Kultura

23.10.2011 01:43 - Sparkle
crowen píše:
Lite verzia - myslim, ze vysla v Pevnosti ako sucast Dechu Draka, Na web DrD2 clanky z Pevnosti kvoli nejakym dohodam medzi Pevnostou a Altarom chodia s cca 4-6tyzdnovym odstupom od vydania Pevnosti.


A proto se na ofi webu drd2 nenachází nikde zmínka o tom, že v Pevnosti toto vyšlo, aby si lidi případně tu Pevnost koupili. To je teda marketing. /facepalm
23.10.2011 01:48 - crowen
Sparkle: Tych marketingovych facepalmov som robil uz vela, a nie som sam :-)

Na druhu stranu, predpokladam, ze Lite bude na webe na stiahnutie, tak ako ostatne materialy z Pevnosti. Ludia si nemusia kupovat pevnost, dolozia par chechtakov a mozu si kupit rovno pravidla :-)
23.10.2011 01:49 - Sparkle
crowen píše:
Este jedna poznamka ku kvalite, ani DnD pri vydani nebolo bezchybne, 4e ma na webe errata a nejake opravy:
PHB 23 stran oprav, DMG 7 stran oprav, MM 5 stran oprav. To je 35 stran oprav, ktore vydali na webe po vydani kniznych verzii.


jenomže drd2 se zatím nedostalo ani do této fáze, páč na webe zatím žádný errata nemá :) až je tam bude mít, můžem porovnávat.
23.10.2011 05:20 - Nachtrose
crowen píše:
A ked si zoberiem, ze typicky cesky/slovensky zakaznik je zmrd, co si radsej hru stiahne z webu


Jako jeden ze zmrdu musim napsat, ze ano, DnD mam postahovane z netu. Dale jako zmrd musim napsat, ze po par skusebnich rach a zaveru, ze tohle chceme hrat mi do knihovny postupne pribylo PHB1-3, DMG 1-2, MM 1-3. EPG a ECS, Draconomicon a SotAC, do skrine pak vsechny sehnatelne tilesety, valna vetsina dvojite, v kufriku na stole mam odhadem 200+ figurek a platim si DDI, kde mam v cene pristup k informacim i z knizek, ktere nemam fyzicky koupene. Navrch mam "to buy list" ve vysi cca 200USD, na ktery zatim ale nezbyva, tak ceka. Od moji prvni a jedine hry DrD2 uz uplynulo nekolik mesicu a zatim jsem se nedokazal presvedcit k tomu, zkusit to znova, o pripadne koupi ani nemluve. Co vic, nepocituju ani nutkani si to jako spravny zmrd stahnout nekde z netu...
23.10.2011 08:07 - Vojtěch
Mno, crowene, nemyslíš že by bylo lepší, kdybych si to jako zmrd stáhnul a pak seznal, že to stojí za to a knihu si koupil a ještě doporučil dalším, než abych si knihu koupil a pak zjistil, že to nefunguje? Prvním způsobem děláš ze "zmrda" zákazníka, v tom druhém naopak.

To je jako bych koupil auto a pak teprve zjistil, že nedokáže jet víc než šedesátkou takže je pro přepravu po dálnici naprosto nevhodné. Docela by mě zajímalo, co by Altar dělal, kdyby se mu přede dveřmi shromáždila byť jen čtvrtina naštvaných kupců s požadavkem na vrácení peněz.

Popravdě řečeno budu v případě Altaru napříště raději zmrd. Je to překvapující?
23.10.2011 09:25 - noir
crowen: jsem rád, žes potvrdil, co jsem psal. Altar ani autoři DrD2 zatím nic nevydali, jen na web hodili pár součástí z pravidel a dohodili nutnosti, které měly v knížce být.

