Kultura

Alnag
11.7.2012 21:47
13th Age
13th Age - Jonathan Tweet a Rob Heinsoo (designéři s docela slušnou minulostí - i před 4e), a Pelgrane Press (což je dnes docela RPG hi-end, takové britské Paizo).

10.4.2015 23:37 - Nachtrose
Sparkle: jedny odloz. Po sestnactym budu delat objednavku ;-)
8.7.2015 13:01 - ShadoWWW
V Černém rytíři mají poslední kus 13th Age Core Rulebook ve výprodeji za 599 Kč.
22.7.2015 15:18 - Maugir
Začínám číst pravidla a hned mě praštila do očí jedna věc: V odstavci Adventurers & the Icon u ikony High Druid je psáno "Many rangers and druids have a relationship (...) with High Druid," ale mezi povoláními žádný druid není. Tak jsem si řekl, že jsou druidi možná spíš národ než class (jako v Tarii), ale nevidím druidy ani mezi rasami ani mezi nestvůrami v bestiáři. Přehlédl jsem něco?

Je vůbec v 13th Age nějaké povolání soustřeďující se na "přírodní magii" (proměna ve zvíře, ovládání/povolávání zvířat a rostlin, působení na vodu a zem apod.)?
22.7.2015 15:27 - ShadoWWW
Maugir: Druidi jako povolání tam jsou, ale ne v základní příručce. Jsou v příručce 13 True Ways.
22.7.2015 16:13 - Nachtrose
Maugir: jeste stale mohli myslet i NPC druidy, i kdyz predpokladam, ze tou dobou uz meli alespon tuseni, jaka povolani chteju udelat jako dalsi. Jak pise SjafoWWW, druidi jako class jsou v 13 True Ways. A umi temer vse z toho, co jsi popsal, i kdyz ne kazdy vsechno. Jen misto zvirat vyvolavaji tusim elementaly.
22.7.2015 16:34 - Shako
Maugir píše:
Many rangers and druids have a relationship (...) with High Druid," ale mezi povoláními žádný druid není.


A když bude v další odstavci napsáno, že všichni kuchaři mají vztah s Imperátorem, tak budeš taky hledat povolání kuchař?

Nějak nechápu tu logiku, proč by na všechno muselo být pravidlové povolání. Ale jak už bylo zmíňěno druid je 13TW, jinak se dá postavit kouzlící ranger z původních pravidel, případně se dá hrát jako druid kněz nebo kouzelník.
22.7.2015 16:48 - ShadoWWW
On taky původně druid byl keltský kněz. ;-)
22.7.2015 17:05 - Maugir
ShadoWWW, Nachtrose: Díky, přesně to jsem potřeboval vědět.
Shako: Pokud by byl kuchař tradiční d20 povolání a v odstavci nadepsaném Adventurers by se psalo o kuchařích, potom ano, hledal bych ho. Jestli Ti to připadá nesmyslné, obávám se, že s tím nic neudělám. Naštěstí je tu dost lidí ochotných odpovědět bez invektiv:)
22.7.2015 17:42 - Shako
Maugir píše:
Naštěstí je tu dost lidí ochotných odpovědět bez invektiv:)


Ok, zvolil jsem náhodný příklad. Ať to tedy nebereš jako urážku nebo sarkasmus, tak jsem si otevřel pravidla a u Diabolistiky se například píše o kultistech (není to povolání a není v bestiář), ale na toho ses třeba neptal. Ale i ten je součastí 13TW a nikoliv základní pravidel.;-) Jinak se tam hodně obecně píše o dobrodruzích, konkretní povolání jmenují jen velmi zřídka. Proto mě to tak udivilo, že něco jen lehce zmíněného hledáš okamžitě hledáš jako povolání.
22.7.2015 19:18 - Maugir
Shako: Aha, tak už rozumím. Je fakt, že se v tom odstavci píše u jiných ikon o dobrodruzích dost obecně, asi mě zmátlo, že tam byli druidi uvedeni vedle hraničářů. Ale hlavně se na mně asi podepsaly všechny ty hry, kde je druid jedno ze základních povolání (a ke všemu mé oblíbené), což v kombinaci s Veledruidkou vedlo k tomu, že jsem ho tam prostě čekal a ono nic.
V každém případě už se orientuji, díky všem za opdovědi:)
22.7.2015 22:33 - Nachtrose
Shako píše:
Ale i ten je součastí 13TW a nikoliv základní pravidel.;-)


Jestli mas na mysli okultistu, tak ten ani zdaleka neni to same, co kultista ;-)
22.7.2015 22:40 - Shako
Nachtrose: Máš pravdu jsem líný otevírat všechna pravidla a už jsem dlouho nedělal postavu, tak mě paměť může klamat. :)
22.7.2015 22:50 - Vojtěch
13 True Ways byl Kickstarterovaný dřív, než byla finální pravidla myslím, tedy o Druidovi určitě už tehdy věděli. Jinak druid je velmi zajímavé povolání a vzhledem k možnostem určitě patří k rozšíření spíš než do základu.
23.7.2015 07:18 - Nachtrose
Ja ted hlavne cekam, kdy vyjde 13th Age in Glorantha. Ani nevim presne proc, ale jsem na to opravdu zvedavej.
23.7.2015 08:45 - Vojtěch
Jo, to taky... i když nevím, jak moc se to bude překrývat s tímto.
23.7.2015 09:22 - Nachtrose
Ja bych tipnul ze co nejvice to bude mozne. Dva autori jsou stejni ( to bude ta "in glorantha" pulka ). A jestli se nepletu, tak s tim zamerem to vlastne byli delana, aby se Glorantha dala hrat v 13A a nemusel konverze delat GM, ne?
23.7.2015 09:35 - Vojtěch
To jo, ale já to myslel spíš s tím, jestli to budou settingové informace a nebo jen konverze běžných mechanik pro svět do formy kompatibilní s Archmage systémem a zbytek bude kup si atlas...
27.7.2015 19:49 - Nachtrose
Vojtech: na fb jsem polozil otazku, zda bude potrebna Guide to Glorantha na hrani 13A in Glorantha a:

Jonathan Tweet píše:
No, you won't. The GtG has way more information than you could possibly use. The rulebook will stand alone, and you can bring in as much or as little Glorantha content from any sources that you want.
27.7.2015 21:57 - Vojtěch
Mno, přijde mi, že 13th má obecně nedávat moc materiálu navíc.
15.8.2015 00:09 - Maugir
Dočetl jsem základní knihu a mám jednu otázku: Chápu správně, že pokud chci epický feat, který má i champion a adventurer verzi, je třeba vyhradit si pro něj tři sloty (není se k němu možno dostat, aniž by zároveň zabral jeden slot adventurer a jeden slot champion featů)? Tzn. je možné, že postava na desáté úrovni bude mít jen čtyři featy - jeden, co zabírá adventurer slot a ostatní, co zabírají po slotu z každého druhu?

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.085543870925903 secREMOTE_IP: 18.204.42.89