Kultura

Alnag
6.9.2013 21:17
Zakládám tuto diskuzi čistě pro případ, kdyby se náhodou někdo v budoucnu rozhodl snad možná překládat RPG 13. Věk, tak aby nedošlo k nějakému nesouladu mezi překlady některých klíčových termínů. Tato diskuze by měla jít ve šlépějích svých předchůdců (od překladů ADnD 2e, před DnD 3e a DnD 4e) ... to jest k věci... diskuzi o věcech nesouvisejících s překladem si nechte na jinam.

Pokud máte cokoliv, čím můžete přispět ke zvýšení kvality překladu, prosím napište to do diskuze. Velmi nám záleží na tom, aby byl překlad co nejlepší.

Odkaz na obecnou diskuzi o hře: http://www.d20.cz/diskuze/kultura-diskuze/51319.html
23.5.2014 16:24 - Vojtěch
Momentum? (To jako to mermomocí nepřekládat)

Švih by taky celkem šel.
23.5.2014 16:53 - Lokken
Ve slovníku jsem pod Momentum našel:

momentum - moment (podst.jm.)
momentum - spád událostí
momentum - pokrok
momentum - hybnost
momentum - impuls
momentum - podnět
momentum - pohybová energie
momentum - síla
momentum - setrvačnost

Co přesně ta schopnost(?) dělá?
23.5.2014 16:56 - Quentin
Momentum bych nepřekládal.
23.5.2014 19:00 - Vojtěch
Lokken píše:
Co přesně ta schopnost(?) dělá?


Rogue získá momentum kdykoli někoho trefí a ztrácí, je-li trefen. Aktivuje mu to některé schopnosti a na některé ho může i spotřebovat, jako třeba Roll with It, kdy dostane za spálení momenta menší zranění atd.
23.5.2014 19:09 - Sosáček
"gaining momentum" se jsem uz nekolikrat videl prelozene (kdyz to neni fyzika) jako "dostavat se do tempa".
23.5.2014 19:15 - Vojtěch
To taky moc nesedí.
23.5.2014 19:30 - Čindi
Momentum
Many of the rogue’s powers function only when the rogue has
momentum.
You gain momentum by hitting an enemy with an attack.
You lose momentum when you are hit by an attack.
The default is that you can use momentum powers without
losing momentum, but a few powers specify that you must spend
your momentum to use them. You don’t have to use attacks that
require momentum against the foe you hit to gain that momentum.
Momentum powers that do not require you to spend your
momentum are generally classified as interrupt actions. You
can only use one interrupt action a round, which keeps your
momentum powers from dominating the battle.
23.5.2014 21:09 - Quentin
K tomu to "tempo" docela sedí, ne?
23.5.2014 21:10 - Sosáček
Taky bych rekl.
23.5.2014 22:49 - Shako
Sosáček píše:
"dostavat se do tempa".


Spíš tedy dostat se do tempa, protože jako rogue buď momentu máš nebo nemáš.
Tempo nezní tak špatně, ale neni to úplně přesné... když jsi v tempu, tak nedává smysl, že to své "tempo" najednou spotřebuješ... ikdyž třeba v šachu se to taky tak používá.
23.5.2014 23:12 - Sparkle
gain momentum = získat převahu? dostat se do ráže? chytit tempo?
2.6.2014 06:34 - Element
Když si chci zkusit dohledat termíny, na kterých už jste se dohodli, stačí, když si nechám vypsat vše a pomocí ctrl+f dám vyhledat? Nebo je ještě někde něco?
14.6.2014 22:47 - Alnag
Vyvěsil jsem článek s odkazy na překlady. Bohužel se mi ztratila verze kapitoly1 s korekturami a většina kapitoly o světě (kterou jsem měl přeloženou) a znovu se mi do toho momentálně nechce. Taky je tam ShadoWWWův překlad. Pokud ještě někdo něco máte, dejte mi vědět, přihodím to na hromádku.
22.6.2014 10:09 - Nachtrose
Preklada tu jeste nekdo neco vubec, nebo se to tak nejak odmavlo?
30.8.2014 11:11 - Nachtrose
Uzavrel se nejak ten Adventurer/Champion/Epic tier? Mam totiz rozjednany preklad tech skvelych 13th Age power-karte s jejich autorem, s tim, ze ja dodam texty a on to pak udela do karticek. Ale kdyz jsem s tim chcel zacit, tak jsem vlastne zjistil, ze na dost vecech jsme se jeste porad tak nejak neshodli a stejny problem jako u A/Ch/E tier je u A/Ch/E feat ( coz je na kazde karte ).
19.11.2015 23:38 - sirien
ping.

Pracuje ještě někdo na tomhle? 13th Age tu mělo hafo fanoušků, nechce se mi věřit, že by to nikdo nechtěl dodělat...
19.11.2015 23:41 - ShadoWWW
-Censored-
20.11.2015 09:17 - Naoki
Jestli jsou někde k dispozici rozjeté materialy tak bych na tom začal dělat
20.11.2015 09:26 - Nachtrose
Jelikož tady dost výrazně opadl zájem a já zjistil, že mi to ani zdaleka nejde, jak bych si představoval, tak jsem svoje pokusy zrušil.

@Sirien: a fanoušků tady celkem ubylo. Někteří přešli na jiné hry, někteří na jiné stránky...
20.11.2015 10:51 - Vojtěch
Nemyslím, že by přešli, ale hrají prostě všechno podle nálady.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.088562965393066 secREMOTE_IP: 54.225.24.249