Kultura

sirien
20.2.2014 17:54
Aktuální verze: 1.0 (finální verze překladu v pdf s originální grafikou)

Překlad ke stažení zde


#180 - vznik PDF verze překladu. Předtím se řešily průběžně vznikající textové verze.


Použitý překladový klíč zde.
Vznikal v této diskusi (str. 3-12)


Prosím nechte tuto diskusi věnovanou samotnému překladu; diskuse k Fate Core jako takovému je ZDE, díky :)
5.9.2014 19:06 - Quentin
Píše:
Ještě mě napadlo, k těm jednotlivým pdf souborům v sekci "Stáhni si" mít vždy odkaz "Domovská stránka autora", tím pádem bude to schizma, že něco bude odkazovat tam a něco onam, působit přirozeně. Sirien si tam tím pádem hodí Kostku, Quentin svůj blog, atd. co vy na to?

+1 :o)
5.9.2014 22:56 - Alnag
Vojtěch píše:
Konečné řešení by asi bylo přiřazovat k diskuzím keywords, jako je u článků asi, což ale není quick-fix :(


Diskuze mohou mít keywordy. Stejné jako články. Funkcionalita na to je. Jen to nikdo moc nedělá. Nejjednoduší by asi bylo udělat nový keyword "Fate" narvat ho všude kam patří a ten pak už lze i externě velmi jednoduše odkazovat.
6.9.2014 19:58 - York
sirien píše:
Není toho tak moc, alfa korekci jsem měl za jedno odpoledne i s finální změnou klíče


Zas tak málo toho není. Jsem zhruba v první pětině, vidím to tak na týden až dva, pokud chci dělat i jiné věci.
6.9.2014 20:55 - Gurney
To s novým keywordem mi taky přijde jako nejlepší řešení. Ale co nováčci, myslel někdo na nováčky? Existence jiné diskuze na druhém webu (!) by je mohla zmást a navždy odradit :)
6.9.2014 21:05 - York
Jen tak pro zajímavost, hraje vůbec někdo z Kostky aktivně (a pravidelně) Fate?
6.9.2014 22:56 - Sparkle
Hm vy si z toho děláte srandu, ale já reálně vím o více než 10 hráčích RPG (většinou dračákisti nebo hráči middleschoolu), kteří mají srandu z toho schizmatu d20/rpgf, že nejsme schopný se dohodnout na jednom webu, povídají si o nás vtípky v hospodě, musím od nich poslouchat jaký jsme kokoti že se neumíme sjednotit a že jsme jak malý děti a že děláme ostudu celé RPG komunitě.
6.9.2014 23:08 - Alnag
Sparkle: Nezlob se, ale preferoval bych, abychom se po stopě schizmatu D20/RPGf vůbec nepouštěli. Dík!
7.9.2014 00:30 - Gurney
Sparkle: Vidíš a já bych řekl že mít dva weby (ve skutečnosti ještě víc) o rpg má i svoje výhody - třeba diverzifikace názorů, která by na jednom fóru asi dlouhodobě nevydržela. Popravdě, za sebe docela váhám jestli nakonec výhody nepřevažují, vzhledem k tomu že tě nic neváže k tomu aby sis vybrala jeden nebo druhý a v klidu můžeš diskutovat na obou. Taky si asi představuješ že jeden web + druhý web = jeden velký šťastný web se všemi lidmi z předchozích dvou, skutečnost je ovšem spíš taková, že ten kompromis co vznikne nemusí ani zdaleka vyhovovat všem a ti prostě odejdou. V horším případě zmizí ze scény, v lepším si založí nový web.

Takže jakkoli jde spolu všechno líp, myslím že to celé vidíš zbytečně dramaticky a prostě zůstanu u toho dělání ostudy vaší RPG komunitě(TM). Krom toho, o čem by jste se pak bavili v hospodě? :)
7.9.2014 07:41 - Sparkle
Mně jde jen o to, aby případní nováčci, co přičichnou k Fate třeba díky tomu, že dostanou Rozcestí na festivalu Deskofobie Live ke vstupence, nebyli příliš brzo zataženi do věcí spojených s tím schizmatem a nevyděsilo je to. Až se rozkoukají, získají trochu jistoty, pak pro mě za mě. Přijde mi, že dávat ke každému pdf na webu faterpg.cz odkaz na dvě různé diskuse, jednu na d20 a druhou na rpgf, už je trochu o držku. Možná svůj názor časem změním, pak je tam dám, ale momentálně jsem opravdu spíše pesimista co to vidí dramaticky. Vzhledem k tomu, že jsem do toho projektu vrazila už přes 20k a několik měsíců času, myslím že mám právo brát to dramaticky ;)
7.9.2014 08:52 - Alnag
Jinými slovy, problém vyhledavače byl spíše zástupný.
7.9.2014 09:05 - Vojtěch
Herdek, proč se Paizo s RPGNet a EnWorldem nedokážou dohodnout? Proč nemít jednotný web spolu s ostatními??? Tohle mi přijde opravdu jako debata nesmyslná.
7.9.2014 09:21 - Sparkle
Alnag píše:
Jinými slovy, problém vyhledavače byl spíše zástupný.


