Kultura

Alnag
11.5.2014 13:58
RPGfórum (výpadek)
Úvod původní diskuse (o dlouhém výpadku 2014):

Vlákno pro diskuzi výpadku RPGfóra, protože to chcete někde diskutovat a protože je lepší na to mít vlastní vlákno. Pokračování odtud.

Faskal píše:
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.
Autorská citace #41
12.5.2014 14:55 - York
sirien píše:
Týmový princip říká že nebudou kritizovat práci na které se podíleli jejich kamarádi. Vlastní hrdost jim brání nebránit vlastní tvorbu. Atd.


Pořád mi není úplně jasné, kde je problém. Autoři samozřejmě nebudou psát věci jako "Hele, je to fakt blbý, nehrajte to", ale to nijak zvlášť nesouvisí s tím, jestli jsou zároveň moderátoři nebo ne.

Problém by to byl ve chvíli, kdyby dejme tomu někoho zabanovali, nebo mu editovali příspěvky podle svého. Ale nic takového se AFAIK na RPG fóru nikdy nestalo (s výjimkou odmazání linku z jednoho ShadoWWWova postu k tématu s Altarem nijak nesouvisejícím, ale to byl zcela obyčejný moderátorský botch, žádná konspirace ;-)).

Souhlasím s tím, že takovéhle uspořádání je potenciálně nebezpečné a dává příležitost ke zneužití. Ale to přece ještě neznamená, že to někdo dělá.
Autorská citace #42
12.5.2014 15:20 - OnGe
Promiň, Siriene, asi jsem jen trochu zmatený, když se v tématu s nadpisem "RPGFórum (výpadek)" řeší, kdo koho nemá rád a kdo to celé platí ;) Ale rozesmutnit tě, to jsem opravdu nechtěl.
Autorská citace #43
12.5.2014 15:52 - Alnag
OnGe: Promiň, ale nepřipadáš mi zmatený. Prosím, ventiluj svou frustraci někde jinde. Díky!
Autorská citace #44
12.5.2014 15:55 - Alnag
York píše:
Souhlasím s tím, že takovéhle uspořádání je potenciálně nebezpečné a dává příležitost ke zneužití. Ale to přece ještě neznamená, že to někdo dělá.


Ono někdy stačí jen zamykat diskuze na nežádoucí témata nebo nevyvíjející se správným směrem (s odůvodněním, že je to flame, off-topic apod.). A to bohužel musím dosvědčit, že jsem zažil a dokonce ne jen před šesti lety, ale i relativně nedávno.
Autorská citace #45
12.5.2014 16:17 - OnGe
Vlezu do vlánka o výpadku rpg fóra a ani po 30 postech se nedozvím nic, co by se okolo toho alespoň otřelo. Jestli je nějaké vhodnější místo, kde to ventilovat, tak asi potřebuju nasměrovat. Mě se zdá, že tohle je jediné místo, kde to má smysl...nebo alespoň kontext
Autorská citace #46
12.5.2014 16:31 - Alnag
OnGe píše:
Jestli je nějaké vhodnější místo, kde to ventilovat, tak asi potřebuju nasměrovat.


Myslím, že to není skutečný zdroj tvé frustrace, ale jen zástupný. Diskuze tu mají takový charakter, že často sklouznou jinam. Odpovídá to tomu, jak jsou tu nastavená pravidla. Prosím respektuj to. Místo, kde ventilovat svou frustraci, je tam, kde je její skutečná příčina, což ve většině případů není na internetu. Ale i pokud by tam bylo, skutečně nejsme odpovědní za výpadek RPGfóra. Ani se nemíním nechat zavléct do pocitů viny za to, že fungujeme, i když ono ne.
Autorská citace #47
12.5.2014 16:39 - Ebon Hand
Když jsem spatřil zprávu, že došlo k výpadku RPG F. Okamžitě mě napadlo, že do týdne bude hustý flame na D20, jelikož má jeden píseček výpadek a kohouti to rozjedou na tom zbývajícím. Na to fakt nemusím být věštec. Opravdu hodně mi to připomíná bájný Fušál, červené a modré čepice. Jen ještě nevím kod je kdo.. :-) Ale to není podstatné. Opravdu je nutné i po tolika letech skuhrat nad starými křivdami? Nebo je to sport, kterému nerozumím? Upřímně rád bych se přimluvil za konstruktivní přístup a ne na zahnojení zbývajícího písečku.
Autorská citace #48
12.5.2014 16:42 - crowen
OnGe - o vypadku nie je viac info, ako to, co je uvedene na nahradnych strankach RPGF. Nie ze by sme ako admini nieco tajili, proste to zial visi na Almadovi. Uz planujeme, ako sa takejto neprijemnej situacii vyhnut v buducnosti.
Autorská citace #49
12.5.2014 16:46 - OnGe
Tak abych si to ujasnil - to, že mi vadí, že se tu neřeší to, co by se podle názvu vlákna dalo očekávat, porušuji pravidla, konkrétně asi tu pasáž "Držte se tématu".

