Kultura

23.10.2011 18:13 - PRAVDA
Ale hlavně, pečlivě jsem si přečetl jeho příspěvek a vulgarity jsem tam žádné nenašel. O jiných jeho (ne)kvalitách by se jistě dalo diskutovat, ale tu diskuzi každopádně nepovedu s tebou.

A hlavně je jedním z nás psrávných kluků, co spolu mluvíme a chodíme. Celý projekt d20 je koneckonců založen na bolavé řiti určité skupiny lidí.
23.10.2011 18:25 - Alnag
To opravdu sedí od někoho, kdo se bojí přiznat svou identitu a navíc používá dva různé nicky.
23.10.2011 18:40 - Sosáček
sirien píše:
A naposledy Tě slušně a v klidu upozorňuju, že nemám náladu číst pod svými články bezdůvodné osobní invektivy

Tak proc je sem pises?
23.10.2011 18:43 - Sosáček
sirien píše:
Bohužel, tohle je tak nějak diskuse k DrDII skutečně v kostce - na každou poznámku, námitku nebo dotaz následuje místo vysvětlení nebo vyjádření jen výmluva nebo uhybání.

A neni to tim, ze hodnoceni co je vysvetleni a vyjadreni, a co je vymluva a uhybani delas ty, na zaklade nejakych tvych apriornich rozhodnuti? Kdys ses rozhodl neudelat svuj class and level system, protoze se ti uz nechtelo, bylo to vysvetleni nebo vymluva?
23.10.2011 18:57 - PRAVDA
To opravdu sedí od někoho, kdo se bojí přiznat svou identitu a navíc používá dva různé nicky.

Což nijak nevyvrací fakt, že mám PRAVDU!
23.10.2011 19:06 - crowen
Alnag: vidim, ze si elegantnym mlcanim presiel moje poukazanie na to, ze jeden z miestnych adminov - Sirien - porusuje pravidla, ktore by mal sam dodrziavat a ktorych dodrziavanie sa tu vyzaduje od ostatnych. Mna si na vulgarizmy (zmrdi) upozornil, jeho na osobny utok nie. Vsetci sme si rovni, len niektori rovnejsi?
23.10.2011 19:06 - Me-dea
Ty co se skrýváš za nick pravda, zatím jsem tu od tebe četla jen bludy. To, že víš o tom jak d20 vzniklo odchodem lidí z RPGfóra (mě to vyprávěl sirien) znamená, že budeš jeden ze starších účastníků, co si jen chce pohladit ego a vylít žluč. Myslím si, že ti lidé sem odešli právě proto, že měli naprosto odlišné názory. A tomu se vyhnout nedá, vždy, u každého problému, budou lidé s opačnými názory. Tak co kdyby jste si šli hrát spátky na svůj píseček, kde vám jiné než zdejší děti přecejen rozumí a nejspíš vás i mají rádi.
23.10.2011 19:08 - sirien
Oranžový Traktor píše:
Kdys ses rozhodl neudelat svuj class and level system, protoze se ti uz nechtelo, bylo to vysvetleni nebo vymluva?

Neni trochu lame tahat dokola cosi co se stalo před osmi lety?
Jinak očividně vysvětlení - nechtělo se mi, protože jsem zjistil že můj nápad byla totální blbost co nestojí za snahu. Docela jednoduché, ne? Žádné že jsem neměl čas protože sem musel na pohřeb babičky a že se mi blíží maturita a že se musim taky věnovat přítelkyni ale že by to bylo jiný kdyby... bla bla bla.
Myslim že rozdíl v tom musí vidět každej.
23.10.2011 19:12 - Jerson
crowen píše:
Colombo: pri aute mas moznost si urobit testovaciu jazdu pred rozhodnutim, ci kupis, alebo nie. Pri vacsine hier je mozne si legalne stiahnut demo/lite verziu, ktora postacuje na to, aby si sa vedel rozhodnut ano/nie.

Rád bych podotknul, že u svého auta jsem měl možnost ho během jednoho měsíce vrátit, když s ním nebudu spokojen. Docela by se mi líbilo mít něco takového u RPG (ale i u jiných knih). Protože jsem toho názoru, že když se někomu určitá věc líbí, tak si ji nakonec pořídí, protože daná věc se v žebříčku priorit "chci vlastnit" posune dostatečně nahoru. Platí to zejména pro RPG - svého času jsem měl pravidla DrD - POkročilí okopírované, ale ještě jako student na střední jsem si tahle pravidla koupil v obchodě, abych je měl. Takže jsem za ně vlastně zaptalit 1,75x - náklady na kopírování dosáhly zhruba tří čtvrtin nákladu na nová pravidla. Net v té době nebyl dostupný.

