Kultura

Kvalita článků vysvětlujících RPG

Jedné otázce můžete přidělit max. 10 bodů.
1. Článek o RPG na české Wikipediineutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body1.6
2. Článek na již mrtvém webu hrynahrdiny.czneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body3
3. Altarneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body3.4
4. web Mfantasyneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body4.1
5. Conan RPGneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body6.9
6. Dracidoupe.czneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body2.8
7. Hrdinové fantasy (web)neutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body1.3
8. Conlaiův blogneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body4
9. Černý rytířneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body5.4
10. d20 by Alnagneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body8.9
Fate 3e draftneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body9
John Wickneutrální postojkladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné bodykladné body3
Autorská citace #81
9.2.2012 12:33 - Bajo
Noldo2: jako nudné odborně obsahově něbo překladem? Slysšel jsem že to ma hodně slabý překlad, ale jinak jsem to nečetl, takže nevím jestli je to jen tím.
Autorská citace #82
9.2.2012 13:40 - Wild West
Má pravdu. Je to děsně nudně napsané. Ale je to docela poctivé, což má taky cenu.
Autorská citace #83
9.2.2012 15:11 - Noldo2
Bajo: Obsahově... Kdo co napsal, kdy to napsal, z čeho vycházel, v jakých byl organizacích, s kým se znal... Totálně suchý fakta.
Autorská citace #84
9.2.2012 23:06 - Dukolm
Autorská citace #85
12.2.2012 12:47 - Sparkle
Dukolm píše:
Co je to RPG? d20.cz


No vida... to, že jsme ten článek zaregistrovali až teď (tj že není nikde vidět když přijde nový člověk na stránku), je docela smutný.
Autorská citace #86
12.2.2012 15:43 - sirien
Sparkle: Vycházelo se z logiky že když už někdo přijde sem, tak ví kam jde. Každopádně ano, už jsme pochopili zcestnost podobné úvahy a řešení jsou in progress.
Autorská citace #87
13.2.2012 10:23 - Wild West
Geniální.
Totiž jako argument k tomu, zda je D20 přehledné.
...jo, a Alnagův článek taky není špatný.
Autorská citace #88
13.2.2012 12:41 - sirien
Přidal jsem Alnagův místní článek (omlouvám se za zpoždění, státnice)

WW: Fascinuje mě že nevynecháš příležitost si hlodnout, ale ještě jsem Tě snad nikdy neviděl něco konstruktivního navrhnout, takže Tvoje zrovna tady dost bezpředmětné jízlivosti nechám bez dalšího komentáře, pokračovat můžeš v nějaké tematicky odpovídající diskusi jestli po tom toužíš.
Autorská citace #89
13.2.2012 14:48 - alef0
Doňho! Banom k poslušnosti! [vložte sem to legendárne meme]

Keď človek pripláva na web, tak v tých troch poliach v mastheade je
1) preklady 4e
2) schopnosti a vybavení 4e
3) oznam o tom, že vo februári začnú práce na FATE 3 "core"

Čo takto:
1) Čo je RPG?
2) schopnosti a vybavenie
3) preklady 4e?

Lebo na prd je vidieť veľmi dôležitú informáciu na serveri o d20, že vyjde FATE3, čo je tak správa do Twitteru pre fanúšikov, ale určite nie na masthead.
Autorská citace #90
13.2.2012 15:01 - Alnag
Alef0 píše:
Doňho! Banom k poslušnosti!


Alef0: Pokud máš nějaký problém s tím, že zdejší diskuze má nějaké administrátory, můžeš sem zcela svobodně nechodit. Na RPGfóru je prý letos hezky... ;-)

EDIT: Jinak odkazový článek z D20 není moje dílo, je to kompilát několika zahraničních zdrojů k danému tématu (a nějaké vlastní vstupy). Alespoň co si pamatuji. Je to tak deset let staré...
Autorská citace #91
13.2.2012 15:29 - alef0
Píše:
Alef0: Pokud máš nějaký problém s tím, že zdejší diskuze má nějaké administrátory, můžeš sem zcela svobodně nechodit. Na RPGfóru je prý letos hezky... ;-)

Krajšie ako tu? Problém s administrátormi, na ktorý si v tejto chvíli spomínam, je to, že z technických dôvodov nevedia splitovať diskusie.
Autorská citace #92
13.2.2012 16:11 - sirien
Můj drahý Alef0...
...nejsem si jistý, proč Ti musím psát naprosto totéž co Argonantovi, když jsem to Argonantovi napsal čtyři posty zpátky a Ty sis to očividně přečetl, ale protože některým lidem je potřeba věci říkat pomalu, srozumitelně a opakovaně, tak ještě jednou pro Tebe.

Pokud _____ Máš _____ Nějaký _____ Problém _____ /Otázku _____ /Poznámku _____ /Návrh _____ K _____ Chodu _____ Tohoto _____ Webu, _____ Prosím _____ Vyjádři _____ Je _____ V _____ Příslušné _____ Tematické _____ Diskusi.

Nechci Tě nijak buzerovat, jde čistě o to, že když se pak něco dělá ve větším, tak je dobré mít ty návrhy a související diskuse na jednom místě a ne je hledat všude možně a nemožně po celém webu - ono už sesbírat návrhy za nějaké období z jedné diskuse je občas docela opruz, natož kdyby to měl člověk hledat v každé jedné diskusi co tu kdy byla.
Zároveň se tím pak neplevelí tematické diskuse.

