Kultura

Alnag
11.7.2012 21:47
13th Age
13th Age - Jonathan Tweet a Rob Heinsoo (designéři s docela slušnou minulostí - i před 4e), a Pelgrane Press (což je dnes docela RPG hi-end, takové britské Paizo).

Autorská citace #61
16.8.2013 14:44 - Sparkle
Geralt píše:
Sparkle, pokud by se konal nějaký opengaming ještě v říjnu, tak bych měl také zájem.


Napiš které dny máš volné. Když budou aspoň tři hráči a Vojtěch bude mít čas mástrovat, vypíšem promptně :)
Autorská citace #62
2.9.2013 20:50 - noir
13th Age jsem si jen proletěl, ale musím říct, že na mě ta hra působila extrémně promyšleně, zábavně a současně snadně. A navíc mi přišla solidně munchkin-proof, se zajímavým nástřelem settingu, a přitom aplikovatelná na cokoliv. Vychytává problémy 4e, nepotřebuje figurky, mě se to fakt moc líbí. Kdyby bylo někdy ukázkové hraní, asi bych se přihlásil - ale jen pro hraní během týdne, ne o víkendu.

České vydání bych si určitě koupil.
Autorská citace #63
2.9.2013 22:54 - crowen
Sparkle tusim organizovala alebo organizuje open gaming, na ktorom sa hral/bude hrat 13th Age
Autorská citace #64
2.9.2013 23:39 - Sparkle
Už jsme měli 3 opengamingy. Když se najdou GMové, uděláme jich klidně další milión :)
Autorská citace #65
3.9.2013 02:10 - Vojtěch
A můžou být další, ale se mnou jen ty víkendy.
Autorská citace #66
3.9.2013 09:26 - Sparkle
Chodí mi každopádně oficiální opengamingová dobrodružství. Poslali minikampaň na 6 sezení a prý jich plánují vyrobit 13, budou nějak propojené a na konci to skončí něčím epickým. Kdyby to někdo chtěl rozjet se svojí skupinkou, pošlu mu to. Nemusí se to hrát jen v krámech.
Autorská citace #67
8.9.2013 12:05 - ShadoWWW
Autorská citace #68
13.9.2013 15:16 - crowen
Seria zaujimavych clankov na temu 13th Age
Autorská citace #69
24.10.2013 11:38 - Sparkle
Přišlo nové ofiko dobrodružství, na 1 - 2 sezení, téma je hororové.

The Folding of Screamhaunt Castle is a 3rd level adventure, so if your players have an existing 2nd level 13th Age character that they want to bring in and level up then let them … but warn them that this is a horror style 13th Age game and terrible things can and will happen to their character. If anybody objects to that then they should play a one-shot character. In fact I’d recommend one-shot characters for this adventure - you get to try something new and really put adventurers through the wringer. If they survive intact then you’ll have an adventurer with some really interesting stories.
Autorská citace #70
4.1.2014 13:39 - Gurney
Jen tak pro zajímavost - jak moc je 13th Age upravitelné? Je to spíš ve stylu OGL d20 her a tedy pokud jsem už pár podobných her hrál, můžu z toho na vlastní nebezpečí vyhazovat mechaniky a třeba tam cpát jiné, hrát to třeba míň filmově a tak? Nebo je to spíš jako DnD4 kde něco přefluffovat je OK, ale třeba hrát v tom výrazně jiným stylem než pro jaký je to psané je problém?

Srozumitelněji - třeba kdybych do 13th Age jen tak z rozmaru přidal hodně drsné, na lvl nezávislé vybavení typu střelné zbraně a granáty/miny (příklad), bude ta hra fungovat dál (akorát je třeba každej bude chtít, ale whatever, řekněme že to budu jinak mít nastudovaný a vědět co dělám) nebo to tím z nějakého důvodu zcela rozbiju?
Autorská citace #71
4.1.2014 14:02 - Alnag
Gurney: Já jsem přefluffoval DnD 4e na Star Wars a v pohodě jsme v tom odehráli celou epickou session, takže je to asi dost otázka skillu, nicméně 13th Age je v tomhle výrazně blíž 3e (dle mého soudu).
Autorská citace #72
4.1.2014 14:32 - Gurney
Alnag: Vím, ale jednak je t právě to přefflufování, které mechanicky v podstatě nic nemění (nebo jen málo) a navíc mi to nepřijde jako výrazně odlišný od toho jak se obvykle hraje DnD4. To o čem mluvím je podle mě vidět například na 4e Tomb of Horrors - je to naprosto něco jiného než originální Tomb of Horrors (ne že by mi původní přišla dobrá).