Nijak to s tím ale ve skutečnosti nesouvisí, protože je to způsobeno frustrací z mého nicotného života, kterou si vybíjím na internetech tím, že vyvolávám pocit viny ve fungujících webech.

A já vůl si přitom myslel, že chci vrátit diskusi k tématu!
Autorská citace #50
12.5.2014 16:49 - sirien
OnGe: v nadpisu diskuse je postováno, odkud se téma oddělilo (a kde tedy logicky najít nějaké úvodní info v historii oné vedlejší diskuse) a nic Ti nebrání se tu k tématu vrátit a položit otázku která se ho týká.

Téma je tam kde je... přečti si diskusi od začátku a pochopíš proč je kde je.

York: RPG Fórum má narozdíl od Kostky nastavena diskusní pravidla nominálně s striktně, což znamená, že je jasně řečeno co se nesmí. Zdánlivě. Fakticky je na hraně každého pravidla šedá zóna kde je na libovůli moderátora jestli něco uzná nebo neuzná.
Moje zkušenost je taková, že kritika DrD2 na RPG F vedla obratem k tomu, že jeho autoři diskusi vyhrotili, ať už napadáním tazatele ("nemá přepólovaný mozek", "je zkažený z jiných her..."), zesměšňováním kritizujícího ("to se od něj dalo čekat") nebo tím, že dali odpověď co nebyla odpověď a následně zacyklili diskusi stylem "ale vždyť jsme odpověděli!", což přirozeně dovádělo druhou stranu k emocím. V tu chvíli autoři sami táhli diskusi k oné šedé zóně, kde je na moderátorovi, zda shledá či neshledá, zda pravidla byla či nebyla porušena...
...a když jsou ti autoři a obhájci zároveň moderátoři a admini na fóru, kde jsou veřejné moderátorské zásahy na denním pořádku, tak je přirozené, že s nimi do tohodle sporu v šedé zóně kde nakonec budou rozhodovat oni a jejich kamarádi nepůjdeš. Zejména když máš pochybnosti o jejich objektivitě (nebo třeba vlastní subjektivní zkušenost jejich neobjektivity). V podstatě forma tiše vynucené autocenzury.

Dalšího lze dosáhnout různými zdánlivě nevinnými zásahy - chytré rozdělování diskusí, jejich odsouvání, přesouvání (pokud někdo není na fóru naplno a Ty mu diskusi oddělíš a neodkážeš kam si jí oddělil, fakticky ho z ní vyloučíš) uzamykání atp.

Moje zkušenost bohužel je, že se na RPG F bohužel tyto věci skutečně dějí a dějí se ve prospěch DrD2. A dotyční se to ani nesnaží nějak extra moc maskovat.
Autorská citace #51
12.5.2014 16:55 - sirien
Alnag píše:
skutečně nejsme odpovědní za výpadek RPGfóra

Ale uznej že by bylo fakt krutopřísný, kdybysme byli :D

Ebon Hand píše:
Okamžitě mě napadlo, že do týdne bude hustý flame na D20

hm. Seš lepší. Já tipoval 3 dny...

OnGe add: ne, pravidla Kostky dovolují vývoj diskuse k odlišnému tématu než je to původní bez toho, aby to bylo nějak moderováno. Pokud chceš vrátit původní téma zpátky, přestaň brečet že zaniklo a začni o něm nějak smysluplně diskutovat (názorem, otázkou).
Autorská citace #52
12.5.2014 17:03 - Faskal
Jak vidím, exilová administrativa RPGF se tady nesešla, tak aspoň za mě...
Výpadek se sešel s dost nešťastnými okolnostmi - jeden člověk schopný nahodit server je v zahraničí a druhý podle všeho na smrtelné posteli. Dost dlouho trvalo i než se nahodila aspoň dočasná stránka; v tuhle chvíli na řešení problému dělá Alef a s napětím čekáme na jeho oficiální vyjádření.

K místní diskuzi, sám jsem přišel na fórum krátce po velkém schizmatu a sám jeho průběh nezažil. Rád bych řekl, že "uhlíky na nukleárním ground zero už očividně dost vychladly", nebo že je to problém uraženého ega některých jedinců, ale když čtu tuto diskuzi, zjevně se se emoce neuklidnily (děkuji figurantům za ilustraci).

K této diskuzi - k ne-RPG tématům na RPGF tady snad není potřeba se vyjadřovat, věřím, že mají své místo a díky oddělení na podsekce se můžou vyčlenit skupiny, které se mohou vyhnout tématům, které je nezajímají. Jo, Siriene, čistokrevní spammeři už podle všeho vymřeli. :-)

Musím se každopádně ohradit proti nařčení z toho, že RPGF je pod vládou korporací - Bouchi ani Erik do obecného chodu fóra nemluví a nevšiml jsem si, že by Ecthelioni zavírali témata, která se jim nehodí do krámu. To, že autoři DrDII neposlouchají betatestery s tím souvisí jenom volně.

Nevšiml jsem si, že by se v poslední době něco zamykalo, s výjimkou diskuze po tom incidentu s drakkarem, diskuze byla dost ošklivá a zamkli jsme ji s diplomatických důvodů.

