Kultura

23.10.2011 12:33 - Ulrik
Alnag: Já si také výjimečně originál koupím, bohužel jsem mladší a pirátění stále zapotřebí mám :) Neboť mám, coby student, mnoho koníčků :)

2Vojtěch: Samozřejmě že ne, asi jsi ne uplně dobře pochopil :)
23.10.2011 12:53 - Colombo
ArUlric: Obávám se, že nebereš do úvahy všechny okolnosti. Situace je asi taková:

Mám omezené zdroje.
Je nemožné posoudit produkt podle obalu (reklamy), který bývá často lživý.

Mám možnost si věci stáhnout/pujčit od kamaráda/prohlídnout v knihkupectví a zvážit, jestli mi ta věc opravdu stojí za to.

Vzhledem k omezeným prostředkům si jsem holt schopen koupit jen velmi omezenou část z toho, co jsem si stáhl/prohlídl a co se mi líbilo.

edit:
Navíc se zaznamenává jen: kdo začne stahovat nějakou věc. Těchto je obrovské množství, pomíjí ale, že jeden člověk může jednu věc stáhnout vícekrát, že ji nemusí dostahovat a že ji může po letmém prohlížení smazat a nevyužívat.

Platil by jsi za to, že se budeš moct podívat v autosalonu na auto? Platil by jsi plnou cenu auta s tím, že nemůžeš vrátit peníze?

Navíc je tu ještě otázka předmětu. Například u jídla platím nejen za recepturu (+-informaci), ale i za suroviny. Vezmu-li rohlík, tak já rohlík získám, ale někdo rohlík ztratí. Stáhnu-li si knihu, nikdo o knihu nepřijde. Nikomu nevznikne ztráta. Argumentovat tím, že pak klesají zisky může jen někdo, kdo si není jistý svým produktem, případně si je jistý tím, že vyrobil zmetek.
23.10.2011 13:19 - Ulrik
Colombo: Uhm, stejně jako Vojtěchovi, i Tobě musím napsat, že jsi mě nepochopil. Já stahování neodsuzoval a s tvým postem naprosto souhlasím.

Reagoval jsem na někoho, kdo tam psal, že si to stáhl a pak nakoupil :) a já mu napsal, že je podle mě vyjímkou....
23.10.2011 13:32 - crowen
Colombo: pri aute mas moznost si urobit testovaciu jazdu pred rozhodnutim, ci kupis, alebo nie. Pri vacsine hier je mozne si legalne stiahnut demo/lite verziu, ktora postacuje na to, aby si sa vedel rozhodnut ano/nie.

Vsetci ti, co ospravedlnuju stahovanie nedostatkom zdrojov: chcete zopakovat Londyn 2011? Aj tam "ludia s nedostatkom zdrojov" vypalovali obchody a brali si TV, pocitace, znackove oblecenie atd.
23.10.2011 13:47 - noir
crowene, směle pokračuj! Myslím, že nám máš ještě mnohé co říci a podívat se nám na zoubek.

A dostal ses teď už skoro k jádru! Již jako šestiletý jsem dvakrát ukradl housku ze samoobsluhy - mám teď intenziní pocit, že jsem tím londýnské nepokoje nejen předjal, ale možná k nim dal dokonce svým amorálním chováním podnět. Když o tom tak uvažuju, mohl bys, crowene, jít klidně ještě o kousek dál. Vždyť každý přece ví, že kdo krade, může i vraždit!
23.10.2011 13:56 - Alnag
Noir: Měli by tě zavřít. Čistě preventivně. ;-)
23.10.2011 14:42 - Me-dea
Alnagu a ty bys to nebral? Vyhřívaná prostorná cela s televizí, jídlo, hromada volného času, návštěvy ... neříkám, že je to úplně super, omezení svobody tam přecejen je ale jen si to vem: ubytování, strava, zábava (televize + knihy) ZDARMA! (tak jo já vím, že se to platí, ale který vězeň to zaplatí, že? Stejně to nakonec platíme mi - daňový poplatníci).
23.10.2011 14:45 - Alnag
Me-dea: Tak dobře, ukradneme každý crowenovi housku a necháme se zavřít. Uvidíme se na Pankráci. :)
23.10.2011 16:17 - sirien
crowen píše:
Uvedomujes si, ze DrDII napisali ludia, ktori to maju ako hobby a nie pracu na plny uvazok? Autori studuju alebo pracuju, niektori maju rodinu a deti, takze neviem, co si ocakaval, ze sa bude diat po vydani.