Ač se mi nelíbí, že Sirien ve své recenzi některé věci nevysvětluje, ještě víc se mi nelíbí, že je názor na hru v podobě recenze kritizován někým, kdo DrD2 nikdy nehrál.
23.10.2011 19:14 - Bajo
OMG. To co tu předvádíte, je fakt humus, občas sice sofistikovaný a politicky koretní, ale pořád hnusný. Jo, možná bude mít někdo potřebu řešit, kdo si začal, nicméně že se pak někdo přidal a přihrál si taky polívčičku na to nic nemění. Jo nemyslím to teda na všechny účastníky diskuze, vy co máte čisté svědomí se nemusíte cítit dotčeni ;-) ostatní se prosím neurážejste, spíš se nad tím zamyslete.

Jinak bych porposil, aby jste RPG forum jako celek do toho nezatahovali. Ano, je to jen slušná žádost.
23.10.2011 19:16 - Alnag
crowen: Jak jsem ti už napsal (kdybs pořádně četl), jeho příspěvek jsem si přečetl a tvoje hodnocení nesdílím.
23.10.2011 19:31 - Alnag
Bajo píše:
Jinak bych porposil, aby jste RPG forum jako celek do toho nezatahovali.


Nezlob se, ale crowen je pokud vím administrátorem RPGfóra. RPGfórum už do toho nelze zatáhnout víc než takto. A není jediný z adminů a moderátorů RPGfóra, kteří si sem chodí uvolnit nervy. V kombinaci s tím, jak je D20 opakovaně (jako celek) prezentována na RPGfóru, si myslím, že si tu nemáme moc co vyčítat.

Až se někdo bude ptát, proč nemůže existovat jen jedna komunita, je to právě kvůli těmto incidentům a lidem, kteří mají zapotřebí řešit pět let staré křivdy a neustále znovu a znovu a znovu je otevírat. (Ano, někteří jsou místní. Ale každý spor potřebuje dvě strany.)
23.10.2011 19:39 - crowen
Alnag: ano, som adminom RPGF, ale uz len formalne, odkedy sa zlucilo rpg.sk a rpgforum.cz mi ostali admin prava na fore, lebo tie som mal aj na rpg.sk, ale to je asi tak vsetko. Na RPGF nic nemoderujem, prispevky nemazem, bany neudelujem, diskusie neusmernujem. Sem tam prispejem do nejakej temy, najviac aktivit mam okolo prispievania do Drakkaru, prispievania do sutazi, ked neprispievam tak ich organizujem.

Oznacovat moje prispevky ku konkretnej teme tu na d20 ako postoj RPGF je podsuvanie argumentov, poriadne svinstvo a hruba demagogia. V ziadnom prispevku som nepisal, ze reprezentujem RPGF, nikde som neuviedol, ze hovorim za cele forum, alebo adminov a moderatorov, tak nechapem, preco si napisal, ze tym, ze som tu reagoval na Sirienovu recenziu, som sem zatiahol cele RPGF.
23.10.2011 19:44 - Bajo
Dobra, děkuji za odezvu. Jestli jsme coby moderátoři zde vnímání jako oficiální reprezentace RPG Fóra a nikoliv běžní uživatelé (což mě mrzí), popřemýšlím co s tím. Jinak bych rád uvedl na pravou míru, jak je d20 prezentována na RPGF, oficiální přístup moderátorů je podle me repsektující a nepodporující další jakékoliv pokračování nebo živení sporů, o čemž snad svědčí třeba fakt, že při nedávném zdejším udělení banů, když se to začalo řešit u nás, tak jsme tu diskuzi prostě zavřeli, protože něco takového živit nechceme. Samozřejmě ale těžko ovlivníme postoje běžných návštěvníků. Tak zase bych nám nekřivdil (co se týče případného dalšího zlepšování, pokusím se nad tím zamyslet a aktivně to někam dál posunout). Tolik aspoň za mě.
23.10.2011 19:46 - noir
Bajo: Já teda nevím. Ten spor, který tu zuří mezi místními identitami, které podle ikon poznám, a anonymy, které nezná nikdo, je mi v principu skoro ukradený. Rozchod těch dvou komunit jsem nezažil, osobně nezažil, nevím, kdo byl víc "v právu".

Ale mám oči a uši a umím pozorovat. Ne moc, ale na některé věci ani člověk nemusí být velký scout. A to, že se tady neustále objevují neurvalí anonymové, kteří se osobně navážejí do lidí a mění tak spor ze "Je DrD2 nepovedené" v "je sirien kokot", mi tak nějak uniknout nemohlo.

A je mi v tom kontextu docela fuk, jaké povahoví vlastnosti sirien má - myslím, že podoby recenze se nijak nedotkly. Čekal jsem, že ji někdo rozbije napadrť, že vyvrátí, co píše. Ale po pár prázdných patronách s nápisem "tak to přece není" začaly přilétat šípy s jedem. A to mi přijde v rámci debat dost nefér.

