Kultura

ShadoWWW
13.6.2012 17:30
Dungeon Crawl Classics


Co říkáte na tuto novou hru?
Autorská citace #1
13.6.2012 17:31 - ShadoWWW
Prý je to velmi povedený mix old schoolu a moderny
Autorská citace #2
16.6.2012 05:47 - Gurney
Prozatím jsem moc neměl čas si to projít, tak aspoň dodám odkaz na zážitky z hraní (nikoli moje) - Grognardia: DCC RPG and Me
Autorská citace #3
26.6.2012 07:21 - Gurney
Zatím jsem se dostal jen k povolání (cca prvních 70 stran) tak jen tak v bodech:

- tvoření a následný hraní za 4 0lvl postavy se mi moc nezamlouvá, v praxi mám vyzkoušeno, že hrát už za dvě zároveň je na mě moc; taky se mi moc nelíbí, že hráč je motivován posílat ty hůře naházené "na průzkum" a ty lépe naházené si chránit
- d7, 14, 16? really?
- 0 lvl postavy nejsou samy o sobě špatný nápad a líbí se mi "povolání" určované náhodně ve stylu WHFRP, jenže tohle jsou až moc velký lamy
- podle mě až moc velký vliv (nahazovaných) abilit
- abilita Luck je divná a do hry toho moc nepřináší, spíš ji komplikuje (byť zas Thief s ní pak pracuje docela zajímavě, jenže prakticky to samé by šlo snadno dosáhnout i bez ní)
- zajímavé alternativy k XP za goldy
- aligment bez úprav nepřeje S&S :(
- líbí se mi kněžská magie omezená dissaproval checky a knězovým chováním
- skilly Thiefa dle aligmentu jsou dost divný
- Deed die u Warriora a Dwarfa mi přijde divná, a že by akce popisované v mighty deeds měly být jen doménou těchle povolání mi přijde skoro jako antiteze stylu hry, pro který je DCC určeno

Prozatím mi to přijde jako taková docela dobrá inspirace pro vlastní zhouserulování 0e (ještě jsem se nedostal k magii a korpuci, ale po prolistování to nevypadá špatně), ale DCC samo o sobě mi přijde na OSR hru zbytečně složité a dlouhé k nastudování a zbytečně píšu zcela záměrně, protože mi nepřijde, že eby ta složitost do hry přinášela něco, co by se nedalo vnést do některé verze 0e.
Autorská citace #4
11.7.2012 20:18 - ShadoWWW
Mě zaujalo, kolik pro tuto hru vychází dobrodružství. Goodman Games je slavný svou sérií Dungeon Crawls Classics. Jedno DCC dobrodružství hráli dokonce i ve filmu Gamers. Od vydání těchto pravidel už vychází DCC dobrodružství speciálně optimalizované pro DCC RPG. Ale rodí se i hromada dobrodružství z pera třetích stran. DCC RPG má OGL licenci, ale to má i Pathfinder, a přesto pro DCC RPG vychází mnohem víc dobrodružství než pro PF. Faktem však samozřejmě je, že dobrodružství od Paiza mají vyšší kvalitu.

Před pár dny vyšla 6. edice RuneQuestu, tak uvidíme, kolik hráčů si pro sebe urve. (Má krásné ilustrace.)
Autorská citace #5
11.7.2012 20:25 - Vojtěch
Fakt víc? I když by se počítaly 3rd party? To musí být hódně :D
Autorská citace #6
11.7.2012 21:10 - Alnag
Souhlasím s Vojtěchovým výrazem překvapení. Možná, že teď (za nějaký krátký okamžik zpětně) vychází víc, protože DCC je relativně nové. Ale celkově bych pochyboval. Pathfinder má díky zpětné kompatibilitě základnu všech 3.5e dobrodružství a to včetně dobrodružství třetích stran a to se nedá dorovnat.
Autorská citace #7
11.7.2012 21:33 - ShadoWWW
Jo, myslel jsem samozřejmě současnou frekvenci vydávání, ne celkové množství.
Autorská citace #8
11.7.2012 21:38 - Vojtěch
A vydávají nové věci, nebo předělávky klasiky?
Autorská citace #9
11.7.2012 22:31 - alef0
V poslednom Drakkare je na to dosť zevrubná recenzia od Bifiho, ktorý to mal kúpené a hral to s hordou hráčov na Slezine RPGFóra.
Autorská citace #10
21.9.2015 17:19 - marek vinc
No, díky "mighty deeds in arms" je konečně zábava hrát warriora.
Autorská citace #11
22.9.2015 05:56 - Vojtěch
Jo! T pravidla jsou psaná sice jednoduše, ale je to hlína!
Autorská citace #12
22.9.2015 06:35 - Arten CZ
Odkaz na soubor už nefunguje, mohl by ho prosím někdo obnovit?
Autorská citace #13
22.9.2015 09:22 - ShadoWWW
Záhlaví aktualizováno.
Autorská citace #14
18.12.2015 07:27 -
Dobrodruzstvi jsou ale proste bozi. Rozhodne na me zapusobili mnohem vic nez vetsina dobrodruzstvi pro Pathfinder a 3.X edici
Autorská citace #15
30.3.2017 01:14 - Gurney
Kickstarter na Lankhmar (svět Fafhrda a Grey Mousera) campaign setting pro Dungeon Crawl Classics ... pokud jste fandy DCC a Fritze Leibera, tak asi není nad čím váhat.