Ah ubozí autoři, takové politováníhodné chudinky, kdybych já jen byl tušil, že to je partička chudáčků která v krvi a potu v takových potížích sepsala DrDII pro nás ostatní.

Autoři si se svými problémy můžou políbit, absolutně mě to nezajímá a neexistuje jediný důvod, proč by mě to zajímat mělo - v okamžiku kdy ode mě chtěj za svůj produkt peníze tak mi je totálně někde, že jednomu autorovi DnDčkaři vobjeli holku, druhej má malý ego, třetího to nebavilo, ale nechal se ukecat, když viděl zbytek politováníhodné skupinky.

A popravdě by mě, bejt teoretickej zákazník, i docela obtěžovalo podobný kecy číst, takže jestli chceš DrDII podporovat, tak můžeš stejně jako alfef0 pokračovat ve svém stylu, myslím že tím docela dobře propaguješ další šíření mého názoru.

crowen píše:
Zase demagogia, produkt v ceskom jazyku nikdy nebude mat taku potencialnu zakladnu, ako produkt v anglickom jazyku.

Ah Ty další politováníhodná chudinko.

Dneska v noci jsem se vrátil z Essenu, kde se tenhle víkend koná světově největší festival deskových her.
Czech Board Games, firma tvořená jedním člověkem, pár lidmi co mu pomáhají a amatérskými autory (srovnej s Altarem) tam zrovna předvedla novou deskovku. Výborná grafika, několik stolů na ukázkové hry, pravidla ke hře v češtině, němčině a angličtině a v průběhu festivalu umístění v top-20 hrách na boardgamegeek.com (z hlediska světové propagace a prodejnosti hry naprosto kritický žebříček).
Týpek z belgického časopisu o deskovkách tam zrovna svému kolegovi ukazoval i hru, kterou tam CBG úspěšně předváděli loni.

Mohl bych se zmínit ještě o tom, jak v Essenu působil stánek Czech Board Edition, což je taková ta relativně malá česká firma, jejíž deskovky se na top-20 boardgamegeek.com objevují takřka kdykoliv hned potom, co vyjdou, jejíž autor tam má vlastní fanklub co skupuje jeho hry ještě v předprodeji a jejichž hry se překládají do nevím ani kolika světových jazyků, ale radši bych zůstal u CBG, nepřijde mi fér srovnávat se skutečnými profesionály (zvlášť když i amatéři ukazují, že v amatérství ten DrD fail asi nebude)


Ale samozřejmě, promiň, CBG a CBE jsou vyrovnaní dospělí lidé s rodinami a zájmy, není fér srovnávat je s lidmi kterým DnDčkaři obtáhli holku, co si mastěj ego a co to dělaj protože byli ukecáni a litovali těch ostatních, je mi jasné že taková sebeobětující se skupinka chudinek je na tom úplně jinak

(PS - Bouchi stál v Essenu hned vedle stánku CBG; nevšiml jsem si, že by tam DrDII nějak propagoval... což bude asi ten rozdíl v té cílovce, že jo, asi se od Němců nedá úplně čekat, že by DrDII kupovali, když jim ho nikdo neukáže)

crowen píše:
Proste v CR/SR nie je dost ludi, co by kupovali RPG.

KTeří by kupovali TOHLE RPG.
Kolik je cena DrDII? 15 EUR? Fak vyhozený prachy.
A to řikám jako člověk, který včera vyhodil oknem 25EUR za deset malých desetistěnek (ne že bych je potřeboval, ale líbila se mi představa cestovní WoD sady) a dvě sady FUDGE kostek se sáčkem (ne že bych nehrál rok a půl FATE s normálníma šestistěnkama)... rozdíl bude možná v tom že z těch kostek mám pořád ještě radost a jsem si prakticky jistej, že se užijou. A na tom sáčku je fosforové v noci svtětélkující Elder sign.