Pro mě, jako člověka, který se už pár let pohybuje světem médií a marketingu ten projekt působí jako "odpískaný". Nevylepšuje se, nedává zákazníkům přidanou hodnotu, promarnil dobu, kdy mohl zaujmout a kdy byl zájem. Očekávání bylo velké, o to větší pak přišlo zklamání. Pro mě je DrD2 ve výsledku stejná pitominka jako DrD+...

Co se týká stesků na malou cílovku: jak psal Alnag, je to výmluva. Ta knížka mohla vyjít v pěti jazycích, mohli ji prodat do Číny nebo Polska, fakt v tom nikdo Altaru nebránil. Němci vydali DSA taky v angličtině a docela s ní prorazili, prodali licenci na PC hry, které se styl hitem. A taky nefrflali, že proti AMíkům mají malý trh...

A ty údaje o zmrdech máš odkud, co se týká her? Nedostáváš se těmihle od boku odpálenými čísly na sirienovu úroveň, kterou tak nenávidíš?

A proč mluvíš o 4e a jejích opravách? Nějak se nechytám.
23.10.2011 10:29 - Ulrik
Obecně je mi crowenův názor velmi blízký. Z nedostatku času nebudu reagovat na celou diskuzi.

Nachtrose, a kolik znáš lidí jako ty? Kteří si stáhli z netu příručku, ozkoušeli a zakoupili hromady produktů? Já nikoho.
23.10.2011 10:37 - Alnag
crowen píše:
Zase demagogia, produkt v ceskom jazyku nikdy nebude mat taku potencialnu zakladnu, ako produkt v anglickom jazyku.


Demagog jsi tu ty. Nikdo nenutil Altar vydat to česky. To je jeho obchodní rozhodnutí. Stále platí, co jsem říkal - potenciální cílkova je stejně velká, jsou to rozhodnutí vydavatele, které ji redukují. A to není můj problém.

Zbytek tvého příspěvku jen dokresluje míru předsudků se kterými jsi do diskuse vstoupil. No, pak se vskutku ničemu nedivím.

PS: Tvůj projev opět nabírá na vulgaritě, doporučuji ubrat "zmrdů", pokud není tvým záměrem získat na RPGfóru medaili za statečnost "byl vyhozen z Kostky".
23.10.2011 10:59 - Vojtěch
Osobně se hlásím jako stahující a posléze kupující. A to jak v případě Pathfinderu (dokonce je ze mě předplatitel), tak 4E (tady už jsem tedy vybiravý) a brzy nejspíš i World of Darkness nebo Exalted.

Ve skupině mám další tři, co nejdřív ohmatali PDFka z mojí knihovničky a pak si obstarali knihy vlastní.
23.10.2011 11:02 - Alnag
Vojtěch: Tak on scan 4E byl dostupný (uniklý z tiskárny) měsíc předtím, než to vyšlo. Taky jsem si ho stáhnul, abych si to později nakoupil (a další věci). Podstatné je asi to, že někdy si to lidé kupují na základě uniklého materiálu a někdy je uniklý materiál přesvědčí, že kupovat netřeba. Ten druhý strach má IMO oprávněně někdo, kdo ví, že nevydal věc v dostatečné kvalitě.
23.10.2011 11:21 - Ulrik
2Alnag: A někdy to lidé stahují a na nákup zvysoka ...uhm... kašlou :) Což je podle mě obecně nejčastější přístup. Nevím jak u RPG komunity, podle toho co tu píšete to vypadá, že jste všichni zářné příklady čestného a správného přístupu. Moc se mi tomu nechce věřit :)
23.10.2011 11:31 - Alnag
ArUlric: Jestli to není takové to "podle sebe, soudím tebe". ;-)
23.10.2011 11:39 - noir
ArUlric: Klidně se přiznám, že jsem v tomhle ohledu divnej. Mám doma koupené desítky příruček k ADnD, několik Shadowrunů, někde mi leží Stín meče, Střepy snů, Yrhedessovo oko, staré dračáky. Mutants and Masterminds a ještě pár dalších věcí. Paradoxně 4e, kterou hraju zdaleka nejvíc a nejraději mám upirátěnou. Ale už párkrát jsem si říkal, že nemám čisté svědomí a že bych si aspoň ten základ pořídit měl. Jenže pak vždycky vyhraje lenost a obchody, které jsou moc daleko...
23.10.2011 11:49 - Me-dea
Já taky nejdřív stáhnu a když to stojí za to, tak koupím. Už jen proto, že příručky jsou levnější než celobarevný tisk a lépe se mi s nimi pracuje (rozumněj, nezlikviduje mi je po pár týdnech taška).
23.10.2011 11:49 - Ulrik
2Alnag: v době, kdy jsme aktivně hráli DrD jsme měli ofiko příručky od kámoše, takže jsem je nekupoval :)

