Kultura

ShadoWWW
12.4.2014 01:53
[D&D Next] Ukázka ilustrací
Zde je pár ukázek ilustrací pro D&D Next. (Některé bohužel v horší kvalitě.) Jak se vám líbí?



















Autorská citace #41
18.4.2014 17:22 - sirien
Nerhinn: jen bych poznamenal, že autorovi binga asi došla inspirace, protože pár těch argumentů ve skutečnosti dává docela smysl. Minimálně víc než různé obdobné argumenty z druhé strany jako že to mění ženu na pouhý sexuální objekt a jiné hovadiny ze kterých se dá kvést úplně stejně
Autorská citace #42
18.4.2014 18:47 - Quentin
Naoki: Mě jde hlavně o to, že by se dnd nemělo distancovat od sword&sorcery.

Sirien: On ten blog je celej takovej pochybnej.

Nerhinn: A není to třeba otázka prezentace? Uráželi by tě i takovéhle obrazy?











A ještě zkouška fanatismu :) Tenhle výstřih je pořád moc?
Autorská citace #43
18.4.2014 19:16 - Shako
Naoki píše:
A od toho se asi Next chce distancovat a udělát víc obrázků které by nalákaly i holky :)


Tak tím spíš půjdou třby dolů než nahoru... :-D
Autorská citace #44
18.4.2014 20:13 - Gurney
Myslím, že Quentin právě odhalil kde já osobně vidím hranice mezi pěknou stylizací a "boobs just for boobs". K Frazeetovy nemám nejmenších námitek, že jsou tam nahý lidi je prostě součást stylu, stejně jako kdyby byli oblečení třeba ve stylu fantasy samurajů. Ten poslední je pak klasická variace na "výstřih popírající jakoukoli logiku, ale nesmíme zapomenout, že tam jsou...". Aspoň tedy v kontextu toho, že mužská verze armoru v tý hře (Zaklínač 2) vypadá takhle:
Autorská citace #45
18.4.2014 20:29 - Nerhinn
QuentinW píše:
Proč se nikdo nepozastavuje nad tím, že je tenhle týpek svlečenej víc než holka vedle?

Eh... wut? Měnila by se nějak pointa, kdyby Barbie byla v plavkách? Mimochodem, asi chápu, co má být na tom vtipné, ale je to dost zavádějící. To, že Barbie degeneruje vnímání krásy u dívek už od dětství, není tvrzení feministek, ale... každého s mozkem?
QuentinW píše:
Ale třeba u čarodějek nebo zlodějek to smysl dává nebo ne? Černokněžník chce děsivý nebo majestátní, čarodějka může vsadit na krásu a chtíč. Nepřijde mi to přehnaně nereálné

Přehnaně nereálné to není. I když teda já coby zlodějka bych se snažila schovat co nejvíc kůže, blyštivých věcí a tak nějak všeho. Pokud bych si pak chtěla hrát s psychikou nepřítele, spíš než snažit se ho vzrušit (což musí mít senzační následky, když prohraju a on mě zajme), snažila bych se působit jako otrhaná zmlácená chuděra, soucit a tak. Ale třeba to jsem jenom já.

Naoki: Tak nějak bych to viděla.

sirien: Jelikož tu padly v jenom příspěvku snad tři, řekla jsem si, že bych mohla ušetřit práci a rovnou sem napsat ten zbytek, ať můžem popojet.

QuentinW píše:
Uráželi by tě i takovéhle obrazy?

Mně nevadí nahota, mně vadí totální nesmysly obhajované totálními nesmysly, když účel je zcela jasný.
QuentinW píše:
A ještě zkouška fanatismu :) Tenhle výstřih je pořád moc?

Výstřih sám o sobě je v pohodě (co se mi to tu snažíš přišít? Ne, nejsem puritán.), jen nechápu, proč když už si dala tu práci s opancéřováním ramen a... tak nějak všeho, se rozhodla, že hrudník a krk vystaví. No, asi tam nemá nic důležitého ;)

Shako píše:
Tak tím spíš půjdou třby dolů než nahoru... :-D

Ty jo, fakt si kluci koupí pravidla pro RPG jen proto, že jsou tam chainmail bikiny? (Jako vážně, seriózně míněná otázka).

