Kultura

Kvalita článků vysvětlujících RPG

Jedné otázce můžete přidělit max. 10 bodů.
1. Článek o RPG na české Wikipediineutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body1.6
2. Článek na již mrtvém webu hrynahrdiny.czneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body3
3. Altarneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body3.4
4. web Mfantasyneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body4.1
5. Conan RPGneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body6.9
6. Dracidoupe.czneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body2.8
7. Hrdinové fantasy (web)neutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body1.3
8. Conlaiův blogneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body4
9. Černý rytířneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body5.4
10. d20 by Alnagneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body8.9
Fate 3e draftneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body9
John Wickneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body3
Autorská citace #61
3.2.2012 13:16 - Colombo
Nebo o magii před druhou světovou:)
Autorská citace #62
3.2.2012 13:23 - Wild West
Fantasy už je minulost, viz kniha. Ona to byla spíš epizoda, či nedorozumění.
Autorská citace #63
3.2.2012 13:24 - Bajo
Colombo: ne že bych chtěl upírat někomu snahu, ale čistě pokud to někoho zajímá, na taková temata toho určitě nebylo napsáno málo, kde by se dalo čerpat pro hru, myslím teď i v odbornějších i populárnějších rovinách.
Autorská citace #64
3.2.2012 13:35 - Colombo
Já vím, ale už jsme si zvykl na D20...
Autorská citace #65
3.2.2012 14:21 - Me-dea
Colombo a co magie během 2 světové :-)
To je celkem oblíbené téma, jak Nacisti hledali archu, kámen mudrců a kdo ví co ještě.
Autorská citace #66
3.2.2012 15:43 - sirien
Me-dea píše:
Sparkle, nebylo by možná hodit odkazy na ty jednotlivé pokusy o vysvětlení do té ankety? Já jen že ať se to nemusí hledat tady v diskusi. Dík.

Odkazy jsou v článku (dostaneš se na něj tak že klikneš na název diskuse).
Dávat odkazy do ankety nejde, resp. je to příliš složité (=musel bych Maxe přesvědčit, aby umožnil používání tagů v názvech ankety a zrovna teď bych Maxe nerad rozptyloval od pro Kostku užitečnějších činností takovejma detailama)
Technicky bych mohl překopírovat ten seznam z článku do záhlaví diskuse, ale výsledkem by bylo že by záhlaví bylo zbytečně dlouhé, zdvojené a muselo by se protivně přescrollovávat, takže to zatim asi nechám tak jak to je.
Autorská citace #67
4.2.2012 14:35 - Wild West
Colombo:
Jinak moji známí píšou teď docela intenzivně; Drakkar, Respekt a tak různě...
Autorská citace #68
5.2.2012 20:36 - Jerson
Me-dea píše:
Colombo a co magie během 2 světové :-)
To je celkem oblíbené téma, jak Nacisti hledali archu, kámen mudrců a kdo ví co ještě.

