Kultura

Alnag
11.5.2014 13:58
RPGfórum (výpadek)
Úvod původní diskuse (o dlouhém výpadku 2014):

Vlákno pro diskuzi výpadku RPGfóra, protože to chcete někde diskutovat a protože je lepší na to mít vlastní vlákno. Pokračování odtud.

Faskal píše:
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.
12.6.2014 11:47 - Tadeas
*ehm ehm*

pred 14ti dny:
Píše:
Podařilo se dostat fyzicky k serveru a zdá se, že data jsou nepoškozena a podaří se nám Fórum brzy znovu nahodit! Asi to ještě chvíli potrvá (doufáme, že ne více než týden nebo dva... s trochou štěstí snad dříve)


nic nove?
12.6.2014 11:57 - OnGe
Nebude to trvat víc než týden dva, možná i dřív. Počítám, že za měsíc to bude už jenom pár dnů, na podzim zítra a do vánoc by to mohlo i být, když se to někde nezasekne.
12.6.2014 12:07 - crowen
Onge, ked si taky mudry, chod za typkom, co ma pristup k serveru, zdrap ho za gule, priloz noz na krk, a donut ho rozchodit to. Ak to nedokazes, tak si mudre komentare nechaj pre seba. Ver mi, ze z tej situacie stastni nie sme, ale okrem fyzickeho nasilia uz viac momentalne naozaj nemozeme urobit.
12.6.2014 12:07 - Sosáček
OnGe je drsnej jenom na siti.
12.6.2014 12:59 - OnGe
crowen: Zapoměl jsi připsat, že je naprosto neřešitelnej problém napsat o aktuálním stavu.

Jestli máš na něj kontakt, tak bych to zkusil. Máš? Dáš? Bych ho ani nenutil to rozchodit, stačilo by dát zálohu.

Sosáček píše:
OnGe je drsnej jenom na siti.

Haha, říká Sosáček :D
12.6.2014 13:05 - Wild West
Píše:
okrem fyzickeho nasilia uz viac momentalne naozaj nemozeme urobit

A co máte proti fyzickému násilí?
12.6.2014 13:05 - sirien
crowen: na jednu stranu chápu, proč reaguješ afektovaně, na druhou stranu promiň, ale nemáš na to právo.

Tohle je orientační časová osa co si tak jako vybavuju z hlavy:

- RPG F najednou z ničeho nic spadlo
- týden se nedělo ani fň. Uživatelé co na sebe neměli přímý kontakt nebo neznali Kostku byli celý týden naprosto ztracení.
- po týdnu se objevilo přesměrování. Přesměrování, které fungovalo jen na Home page a ne na /forum.php page, kterou má většina lidí bookmarkovanou - tzn. spousta lidí zůstala stále bez jakékoliv informace (a někteří jsou možná doteď)
- v provizorní diskusi se objevila informace, že nikdo nic neví s matným příslibem že snad do dvou týdnů něco.
- po dalším týdnu, tj. dva týdny od výpadku, se stále nic nevědělo. Pak teprve přišlo info že se něco nějak efektivně řeší a že snad za dva týdny.
- po dalších dvou týdnech, tj. nějakých čtyřech týdnech od výpadku, přišlo info, že data z DB nejspíš nejsou ztracená a že do týdne nebo max. dvou to bude vyřešené.
- další dva týdny (sedmý týden) uplynuly a nic.

SEDM TÝDNŮ.
- dlouho bez vyjádření
- s pozdní omluvou
- s ještě pozdějším vysvětlením
- se dvěma přísliby řešení co vyšuměly do ztracena


to by bylo hrozné hahaha, kdyby RPG Fórum bylo jenom váš blog kde si tlacháte svoje věci. Jenže RPG F je komunitní portál.

- Kromě vší té citové a časové investice co tam lidé mají to je pro mnoho z nich i komunikační a socializační platforma. už takřka dva měsíce jste je nechali odříznuté.

