Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
18.4.2016 06:48 - Vojtěch
Tak tam absolutně nelze na vyšších lvlech. V PF ti roste všechno mnohem rychleji, kouzla jsou IMO slabší a featy taky, ale je jich mnohem víc. Tedy bys asi měl problémy se zasahováním AC, překonáváním DR a damage asi taky, protože na vyšších lvlech se prostě čekají jiná čísla.

Chiméra PF CR7 85 hp (9d10 hd), Atk +12 (2d6+4), 2x +12 (1d8+4), 2x (1d6+4), AC 19, breath Ref DC 17 6d8 damage každých 1d4 kol namísto toho nejvyššího útoku.

Chiméra 5E CR6 114 hp (12d10 hd), Percept +8, Atk 2x +7 (2d6+4), +7 (1d12+4), breath Dex DC 15 7d8 damage, recharge 5-6 na d6.

I při povýšení na CR7 by asi PF chiméra byla strašlivá kvůli šancím na zásah a počtu útoků, i když by měla o nějakých 40 hp méně a vydržela tak cca o 2 kola méně. Včera jsme v 5E bili Wyvernu s 110 hp a AC 13 (jsme lvl 5) a vydržela cca 4 kola, takže PF chiméra by dala tak 6, pokud by byla tak pitomá a seděla na zemi, 5E CR7 chiméra řekněme tak 7, protože je snáze zasáhnutelná. My bychom to ale jako družina asi nedali ;)

Srovnávat Ancient Bronze draka stačí jen v letu, aby bylo vidět, jak jdou pak čísla do háje.

PF CR 18, 324 hp, AC 38, Atk +32, 6 útoků, dech 20d6 DC 29 Ref

5E CR 22, 444 hp, AC 22, Atk +16, 3 útoky, dech 16d10 DC 23 Dex

Pokud potřebuješ bestiář pro 5E, tak možná zkus nějaké jiné 3rd party blbiny, jako 5th Edition Foes, nebo až vyjde Tome of Beasts.
18.4.2016 09:47 - Xyel
Vojtěch píše:
5E bili Wyvernu s 110 hp a AC 13 (jsme lvl 5) a vydržela cca 4 kola

Tak teď jsem fakt zvědavý, jak dokázala vydržet tak dlouho - když vezmu naši družinku, tak jsme barbar, rogue, warlock, sorcerer, na 5té bez jakýchkoliv magických předmětů jsme vytlačili průměrný maximální dmg (vše hitne) cca 91 damage... z toho barbar a rogue jdou s výhodou a nevím, jaký má wyverna dex save (může 14 savnout od sorcerera). Ať na to koukám jakkoliv, tak wyverna prostě nedožije konce druhého kola a s trochou dobrých incek zařve ještě před svojí druhou akcí.
18.4.2016 09:59 - Vojtěch
Aehm... čtvrté úrovni. Niméně jsme vyhráli init, ale pak se to po... dost jí pomohlo, že jí na zádech seděl wizard, který prvním lightning boltem přejel klerika a druhým mnicha (0 hp na massive damage). Náš barbar přežil jen díky bear totemu a léčení od mého paladina/rouga a klerika (kterého jsem zvedal zase já), protože nedal ani jeden save na jed, takže absorboval nějakých 80+ dmg. Když půlka družiny se snaží preventovat to, aby zbytek nechcíp a nedělá dmg, tak Wyverna vydrží déle. s kouzly lvl 3 už by to asi vypadalo jinak, nicméně nemůžeme sloužit :D Počítal jsem 3 kola v reálu, ale taky je nutno dodat, že vím, jak vypadají naše hody, což trochu kazí statistiku :D
18.4.2016 10:42 - Xyel
Tak to pak jo, hlavně ta 4tá úroveň je před druhým útokem pro bojové postavy a fireballem/lightningem. Každopádně to zní, jako správně epický souboj hodný čaroděje na wyverně ^^
18.4.2016 11:18 - Vojtěch
Mno, hlavně to byl souboj s našimi kostkami tedy. Mě alespoň padaly ta savy, ale jinak jsme se nemohli dostat přes 10 :D Já si kvůli multiclassu tedy na druhý útok ještě počkám, ale doháním to jako sniper přes sneak attack, nebo smite.
18.4.2016 11:36 - ShadoWWW
Vyverna je nebezpečná, když se hraje chytře v letu: nalítne na postavu s nejmenším OČ nebo Odolností, pokusí se ji skolit buď kousnutím a drápy, nebo kousnutím a jedovatým žihadlem, a zase v tom samém tahu odletí jako součást svého pohybu. V popisném textu je napsané, že útočí hlavně ve hvozdech, takže zalítnout někam za stromy není problém.