Jo, ráda bych upozornila na vývoj debaty, ne, že by se mi to stalo poprvé, ale možná to někoho zaujme.
-skew se ptá, jak asi působí na holku, když otevře pravidla pro hraní a tam jsou polonahé ženské
-Nerhinn odpovídá, že moc pozitivně ne a že to možná má spojitost s tím, jak jsou vnímaná RPG
-QuentinW postuje obrázek o feminismu a Barbie, He-Man má plavky, čarodějky a zlodějky vsází při boji na chtíč
-Nerhinn rezignuje na debatu, hází sem obrázek a jde se radši najíst
(Mimochodem, přijde mi to skoro jako reprezentace dění okolo téhle otázky obecně. Opatrně zformuluji svoji odpověď, aby byla pravdivá, ale stále ještě příliš neprovokovala, a stejně mi v příštím příspěvku přistane slovo femisnismus. Mám tohle zapotřebí? A podobně to vidím i s holkami, co přijdou k těm pravidlům s chainmail bikini. Mentální 'Mám tohle zapotřebí?' následované tím nejjednoduším, co přijde, když něco nemám zapotřebí. Namísto diskuse, která je namáhavá, prostě toho druhého nějak odbydu ("Dětinská zábava, najděte si holku!") a jdu si po svém.)

Ráda bych podotkla, že jsem sem nepřišla dělat nějaké kázání ani vést svatou válku. Skew se zeptal, jak to působí na holky, já jsem odpověděla a najednou jsem pod palbou. Prostě se rozhodněte, co chcete. Chcete, aby víc holek začalo hrát RPG? Co takhle je přestat ponižovat? Je to celkem jednoduchá volba. A Jersonova pravidelná litanie, jak holky totálně odrazuje fantasy žánr, možná jednou utichne.
Autorská citace #46
18.4.2014 20:46 - York
Nerhinn píše:
Ty jo, fakt si kluci koupí pravidla pro RPG jen proto, že jsou tam chainmail bikiny? (Jako vážně, seriózně míněná otázka).


Vizuální přitažlivost samozřejmě podvědomě funguje, ačkoliv si to většina lidí nejspíš nepřipouští. Hlavní důvod ke koupi to asi bude u málokoho, ale o znatelném vlivu na prodejnost nepochybuju.
Autorská citace #47
18.4.2014 21:10 - Quentin
Nerhinn: Hej, to není fér. Ty jsi začla s šíleným postupem, jak dobarvovat a upilovat figurky, a postla odkaz na radikální blog :)

Já jsem se chtěl hlavně dovědět, jestli jsi jen proti "silly female armors" nebo přímo proti nahotě. Nic víc.

Docela mě zklamalo, kolik lidí se tu ozvalo, že by měly ilustrace v pravidlech být politicky korektní (tzn bez frazetty)

A že se ta diskuze rychle rozpálí neznamená, že jsme sklepní nerdi, ani že jsi asexuální feministka. Znamená to jen, že je to zápalné téma :) Omlouvám se za špatnej dojem.





Jinak ta holka ze zaklínače není až tolik za vlasy přitažená. Zásah do hrudi je ze všech částí těla nejméně pravděpodobný, vlastně si ani nevzpomínám, že bych tam někdy dostal, a ten nízký kyrys bude určitě lehčí a pohyblivější. Uvažuju, že bych do něj šel při stavění kostýmu na larp.



edit:
Píše:
Přehnaně nereálné to není. I když teda já coby zlodějka bych se snažila schovat co nejvíc kůže, blyštivých věcí a tak nějak všeho. Pokud bych si pak chtěla hrát s psychikou nepřítele, spíš než snažit se ho vzrušit (což musí mít senzační následky, když prohraju a on mě zajme), snažila bych se působit jako otrhaná zmlácená chuděra, soucit a tak. Ale třeba to jsem jenom já.

