Kultura

Autorská citace #41
25.10.2011 15:16 - Merlin
teď jsem si vzpomněl, že tady vlastně bude vydaný další rpg...Void
Autorská citace #42
25.10.2011 15:18 - crowen
Merlin píše:
... Void


Nieco mi uniklo? Mas prosim ta link?
Autorská citace #43
25.10.2011 15:21 - sirien
Autorská citace #44
25.10.2011 15:26 - Quentin
Alnag píše:
QuentinW: Jenže retroklon už v ČR máme. Klasickej dračák je retroklon se vším všudy. :)

To já přece vím. Proč myslíš, že jsem se tak těšil na drd2 :D
Autorská citace #46
25.10.2011 15:46 - Čindi
Oranžový traktor: Napiš raději v čem má DrD2 silné stránky, při těchto poznámkách děláš DrD2 medvědí službu a ze sebe hloupého.
Autorská citace #47
25.10.2011 15:56 - chrochta
"oldschool" hra: Tedy provést oživovací a omlazovací kůru DrD 1.X?

to traktor: Další hádky a osobní osočování? Zatím tu pobíhá docela kreativní diskuze...
Autorská citace #48
25.10.2011 15:56 - Bouchi
Shako píše:
Kouknu treba na deskove hry od CGE nebo CBG. V poslednich letech, kdyz budu procitat, kdo delal jejich hry, tak pod tim najdu podepsany stejny tym lidi, aspon core jadro - produkce, grafik, testovani.
Logicky, kdyz ty firmy v poslednich letech vznikly (CBG 2006, CGE o rok pozdeji) a zalozili je lidi z deskovkarske komunity.
Dalsi vec je, ze mezi RPG a deskovkou jsou z hlediska vyvoje a testovani dost velke rozdily. Uz treba jen hraci dobou - deskovka, ktera se hraje vic nez puldruhe hodiny, byva povazovana za dlouhou, a daleko vetsi zajem je o deskovky ktere trvaji nanejvys hodinu. A navic v deskovce nemas ty dve propojene roviny (mechanickou a fikcni), mas jenom jednu. A v kazdem okamziku hry ma hrac konecny a relativne maly pocet moznosti, co muze v te chvili provest. Atd.

Shako píše:
Naopak, kdyz si vezmu prirucky DrD 1.X, DrD a DrDII tak si nejsem jist, zda najdu aspon 2 lidi, kteri se ucastnili vsech projektu.
Tady se pro zmenu bavime o dvacetiletem obdobi (nebo dejme tomu desetiletem, kdyz to vezmeme od DrD 1.6). Vzhledem k tomu, ze - jak uz mnohokrat zaznelo - v tehle zemi neni mozne zabyvat se vyvojem RPG jako normalni praci (nesouci dost penez k obzive), je 10 let, natoz 20, hodne dlouha doba na to, aby se cloveku behem ni zmenily priority a casove moznosti (dostuduje a musi si sehnat praci, casto vystrida nekolik ruzne narocnych zamestnani, zalozi rodinu, atd. atd.) Mezi DrD a DrD kazdopadne prunik najdes (Aquila, Wulf, Vlada Chvatil), u DrD II zcela zamerne nikoli, protoze po zkusenostech s vyvojem DrD jsem chtel nekoho spolehlivejsiho (jak uz jsem onehda psal, v DrD tymu byli ze zpetneho pohledu asi jen dva lidi, kteri by mi pro dalsi projekt prisli dostatecne spolehlivi - Ant a Erric. Pricemz Ant se uz driv vyjadril, ze nechce pracovat ani na dalsich moznych priruckach pro DrD , a Erric se venoval svemu projektu.)

Shako píše:
Cim overenych = upravamy DrD az do verze 1.6
Hm, takze to, co jsou pro tebe overeni autori, je napr. pro Siriena "interně-altaří spolek, který předtím v pěti iteracích nezvládl udělat z DrDx něco slušného".

sirien píše:
Na takhle položenou otázku nedokážu/nechci odpovědět.
Ja se snazim dobrat toho, co znamena "redukce pravidel na mechanickou uroven" - tj. toho, aby si v diskusi na tohle tema predstavovali vsichni aspon priblizne totez.

sirien píše:
Můžeme zdůvodnit proč se stala a proč jí nešlo předejít, ale je fér si říct že se stala a co je zač.
Jo, s timhle souhlasim.