(i když škoda že sem neměl čas věnovat se tý holčině co ty desetistěnky prodávala, fakt stála za to)

noir píše:
D20 má chytrou funkci osobní pošty, klidně si to můžeš se sirienem vyříkat osobně.

člověk který označí hromadu hráčů za něco čím pohrdá, v diskusi se nevěnuje tématu, ale snaží se to někomu hrozně nandat aby (si) dokázal, jak hrozně je hustej, i když tím dotyčného naprosto pokrytecky kritizuje za něco, v čem sám více než exceluje - to není člověk který by psal PMky, to je člověk který prostě touží být slyšen/čten, aby si něco namastil

A kromě toho Dobytek PM použít nejspíš nemůže, protože přispívá anonymně (bez accountu - poznáš to podle toho, že je jeho méno psaný kurzívou)

Allwen píše:
Pokud autoři říkají, že hra je bezchybná, mohli by třeba na webu napsat seznam rad, jak se potýkat s problémy během hraní.

Čistě věcně - nepřiznali by tím pak náhodou, že vlastně tak úplně bezchybná není?

ShadoWWW píše:
Příběhy impéria

SotE sou náhodou i relativně mainstreamový. Rozhodně mnohem víc než SS. Běžej na příběhově nastavenym FATE v konkretizovanym settingu imperiální anglie, to je asi tak stejně "nemainstreamový" jako že Dragonlance běží na DnD variaci d20 v high-fantasy světě.

Me-dea píše:
Taky nevím o jakých runách to mluvíš, protože vědmák má co já vím znamení.

lawyered...

Sparkle píše:
Celkově má drd2 na rpgf průměrný hodnocení 4/5

To je v podstatě hned druhá negativní recenze sama o sobě :P
23.10.2011 16:41 - PRAVDA
Ah ubozí autoři, takové politováníhodné chudinky, kdybych já jen byl tušil, že to je partička chudáčků která v krvi a potu v takových potížích sepsala DrDII pro nás ostatní.

Tukan je stále butthurt, že DrD2 nemohl napsat on sám!

(i když škoda že sem neměl čas věnovat se tý holčině co ty desetistěnky prodávala, fakt stála za to)

Tukan nám všem musí ulázat, že není nerd, ale pořádné kus samca!

To je v podstatě hned druhá negativní recenze sama o sobě :P

Tukan je butthurt, že na RPGf vznikají hry a časopis a na d20 vzniká prd, ale nic s tím neudělá, jelikož jeho řiť je na to příliš raněná!
23.10.2011 16:47 - Ulrik
Wow, hustý... to jsem fakt potřeboval vědět, že sis koupil super úžasnou sadu kostek .... :-X

A nějaké kecy o obtáhlých holkách si tady taky snad můžeš asi odpustit... :)
23.10.2011 16:48 - crowen
Sirien: Kolko stran textu maju tie pravidla, co tam cesi predvadzali? Len tak na porovnanie, ze kolko casu a penazi by bolo treba na kvalitny preklad to NJ/AJ.

sirien píše:
A naposledy Tě slušně a v klidu upozorňuju, že nemám náladu číst pod svými články bezdůvodné osobní invektivy


Na citanie naladu nemas, ale na ich pisanie zjavne ano. Schvalne, ci aj teba miestni admini upozornia, aby si sa nenavazal do druhych a zbytocne im nenadaval.
23.10.2011 16:53 - pipux
Ad téma koupit/nekoupit/pirátit: deontologický postoj ("krást je špatné") strašně zjednodušuje problém. Třeba takto: ArUlric píše:
někdy to lidé stahují a na nákup zvysoka ...uhm... kašlou

Zajímá mě jedna věc, a sice kam/ke komu mé peníze poputují. Jdou-li autorům, ok. Jdou-li papalášům, ne. Mj. existují i jiné postoje k věci.

sirien píše:
crowen píše:
Uvedomujes si, ze DrDII napisali ludia, ktori to maju ako hobby a nie pracu na plny uvazok? Autori studuju alebo pracuju, niektori maju rodinu a deti, takze neviem, co si ocakaval, ze sa bude diat po vydani.


v okamžiku kdy ode mě chtěj za svůj produkt peníze tak mi je totálně někde, že jednomu autorovi DnDčkaři vobjeli holku, druhej má malý ego, třetího to nebavilo, ale nechal se ukecat, když viděl zbytek politováníhodné skupinky.

