelně. Ještě je skousnutelné, že je to fandovský příspěvek, u oficiálního materiálu by to bylo spíš k pláči.

to je jako bys po původní DrD chtěl dodělávat zbraně. Katana je hrozně nebezpečná a způsobuje strašlivá zranění (viděl jsem to v Kill Bill) přece tak by mohla být jednoruční zbraň SZ 9/+2, ne? Ano, přeháním, ale když budu něco vyrábět pro něco, čemu rozumím tak napůl, tak hrozí dost nebezpečí, že si to, že jsem přestřelil neuvědomím.
21.10.2011 23:31 - Alnag
crowen: Právě jsem se vrátil z hraní a co tu nevidím. Á crowen loví sirienovi z oka třísku. No pěkné. Já bych řekl, že jak se do lesa volá, tak se z lesa ozývá, crowene. Když ostatní označuješ za stádo, nemůžeš se divit, že tu a tam dostaneš rohem nebo kopytem. Je zajímavé, že sirienově recenzi vytýkáš kde co, zatímco ten typ recenzí, založených na tom, že hra je česká a tudíž se o tom dál nediskutuje ti připadá OK. Rozhodně jsem nezaznamenal tvůj rozhořčený názor nad nimi. Ale jistě mi poskytneš odkaz, když jsi takový obránce objektivity.

Lidi, kteří sem chodí "dvakrát do měsíce", podívat se co je nového a vybít si emoce, aby se pak "doma" mohli chovat slušně, než na ně zase přijde "den spravedlivého hněvu" tady opravdu nevídám rád. Takže jestli už ses vycukal...
21.10.2011 23:39 - crowen
Alnag: pozri si v diskusii, kedy som pritomnych oznacil za stado, az potom, ako som bol oznaceny za tupca, faggota, teoretika s velkym prinosom atd

O tom, ze je to cesky produkt, a dalej sa nedebatuje som nepisal, ja to tak nevidim, myslim si, ze aj v CR/SR sa da urobit projekt, ktory sa moze smelo porovnavat so zahranicnymi, tak neviem, odkial beries to, ze ja taky typ recenzie pokladam za dobru recenziu.
21.10.2011 23:43 - Alnag
crowen: Jednoduše z toho, že se vymezuješ proti sirienově recenzi a nikoliv proti jiným. Pokud si hraješ na bojovníka za pravdu a bojuješ za pravdu selektivně, pak je to poměrně logický závěr, že to, proti čemu se nevymezuješ, s tím souhlasíš. ;-)

Jinak, čím jste se tady navzájem častovali nemám chuť ani vyhledávat, ale platí dvě věci 1) ani když mne někdo uráží nedává mi to nárok klesnout na jeho úroveň - tvoje argumentace je toho typu "když oni kradou, já můžu taky", je logicky chybná; 2) už jsi začal mnohem dřív, tak tady teď nehraj ublíženou chudinku.
21.10.2011 23:45 - sirien
crowen píše:
Sirien: jasne, same kladne ohlasy, tu na d20. Som zvedavy, co by na recenziu povedali na inych serveroch, a nemyslim tym len RPGF.

No vidíš, a zrovna to mi je úplně a dokonale ukradené :D
Jestli chtějí, tak ať si sem přijdou, ale já už nějakou dobu píšu pro komunitu tady na Kostce, ujišťuju Tě, že jsem dost šikovnej na to, abych svoje články uměl copypastnout i na jiná místa kdybych chtěl ;)

crowen píše:
Ty aspon reagujes na moju kritiku svojej recenzie, zvysok stada sa viac menej zmohol len na urazky, nadavky a opovrzlive komentare, to zrejme o niecom svedci.

Nejspíš protože jsou už unavení tím, co tu autoři a zastánci DrDII předváděli za výlevy a pseudoargumentace (jen si projdi tu původní diskusi, do toho, uvidíš, jaká tam byla pluralita názorů a jak služně a zasloužile se tam chovali autoři sami, měj odvahu podívat se i na místa kde můžeš najít věci které se Ti nebudou líbit...)

Mě, na druhou starnu, to už totálně unavilo a omrzelo a odepisuju Ti z naprosto apatické setrvačnosti a popravdě - jedinej důvod proč Ti vůbec v tomhle tématu věnuju pozornost je ten, že se potřebuju nějak zabavit během vypalování stohu DVDček pro kamarádku (což je činnost při které se nic moc plynulejšího než psát do diskusí pořádně dělat nedá) a Nyx i G+ sou dneska nějak mrtvý, takže nemám co jiného na práci.

A naposledy Tě slušně a v klidu upozorňuju, že nemám náladu číst pod svými články bezdůvodné osobní invektivy, všichni ostatní to pochopili, tak bych ocenil, kdyby ses k nim přidal a svoje stáda si nechal na Markusův píseček, pokud je na to on zvědavej, protože já fakt nejsem. Doufám že si to přečteš pořádně, protože znovu to už opakovat skutečně nehodlám.
22.10.2011 11:13 - Merlin
Já teda můžu podotknout, že já se tady jako teda nebojím říct svůj názor *plesk* tak jo, bojím! :))))
22.10.2011 11:42 - Dobytek
V této debatě Sirien budí dojem nevyrovnaného člověka zakládajícího celé své sebevědomí na na svých, dle jeho slov obsáhlých, znalostech her na hrdiny. Nevím, proč bych měl recenzi napsanou někým takto duševně nepevným považovat za směrodatnou. Netvrdím snad, že by se Sirien v hrách na hrdiny nevyznal, ovšem přehnaně útočný styl, kterým se projevuje jak v recenzi, tak i v debatách, jej obírá o důvěryhodnost.
22.10.2011 12:08 - noir
Dobytek: Hm, víš, že i ten Šalda byl poměrně arogantní týpek, který se rád navážel do lidí? A přitom je to jeden z otců české umělecké kritiky. Teď s ním siriena nesrovnávám, jen upozorňuju, že míra arogance nemusí přímo souviset s kvalitou kritiky.