Merlin píše:
osobně si myslím, že překlad některého zaběhlého systému by byl mnohem lepší
Jenze pro ty zahranicni vydavatele neni patrne Cesko z hlediska mozne licence patrne zajimave, jak se ukazalo na mnoha prikladech/pokusech.
Autorská citace #49
25.10.2011 16:01 - Colombo
Bouchi: jak to vůbec je s Pathfinderem? Odepsali vůbec? Tlačíš dost na pilu?
Autorská citace #50
25.10.2011 16:01 - Alnag
Aby to tu nedopadlo jako ta poslední diskuze, poprosím Vás, abyste na osobní invektivy a jiné excesy prostě nereagovali. My je budeme průběžně mazat (jak to budeme stíhat), protože si myslím, že by bylo škoda zabít i tuto diskuzi podobně jako předchozí.

Sosáčku (ať už momentálně s jakýmkoliv nickem), moc tě prosím, aby ses tohoto typu komentářů zdržel. Skutečně nemám chuť je tady číst. Děkuji.
Autorská citace #51
25.10.2011 16:21 - Quentin
bouchi píše:
Jenze pro ty zahranicni vydavatele neni patrne Cesko z hlediska mozne licence patrne zajimave, jak se ukazalo na mnoha prikladech/pokusech.

Nějaká edice fate, savage worlds a d20 nebo odnd mají určitě velmi volnou licenci. Tipoval bych, že všechno dnd, vyjma 4e, je k dispozici nebo ne?
Autorská citace #52
25.10.2011 16:28 - crowen
QuentinW - myslim, ze vydavat starsie edicie DnD v preklade, ked je k dispozicii 4e alebo Pathfinder by nebol moc stastny tah zo strany vydavatela, to je ako na trh uvadzat nejake auto z roku 2000 :-)
Autorská citace #53
25.10.2011 16:31 - Alnag
Crowen: Pathfinder je de facto starší edice D&D (s trochou nového chromování), a jak náramně se drží oproti DnD 4e. Kdyby se Paizo řídilo tvým názorem, určitě by se jim nedařilo tak dobře, jako teď.
Autorská citace #54
25.10.2011 16:37 - Bouchi
Colombo píše:
jak to vůbec je s Pathfinderem? Odepsali vůbec? Tlačíš dost na pilu?
Ja jim psal nekolikrat, bez odezvy, pak jim psal ShadoWWW (coby jejich zakaznik), tomu odpovedeli ze to predali prislusnemu cloveku, a dal ticho.
Na tlaceni na pilu asi nejsem ten spravny clovek, mam nejaky mentalni blok, ktery v mem podvedomi takove chovani stavi na roven napr. otravnym mailum od UPC s jejich "skvelymi" nabidkami.

QuentinW píše:
Nějaká edice fate, savage worlds a d20 nebo odnd mají určitě velmi volnou licenci.
Ale az tak volnou, ze by to clovek mohl jen tak z vlastni iniciativy vzit, prelozit a komercne vydat, asi ne, nebo jo?
Autorská citace #55
25.10.2011 16:40 - Alnag
Bouchi píše:
Ale az tak volnou, ze by to clovek mohl jen tak z vlastni iniciativy vzit, prelozit a komercne vydat, asi ne, nebo jo?


Ale ano, mohl. Resp. systémové jádro d20 je volně dostupné. Akorát ten fluff (vatu, popisy, setting) by sis tam musel dodělat vlastní. Právě díky tomu existuje tolik (řádově desítky) různých d20 her od různých vydavatelů.
Autorská citace #56
25.10.2011 16:46 - noir
sirien: No tak jeden pokus tohoto stylu už proběhl a výsledek jsme viděli...

