Kultura

sirien
20.2.2014 17:54
Aktuální verze: 1.0 (finální verze překladu v pdf s originální grafikou)

Překlad ke stažení zde


#180 - vznik PDF verze překladu. Předtím se řešily průběžně vznikající textové verze.


Použitý překladový klíč zde.
Vznikal v této diskusi (str. 3-12)


Prosím nechte tuto diskusi věnovanou samotnému překladu; diskuse k Fate Core jako takovému je ZDE, díky :)
15.1.2016 02:17 - sirien
16.3.2016 14:51 - ShadoWWW
Máš práci, Siriene: Evil Hat vydal konverzní příručku mezi FAE a Fate Core (opět za "zaplať, kolik chceš").
16.3.2016 15:09 - sirien
No zupa, fakt... co si sakra Fred myslí, vydávat další příručky, když ještě nemám ani překlad Toolkitu? Kdyby nebyl poslední dobou na G+ tichej jak hrob tak ho tam za to pudu seřvat, fakt jako, tohle je naprostá neúcta.

...naštěstí to má jen 18 stránek...
...bohužel, Fred se zjevně rozhodl být kreativní a má to 18 stránek v dost změněný a barevný template, to zas bude celej žůžovej den patlání, než odladim detaily a odstíny, chjo... nemáš náhodou nějakej pro tip jak z barvy získaný v Photoshopu odvodit barevnou kombinaci pro InDesign swatch, co?
16.3.2016 15:22 - Aegnor
ad barva: na to ti nestačí klasický RGB kanály?
16.3.2016 15:29 - ShadoWWW
Ale tak to víš, že mám. :)

Ve Photoshopu je to snadný, tam si otevřeš přímo to PDF, nalistuješ příslušnou stránku a pomocí kapátka získáš barvu, kterou si pak rozklikneš. Máš to tam jak v CMYK, tak v RGB i # (hexa).


V ID pak klikneš pr. tl. myši do Vzorníku a zvolíš Nové políčko barvy.


Zadáš to tam v CMYK, nebo si přepneš režim do RGB a zadáš to v RGB, nebo hexa. Doporučuji ještě odzaškrtnout volbu "pojmenovat hodnotu barvy" a nazvat si to podle sebe.
16.3.2016 15:37 - Aegnor
Off-off-topic: ShadoWWW píše:
zadáš to v RGB, nebo hexa.

Tohle je sám o sobě docela nesmysl. Správně by mělo být "Zadáš to v RGB v desítkové nebo šestnáctkové (Hexadecimální) soustavě".
16.3.2016 15:38 - ShadoWWW
Teď mě ještě napadlo, že chceš asi něco jinýho. Swatch jako přechod.

To v ID zvolíš Přechod a ať tam máš jakýkoliv, klikneš pr. tl. myši na tu jednu spodní zarážku a dáš Přidat do vzorníku. Ve vzorníku pak znovu klikáš na ty spodní zarážky (případně tu horní posouváš) a zadáváš buď hodnoty barev, nebo je vybíráš ze vzorníku. Jaké jsou hodnoty těch barev zjistíš otevřením PDF ve PhotoShopu. Obvykle vybereš nejsvětlejší a nejtmavší bod (které můžeš ještě trochu zesvětlat a ztmavit) a přechod (swatch) už se ti postará o přechodové odstíny.


16.3.2016 15:39 - ShadoWWW
Aegnor: to jo, ale to předpokládám Sirien ví, že RGB se zadává buď ve třech desítkových číslech (což je nativní), nebo jednom šetnáctkovém (zvaném hexa jako hexadecimal).
16.3.2016 15:40 - sirien
Asi jo, jen to je taková pitomost kterou sem doteď nepotřeboval - sice vim, jak je nastavit, ale ještě sem nikde nezkoušel vytahovat cílové hodnoty. (Doteď to byl problém jen s nastavením šedé barvy pro tabulky a tam sem si nakonec vystačil s "Tint option")
16.3.2016 15:44 - ShadoWWW
No já jsem na to narazil hned v D&D 4E, kde měli v příručkách přechodovou bílobéžovou barvou dělané inforámečky. V 5e to používají jen u iniciálek, ale tam je to trochu složitější, protože se to musí dělat přímo v Illustratoru a do ID se to už musí importovat jako celek i už v konečném barevném odstínu.
16.3.2016 15:45 - sirien
ninjad.

ShadoWWW: jo, přesně to první co píšeš je to na co sem se ptal - konkrétně ten první printscreen ohledně té možnosti si tu barvu ve Photoshopu rozkliknout a podívat se na její konkrétní hodnoty :)

Ono InDesign sem se - troufám si tvrdit - už naučil ovládat docela dobře, Acrobat sem už taky nějak zpracoval... ale ten Photoshop je pro mě pořád taková prapodivná zóna plná nejasnejch funkcí u který vim, že dokáže zázraky, ale naprosto netušim jak je v něm dělat :D Jen naučit se kvůli úpravě titulek triviální kombinaci "M" + "ctrl+T" mi zabralo dlouhé a dlouhé minuty googlení. A radši se ani neptej kolik času mi trvalo než sem našel postup pro tvorbu transparence v .PNG (nemluvě o tom že sem nejdřív musel odfiltrovat miliardu postů / odpovědí s variacemi ".PNG transparenci neumí, musíš použít..." - to vyžadovalo fakt hodně důvěry v moc Photoshopu, abych se tim nenechal odradit a nakonec se k tomu dohledal)
16.3.2016 15:52 - ShadoWWW
Na Photoshop je ideální videotutorial One-on-One na Lynda.com* - na tom jsem začínal. Ještě dávno před ID a IL. Tak, jak to máš ty s PS, to já mám s Illustratorem - snažím se mu vyhýbat jak čert kříži (hlavně kvůli tomu, že nemám Wacom tablet), ale třeba složité fonty nebo klikyháky (pardon, grafické vzory) jdou dělat v podstatě jen v něm (nebo si tím člověk minimálně ušetří hafo práce).

