Kultura

12.12.2013 08:40 - Beltar
To Sirien: Zapoměl jsi na Přesně, nic se v DRD2 nedělá tak, aby to nebylo Přesně. Takže se Přesně, Mocně a Rozsáhle schovali.

Jinak chvíli mi trvalo ten obrázek najít a musím souhlasit, že je dost hroznej. Ten válečník vepředu na mě působí velice divně, jakoby disproporčně. Ta holka vlevo asi přišla z pole, akorát má divnou kosu, na mocnou čarodějku nevypadá, jo a taky tam stojí tak nějak nereagujíc na prostředí. A nemůžu se zbavit dojmu, že ten ranger je wookie, protože má chlupatý obličej.
12.12.2013 09:32 - Merlin
Ilgir: stačilo prostě říct, že je ta obálka nepovedená...zbytek je zbytečný. Chápu a rozumím tomu, že má každý jiný vkus a každému se líbí něco jiného. O tom diskuze není. Já bych si taky domů nepověsil Picassa, protože mi přijde hnusnej..(radši bych ho prodal), ať ten hnus má doma někdo jinej. Zatímco někdo jiný se nad tím může rozložit vzrušením na atomy.
Nicméně ta obálka není dílo do galerie nad kterým budou slintat kunzhistorici a podobný užitečný postavy. Ta obálka má být lákadlo pro rpg fantasy! Má přitáhnout,m zaujmout, vtáhnout a říct ...ano, tohle si chceš koupit, nebo alespoň prolistovat...jenže tahle obálka nic z toho nedělá. naopak.
Nic proti umění autorů. Některý věci od nich mne zaujmou (ač se mi většinou líbí jiné věci), ale tady je tolik špatných věcí na celém konceptu obrázku a na jeho zpracování, že až rozum zůstává stát.
12.12.2013 17:29 - Vojtěch
Jako někde uvnitř by to i fungovalo myslím, ale na obálce je to mdlé a nevýrazné. Tky by se chtělo říct že na obálce už je po ptákách, protože napínavé už se odehrálo a teď se jen porcuje medvěd. Rozdílení lootu je sice fajn, ale kvůli tomu to teda nehraju.
12.12.2013 18:32 - Jarik
chvilku jsem to hledal, ale nasel.
Pokud bych cekal obalku tohoto zrna, tak by mne asi prisla vhodna takovato (+ postava ve predu 'rikaji' ctenari "Vážně?!")

A nebo ma jit o to, ze Mocni resi vyssi problemy? (politiku, vojenstvi, apod.)
Pak klidne i neco takovehoto druhu

Ze jsou oba obrazky z filmu Alatriste je vskutku jen nahoda. :|
12.12.2013 19:04 - Nerhinn
Nad tím se nikdo nepozastaví, bo první odkaz nejede.
28.12.2013 20:28 - Rimbo
Hoj Siriene, postoval si:
"colombo: já vim, no. there there. Četl jsi ten článek o tom, že mezinárodní komise zhodnotila, že náš současný systém hodnocení akademické činnosti je horší než žádný systém?"
Z čeho si čerpal/ ideálně: kde si lze lze zprávu přečíst, stáhnout?
Díky za info.

S úctou
Rimbo
28.12.2013 20:38 - sirien
Bohužel jedna z těch věcí, k nimž nemůžu uvést zdroj, neb si ho nepamatuju - navíc to je informace stará cca 3 roky (od té doby se systém nicméně nijak nezměnil).