To je téma filmů, ale reálně jsem zatím nenarazil na žádný pokus nacistů vyrobit kámen mudrců, u Archy si nejsem úplně jist. Ale to jsme mimo téma.
Autorská citace #69
6.2.2012 14:37 - Me-dea
Jersone, nevím, jak moc je na tom pravdy, ale už snad na střední škole jsem slyšela o tom, že nacisté měli paranolmální divizi, která se měla zabývat jakoukoliv mystickou věcí, která by pomohla říši. Můj známý, který dělá historické bitvy z 2. světové, a celkově je pro toto období velký nadšenec, mi to potvrdil, i když řekl, že se o tuhle konkrétní věc nezajímá. Koneckonců, někde na to ty filmy přijít musely, že?
Autorská citace #70
6.2.2012 16:00 - sirien
Když máš něco tak cool jako nacisty tak se urbanlegendy objevěj sami od sebe. Jeden lehce schizofrenně-paranoidní nadšenec si něco vymyslí, napíše to na blog nebo o tom vydá knížku a máš postaráno.
Totéž viz templáři, totéž viz zednáři, totéž částečně viz CIA/KGB (všimni si že všechny ty tajemné storky jsou jen o těhle dvou - známe desítky a stovky tajnejch služeb, ale jen tyhle dvě sou tak profláklý a tudíž "cool", proto jen kolem nich je ta hromada urbanlegend), totéž viz různé "cool" osobnosti (da Vinci, Tesla...)
Autorská citace #71
6.2.2012 16:45 - Bajo
na druhou stranu, úplně bych nacismus a esoteriku/okultismus přelomu 19./20. století neodděloval, ano, neznamená to že Hitler měl pakt s mocnostmi pekla, ale jisté dochované tendence jsou (třeba Otto Rahn). Takže třeba se vyhýbat oboum extrémům, přehnanemu entusiasmu ani přehnanému skepticismu reagujícímu na přehnaný entusisasmus. Dobový esoterismus mimo jiné řešil mystickou (karmickou) podstatu národů, jejich dějin, nový věk apod., což se minimálně třeba nacistické propagandě mohlo hodit (ale zároveň tomu i kde kdo v ramci nacistů mohl uvěřit), některým myšlenkám (nebo jejich reinterpretaci), tuším že v tom to smyslu se řesčilo třeba něco od theosofky Alice Baileyové, nebo Steinerova antroposofie. Takže pomineme-li subjektivní vztah pozorovatele k esoterice a okultismu jako takovému, uplně mimo nacismus to určitě nešlo. Teď už je otázka, jestli člověk čerpá spíše z populární nebo odborné literatury. Nicméně já osobně se o to nijak nezajímal, takže podrobnosti nevím, jen jsem na to několirát narazil při studiu esoteriky přelomu 20. století.
Autorská citace #72
6.2.2012 20:12 - Colombo
já nevím co vy furt s těmi narcisty máte... Dyť nejsou tak zlí!
Autorská citace #73
6.2.2012 21:12 - Wild West
Sirien:

Co víš o templářích?
Autorská citace #74
6.2.2012 21:38 - noir
Všechno?
Autorská citace #75
6.2.2012 21:48 - sirien
Skoro nic. Pár základních informací. Patřej do historického období, které mě nikdy nějak moc nezajímalo.
Nicméně registruju jak se na ně neustále objevujou odkazy v různých filmech a literatuře a sem tam je zahlédnu v nějakých super-konspiračních teoriích (často po boku zednářů)
Autorská citace #76
7.2.2012 20:34 - Sparkle
Popis co je RPG na webu černého rytíře

link
Autorská citace #77
7.2.2012 22:09 - sirien
No, to už je z lepšího. Místy bych trochu zobecnil a možná přidal trošku víc popisnosti, ale u mě to zatim asi vede
Autorská citace #78
8.2.2012 07:09 - Jerson
Me-dea - až budu doma,založím na téma nacisté a okultismus diskusi (nebo to můžeš udělat ty) a můžeme se o tom pobavit. Nějaký čas se o tohle téma zajímám, i pro účely RPG, tak to vidím na delší povídání :-)
Autorská citace #79
8.2.2012 18:14 - chrochta
Pokud chcete něco seriózního, Brigitte Hammannová napsala knihu "Hitlerova Vídeň", kde si mimo jiné dala i tu práci a hledala zdroje inspirace. Dělí je do dvou skupin: technici moci (Karl Hermann Wolf, metla českého zmského sněmu, dr. Karl Lueger, který Vídeň udržel německou a aby se dostal k moci, založil si vlastní stranu...) - a vizionáři světonáhledu (Hans Hörbiger, Jörg Lanz von Liebenfels...). Něco k tomu napsal i Souček (Nebeské senzace...), ale věřte mu. Taky běží seriál v Pevnosti (píše ho jakýsi František Novotný, tedy snad důveryhodný zdroj).
Autorská citace #80
8.2.2012 20:58 - Noldo2
Kdyby někoho lákaly "Okultní kořeny nacismu" od Nicholase Goodrick-Clarka, tak vřele nedoporučuju. Je umění napsat něco tak šíííleně nudnýho o tak zajímavym tématu.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10542488098145 secREMOTE_IP: 44.223.31.148