A jinak, proč řešíš siriena, a ne obsah toho, co napsal? Osobně siriena v mnoha ohledech taky dvakrát nemusím, ale když napíše něco výstižného, tak by přece osobní antipatie jít stranou, ne? Ty od s. chceš, aby byl vůči předmětu kritiky neosobní, přitom sám kritizuješ jeho práci stejným prizmatek, které mu vyčítáš... Zdá se ti to v pořádku?
22.10.2011 12:17 - Me-dea
A přesně tím, jak se s věcmi nepáře, nebojí se hlasitě ozvat a celkově svou útočnou povahou to u mě Sirien vyhrál. Mám plné zuby rádoby smířlivých politiků, kteří ve všem vidí jen to dobré, nejsou ochotni přiznat vlastní chyby a vyhýbají se přímým odpovědím.

Například Dobytku, ty jsi mi doteď neodpověděl na otázku, proč jsi do diskuse o DrD2 psal o DnD4, tvém herním stylu, své nenávisti k figurkám a napadal, tvými slovy, "figurkové onanisty". Z čehož nic nesouvisí s DrD2.
22.10.2011 12:27 - Naoki
Píše:
Mám plné zuby rádoby smířlivých politiků, kteří ve všem vidí jen to dobré, nejsou ochotni přiznat vlastní chyby a vyhýbají se přímým odpovědím.

Sirien tady nepřiznává vlastní chyby, zato přiznává chyby těch druhých, což politici taky s radosti dělaj ;)
22.10.2011 13:33 - Dobytek
Teď s ním siriena nesrovnávám, jen upozorňuju, že míra arogance nemusí přímo souviset s kvalitou kritiky.

Jaký důvod asi může Sirien mít k podkopávání vlastní důvěryhodnosti svým chováním?
22.10.2011 14:06 - noir
Dobytek: měl jsem za to, že jsem ukázal, že důvěryhodnost v oboru moc nesouvisí s arogantním chováním. Ale budiž, vidíš to jinak. A proč se na to ptáš mě? D20 má chytrou funkci osobní pošty, klidně si to můžeš se sirienem vyříkat osobně.
22.10.2011 14:37 - Gurney
crowen píše:
neviem, ci si pozorne cital moj komentar vyssie, doplnok k DrD2, co vysiel v Drakkare, bol okomentovany testermi na testerskom fore a aj autormi DrD2, takze povedat, ze je nevyvazeny, hlavne po mnohonasobnej kontrole ludi, co system dokonale poznaju alebo ho tvorili, je trochu odveci.

Okomentovaný a zkontrolovaný může být, ale pointa zůstává - nikdo ten tvůj doplněk nezkusil prakticky ve hře. Kdyby ses aspoň namáhal napsat do toho článku "je to takový můj nápad, nezkoušel jsem to", byl by to o hodně férovější přístup.

Ale možná jsem zaujatý, protože jsou mi sympatičtější lidé, kteří třeba jen tak občas napíšou do diskuze o věcech se kterými mají praktické zkušenosti, než ti co se hned chlubí portfoliem teoretických článků...
22.10.2011 15:06 - noir
Tak fakt, že v podstatě jediný doplněk pro tuhle hru, který za 4 měsíce vznikl, udělal člověk, který si ji ani nevyzkoušel, je pro mě pěknou ukázkou toho, jak je DrD2 hrané a populární.
22.10.2011 15:53 - Allwen
A já myslel, že je to diskuze ohledně DrD2 a recenze siriena, kdo souhlasí a kdo ne, a různé názory na hru. Zatím mi to připadá, že jsem se ocitl v diskuzi, kde většina lidí se snaží útočit, vylít si emoce, na sebe navzájem a místo obrany ostatní útočí dál...
Pokud autoři říkají, že hra je bezchybná, mohli by třeba na webu napsat seznam rad, jak se potýkat s problémy během hraní. Nebo pokud žádné problémy nevidí, tak jak to hrají by mě zajímalo. Či nějakou rozumnou odpověď na všechny ty kritiky. Možná mám omezený rozhled a přehlížím na drd2 něco důležitého, proč to nejde hrát. Jinak si nedokážu vysvětlit takovou obranou zatvrzelost.
No faktem je, knížka čeká na poličce a inspiroval jsem se pasáží pro PJ, která se mi dobře četla, jakož to GM. Ale jinak je pro mě nehratelná. Možná ji autoři předělají a vznikne opravdu něco dobrého.
22.10.2011 15:59 - ShadoWWW
Jediný doplněk to není. Náhodou jsem narazil na nové nestvůry.

Blbý je, že z relativně mainstreamové hry se udělala hodně komorní hra. Vím, že teď je hodně populární odpor k mainstreamu a tvorba řekněme komornějších her (DrD2, Střepy snů, Příběhy impéria a spousta dalších miniher v rámci RPG Kuchyně

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.094403982162476 secREMOTE_IP: 3.85.38.100