Kultura

ShadoWWW
12.4.2014 01:53
[D&D Next] Ukázka ilustrací
Zde je pár ukázek ilustrací pro D&D Next. (Některé bohužel v horší kvalitě.) Jak se vám líbí?



















Autorská citace #1
12.4.2014 06:41 - noir
Hodně!
Autorská citace #2
12.4.2014 07:23 - Vojtěch
Jo tak Todd Lockwood... dobrá volba.

Hlavně ať tam moc necpou Baxu. Jinak to vypadá vizuálně trochu jako Pán prstenů ve filmu.
Autorská citace #3
12.4.2014 07:46 - Quentin
wow :-O
Autorská citace #4
12.4.2014 08:06 - Alnag
Vypadá to moc pěkně. Moje jediná obava je, že podobně jako 3E měla na začátku relativně jednotný styl (a svým způsobem i 4E), že se to postupně rozmělní. Ale doufejme, že třeba nikoliv.
Autorská citace #5
12.4.2014 13:15 - ShadoWWW
Ten důraz na realistický styl kresby se mi moc líbí. Pokud budou takhle vypadat i ostatní ilustrace D&D Next, bude to imho nejkrásnějí edice. Zde patří velký dík Jonovi Schindehettovi, který se za tento styl hodně prosazoval. Bohužel z WotC odešel, takže mám stejné obavy jako Alnag.

Na amerických fórech převažuje negativní názor. Nejvíc lidí tomuto stylu vytýká, že důraz na realističnost zdůrazňuje nedostatky a většina lidí by si přála víc skicový (cartoon) styl ve stylu Pathfinderu.
Autorská citace #6
12.4.2014 13:36 - sirien
popravdě osobně mi to moc nesedí. Působí to na mě tak jako hrozně... nevím ani jak to popsat. Nepatřičně. Jako počítačová 3D grafika, taková snaha o přehnanou dokonalost které stejně nejde dosáhnout...
Autorská citace #7
12.4.2014 18:54 - noir
Mě zatím právě ilustrace přijdou na 5e jako jednoznačně nejsilnější část. Zdá se mi to elegantní, promyšlené a inspirativní. Třeba ten bard ni připadá jako jeden z vůbec nejlepších bardů, jaké jsem v DnD viděl...
Autorská citace #8
12.4.2014 19:59 - skew
sirien píše:
nevím ani jak to popsat. Nepatřičně.
Já bych řekl tak nějak neosobně. Ale taky se mi to hodně těžko popisuje.
Nevím no, mám z toho dost protichůdné pocity, na jednu stranu je to fakt hezké, stylové a po řemeslné stránce taky dobré, na druhou stranu mě to ale nějak neoslovuje.
Ti démoni mají hezkej design, ale možná by jim jiné zpracování sedělo lépe.
Ti dva obři se mi ale líbí (nebo obr a to bůhvíco s kyjem...). A postavy nejsou špatné, imo hezčí než v 3.5e.

Celkové hodnocení by asi bylo spíš pozitivní než negativní, ale sám nevím za co jim ubírám body.
Autorská citace #9
12.4.2014 20:33 - Alnag
Noir: Bard vypadá skvěle badass. Hned bych si ho zahrál. :)

Skew: Myslím, že ti rozumím. Trošku to smrdí videohrou, ne?
Autorská citace #10
12.4.2014 22:27 - Vojtěch
Potvory od pohledu jsou
Green Dragon
Hook Horror
Behir
Otyugh
Storm Giant
Jakýsi hmyz
Tarrasque
Ogre
Xorn
Carrion Crawler
Autorská citace #11
12.4.2014 23:35 - skew
Alnag: mmm, možná videohrou, ano. Každopádně – ilustrace mě sice nenadchly, ale zase bych si na ně určitě nestěžoval. Jsou důstojné, a jak jsem řekl, postavy nevypadají vůbec špatně, což je snad nejdůležitější.
Autorská citace #12
13.4.2014 07:10 - Vojtěch
Hlavně nevypadají jako v Pathfinderu, spíš trochu umírněně a ne tak ověšené kdečím, což je asi taky záměr.
Autorská citace #13
13.4.2014 07:27 - ShadoWWW
Ten jeden obrázek je Staff of the serpent. A ten hmyz je Ebony fly.
Autorská citace #14
13.4.2014 07:38 - ShadoWWW
Alnag: Tady máš token, kdyby sis chtěl zahrát v 4E :-)