Že nemáme profi hosting je hloupé - obzvláště když server spadne a dva lidi, co nad ním mají největší moc nejsou dostupní - ale nějaký vlažný vztah k RPGF bych z toho nevyvozoval.
Autorská citace #53
12.5.2014 17:16 - ShadoWWW
K tématu: Přijde mi šílené, jak admini RPG F řeší jeho výpadek. Zvlášť, když tam hostují oficiální diskuzi nejznámější české hry na hrdiny. A zvlášť, když si uvědomím, že moje domácí PC má lepší technickou podporu než slavné RPG F. :-) BTW přesměrovat DNS na jinou profi sajtu je otázka max. pár hodin, ne týdnů.

Mimo téma: Taky mě mrzí, že tu je málo článků a diskuzí o Pathfinderu. Ale když se toho dosud nikdo nezhostil. Že jsem se zhostil funkce hlavního informátora o D&D Next je spíš náhoda, ale co už, když je to zadarmo. :-) Každopádně linkovat všechno na jiné weby se mi nechce, takže koho zajímá Next, musí přijít sem.

Jinak z mé zkušesnoti, co mi lidi psali, tak o překlady D&D je velký zájem, a to dokonce i o stařičké AD&D. Ale nikomu své překlady nevnucuju. :)
Autorská citace #54
12.5.2014 17:18 - Colombo
Vím co se stalo tady se zamknutí diskuze s Drakkarem, ale co se stalo na RPGf?
Autorská citace #55
12.5.2014 17:23 - Wild West
Píše:
K místní diskuzi, sám jsem přišel na fórum krátce po velkém schizmatu a sám jeho průběh nezažil.


Ale zažil jsi několik dalších následných velkolepých ohňostrojů, odchod Dalcora nebo Siriena, z těch, co stály fakt zato. A milion následných diskusí, například tento skvost, kde je vše předpovězeno
http://www.d20.cz/blog/Alnag/30893.1.html#

Píše:
K této diskuzi - k ne-RPG tématům na RPGF tady snad není potřeba se vyjadřovat

Já se vyjádřil jen v tom smyslu, že mnozí jsme za ně vedli těžké bitvy zde i na RPGF, zde jsme prohráli a tam vyhráli.

Píše:
ani Erik do obecného chodu fóra nemluví

Erika vůbec málokdy potkávám, k dokreslení té Sosáčkovy trefné poznámky, že se dvě části RPGF nemusí vůbec potkat.

Píše:
To, že autoři DrDII neposlouchají betatestery s tím souvisí jenom volně.

To je dost masový zločin. Nedávno jsme někomu přesně tohle radil; ne všechno, co řekne kritika, je nutně geniální. Já osobně přímo přiznal, že moje destruktivní kritika se s DrD II vpodstatě principiálně vylučuje a vyhovět mi vlastně nelze.
Ostatně, také viz technická kritika D20 výše. Lidé jsou všude stejní.

Píše:
s výjimkou diskuze po tom incidentu s drakkarem, diskuze byla dost ošklivá a zamkli jsme ji s diplomatických důvodů.


Opět v dojemné shodě s D20.

Píše:
Že nemáme profi hosting je hloupé

člověče, ani nevíš, jak. Měsíční výpadek je dost ničivá záležitost a fakt nevím, co z toho po skončení vyleze.
Autorská citace #56
12.5.2014 17:23 - Ebon Hand
sirien píše:
Alnag píše:
skutečně nejsme odpovědní za výpadek RPGfóra
Ale uznej že by bylo fakt krutopřísný, kdybysme byli :D

Ježiši, ty si blbec. Ty si na tu hubu/mozek udělej zbroják. Ale upřímně jsem se zasmál. :D :D Doufám že absurdita této představy pobaví i ostatní a vzchopí se k potřebnému nadhledu.
Autorská citace #57
12.5.2014 17:36 - Faskal
Drakkar viz Wild West.

Wild West píše:
Píše:
Že nemáme profi hosting je hloupé
člověče, ani nevíš, jak. Měsíční výpadek je dost ničivá záležitost a fakt nevím, co z toho po skončení vyleze.

To mi povídej.

A to je asi vše, co jsem měl na srdci.
Autorská citace #58
12.5.2014 17:40 - Wild West
Colombo:
Jak jistě chápeš, asi nemá cenu tě odkazovat v tuhle chvíli na RPGF...
Autorská citace #59
12.5.2014 18:00 - Sparkle
ajtý moc nerozumím, ale není to o tom, že přesměrovat doménu na jiný server a vytvořit nové fórum by sice šlo z fleku, ale databáze se všemi uživateli je fyzicky na tom zbořeným kompu, takže nové rpgf sice můžem udělat klidně zejtra, ale všichni by se museli znova registrovat?
Autorská citace #60
12.5.2014 18:02 - York
Sparkle:
Ano, ale nic ti nebrání dělat pravidelné zálohy databáze někam jinam a nové fórum pustit nad zálohou.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.08837103843689 secREMOTE_IP: 44.202.183.118