A pokud se divíš, že tu panuje napjatá atmosféra, tak je myslím přirozené, že když sem nakráčí někdo, kdo označí tvé kamarády explicitně za zmrdy, začnou emoce vládnout.
23.10.2011 20:01 - Bajo
Noir: co se týče toho že se mi neco nelíbí a řekl jsem to, je jedna věc. Samozřejmě jsem pouze vyslovil názor, nikdo na něj nemusí brát ohled, to už je věc kultury zdejší diskuze, místních pravidel apod., které budu respektovat, stejně jako se budu rozhodovat, jestli mi to stojí za to sem chodit nebo ne. Cílem tedy není někoho obhajovat (neurvalé anonymy či nenanonymy)

Podstatné ovšem je to, že se osobně domnívám, že neexistuje sporu mezi RPGF a d20 (není k tomu podle mě důvod), ale pouze mezi některými jedinci, kteří své osobní antipatie za takový spor převlékají a chtěl jsem jen dát najevo, že to není oficiální postoj RPGF, tak aby takto nebylo zneužíváno, i když to třeba není explicitně vyjádřeno, ale všichni to tam ze setrvačnosti tuší.

Je podle mě důležité, aby se tyto dvě veci odlišovali. stejně tak jako bych byl rád, kdyby se oddělovalo DrD II a RPGF. A antipatie vůči jednomu (případně jeho autorům) se nezaměňovali bezdůvodně za antipatie k druhému. Což je opět jen o prosbě, víc asi udělat stejně nemůžu. Ano jsem si vědom, že členství některých meoderátorů v tvůrčím týmu věc příliš nezjednodušuje a že je naivní čekat, že to většina lidí bude nějak objektivně rozlišovat.
23.10.2011 21:04 - Sosáček
sirien píše:
Neni trochu lame tahat dokola cosi co se stalo před osmi lety?
Jinak očividně vysvětlení - nechtělo se mi, protože jsem zjistil že můj nápad byla totální blbost co nestojí za snahu. Docela jednoduché, ne? Žádné že jsem neměl čas protože sem musel na pohřeb babičky a že se mi blíží maturita a že se musim taky věnovat přítelkyni ale že by to bylo jiný kdyby... bla bla bla.
Myslim že rozdíl v tom musí vidět každej.

Pred osmi lety mi zbyvaly jeste tri roky casu na to, abych te potkal.

Bajo píše:
Je podle mě důležité, aby se tyto dvě veci odlišovali. stejně tak jako bych byl rád, kdyby se oddělovalo DrD II a RPGF. A antipatie vůči jednomu (případně jeho autorům) se nezaměňovali bezdůvodně za antipatie k druhému. Což je opět jen o prosbě, víc asi udělat stejně nemůžu. Ano jsem si vědom, že členství některých meoderátorů v tvůrčím týmu věc příliš nezjednodušuje a že je naivní čekat, že to většina lidí bude nějak objektivně rozlišovat.

To pujde tezko. Tohle je d20, antipatie k rpgf jsou raison d'être tohohle webu v tehle podobe.
23.10.2011 21:08 - Bajo
Píše:
To pujde tezko. Tohle je d20, antipatie k rpgf jsou raison d'être tohohle webu v tehle podobe.

Tak to jsem rád, že to aktivně nepřiživuješ žádnými poznámkami. Dále jsem ochotný toto téma řešit pouze soukromě.

Edit: Jinak jak píše Alnag pode mnou, d20 vznikla sloučením baziliška a stínu rytíře. To si pamatuji i já, protože jsem na ně začal chodit myslím dokonce dříve než na RPGF a rozhodně to bylo ještě před velkou GNS aférou.
23.10.2011 21:09 - Alnag
Oranžový Traktor píše:
Tohle je d20, antipatie k rpgf jsou raison d'être tohohle webu v tehle podobe.


Ačkoliv vím předem, že je to zbytečné, řeknu to znovu. D20 v kostce vzniklo dřív, než se rozhořely nějaké antipatie k RPGfóru, jako sloučení webů o D&D a v reakci na to, že se CzechDnD nepodařilo rozeběhnout. Že to tak je si můžeš přečíst i v článku 10 let historie RPGfóra. Takže nemáš pravdu. Příčinou existence tohoto webu je, že mne Dungeons & Dragons a další RPGčka velmi baví. Příčinou existence tohoto webu je radost z hraní. Antipatii ale bohužel cítím z tvého příspěvku.
23.10.2011 21:23 - chrochta
No, diskuse příliš nepročítám, ale nevšiml jsem si, že by antipatie k RPGfóru byly systémová záležitost. Pokud samozřejmě nemyslíš skutečnost, že se tu o RPGfóru nemluví.

to Alnag: Se sympatiemi ani antipatiemi nic nenaděláš. Jen se můžeš snažit, aby se to nezvrhlo v nechutnou hádku.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.079054117202759 secREMOTE_IP: 44.222.212.138