- Poskytujete prostor herním skupinám. Ty vám v dobré víře svěřily své herní materiály, zápisy z her, poznámky k postavám, organizační diskuse. Celé týdny netušily, jestli jste jim to ztratili na věky nebo ne. Doteď to nevědí - váš příslib toho že je DB vpořádku je poněkud ve stínu všech těch příslibů toho do kdy to snad už bude vyřešené.
Kromě toho že jste málem ztratili jejich materiály které jste (dobrovolně!!!) slíbili hostovat je už dva měsíce držíte bez zázemí, které jste jim původně dali a slíbili poskytovat.

- a jako epický bonus navíc jste dobrovolně přijali hostování oficiálních diskusí celé jedné firmy a všech jejích produktů. Málem jste ztratili všechno co k vám Bouchi svěřil a odřízli jste fanoušky celé DrD herní rodiny.



Takže sorry, crowene, ale skutečně nemáš nárok (ani Ty, ani Alef0, ani Ecthelioni ani nikdo další) projevovat nějakou afektovanost, netrpělivost nebo cokoliv podobného.
Průser který jste vyrobili byl daný vaším rozhodnutím, vaší pohodlností, vaším škudlením pár stovek ročně a vaší neopatrností.

Že nikdo nemohl tušit, čekat... VY jste měli tušit, VY jste měli čekat. Bylo to málo pravděpodobné, ale stalo se a padá to na vaší hlavu.

Tak si prosím zachovejte aspoň ten zbytek sebeúcty a zaslouženě trpte a donekonečna se omlouvejte, protože to je přesně ta jediná věc, kterou nic dalšího nezkazíte.
12.6.2014 13:06 - sirien
Wild West píše:
A co máte proti fyzickému násilí?

máš poslední dobou málo práce? ;)
12.6.2014 13:15 - Sosáček
Ja jsem zvedavej, jestli budes tak chytrej, az rpgforum nabehne a d20 se vrati na ty tri posty za den jako predtim. Jenom si prosim nechte ongeho.
12.6.2014 13:21 - York
Kostka teď skutečně dost ožila, ale drtivá většina příspěvků je od uživatelů, kteří sem psali i před crashem RPG fóra. Skoro si myslím, že ta souvislost je spíš náhodná.

BTW, před pár měsíci jsme tu vážně diskutovali o tom, že už došla témata a vše podstatné bylo řečeno. A ejhle, teď se tu vyrojila spousta nových, k nimž má hodně lidí co říct a očividně je zajímají. A nejde jen o diskuse k novým titulům (13th age a Končina), ale i k hodně teoretickým a naopak praktickým tématům. Skoro bych řekl, že konstatování, že už není o čem mluvit, bylo dost unáhlené.
12.6.2014 13:26 - sirien
Sosáček: já fakt nechápu, proč se sem namáháš chodit, když průběžně trousíš jízlivé a nenávistné poznámky na adresu Kostky i jejích adminů (které po sobě někdy odmažeš, když zjistíš, že byl tvůj trapný trolling opět ignorován a najednou bez reakce vyznívá hloupě), popřípadě se tu porůznu navážíš do jiných uživatelů.

Řeknu Ti to narovinu: Pokud máš s Kostkou problém, nikdo Tě tu nedrží - pro mě za mě se klidně seber, vypadni a už nikdy se nevracej. Třeba hned teď.
12.6.2014 13:28 - sirien
York píše:
před pár měsíci jsme tu vážně diskutovali o tom, že už došla témata a vše podstatné bylo řečeno

Pamatuju když se totéž tvrdilo na RPG F před 10 lety. A před 8. A 6. 4. A zhruba stejně tak tady na Kostce. Už jsem podobným úvahám dávno přestal přikládat jakýkoliv význam...
12.6.2014 13:55 - Alnag
York píše:
Skoro si myslím, že ta souvislost je spíš náhodná.


Úplne náhodné to asi nebude. Jsou tu sice (více méně titíž uživatelé), ale ti často dělili pozornost mezi D20 a RPGfórum. Přesto mne nijak nezarmoutí, ať už bude denní frekvence diskuzí jakákoliv. Nemyslím si, že je to soutěž a už vůbec ne v kvantitě.
12.6.2014 14:01 - Merlin
Zase tolik nových tváří tu nevidím :)
12.6.2014 14:54 - Wild West
Sirien:

Z Crowenova vyjádření jsem nějak pochopil, že dotyčný do té serverovny prostě sejít nechce.
Takže v takovém případě by to násilí určitě stálo za pokus.
Ale možná to chápu blbě.