-----
*Já vím, že nemáš rád videotutorialy, ale nahrál jsi mi na smeč. :)
16.3.2016 15:57 - York
sirien píše:
No zupa, fakt... co si sakra Fred myslí, vydávat další příručky, když ještě nemám ani překlad Toolkitu?


Fred samozřejmě počítal s tím, že budeš mít překlad toolkitu hotovej ve slíbeným termínu ;-)
19.3.2016 01:27 - sirien
York píše:
Fred samozřejmě počítal s tím, že budeš mít překlad toolkitu hotovej ve slíbeným termínu ;-)

Fred je koukám dost optimista :D

(Mimochodem, já sem vůbec sliboval nějakej termín pro Toolkit? Vzpomínám si, že sem slíbil přeložit Core za asi 3 měsíce nebo tak něco (což +- vyšlo) a FAE asi za měsíc (což sem myslim měl i rychlejc), ale u Toolkitu sem tuším snad psal něco ve stylu "někdy po korekcích těhle dvou" ne?)


ShadoWWW píše:
Máš práci, Siriene: Evil Hat vydal konverzní příručku mezi FAE a Fate Core (opět za "zaplať, kolik chceš").

Tak layout done a 1th chapter taky... když budu mít náladu, tak by to mohlo být hotové v neděli.

(S tím Acrobatem a Photoshopem se ten layout dělá doslova lusknutim prstů... když si vzpomenu, jak sem se ze začátku musel patlat s Core i s FAE - že Ty si mi dal Acrobat a Photoshop záměrně až tak pozdě, abych se tim patlánim věcí bez nich naučil pořádně s InDesignem? :D )

ShadoWWW píše:
Já vím, že nemáš rád videotutorialy, ale nahrál jsi mi na smeč. :)

njn, přijdou mi otravně zdlouhavý, mám radši textový návody s printscreenama - něco si vygooglim, rychle proskenuju postup očima, skočim na to a vrátim se k detailnímu popisu když se někde zaseknu, přijde mi to efektivnější.

Ideální by pro mě byl tutorial ve stylu "tady si stáhni tenhle obrázek, otevři si ho v PS a pokračuj podle návodu, aby ses dostal přesně k tomuhle výsledku". Jen bohužel sem žádnej takovej nenašel.

Nicméně já se photoshopu nevyhybám, právě naopak se s ním teď poctivě učím :) Tak nějak poctivě...


...spíš mě v InD jebe nastavení tabulek stylama, konkrétně sem si nastavil tabulku kde jsem nadefinoval, že tabulka se stylem X má automaticky používat buňky se stylem Y a když dám tabulce styl X, tak se mi tam ten styl buněk prostě nenačte a já ho tam musim dávat manuálně (což je při X řádkový tabulce s alternujícíma stylema buněk FAKT VOPRUZ. Teda, vlastně až tak moc ne, ale jak si člověk zvykne na tu automatiku v InD, tak mu to tak připadá...) Zkoušel sem to googlit a různě s tim blbnout ale prostě mi to nejde vyřešit, řikal sem si že Ti to zkusim předhodit na nějakym pivku někdy zase :)
19.3.2016 11:28 - York
sirien píše:
u Toolkitu sem tuším snad psal něco ve stylu "někdy po korekcích těhle dvou" ne?


Je to možný, ale víš jak - tak trochu jsme doufali, že to bude ještě v průběhu existence našeho Vesmíru ;-)
19.3.2016 22:43 - Demonica
sirien: Tak pokud budes mit preklad hotovy, hod mi ho na mail. Cesty salinou jsou idealni na korektury :)
19.3.2016 23:29 - sirien
York píše:
trochu jsme doufali, že to bude ještě v průběhu existence našeho Vesmíru

tak já předpokládám, že v řádu pár set let vznikne nějaká AI, pro kterou překlad textu nebude nijak zvláštní problém...

Demonica píše:
pokud budes mit preklad hotovy

Tomu říkám správná volba slov :)
20.3.2016 00:45 - York
sirien píše:
tak já předpokládám, že v řádu pár set let vznikne nějaká AI, pro kterou překlad textu nebude nijak zvláštní problém...


V průběhu pár set let hlavně všichni budou mluvit anglicky (nebo možná čínsky) ;-) Takže bys s tím mohl pohnout, dokud to ještě más smysl dělat ;-)
20.3.2016 19:17 - sirien
Ach jo.

Tak ten překlad conversion guide se trochu zpozdí - Fred si tam v těch tabulkách zase toužil hrát s pár novými fonty, které nemám poruce, takže je budu muset sehnat a dodělat k nim diakritiku a tak.

Bude to někdy v průběhu týdne, nicméně tim sem minul dnešní relativně volné publikační okénko tak to možná bude zveřejněné trošičku pozdějc (zase nechci zahltit publikační linii Kostky na dva tejdny jenom samym Fatem)
21.3.2016 03:50 - sirien
Font kterej se dá nejlevnějc sehnat za 250 dolarů, juchů... proč by se s tim Fred patlal, že jo. (Ještě že se tyhle věci daj extrahovat, fakt, protože se to nedalo ani nikde sehnat pirátsky, děs, vážně, už ani ty zloději nejsou, co bejvali - sice vás jako mám rád, ale zase ne za 250 dolarů...)

Anyway, zabralo to o tu chvíli patlání s fontama dýl, ale je to hotový, tak v úterý nebo čtvrtek to pošlu ven.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.063093185424805 secREMOTE_IP: 18.232.88.17