DnD 3.5 - základní příručky z netu, nikdy jsem nic nekoupil
DnD 4 - napůl s kámošem jsme si nadšeně koupili PHB (píšu to dobře?) DMG a MM... nikdy jsme to nehráli :-D
DrD2: po dlouhé době koupeno (a překvapivě jsem celkem spokojený :-D)

Takže ano, přesně "podle sebe, soudím tebe" to je :)

Například co se týče PC her. A myslím, že pokud je možnost sehnat zadarmo, legálně kopii z netu tak si originál koupí minimum lidí.
23.10.2011 11:51 - Alnag
ArUlric: No vidíš, já mám koupené i ty PC hry. (Tedy, když jsem byl mladší, tak jsem PC hry pirátil, ale od určité doby to nemám zapotřebí.)
23.10.2011 11:56 - Dukolm
crowen píše:
A ked si zoberiem, ze typicky cesky/slovensky zakaznik je zmrd, co si radsej hru stiahne z webu

Možná je to zase o tom že musí být příručka dostatečně atraktivní aby stála ke koupi.(to už se tu probíralo tolikrát)
Ono barevné obrázky se tisknou špatně,...
když chceš příklady z českých RPG
Třeba příběhy impéria jsem si koupil na základě pdf u nich dokonce oficiálního(sice v něm nebylo všechno,ale chybělo jen pár kapitol ale systém v tom byl celý)
23.10.2011 11:57 - Vojtěch
ArUlric: A myslíš, že kdyby to nebylo ke stažení, tak bysi to stahujicí koupili, namísto aby si jen okopírovali podstatné pasáže, někde v práci a na knihu se nevykvajzli? Kniha je dnes jen luxusní obal pro obsah a tím jsou informace, pro které už jsou i jiná, pro prohledávání často vhodnější média. Pathfinder si dovoluje mít pravidla volně na webu, a ještě dělá veřejné playtesty. I přes to podle některých ukazatelů dosahuje prodejnosti přešlapující 4E. Dobrou věc si lidi koupí.
23.10.2011 12:06 - crowen
Alnag: za pomenovanie zakaznikov zmrdmi sa ospravedlnujem, nizsie je preformulovana veta, povodnu prosim ignoruj. Zvyraznil som nove znenie pre lahsiu orientaciu.

A ked si zoberiem, ze typicky cesky/slovensky zakaznik je velmi uvazlivy tvor, co si radsej hru stiahne z webu, alebo okopci u rodicov v praci, namiesto toho, aby si ju kupil, pretoze sa chce vyhnut naslednemu sklamaniu. Bohuzial si vsak produkt, ktory si povodne na vyskusanie stiahol z vebu, od samej radosti z toho, aky je genialny, zabudne kupit.

Inac ta medaila za statocnost je super napad, zacneme asi udelovat, budeme sa musiet dohodnut, ci prizname aj spatne, alebo len novym hrdinom.

23.10.2011 12:20 - Alnag
Crowen: Hezká opička, zvážíme ji jako logo, až se okouká kostka. :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.13006997108459 secREMOTE_IP: 3.94.150.98