Kultura

York
26.5.2014 12:24
Autorská citace #1
26.5.2014 12:24 - York
Měl byste někdo chuť to trochu rozpitvat?
Autorská citace #2
26.5.2014 12:57 - Wild West
Bezdůvodné obohacení, klasický případ.

Když dostanete peníze, s vysokou pravděpodobností cizí, pak je s vysokou pravděpodobností budete dříve či později vracet.
Dala by se ale kolem toho vystavět bezva RPG storka. Jak se nějaký zločinecký kartel spletl, takže...
Autorská citace #3
26.5.2014 13:59 - sirien
Wild West píše:
Bezdůvodné obohacení, klasický případ.

profese se nezapře, co? :P Myslím, že se York ptal spíš na literární stránku věci...
Autorská citace #4
26.5.2014 14:05 - York
sirien píše:
Myslím, že se York ptal spíš na literární stránku věci...


Ne nezbytně. Zajímají mě i dojmy, asociace a podobně.


Wild West píše:
Dala by se ale kolem toho vystavět bezva RPG storka.


Jestli to vedlo k zamyšlení na tohle téma, tak je to super ;-)
Autorská citace #5
26.5.2014 14:30 - Colombo
Za sebe můžu jen říct, že to dvojté řádkování (nebo co tam máš) se strašně blbě čte a dodává tomu příšerný dojem roztříštěnosti.
Autorská citace #6
26.5.2014 14:39 - Wild West
No, já to naživo slyšel asi stokrát.
Takže jako literatura je to buď takový veselý miniflash do novin, a nebo je to to, co jsem naznačoval já; perex nějakého opravdového příběhu, třeba docela kolosálního.

Kamarád začne prudit, ať hrdina jako není blbej, že si tohle nemá nechat líbit a jsou to vlastně jeho prachy.
Nebo si hrdina napíše číslo odchozího účtu, začne mu to vrtat v hlavě a začne po tom pátrat, co to jako bylo. A sice je číslo tajné a dostat ho nemůže, jenže má kamaráda, který mu to zjistí, atd.

A začne to někam mířit. Třeba do jiné dimenze, k ufonům, Satanovi, CIA, nebo dokonce možná i k něčemu originálnímu.
Autorská citace #7
26.5.2014 14:59 - York
Colombo píše:
Za sebe můžu jen říct, že to dvojté řádkování (nebo co tam máš) se strašně blbě čte a dodává tomu příšerný dojem roztříštěnosti.


Odřádkovávání používám tam, kde se nedají odsazovat odstavce. Přiznám se, že mě nenapadlo vyzkoušet, jestli to ten článkový editor neumí.

Wild West píše:
No, já to naživo slyšel asi stokrát.


Aha, tak to to pak musí vypadat opravdu celkem nezajímavě. Já jsem se s chargebackem setkal jen jednou a v trochu jiné situaci, ale i tak mě to dost vyděsilo.
Tohle je taková volná asociace na dané téma, řekněme...

Jinak jsem na tom zkoušel někeré... řekněme techniky. Takže by mě zajímal i ten literární rozbor ;-)
Autorská citace #8
26.5.2014 15:07 - Jerson
Jako povídka do má mizerný závěr, jinak bych to viděl podobně jako WW.
Autorská citace #9
26.5.2014 15:28 - pipux
Kdesi jsem v novinách četl příběh, kdy jakási slušná částka přišla na účet jedné white trash slečně (a nebylo to zas tak dávno). Slečna začala utrácet za hadříky, taštičky s pozlátkem a podobné.
Ten popleteně zaslaný peníz byl ze státního úřadu, kde udělali chybu; až na svoji chybu na úřadě přišli, slečna už 1/5 částky proměnila do naturálií konzumního typu.

Takže, dá se v tom nalézt myšlenka, asociace? Že by marnivost a neschopnost s penízem zacházet?
Autorská citace #10
26.5.2014 17:18 - Sparkle
Mám s tímto příběhem silnou asociaci - můj muž v silně unaveném stavu, jak platí faktury za Mephit...
Autorská citace #11
27.5.2014 11:56 - York
Sparkle píše:
Mám s tímto příběhem silnou asociaci


pipux píše:
Takže, dá se v tom nalézt myšlenka, asociace?


Mám docela radost, že to podobné asociace vyvolává. Myslíte si, že to má něco společného s použitou technikou vyprávění?
Autorská citace #12
27.5.2014 12:11 - Jerson
lidem se to stává, proto ty asociace. Jakou techniku máš namysli?
Autorská citace #13
27.5.2014 12:18 - York
Jerson píše:
Lidem se to stává, proto ty asociace.


Takže silné téma...


Jerson píše:
Jakou techniku máš namysli?


Na to se právě ptám, jestli v tom nějakou vidíte ;-)
Autorská citace #14
27.5.2014 12:20 - Yashamaru
Cestou z banky domu jsem byl porad mimo, tak mimo, ze me malem sejmulo auto.

Na chlapkovi z banky neco nesedelo. Drobny detail, ktery clovek zaregistruje, ale neuvedomi si ho, dokud neuvidi vetsi cast skladacky.

Vetsinu noci visim na netu. Na netu je vsechno a neexistuje nic, co by se nestalo uz driv. Nejsem prvni, kdo tohle resi, nekde.musi.byt.vic.informaci...

Rano zaspim do prace, na chodbe vrazim do pojistovaka, kdo je pousti do baraku. Chce se bavit, specham nemam cas, omlouvam se a napul utikam pryc.

... (pozdeji)

Pohresovanou osobu okamzite poznam. To je ta buchta z banky.
Autorská citace #15
27.5.2014 12:27 - York
Yashamaru: Pěkné :)
Autorská citace #16
27.5.2014 12:29 - Yashamaru
Nevim o co jde. Lidi kolem umiraji. Nikomu nechybi. Nikomu to nevadi. Nikomu to neprijde divny. Doposud jednolita apatie vsednich dnu se rozmotala. Ziju okamzikem. Musim jednat i kdyz nevim co mam delat.

York: Nejsem si jisty, co hledas nebo cekas a tak pisu co me napadlo po precteni. Me se libilo, ze to nebylo dlouhy. Vetsinou nectu dlouhy veci co me nebavi.

Vyvolalo to ve me zvedavost a znepokojeni.

Pro přispívání do diskuse se musíš přihlásit (zapomenuté heslo). Pokud účet nemáš, registrace trvá půl minuty a 5 kliknutí.

Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.065950155258179 secREMOTE_IP: 54.166.223.204