Říkal jsem, že může, nemusí. Když se chceš plížit, obleč se jako ninja. Když chceš bojovat, sežeň si aspoň tenkou prošívanici. Když musíš improvizovat, slíkni se, vyválej v bahně a hraj na soucit. Když jdeš motat hlavu šlechticům na bál, obleč si ty nejprůhlednější šaty, co najdeš.

Otázka byla, proč první dvě ilustrace v knize být můžou a druhé dvě ne. Co na tom holky odrazuje? Je to jen kvůli té špatné pověsti rpgčkařů?

Původně bych sázel na to, že je to kvůli těm nesmyslným ilustracím jako je tahle

Autorská citace #48
18.4.2014 21:30 - York
QuentinW píše:
ten nízký kyrys bude určitě lehčí a pohyblivější. Uvažuju, že bych do něj šel při stavění kostýmu na larp.


Docela bych se bál, že bych se na ten hrot nabodnul...
Autorská citace #49
18.4.2014 21:40 - Nerhinn
QuentinW píše:
Ty jsi začla s šíleným postupem, jak dobarvovat a upilovat figurky, a postla odkaz na radikální blog

Ale to je právě ta pointa. Že když chci figurku, která není úplně absurdní, musím s ní občas absolvovat tyhle věci. Ne u všech a ne všechny naráz, ale každou z těch věcí jsem už musela dělat. A to jsou figurky, které si koupím, které už prošly nějakým sítem.
Obrázek jsem postla až potom. A zas tak radikální ten blog není, btw. Občas možná až příliš... nitpicky.
Nahota je OK, naopak bych uvítala, kdyby ilustrátoři namísto trapných plavek nakreslili prsa, tam, kde to dává smysl. Silly female armor je můj nepřítel :)
Autorská citace #50
18.4.2014 22:24 - Shako
Nerhinn píše:

Ty jo, fakt si kluci koupí pravidla pro RPG jen proto, že jsou tam chainmail bikiny? (Jako vážně, seriózně míněná otázka


Osobně chainmail bikiny nepreferuju a když jsem byl v letech, kdy bych možná preferoval, tak nebyli žádné k dispozici. :-D Rozhodně to není to, co mě na fantasy zaujalo a co mě u něj drží... je to příjemný doplněk, pokud je to vkusně udělané a není toho příliš. Chainmail bikiny jsou častěji nevkusné než pěkně udělané.

Pro zajímavost jsem prošel prvních cca sto stránek DnD 4e PHB - na každém detailně provedeném obrázku ženské postavy jsou zvýrazněna prsa (snad mimo hraničářky, která z pohledu, kde prsa nešlo moc zvýraznit - a je to jeden z nejlepší obrázků celé příručky) - naprosto nevkusně to vypadá asi tak u třetiny (např. u trpaslice s chainmail výstřihem, hobitka), u další třetiny je to detail, na který jsem se musel extra zaměřit (při prvním pohledu nezaujal, ale ani neruší celkový dojem z z obrázku) - na druhý pohled je to často hrůza. Zbylá třetina je na první pohled příjemně provedená (třeba obálka, půlelfka), ale při podrobnější prozkoumání je tam nějaká další podivnost, která to kazí (u víc něž poloviny). Za relativně hezkou a vkusnou bych označil třeba lidskou zlodějku, trošku na hraně je Tieflingská bojovnice...ale jsou to rozhodně jedny z těch hezčích chainmail bikin (hlavně protože to nejsou bikiny, ale tílko:D).

EDIT: QuentinW píše:
Původně bych sázel na to, že je to kvůli těm nesmyslným ilustracím jako je tahle


Pro mě typický příklad fakt hloupého obrázku.

Každopádně



A zjevně to funguje i nadále - viz zmíněná obálka PHB.

Narážel jsem spíš na to, co to pěkně vystihnul někdo jiný:

QuentinW píše:
Mě jde hlavně o to, že by se dnd nemělo distancovat od sword&sorcery.