Alternativou je, že můžeš také napsat PM.

Za Tvou tentokrát snad zvýšenou pozornost a pochopení Ti předem děkuji.
Autorská citace #93
13.2.2012 17:43 - Wild West
Z mé strany - end of discussion.
Možná jindy a jinde.
Autorská citace #94
13.2.2012 21:34 - Sosáček
Ale ta novinka o Fate 3 core je zajimava.
Autorská citace #95
24.2.2012 16:10 - Sparkle
Autorská citace #96
5.3.2012 12:47 - sirien
Na tohle sem úplně zapomněl.

Není to vysvětlení, ale definice, což je trochu rozdíl, ale myslím že to sem přecejen tak nebo onak patří: SEB/Sirien
Autorská citace #97
21.2.2013 22:21 - sirien
Fate 3e draft píše:
If you’ve never played a roleplaying game before, here’s the basic idea: you and a bunch of friends get together to tell an interactive story about a group of characters you make up. You get to say what challenges and obstacles those characters face, how they respond, what they say and do, and what happens to them. It’s not all just conversation, though—sometimes you’ll use dice and the rules in this book to bring uncertainty into the story and make things more exciting. Fate doesn’t come with a default setting, but it works best with any premise where the characters are proactive, capable people leading dramatic lives. We give more advice on how to bring that flavor to your games in the next chapter.


rychlý překlad píše:
Pokud jste nikdy dříve nehráli roleplayingovou hru, tady je rychlé shrnutí: vy a banda vašich kamarádů se sejdete abyste si vyprávěli interaktivní příběh o partě postav které si vymyslíte. Vymýšlíte, jakým výzvám a překážkám budou čelit, jak na ně budou reagovat, co budou říkat a dělat a co se jim stane. Nicméně není to jen o vyprávění - někdy budete používat kostky a pravidla v této knize abyste do příběhu vnesli nejistotu a udělali věci více vzrušující. Fate nepřináší žádné základní prostředí, ale nejlépe pracuje na předpokladu, že postavy jsou proaktivní, schopní lidé žijící dramatické životy. Více rad o tom jak tento dojem vytvořit se dočtete v další kapitole


Hrozně se mi tam líbí to zakomponované prohlášení že pravidla a kostky jsou od toho, aby učinily hru zajímavější a více vzrušující.
Autorská citace #98
22.4.2013 02:37 - sirien
V kontextu momentální minidiskuse v tématu Něco pro zasmání jsem se dostal ke své vlastní definici použité při dávné obhajobě mé "semestrálky" pro Středoškolskou odbornou činnost - ne že bych byl nějak super hrdý na to, co jsem tehdy vytvořil, ale tak do kompletní sbírky...:


Sirien ve své dávné práci píše:
Než se dostanu k samotné práci, nejprve vysvětlím, co vlastně RPG jsou.

___
RPG jsou společenské hry, při kterých skupina lidí, hráčů, řeší v imaginárním světě imaginární problémy skrze imaginární postavy, nazývané také charaktery nebo hrdinové, zde spíše ve smyslu hrdinů literárních než heroických.
---
Jeden hráč, tzv. Game master, je vybrán, aby řídil a ovládal svět samotný, zahrnující vše, co se kolem postav ostatních hráčů děje. GM zodpovídá za zápletku hry a za plynulost děje. Poskytuje hráčům prostředí a reakce okolí, na které pak hráči skrze své postavy reagují zpět. Ostatní hráči se ve hře starají jen o chování, reakce a vývoj své postavy.

___
RPG nejsou hry počítačové, ačkoliv některé počítačové hry používají stejný název, nejsou to ani hry deskové, ačkoliv se při nich používají mapy a nákresy míst. RPG nelze považovat ani za hry stolní, ačkoliv se kolem stolu často hrají, protože k nim stůl ani nic podobného není zapotřebí.
---
K hraní RPG v nejesenciálnější podobě stačí pouze a jenom Vaše fantasie, v praxi pak potřebujete ještě tužku, prázdný blok a nějaké kostky, většinou i nějaká, obvykle zakoupená, pravidla.

___
RPG nelze vyhrát a ani v nich soutěžit, zábava v nich vychází z kvalitního příběhu, věrného odehrání svého charakteru a z různých zábavných scén, které se při hraní vyskytnou.


Práci v kompletním znění s doprovodnými materiály lze nalézt zde na Kostce: Seznámení s RPG pohledem psychologie
Autorská citace #99
22.5.2016 00:31 - sirien
John Wick:

Píše:
Mnoho let jsem se snažil přijít s uspokojující definicí "roleplayingové hry" a i když s tím nejsem úplně spokojený, tohle je to, k čemu jsem se zatím dopracoval:

Roleplayingová hra: Hra v níž jsou hráči odměňováni za volby, které jsou konzistentní s motivacemi postav nebo které posunují vývoj příběhu

Jak jsem řekl, nejsem s tím úplně spokojený. Je to pracovní definice a je daleko k tomu být konečná, ale myslím, že to je velmi dobrá pracovní definice.


Zdroj tady
22.5.2016 18:17 - Gurney
Tendenční, evidentně šité na míru autorem preferovaným hrám; prostě špatné.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.06854510307312 secREMOTE_IP: 3.141.31.209