Otázka skillu a znalosti systému je to určitě taky, ale troufnu si říct, že 4e už je postavená na určitých "teoretických základech", které ji dělají mnohem specializovanější a o hodně míň univerzální než jiné d20 hry (nedokážu udělat úplně přesný rozbor toho, kde je zakopán pes, je to spíš taková praktická zkušenost).

Nicméně nechci tím dál OTčkovat tuto diskuzi (konečně o 4e je tu vláken dost), spíš by mě zajímala tu upravitelnost 13th Age.
Autorská citace #73
4.1.2014 16:47 - Vojtěch
Mno, konkrétně zbraně tam fungují tak, že se damage počítá v zavislosti na povolání, kategorii zbraně a lvlu, takže tolik nesejde na tom, jestli máš v rukách halapartnu, nebo těžký kyj, ale spíš jestli jsi barbar, nebo zaklínač.

Zbraně zblízka jsou:
Malá jednoruční / malá dvojruční (pro skrčky)
Jednoduchá jednoruční / jednoduchá dvojruční
Bojová jednoruční / bojová dvojruční

Střelné jsou podobné

Je pak jedno, jak si to pak konkrétně popíšeš.
Ostatní pak jsou featy, schopnosti atd.
Autorská citace #74
5.1.2014 13:22 - Gurney
OK, to je docela pěkně vyřešený, nicméně to s těma zbraněma byl spíš příklad. Mě šlo spíš o tu použitelnost pro jiný styl hry než pro který se ta hra tváří že je dělaná a celkovou houserulovatelnost.
Autorská citace #75
5.1.2014 18:13 - Vojtěch
Mno, pokud dovedeš udělat feat, nebo power, tak se toho dá myslím udělat dost. Mimo toho je tam tabulka na improvizaci, takže rozbít systém, když vysloveně nechceš, se snad nepovede. Postavám je řečeno, že pokud se jim líbí schopnost, nebo talent odjinud, tak at si ho vezmou, pokud s tím DM souhlasí. Taky je hafo polooficiàlních classů/ras atd. přímo na stránkách Pelgranu. Kdybys hodil nějaký příklad toho, jakou úpravu požaduješ, tak bych snad dovedl říct více.
Autorská citace #76
10.1.2014 21:32 - Nachtrose
Tak me napadlo: je k swhnani nejake ukazkove dobrodruzstvi peo 13th Age?
Autorská citace #77
11.1.2014 00:13 - Vojtěch
Budou moduly...
www.pelgranepress.com/?p=12146
www.pelgranepress.com/?p=13408

...nicméně tady je 2hour demo a dvě prostředí.
www.pelgranepress.com/site/?tag=download&cat=248

V knížce je taky dobrodružství.
Autorská citace #78
11.1.2014 00:18 - Nachtrose
Se priznam, ze jsem se tim jeste neprolistoval az na konec, ale uz i pri tom zbeznem pohledu se mi tam dost napadu libi, tak ze bych mozna zkusil neco odmastrovat pro kluky. Idealne s nejakyma quickstart rules, at se kvuli jednu hre nebifluju celou knizku.
Autorská citace #79
15.1.2014 12:18 - crowen
Len taka rychla otazocka, planuje sa to ceske vydanie, a ak ano, v akom stadiu to je? Alebo uz ani nie?
Autorská citace #80
27.2.2014 15:06 - Nachtrose
Cestinu bych uvital, v mem okoli zacina vzrusrat zajem o tuto hru :-)

Jinak The one unique thing jednoho z mych hracu na pripravovany one-shot: jediny dedic elfiho rodu ( syn elfi kralovny ) :-)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10059285163879 secREMOTE_IP: 35.172.223.130