Když na to jde družina ale chytře (přichystané útoky, nejlépe ochromení/připoutání k zemi), tak je s vyvernou ámen raz dva.

Největší roli jako obvykle hraje překvapení a dobrý hod na iniciativu.
18.4.2016 11:40 - ShadoWWW
Co se týče, konverze z PF, částečně lze použít oficiální konverzní manuál pro 3. edici. Ale obvykle to vyžaduje dobrou znalost PF i D&D 5e, takže se do toho pouští většinou jen fanoušci obou her (většinou skupiny, co přešly z PF na 5e).

Tome of Beasts je asi nejlepší bestiář třetí strany. Kobold Press říkal, že mají stovky testerů a mezi jeho testovací skupiny patří i skupina Mikea Schleye, která má družinu postav na vysoké úrovni (myslím, že kolem 15.), co hrají jedno velké tažení v jejich domácím světě už od dob DnD Next (playtestu 5e).
18.4.2016 15:45 - onaash27
Parkrat jsem pouzil tohle a vicemene v pohode. Ale popravde mi staci MM pro 5E
18.4.2016 16:41 - Vojtěch
ShadoWWW: Jo, to víme všichni. Proto jsme se pokoušeli proplížit kolem s magií boostnutým stealthem síní s kamennými sloupy. Bohužel náš plecháč zvládnul hodit jak Elan a tím to zhaslo.
18.4.2016 17:42 - ShadoWWW
To zní jako vtipná scéna. :-)))
18.4.2016 19:35 - Vojtěch
Mno, byla :D
25.4.2016 13:18 - York


Fanmade D&D player's box
(Repost Sniperova příspěvku z Dracidoupe.cz)
26.4.2016 10:17 - Mildar
Nekdy lituju ze neumim se drevem...
26.4.2016 12:22 - Tarfill
Však nelituj. On ten boxík sice na první pohled vypadá dobře, ale praktický mi to moc nepřijde... ;-)
28.4.2016 16:51 - wlkeR
Chtěli jste někdy hrát D&D v Magicovém světě? Wizardi nyní polo-oficiálně vydali pár stránek k tomu, jak by mohla vypadat D&D verze Zendikaru.
28.4.2016 17:05 - ShadoWWW
A tady je nové video ACQUISITIONS INC. z Pax East 2016.
28.4.2016 17:50 - shari
wlkeR píše:
D&D verze Zendikaru.

Pěkný. :) Ravnicu by neměli? :)
28.4.2016 19:39 - wlkeR
ShadoWWW: Koukal jsem na live stream ^^ naštěstí to dali včas na fejsbuk, tak jsem to stihnul :)

Shari: Zatím ne, ale fanoušci si jí rozhodně žádají.
29.4.2016 20:42 - wlkeR
In other news, konečně jsem se nějakým zázrakem dostal k rozpracování mapy města do dobrodružství a generování šarvátek a drbů místního obyvatelstva. Ono stačí nakreslit jeden barák s rohem v jinym baráku a hned je o zábavu postaráno.

Fotka skici plánu města, připravená k cestě do Photoshopu.
1.5.2016 12:52 - Malabar
Někdo používá na "pamatování" či znázornění inspirace speciální d20, to je pěkné řešení. Další možností jsou třeba i inspirační tokeny:





Vyrobeno na 3D tiskárně a následně barveno. Hráče z mých skupin to docela nadchnulo :)

Pozn.: omluva za kvalitu fotek, neni to nic moc :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.1061749458313 secREMOTE_IP: 44.210.236.0