DnD je pro mě systém, na kterém se hraje žánr plný neuvěřitelných/nerealistických scén, včetně absurdit jako chainmail bikiny. Nikdy to nebyl a nikdy nebude žánr pro holky (nic proti tobě, ani Sethi... nutno říct, že zrovna Sethi to umí hrát hodně "chlapsky" - pamatuju si některé scény z její produkce :-D). A snažit se z toho žánr pro holky udělat považuju za blbost. A pokud se o to někdo bude snažit, tak z toho vznikne nějaký paskvil... pro holky to pořád bude moc divné a pro kluky to bude moc "pro holky". Takže tržby půjdou dolů. To byla má pointa.

Tím neříkám, že se mi nelibí S&S žánr - jen říkám, že to má pro mě nějakou atmosféru, kam prostě patří určité věcí a bez nich to není ono. Naopak aspekty S&S zase nepatří do seriozních příběhů.
Autorská citace #51
18.4.2014 22:30 - skew
QuentinW píše:
Proč se nikdo nepozastavuje nad tím, že je tenhle týpek svlečenej víc než holka vedle?
Nejspíš proto, že už po dlouhou dobu ženská nahoře bez je vnímána sexuálně, zatímco polonahej chlap ne.

Hrát tohle taky třeba moc chlapů asi nerajcuje (chtěl jsem tenhle obrázek postnout už o trochu dříve, když Noir zmínil toho nadsexuálního barda):

Tudíž tam autoři tyhle obrázky moc necpou. Vlastně bych si asi marně lámal hlavu, jestli jsem viděl jedinej takovej. Ah, nejblíž mi přijde tak sorcerer v 3.5e. Pointa je, že v tom je určitej erotickej/sexuální/whatnot náboj, se kterým se většina hráčů moc nechce ztotožňovat ani teoreticky, tím méně pak ve hře samotné. Pokud chtějí přílákat ženský ke hře, dává smysl prezentovat je jinak.

Řekl bych, že je to taky otázka míry.
Jeden latexovej temnej elf, kterýho má matrona na vodítku nejspíš valnou část hráčů neodpudí.
Stejně tak jedna dvě ilustrace ve stylu S&S, Frazetta / Vallejo, polonahá čarodějka nebo nějaká oběť připoutaná k obětnímu oltáři, nezažene moc ženských (doufám).

Jakmile jich ale je polovina nebo víc, obával bych se právě:
yours truly píše:
Dovedu si představit reakci, kdy nadzvedne obočí, jestli od ní jako ostatní hráči očekávají, že jim tam bude dělat polonahou k*rvu nebo tak.


Nicméně jen tak pro zajímavost jsem rychle checknul 3.5e PHB a eyecandy faktor mi vyšel 5/15; v 4e jen ~5/28, ačkoliv některé byly celkem na hraně.
Je taky pravda, že v podstatě každá ženská v pravidlech je celkem atraktivní, což se o chlapech zas tak říct nedá, ale to už bych to moc hrotil.
Autorská citace #52
18.4.2014 22:33 - Shako
skew píše:
Nicméně jen tak pro zajímavost jsem rychle checknul 3.5e PHB a eyecandy faktor mi vyšel 5/15; v 4e jen ~5/28, ačkoliv některé byly celkem na hraně.


Koukám, že jsme měli stejný nápad. :-D

skew píše:
Je taky pravda, že v podstatě každá ženská v pravidlech je celkem atraktivní


Některé tedy fakt ne, ale souhlasil bych, že 2/3 vypadají na první pohled (velmi) atraktivně. :)
Autorská citace #53
18.4.2014 22:47 - Quentin
Už si vzpomínám, kde se mi chain mail bikini fakt líbily. Rudá Sonja. Na ní mě to nikdy nezarazilo.

Ale ta měla jako výmluvu proroctví, že ji žádný muž mečem nepřemůže.

Autorská citace #54
18.4.2014 22:58 - skew
A ještě samotné S&S - nevím jestli to je jen můj dojem, ale 3.5e mi ho zas tak moc neevokovalo, 4e už vůbec ne. Možná si ho neoprávněně moc ztotožňuji s příběhy Conanovitého typu. Které jsou možné, ale zdaleka ne nezbytné, nebo samy se nabízející, imo.