V době kdy jsem studoval na Unicorn College jsme se se spolužákama hrabali v materiálech akreditační komise, protože nás celkem naštval "report" auditu oné komise u nás na škole, kdy nám školu hroznym způsobem zkritizovali za věci, které nám naopak přišly jako pozitiva (akreditační komisi se třeba nelíbilo, že máme na škole málo docentů, kandidátů věd atp. a příliš mnoho "externistů" - v překladu komise školu kritizovala za to, že má jako učitele lidi z praxe namísto celoživotních kariérních akademiků, což jsme jako studenti vnímali naopak jako zásadní plus - a takových podobných tam byla tuna, třeba nás hrozně "pobavilo" že nemáme "ustálená" studijní skripta - ne, neměli jsme, protože naše skripta byla všechna online a v průběhu roku se měnila na základě zpětné vazby studentů (ujasnění, příklady, lepší formulace) a učitelů (různá doplnění, aktuality z oboru))
Tak jsme tenkrát (bylo to někdy po té aféře s Plzní) hrabali v dalších dokumentech a vyštrachali jsme tohle hodnocení, které jak nás velmi zarazilo zůstalo nepovšimnuto médii...
29.12.2013 00:06 - Colombo
Sirien: klasika, komise hodnotí splnění byrokraticky odhlasovaných kvót a ne efektivitu/kvalitu.
29.12.2013 13:44 - crowen
Sirien - to, co pises o Unicorn College je bomba, to by som raz chcel zazit - mat prednasajucich z praxe, a nie neschopnych "akademikov" odtrhnutych od reality. Teda, chcel by som to zazit na nejakej univerzite, v praci sa s tym stretavam vpodstate pravidelne.
29.12.2013 14:04 - Colombo
crowen: bomba? Nevím jak u ekonomek, ale na PřF je to celkem běžné. Běžně učí lidi, co dělají zároveň výzkum.
29.12.2013 15:33 - Rimbo
Díky za info. Kdybys zjistil něco bližšího, celkem by mne to zajímalo. Páčko
29.12.2013 15:44 - crowen
Colombo - a ako sa ten vyskum uplatni v praxi, maju nejake patenty, spin-off startupy, pise sa o ich praci v zahranici, chodia prednasat o svojom vyskume na ine univerzity po svete, je vysledkom ich vyskumu nejaky komercny produkt / technologia? Ak nie, tak su to len "akademici".
29.12.2013 17:55 - noir
crowene, pokládáš tohle za něco jiného než trolling?
29.12.2013 17:56 - Colombo
crowen: rád bych ti objasnil, že je celkem rozdíl mezi tím, když teoretický ekonom ti přijde učit o vedení firmy a když tě "akademik" biolog bude učit o evoluci, přičemž si "jen" sekvenuje zvířátka, jezdí do afriky studovat myši atp. Ano, jsou to akademici, ale rozhodně bych to nedával na stejnou úroveň (a už vůbec bych se k tomu nevyjadřoval s despektem, jako ty).
29.12.2013 18:08 - crowen
Noir - netrollujem, ako si na to prisiel? Seriozne sa pytam.

Slovenske skolsvo je zufale, a rad by som niekedy videl stav, ked budu univerzity viac prepojene s praxou a bude sa tam robit veda a vyskum na svetovej urovni. Preto som sa pytal, ci sa tam robi vyskum pre vyskum a vykazanie publikacnej cinnosti, alebo nejaka seriozna a zaujimava veda, o ktorej vysledky ma zaujem aj zahranicie. Zial ja som sa az velmi casto na technike stretaval s "akademikmi", ktori robili vyskum, a ked som sa na uplatnenie ich vyskumu v praxi napriamo opytal, ako na ilustracny priklad velmi abstraktnych algoritmov, tak mi bolo povedane, ze ak nemam zaujem, mam si zapisat iny predmet, lebo cez toho "profesora" dalej neprejdem.

Clovek, co jazdi do Afriky skumat mysi, takmer urcite nie je "akademik", ktory v zivote neopustil budovu univerzity, ku ktorym mam taky despekt.
29.12.2013 19:53 - sirien
...když už to tu rozebíráte, prosím neházejte dohromady vedení firmy a ekonomy. Ačkoliv cz školství řadí management pod ekonomii, tak obecně (na západě, v teorii) se management řadí pod business studies. Překryv business studies a ekonomie sice existuje, ale je jen dílčí (tak nějak podnikovka a pak částečně mikro)

crowen: tak di studovat na UCL nebo si odjeď do Německa, tam to je ještě brutálnější - učej tam profi učitelé kteří předtím byli v praxi - a zásadně takoví, co předtím byli v té praxi velmi úspěšní, jinak by je ta škola nevzala (na začátku hodiny se každý vždycky představil nejen ménem a titulem, ale i výčtem svých předchozích úspěchů z praxe - vedení projektů, firem, podnikání... ono taky tomu odpovídají jejich německé universitní platy a sociální statut, že...) a ti si tam v klidu na každou hodinu neváhali pozvat lidi z živé praxe okolních firem co tam pak buď dodávali zadání co se zpracovávalo real přímo pro ty firmy nebo tam jen říkali jak přesně to aktuálně vypadá v jejich firemní praxi a zkušenosti.
Ještě větší brutalita než na tom UCL - na tom ČVUT si teď připadám tak trochu jako sto let za opicema :/


Colombo: no já Ti teda nevim, mám kamarády na PřF UK co dělají výzkum (oba evoluční biologové) a jejich storky o tom jak je povinné lhát u grantových řízení, jak jsou ta řízení postavená, jak se žádá o granty na už hotové výzkumy aby byly jisté pozitivní výsledky, jak se ty peníze z grantů reálně používají, jak ti profi lektoři neumí ani slovo anglicky (říct ani nepast, pořádně ani přečíst...) - taky žádná sláva
29.12.2013 20:22 - Colombo
Tak UK, já o UK nemluvím, já mluvím o Masárně.
30.12.2013 00:13 - Gurney
crowen píše:
netrollujem, ako si na to prisiel?

nick - Crowen, web - d20, diskuze - DrD2; já myslím že je to úplně jasné :p
30.12.2013 16:40 - crowen
:-)
30.12.2013 19:58 - Jerson
Nic proti debatě o vzdělání, ale tady je to docela OT.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.098229885101318 secREMOTE_IP: 54.227.104.229