Píše:
What Is This Kickstarter?
Goodman Games, under official license from the estate of Fritz Leiber, is publishing a Lankhmar campaign setting for the Dungeon Crawl Classics Role Playing Game. The product will be a boxed set containing at least four books (possibly more depending on stretch goals), plus a map and tokens for the use of Fleeting Luck (a new rules mechanic). The page count of all books is estimated at 170 or more. The four books are:

-The Compendium of Secret Knowledge: Rules Options for DCC Lankhmar
-The Judge’s Guide to Nehwon
-Lankhmar: City of the Black Toga
-No Small Crimes in Lankhmar (level 1 adventure)

All content is based on the works of Fritz Leiber, as licensed by the estate of Fritz Leiber.

Autorská citace #16
24.5.2021 22:38 - Markus
Dovolte, abych vám představil svůj hack DCC:

Markusovo DCC Lankhmar





Autorská citace #18
30.5.2021 19:51 - Markus
Další konvertita do DCC! Vítej u pravé víry! :D

Ten odkaz nejde otevřít, mimochodem, asi to máš nastavené jen na povolení.
Autorská citace #19
2.6.2021 10:50 - Markus
Vydal jsem novou, červnovou verzi „svého“ DCC (odkaz nahoře). Změny jsou vesměs kosmetické: do PDF jsem přidal záložky. A hlavně jsem zavedl spoustu drobných oprav různých překlepů a chyb, zpřesnil jsem nějaké formulace atd... Na tomhle místě patří obrovský dík Panu Bačovi, který se pustil do svědomitých korektur! Díky!

Korektury jsou zhruba v půlce, budu ten dokument průběžně aktualizovat.
Autorská citace #20
12.7.2021 12:54 - Markus
Zveřejnil jsem červencovou verzi své varianty DCC. Obsahuje druhou polovinu velmi důkladných korektur od zdejšího Pana Bači (díky díky!). V tuhle chvíli nepředpokládám, že se pravidla budou v nejbližší budoucnosti aktualizovat, takže je to dobrá chvíle k jejich vytisknutí. :wink:
Autorská citace #21
12.7.2021 18:30 - Jarik
požadovaný soubor neexistuje.
EDIT: tady v záklaví přestal fungovat odkaz
Autorská citace #22
20.7.2021 21:43 - Ereden
CZ Deník pro postavy úvodního síta (úroveň 0)
(sdílejte kde chcete)

https://drive.google.com/drive/folders/15CIUjiuJWB2AOqzA1iDI941dnzwzWuan
Autorská citace #23
21.7.2021 09:29 - Markus
Je krásnej a vtipnej, už jsem si ho stáhl do zásoby. Díky :)
Autorská citace #24
21.7.2021 09:37 - ShadoWWW
Taky děkuji, to rád využiju. Nechceš udělat i deníky ras/povolání?
Autorská citace #25
25.7.2021 06:33 - Ereden
Určitě budou. Zatím popravdě čekám na překlad oficiálních pravidel (kouzel). Jsem kompletista tak si chci pro dobrodružství 1.úrovně vytisknout pravidla, deníky, kouzla kouzelníkům a hrát na stole. Ať to hráče naladí na atmosféru DCC.
Autorská citace #26
8.6.2022 21:24 - Pan Bača
Počeštil jsem karty postav pro DCC (pro nultou úroveň i pro všechna povolání).

Kdyby to někdo využil, může si to stáhnout tady.

Karty jsou v originální grafice (stažené přímo z goodman-games) a všechny mají vyplnitelná formulářová pole.
Uvítám zpětnou vazbu, nejsem si úplně jistý vhodnou velikostí fontu ve formulářích a taky jestli je všude správně importována čeština.
Autorská citace #27
8.6.2022 21:34 - Demonica
Dobrá práce. Vypadají skvěle.
Autorská citace #28
5.10.2022 19:44 - Pan Bača
Info pro ty, kteří nechodí na RPG fórum.
Dobrodružství Zkáza divošských králů má nově sazbu na A4, zapracované opravy z korektury a opravenou terminologii podle překladu příručky.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.092427015304565 secREMOTE_IP: 3.238.87.31