Bouchi:
Ach jo, už zase? To si jako největší vydavatel RPG her v tomhle státě tyhle věci fakt nejsi schopen zjistit? Promiň, ale na mě to působí děsně nevěrohodně.
Autorská citace #57
25.10.2011 16:47 - Bouchi
Alnag píše:
Akorát ten fluff (vatu, popisy, setting) by sis tam musel dodělat vlastní.
Proto pisu "vzit, prelozit a komercne vydat". Ne "dodelat".

Edit: noir píše:
Ach jo, už zase? To si jako největší vydavatel RPG her v tomhle státě tyhle věci fakt nejsi schopen zjistit?
Nejvetsi = ten vetsi ze dvou. Cili taky druhy nejmensi, ze? :-)
Nicmene co konkretne si nejsem schopen zjistit? Kterou kompletni hru (tedy dejme tomu kompletni ve smyslu treba Pathfinder core rulebooku, kdyz uz je tu o Pathfinderu rec) muzu (aniz bych musel vest licencni jednani) ciste jen vzit, prelozit a vydat?
Autorská citace #58
25.10.2011 16:50 - Alnag
Bouchi: No našli se i vydavatelé, co to vzali a vydali (bez vaty). ;-)
Autorská citace #59
25.10.2011 16:56 - Sosáček
Čindi píše:
Oranžový traktor: Napiš raději v čem má DrD2 silné stránky, při těchto poznámkách děláš DrD2 medvědí službu a ze sebe hloupého.

To zni, jako ze si myslis ze je tu nejaka strana drd a strana d20. Svet ale neni cernobily a muzes snadno narazit na lidi, kteri vidi za recenzema urazeny ego a vadi mu, jak hosi vycitaji drd2 neco, co jim u jinych her nevadi, protoze to jsou jejich oblibene hry a ne produkt nenavideneho altaru, a pritom si muze myslet ze drd2 neni moc dobra hra. Tohle deleni lidi na kmeny co spolu naplno souhlasi je sice casty (zvlast na webech stojicich na konkretni ideologii) ale ne kazdej to zere.

QuentinW píše:
Nějaká edice fate, savage worlds a d20 nebo odnd mají určitě velmi volnou licenci. Tipoval bych, že všechno dnd, vyjma 4e, je k dispozici nebo ne?

Jasne. FATE ma licenci ktera to uzmonuje, plus si neumim predstavit, ze by se s Fredem neslo dohodnout.

Problem je ale jinej. wiki píše:
Not Invented Here (NIH) is a term used to describe persistent social, corporate, or institutional culture that avoids using or buying already existing products, research, standards, or knowledge because of their external origins. It is normally used in a pejorative sense, and may be considered an anti-pattern. The reasons for not wanting to use the work of others are varied but can include fear through lack of understanding, an unwillingness to value the work of others, or forming part of a wider "turf war".

Jsem presvedceny, ze i kdybys to bouchi zadal nekomu jinymu tak by to dopadlo nejakym bastlem, a tohle je jeste docela dobry, pac uz jsem par domacich systemu videl a tohle neni to nejhorsi co mohlo prijit.

Jsem jeden z tech, kdo si mysli ze kdyby autori drd2 vzali FATE3 (tj. neco do ceho staci udelat skilllist, stunt-list kterych se ale po netu vali hromady a muzou byt zcela crunch-less a poresit zdrsnovani postav ktery tam standardne neni) a soustredili zbytek na fluff, prepis pravidel z anglickyho SRD do co nejpochopitelnejsi a nejprehlednejsi formy, a prihodili tricet ukazkovejch postav, dostanou ve vsem lepsi hru. Ale neumim si predstavit ze by neco takoveho vylezlo z tohohle tymu, a fakt je, ze kdyz jsem v nem byl, tak me to taky nenapadlo.
Autorská citace #60
25.10.2011 17:35 - Me-dea
Oranžový traktore, vyhnul jsi se tomu, aby jsi napsal ty klady DrD2. Takže tě o ně také prosím. A tím myslím systém, ne setting. :-)
Autorská citace #61
25.10.2011 17:44 - Bajo
Qunetin: Já jsem o retroklonu přemýšlel, dokonce jsem i něco rozdělal, ale nakonec jsem si říkal, jestli by nebylo jednodušší nějaký jen nechat přeložit :-/

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.060463190078735 secREMOTE_IP: 3.81.222.152