Je ti to totálně někde? No podívej, on je to hlavně prediktor kvality.

Mj. toto bych nepřál ani tomu nejhoršímu nepříteli - ať to s tou holkou, tak to s tím egem. Poznamená to člověka, hodně.

crowen píše:
za pomenovanie zakaznikov zmrdmi sa ospravedlnujem

Ale žádná magická hůlka tu není. Co bylo přečteno, nemůže být odčteno.
23.10.2011 16:59 - Alnag
crowen píše:
Schvalne, ci aj teba miestni admini upozornia, aby si sa nenavazal do druhych a zbytocne im nenadaval.


Sirien je místní admin. Ale hlavně, pečlivě jsem si přečetl jeho příspěvek a vulgarity jsem tam žádné nenašel. O jiných jeho (ne)kvalitách by se jistě dalo diskutovat, ale tu diskuzi každopádně nepovedu s tebou.
23.10.2011 17:02 - crowen
Alnag: no, nepovedal mi priamo, ze som kokot, ale ak toto nie je utocenie na ineho clena diskusie, tak neviem:

sirien píše:
Ah Ty další politováníhodná chudinko.


Navazat sa do ludi, nadavat im a urazat ich sa da aj bez vulgarizmov.
23.10.2011 17:05 - sirien
crowen píše:
Sirien: Kolko stran textu maju tie pravidla, co tam cesi predvadzali? Len tak na porovnanie, ze kolko casu a penazi by bolo treba na kvalitny preklad to NJ/AJ.

Tohle je zábavná hra - řekneš strašlivou námitku, někdo Ti ukáže že to není až tak úplně pravda, tak najdeš nějakou další strašnou námitku... hledat důvody proč to nejde je tak snadné, o tolik snazší než jít a prostě něco udělat, že? (čímž chci říct že bych mohl poukázat na komunitní překlady co tu probíhaly, na to že když se člověk dohodne s nějakým fanouškem tak překlad ani nemusí vyjít tak drah... a Ty bys začal hledat další námitky a další, tak jako to tu bylo už tisíckrát předtím)

...jsem si jistý že s tímhle přístupem by ani CBG ani CBE své úspěchy neslavilo.


Bohužel, tohle je tak nějak diskuse k DrDII skutečně v kostce - na každou poznámku, námitku nebo dotaz následuje místo vysvětlení nebo vyjádření jen výmluva nebo uhybání.
23.10.2011 17:09 - crowen
OK, tak ja to tu balim, lebo by som zase len pisal dalsie vyhovorky a uhybania.

23.10.2011 17:12 - sirien
23.10.2011 17:14 - Vojtěch
ArUlric: Ale ano, já i colombo jsme pochopili, co říkáš, ale nesouhlasíme, protože se domníváme, že těch kupujících je prostě víc, než tvrdíš.
23.10.2011 17:40 - Nachtrose
ArUlric píše:
Reagoval jsem na někoho, kdo tam psal, že si to stáhl a pak nakoupil :) a já mu napsal, že je podle mě vyjímkou....


Jak je videt, uplne takova vyjimka asi nejsem. I kdyz jsem asi trochu blazen, pac do toho investuju vicemene sam a kluci se jenom vyskladali na zakladni set figurek ( 150 z nobleknighta ). Fungujeme zrejme na jednom z nejrozsirenejsich modelu, jedna sada knizek na skupinu, a porizuje vetsinou DM. To ale nemeni nic na tom, ze pokud se mi produkt libi a uziju ho, jsem ochoten za autorovu praci zaplatit. Podobne to je i s PC hrami, a co mam steam, tak pocet mnou zakoupenych PC her taky vyrazne stoupnul.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08410906791687 secREMOTE_IP: 3.81.79.135