Nebyl, díky spravenému vyhledávači můžu dát s klidným odkaz na celu Kostku do sekce "odkazy", dále odkazy na Kostku do sekcí typu "domovská stránka autora" atd. Kostka tam propagována bude, jen to holt nebude konkrétními odkazy na konkrétní diskuse ke konkrétním souborům.
7.9.2014 10:17 - Sparkle
Takhle, já chápu že tahle debata je nepříjemná, omlouvám se za ni, ale myslím že jednou proběhnout musela. Za ta léta, co chodím na Kostku, mi přijde že něco jako "propagace Kostky" se začala řešit teprve letos - nejdřív ten Sirienův podpis na rpgf, kde je křiklavá reklama na Kostku, potom tyhle requesty k prolinkování faterpg.cz a Kostky... člověka předtím vůbec nenapadlo se zaobírat tím, jak je nebo není Kostka a rpgf newbie-friendly. Ale kvůli faterpg.cz to řešit musím. Příští týden na festivalu Deskofobie Live dostanou všichni předregistrovaní účastníci (kterých je momentálně 113) Rozcestí jako dárek. Dá se očekávat, že část z nich fakt na ten web přijde a z něho půjde i na ty prolinky. Tak se snažím, aby to bylo do toho fesťáku ťipťop. Možná vás uklidní, že jsem podobně opruzovala i adminy rpgf, sekce Fate se následkem toho předělala, oddělily se debaty o starších edicích Fate od 4e. Můžu vám za sebe slíbit akorát, že se fakt budu snažit aby to bylo pro dobrou věc, můžete mě pak zmlátit na Dálavě, pochopím to :)
7.9.2014 10:42 - York
Schizma stranou, na Kostce působí Sirien, který právě dokončil překlad Core a má tudíž velký přehled o pravidlech, protože se v tom vrtal fakt hodně podrobně. Kromě toho je tu hromada opravdu zkušených hráčů a vypravěčů ochotných poradit a pomoci. To není otázka propagace, to je prostě otázka toho, že Kostka je pro hráče stejně hodnotný resource jako RPG fórum, a tudíž je škoda na ni ten odkaz nedat.

To, že je to zároveň motivace k progresivním změnám vyhledávače a přehlednosti, je určitě fajn.

edit:
Nicméně teda zpět k mému dotazu, hrajete někdo aktivně a pravidelně Fate? Protože já mám skoro pocit, že tu nemálo úsilí padlo na překlad, vydání a propagaci systému, který je sice fajn a určitě za to stojí, ale kromě Siriena ho tu vlastně nikdo pořádně nehraje. Což mi přijde docela zvláštní.
7.9.2014 10:58 - Sparkle
Já ho taky hraju :)
7.9.2014 11:07 - Vojtěch
My měli rozehrané Příběhy Impéria, ale ted je zastínily jiné akce. Fate bych rád vedl někdy na jaře.
7.9.2014 11:07 - York
Sparkle píše:
Já ho taky hraju :)


O tobě vím, Karotka občas vypráví ;)
7.9.2014 11:13 - Gurney
Sparkle píše:
...tahle debata je nepříjemná, omlouvám se za ni, ale myslím že jednou proběhnout musela...

Já myslím že tahle debata nejen že probíhat nemusí, ale že vlastně ani není moc o čem debatovat. Ona celá tahle diskuze je dle mého takový pěkný příklad sebenaplňujícího se proroctví, kde za velkou většinou celého problém stojí právě lidé, kteří si prostě nemůžou spokojeně pobývat na svém oblíbeném fóru či navštěvovat všechna svá oblíbená fóra, ale mají pocit že aby zapadli, musí se nejdřív vymezit. Nebo v druhém případě mají potřebu do věcí neustále vrtat, "spravovat je" a myslí si že jejich posláním je zjevit velkou pravdu o tom jak nerozumně se všichni chovají a co by měli správně dělat.

Co se týká propagace Kostky, s "omg wtf, já nebudu propagovat Kostku!" jsi sem doběhla ty. Nezaznamenal jsem že by se tě někdo prosil a opět, kdybys s tím nepřišla ty, dost možná by kolem toho ani diskuze nevznikla. Fakt to nechápu, je to snad potřeba nějak ospravedlnit, že tam nebudeš mít odkazy na všechny diskuze o Fate? A btw co si dá sirien do podpisu mi přijde jako čistě jeho věc, nějak v tom nevidím snahu kdovíjak propagovat kostku a i kdyby někdo z adminů kostku propagovat chtěl tak co? Dokud se nepřekročí určité meze, tak na tom nevidím nic špatného.

Nováčci, tvoje oblíbené zaklínadlo jsou mimochodem taky lidi. Je Kostka vhodná pro nováčky? Dle mého pokud jsou to lidé schopní dělat si na věci vlastní názor a nejen tupě přebírat názory cizí, pak ano. Pokud ne, pak pro ně nejspíš není vhodné žádné fórum, ale spíš nějaký kurz kritického myšlení. Opět, je to snaha ospravedlnit se? Jak sama správně říkáš, je to tvůj projekt, jsou v něm tvoje peníze, tak proč to neříct na rovinu?

Na Dálavě hodlám popíjet a bavit se pohledem na vás, co pořád chcete řešit nějaké spory z netu, bude to taková hezká tragikomická alegorie na život, vesmír a vůbec. Tak pěkně cvičit, ať nemá tým Za záchranu česko-slovenské RPG scény! ostudu.
7.9.2014 11:14 - Sparkle
York píše:
O tobě vím, Karotka občas vypráví ;)


Toho jsem se bála :( :D

Vojtěch píše:
My měli rozehrané Příběhy Impéria, ale ted je zastínily jiné akce. Fate bych rád vedl někdy na jaře.


<3 <3 <3
7.9.2014 11:17 - Sparkle
Gurney píše:
Nováčci, tvoje oblíbené zaklínadlo jsou mimochodem taky lidi. Je Kostka vhodná pro nováčky? Dle mého pokud jsou to lidé schopní dělat si na věci vlastní názor a nejen tupě přebírat názory cizí, pak ano.


No vidíš, a tady je právě ten rozpor. V mém okolí má rpgf i Kostka špatnou pověst, bohužel. A musím to řešit, protože mi to mrví moje věci, bohužel.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086800813674927 secREMOTE_IP: 54.173.214.79