Shako píše:
Koukám, že jsme měli stejný nápad. :-D
Yuss!
Píše:
na každém detailně provedeném obrázku ženské postavy jsou zvýrazněna prsa (snad mimo hraničářky, která z pohledu, kde prsa nešlo moc zvýraznit - a je to jeden z nejlepší obrázků celé příručky)
Jo, tohle je ten důvod, proč říkám že některé jsou na hraně. Třeba half-elfku jsem zařadil mezi decentní... jenže, dem boobs.

Píše:
Za relativně hezkou a vkusnou bych označil třeba lidskou zlodějku
Relativně. Jako upřímě, ty boky a zadní strana stehen holá až k zadku nejsou nejnovější výkřik funkcionalismu, že ne...

Hodně pěkná mi přijde ale třeba tiefling-warlockyně (str 129). Ta je hezká, má i lehce vyzývavé oblečení, ale nic samoúčelného.

(mírně editováno)
Autorská citace #55
18.4.2014 23:21 - Shako
skew píše:
Třeba half-elfku jsem zařadil mezi decentní... jenže, dem boobs.


Právě - nebýt tam tak nehorázně vykreslené prsa, tak je to fakt moc pekný obrázek.

skew píše:
upřímě, ty boky a zadní strana stehen holá až k zadku nejsou nejnovější výkřik funkcionalismu, že ne...


:-D
Máš pravdu.

skew píše:
Hodně pěkná mi přijde ale třeba tiefling-warlockyně (str 129). Ta je hezká, má i lehce vyzývavé oblečení, ale nic samoúčelného.


Moc se mi nelibí, ale rozhodně je to obrázek, který zaujme. Když jsem otevíral příručku věděl jsem, co uvidím, až to najdu...
Autorská citace #56
29.4.2014 21:01 - ShadoWWW
Wizardi hledají nového art directora místo Jona.
Autorská citace #57
29.4.2014 21:13 - Alnag
ShadoWWW: Nebylo to tu už? Měl jsem pocit, že odešel? A nebo jim jen udělal pěkné concept arty a teď přijde někdo, kdo zbastlí realizaci? Protože tohle bylo u 3E taky (concept art Lockwood & Wood) realita... směska s trvale sestupnou kvalitou. To by byla fakt škoda, protože to, co jsem zatím viděl vypadalo přinejmenším netuctově.
Autorská citace #58
29.4.2014 21:33 - ShadoWWW
Jo, už odešel. A přesně tento inzerát vyvěsili už před pár měsíci hned po jeho odchodu. Nevím, co se stalo. Buď nikoho nenabrali, nebo někoho nabrali a vyhodili. V dnes vydaném Dead in Thay pořád figuruje jako art director Jon Schindehette. Ale to může být také tím, že koncept arty se schvalují zhruba 6 měsíců dopředu, než vyjdou v produktu.

Jinak Wizardi asi dost nestíhají. O nějakých oficiálních datech vydání 5E produktů nikde ani slovo. Dokonce i na PAXu zmínili jen Tyranii draků. Data vydání a dokonce i jen názvy konkrétních 5E produktů jsou obestřeny tvrdým embargem, stejně jako oficiální informace o licenci 5E. Což je dost drsný; v roce 2008 v tuto dobu už představovali ukázky z 4E core knih ve finálním layoutu. Pořád jen opakují "It's done, when it's done."
Autorská citace #59
6.5.2014 08:11 - ShadoWWW
Tady jsou ukázky ilustrací žen v D&D Next.

severská barbarka


hobitka tichošlápka


hobitka tichošlápka tulačka


štítová trpaslice


lesní elfka


stříbrnoměsíční půlelfka druidka
Autorská citace #60
6.5.2014 09:38 - Shako
Severská barbarka ma neuvěřitelně štíhlé nohy.... to samé ta první hobitka. A ta poslední půlelfka ma zase botu jak pro slona.

Elfka je vcelku pěkná.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.099372863769531 secREMOTE_IP: 44.211.28.92