Jo, a stran práce; skutečně, mám jí víc než kdy jindy. Vlastně mám dvě najednou.

Sosáček:
Mohl bys mi, prosím tě, výjimečně vysvětlit, proč tě tak příšerně štve zrovna Onge?

(Jestli tě ovšem odpověď taky štve, a nebo by vedla k nějakým problémům tady okolo, tak to ber raději tak, že jsem nic nenapsal)
12.6.2014 14:55 - pipux
tl;dr: jen řeči, vata

Tož, to máte tak, že z člověka pramení nějaká potřeba (třeba se vypovídat), a daný člověk si pak najde platformu, kde si danou potřebu uspokojí (třeba tady, když to nejde u sousedů).

Ta platforma může být více či méně vhodná, a člověk se dle svých zkušeností snaží spojovat platformu a potřebu tam, kde mu toto spojení přinese smysluplné výsledky. Platformu ovšem člověk musí znát, aby ji mohl použít ...
Třeba za sebe: na vypovídání je to tu fajn; na to, abych si tu nechal zhodnotit nějakou herní mechaniku, na to prostě nemám kuráž (viz ta diskuze o Končině - chvíli to bylo vtipné, teď už je to ale drsné, velmi drsné ...)
12.6.2014 15:31 - sirien
Wild west, Sosáček: NE, rozhodně by Ti NEMOHL vysvětlit proč ho štve OnGe.

Pokud to toužíš vědět, přihlaš se a pošli mu PMku nebo si to vyřikejte na IM, v mailu nebo v SMS nebo v hospodě nebo si to vzkažte přes Faskala, je mi to úplně jedno, ale rozhodně tu nikdo nebude používat prostor v diskusích k vyřizování svých osobních postojů k jiným uživatelům.
12.6.2014 15:35 - OnGe
Nebude? Co tak najednou? :)
12.6.2014 15:37 - crowen
WW - ten clovek sa k serveru fyzicky nemohol vyse mesiaca dostat, pretoze sa nachadzal na inom kontinente. Od navratu do CR ho nahaname, ale nemal cas to riesit. Dnes sa k serveru dostal, takze vecer/zajtra by sme mali mat data. Hosting sa riesi. Ak budu do zajtra data, predpokladam, ze alef to na novom hostingu rozbeha cez vikend.

Inac k tomu zanedbavaniu a setreniu - ja som hosting RPGF neriesil, ked sa to vybavovalo, ale co som pochopil z konverzacie, tak zalohovanie bolo, ale v urcitej chvili prestalo fungovat, o com sa nikto z RPGF adminov od typka nedozvedel, takze kym to pred mesiacom neodislo, vsetci sme spokojne spavali s tym, ze ak sa nahodou nieco stane, mame predsa zalohu.

A prave preto mi vadia (nie len) OnGeho silacke reci o hlupakoch, zanedbavani a lepsich rieseniach, pretoze ti kecalkovia o celej situacii vedia prd, ale su najmudrejsi na svete.

Velmi rad by som videl ich riesenie, oh, wait, oni ziadnu komunitu nespravuju (okrem D20 adminov).

Ked uz sme pri tom, podelia sa admini D20 s technickymi detailami, ako je D20 hostovane, zalohovane, kolko ludi ma pristupy k zalohe, a kolki z nich su schopni okamzite riesit technicke problemy? Ked uz teda porovnavame riesenia dvoch webov, aby bolo co porovnavat, a nie len mat hlupe a silne reci.
12.6.2014 15:41 - Sosáček
No, me nekdo rikal, ze adminum z d20 odesel ten typek co se o to staral (Max), takze jsou taky docela blizko toho, aby se to rozpadlo. I mi nekdo rikal o nejakych zavaznych chybach v d20, ktere nema kdo opravit.

Ale treba to nebyla pravda, co ja vim.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.087754964828491 secREMOTE_IP: 18.212.87.137