Kultura

sirien
20.2.2014 17:54
Aktuální verze: 1.0 (finální verze překladu v pdf s originální grafikou)

Překlad ke stažení zde


#180 - vznik PDF verze překladu. Předtím se řešily průběžně vznikající textové verze.


Použitý překladový klíč zde.
Vznikal v této diskusi (str. 3-12)


Prosím nechte tuto diskusi věnovanou samotnému překladu; diskuse k Fate Core jako takovému je ZDE, díky :)
22.12.2015 21:48 - Vojtěch
*potlesk*
22.12.2015 22:09 - ShadoWWW
Super! :-)

Jen doplním, že má role nebyla moc velká. Jen jsem Siriena dokopal k tomu, aby to už konečně vydal, že už je to dost dobré! Protože on jako perfekcionalista by to ladil ještě nejmíň do dalších Vánoc... :)

312 stran... to je pořádná porce práce!
22.12.2015 22:10 - Quentin
Nice!
23.12.2015 00:07 - Arten CZ
Paráda, díky
23.12.2015 02:07 - sirien
Díky :)

ShadoWWW píše:
Protože on jako perfekcionalista by to ladil ještě nejmíň do dalších Vánoc... :)

Jo no... ještě dneska večer jsem to celé prolistovával a odchytával drobné chybky co sem viděl :D (teda, popravdě, ještě že tak, našel sem tam dvě luxusní boty, kdy jsem měl 7 a 8 Mastery založené na 1a masterech místo na chap masterech, což si minimálně Ty určitě umíš představit, co mi to tam v těch dvou kapitolách vyrobilo :D Nechápu, jak sem to moh předtim nevidět... )

Nicméně musím čestně přiznat, že se mi to nepouštělo ven snadno... jak jsem celou dobu uvažoval v tom, že chci aby tohle byla dlouhodobě stabilní verze, tak po těch pár týdnech kdy jsem si s tím ve volné chvíli hrál a mohl jsem kdykoliv upravit cokoliv na co sem narazil mi ta představa, že to vyhodim ven, určitě tam zbydou nějaké chyby, ale já je už nebudu moct opravit nedělala úplně lehko.

Ale tak snad dobrý. :)
23.12.2015 07:36 - Jarik
Thnx

Tohle ma cenu
23.12.2015 10:39 - Sroty
Skvěle, budu mít ve vánočním volnu co číst. Máš můj respekt a obdiv :)
23.12.2015 10:48 - Babaj
Siriene, klobouk dolu :-)
24.12.2015 02:34 - Raroh
Děkuji za výbornou práci, použijeme vše :D
24.12.2015 14:43 - Aegnor
Takový drobný dotaz - nešlo by k tomu PDFku přidat záložky?
24.12.2015 16:25 - sirien
Aegnor píše:
Takový drobný dotaz - nešlo by k tomu PDFku přidat záložky?

A vidíš, to bych asi i moh, co? :D

Až budu mít po dnešním šílenství volnou chvíli, tak si zkusím někde vygooglit, jak se to dělá a kdyžtak to tam dodám.


Raroh (&all): díky; super, doufám, že poslouží :)
24.12.2015 16:39 - Aegnor
sirien píše:
A vidíš, to bych asi i moh, co? :D

Až budu mít po dnešním šílenství volnou chvíli, tak si zkusím někde vygooglit, jak se to dělá a kdyžtak to tam dodám.


První Google odkaz

A jinak - díky za pěknou práci, sice asi v nejbližší době Fate do hloubky studovat nebudu, ale až budu, tak půjdu určitě po tomhle pdfku:-)
24.12.2015 17:08 - sirien
Aegnor: však jo, já neříkal, že to je těžké najít, jen že mě to předtím nenapadlo hledat :)
24.12.2015 17:11 - Aegnor
Sirien: Tak já ti jenom chtěl "ušetřit práci", to je všechno:-))
26.12.2015 11:23 - Gurney
Včera jsem tím listoval a dohledával si nějaké drobnosti a musím říct, že ten překlad a hlavně celé to zpracování je fakt prvotřídní.

Že to má 38 MB bych vůbec neřešil, to je pořád hodně přijatelná velikost - mnohdy najdeš i podstatně větší pdfka od velkých vydavatelství.

EDIT: j a aktualizoval jsem záhlaví diskuze
26.12.2015 11:40 - ShadoWWW
V ID se záložky nejsnadněji řeší přes Obsah (Formát > Obsah...), kde ho nadefinuješ, zatrhneš "Vytvořit záložky PDF" a pak umístíš někam do textového pole. Při exportu do PDF pak nezapomeň zaškrtnout Zahrnout: Záložky.



3.1.2016 21:42 - sirien
Tak přes svátky (od zveřejnění doteď) bylo PDF staženo víc jak 170x, z toho víc jak 110x z unikátní IP.

Když si vezmu, že původní .docx byl za svou více než roční životnost stažen skoro 590x ze 422 uIP, tak musím říct, že mě to docela potěšilo :)


(teď jen mít nějakou technokratickou vychytávku kterou bych mohl do toho PDF vložit nějaký virus, který by mi umožnil trackovat předání i přes e-maily, flashky, počet vytisknutí, počet zkopírování už vytisknutých verzí a počet předání vytištěných verzí z ruky do ruky... v MtA by to bylo nějaké trapně dvojkové kouzlo... eh, technikratická metodika, chci samozřejmě říct (i když by asi chtělo dost úspěchů...), tak sakra proč taková možnost není nikde poruce)
3.1.2016 21:52 - Aegnor
Sirien: to je druhem souboru, ničím jiným:-P
3.1.2016 22:04 - sirien
Aegnor: mě je jasné, že valná většina z toho jsou nejspíš znovu-stažení PDFka od lidí co předtím viděli ten docx., ale to v podstatě znamená, že i když už vědí / tuší, o čem Fate je, tak je přesto pořád zajímá (a tiše doufám, že je zajímá ten obsah v té formě a ne jen zvědavost na to jak jsem to nakonec zpatlal :D )
4.1.2016 23:07 - Demonica
Gratulace, skvela prace :)

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.072345018386841 secREMOTE_IP: 3.83.87.94