Autorská citace #15
13.4.2014 09:11 - Alnag
A model figurky do 3D tiskárny by nebyl? :D
Autorská citace #16
13.4.2014 09:59 - Sparkle
Mně se ty obrázky líbí víc než ty z PF.
Autorská citace #17
13.4.2014 10:19 - noir
Jsou luxusní. Plné detailů, přitom originální (hlavně u postav) a současně inspirativní. Třeba ten assasin nebo co to je - to je pro mě vyloženě ukázka stylu, který mi sedne.
-je to uvěřitelné. Dokážu si představit, že všechny ty zbraně i brnění a detaily mají svůj smysl a není to jen jak z pařížské módní přehlídky. IMHO docela důležitý detail. Postavám v Pathfinderu občas moc nevěřím, že unesou všechno,co tahají
-vizuálně je to neotřelé
-funguje to stylově: opakují se tak ostré úhly, jendnotlivé grafické prvky se tam opakují účelně a vždycky dávají smysl (záhyb pláště, dýka, maska)
- Není to přeplácané, ale uměřené Ta přeplácanost mi třeba hrozně vadí u Pathfinderu, kde je toho v obraze skoro vždycky příliš.
-ty obrázky postavy velmi dobře charakterizují; teda to je asi hodně o individuálním vnímání, ale na mě z nich sálá představa o charakteru těch postav
- není to "mimo". Třeba u Númenery se mi styl hrozně líbí, ale je to tak mimo a alternativní, že mě to ke hře příliš neláká.

A ano, je to jako z dobré počítačové hry. Což si myslím, že je pocta...
Autorská citace #18
13.4.2014 13:13 - ShadoWWW
Doplnil jsem do záhlaví ještě obrázek medvýra (owlbear).
Autorská citace #19
13.4.2014 15:19 - sirien
Bard vypadá jako new age hippie fantasačka z jarního Tolkienconu co se snaží stylizovat do metalačky.
Dal bych mu trochu punkovější výraz a barvy hadrů a pak bych si ho vzal jako postavu do odlehčené parodické hry v níž bych loutnu prohlásil za artefaktální sebeobnovující hard-rockovou kytaru a souboje bych popisoval jako koncertní vystoupení v němž uprostřed songu rozmlacuju tu kytaru nepřátelům o hlavu.

(nic ve zlym, ale zrovna obrázek barda je ten co na mě působí fakt hodně divně a extra nepatřičně)

Týpek nad bardem vypadá jak printscreen z MMO RPGčka a týpek pod bardem jak fotka voskové figurky.

Čaroděj o hodně níže s magic missile z ruky je jak printscreenutej z Dragon Age.


Kupodivu, u monster mi ta grafika nijak zvlášť nevadí. Jen prostě ten nutně nedokonalej pokus o dokonale realistickou kresbu... u nerealistických věcí (monstra, démoni...) to vypadá dobře, ale u věcí které mají být realistické (pseudo/lidské postavy...) mě ta malá mezera mezi zobrazením a realitou neskutečně škrábe oči.


Jako jo, přehánim teď, ale bohužel bez toho přehánění nějak pořád nedokážu vystihnout, co přesně mi na těch kresbách tak vadí.

Celkově asi bude záležet hodně na grafice, do které budou zasazené.
Autorská citace #20
13.4.2014 15:23 - ShadoWWW
MM na Twitteru k novému stylu poznamenal, že prsatice v bikinách v Next nebudou. (Za mě teda bod dolů. :-( :D)

Na fóru se hned strhla hádka, jestli ten bard je elf se špatným sestřihem, nebo elfka.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.082405090332031 secREMOTE_IP: 3.237.65.102