Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
14.3.2017 12:23 - wlkeR
Jen jsem to proscrolloval, páč psionik mě nikdy extra nebral, ale vypadá to zajímavě. Taky mě zaujalo, že do toho spadl Wu-Jen.

Každopádně Dark Sun by byl supr - mam takej pocit, že někde jela nějaká anketa ohledně oblíbených světů a vyhrál to Ravenloft s Dark Sunem za zády. Třeba budou přeskakovat mezi FG a jinejma světama, vždycky ob knihu.
14.3.2017 13:46 - Gurney
Na přečtení to vypadá docela dobře, zajímalo by mě jak moc je otestovaných těch prvních pět úrovní. Pro Dark Sun by to ale chtělo, aby si alespoň některé z disciplín šlo brát jako featy, páč wild talent tam může být každý.
14.3.2017 22:18 - ShadoWWW
LokiB píše:
konečně takoveej správně flavorovej DrD kouzelník ;)

Ono to zas až takové trollení není, spíš dobrá poznámka.

Onehdá, když tu někdo chtěl DrD kouzelníka s magy v DnD 5E, jsem ho odkázal na sekci Varianta: Magy na str. 288 v překladu Průvodce Pána jeskyně. Je tam taková tabulka přepočtů magů na úrovně kouzel.

Teď se podívej na Tabulku kouzelníka na str. 95 v Příručce hráče a přepočítej si jeho pozice kouzel dle tabulky magů z DMG. Zjistíš, že:
Pro první úroveň je to 2 x 2 = 4
Pro druhou úroveň je to 3 x 2 = 6
Pro třetí úroveň je to (4 x 2) + (2 x 3) = 14
atd.
Výsledky porovnej s počtem Psi Points u Mystika. Zjistíš, že to dokonale lícuje až do 11. úrovně, kdy získává Psionic Mastery a jeho "magy" se začnou přepočítávat trochu jinak. Respektive i na tuto skutečnost dané variantní pravidlo náznakem poukazuje, když říká, že "Kouzla 6. a vyšší úrovně je obzvlášť náročné seslat." a kouzelník na 11. úrovni získává první pozici kouzel 6. úrovně. A kde se vzal Psi Limit? Jednoduché. Mrkni na Tabulku černokněžníka na str. 69 v Příručce hráče a přepočítej si jeho Úroveň pozic krát magy. Opět dokonale lícuje.

Jinými slovy, Mystik je DrD kouzelník s magy dle DnD 5E. Přesně, jak říkáš. ;)
14.3.2017 23:26 - LokiB
Ještě se mi tam líbí, že konečně dali možnost od určité úrovně "kouzlit" za životy ... to bylo jeden z prvních houserule možností, které jsme do DrD zaváděli. Dává to postavě takový specifický taste. Trochu jako Corwinův syn z Amberu.

ShadoWWW: jj, nepochybuju o tom, že jsou vnitřně konzistentní. na to už jsou to dost velcí kluci, aby si takové věci pohlídali.

U Mystika pak bdue zajímavé v praxi vidět jednotlivé směry resp. řády ... jak to bude fungovat. Řekl bych, že dobře.

Gurney: jestli budou vydávat Dark Sun, takový možnost tam podle mě určitě bude ... nebo jiná obdobná, jak dát skoro všem postavám "něco psionického"
16.3.2017 00:56 - ShadoWWW
Wizardi zařadili pro letošek do katalogu Amazonu dvě nové knihy s kódovým názvem. První, s datem vydání 19. 9. 2017, má kódové označení "Dust", což umocnilo spekulace, že půjde o dobrodružství zasazené do Dark Sunu ("Tales from the Yawning Portal" měly kódový název "Labyrinth").

Druhá kniha, datovaná na 21. 11. 2017, má kódové označení "Midway" a půjde nejspíš o nějakou knihu rozšiřující herní mechanismy. (Když midway, tak DnD 5.5E? ;-))
16.3.2017 07:34 - LokiB
ShadoWWW: Midway bude konverzní mechanismus pro vedení velkých námořně-leteckých bitev dle pravidel 5E ;) A s tím DS - tam jsem v příjemném očekávání, že by to mohlo vyjít .
16.3.2017 08:06 - Vojtěch
Vyjde to s vycházejícím sluncem, na které už ale budou čekat dychtiví Američani ;)
16.3.2017 21:25 - efram
Má někdo zkušenost s těmito dobrodružstvími?

https://marketplace.roll20.net/browse/module/34/lost-halls-of-everforge/

Jedná se o dobrodružství Lost halls of everforge a The pirate Cove
20.3.2017 22:21 - ShadoWWW
V rámci UA dnes vyšly dvě kouzelníkovy školy magie. Revidovaná Theurgie a Válečná magie.

Vyšla taky anketa na mystika z minulého týdne.

A do třetice byl dnes spuštěn D&D Beyond, kam se v rámci betaverze můžete přihlásit zdarma svým twitchovým účtem, pokud ho ještě nemáte (Twitch vlastní firmu, která stojí za vývojem D&D Beyond). Zatím je tam jen SRD a ještě k tomu neúplné, ale za mrknutí to stojí.

EDIT: Ha, ninja Gurney mě těsně předběhl! ;)
24.3.2017 07:50 - B1rd
http://dnd.wizards.com/articles/news/localization

Today, we’re announcing an exciting step in making sure other D&D fans around the world can enjoy fifth edition as well. Wizards of the Coast has partnered with Gale Force Nine to localize Dungeons & Dragons fifth edition tabletop RPG content into multiple languages. They will start with the Player’s Handbook, Dungeon Master’s Guide, Monster Manual, and the D&D Starter Set, as well as accessories created by Gale Force Nine (such as spell cards and Dungeon Master’s screens). The first translations will be French, German, Italian, Japanese, Spanish, Polish, and Portuguese, with more to follow.

:)
24.3.2017 07:51 - B1rd
24.3.2017 07:52 -
No, moc jsem to nezlepsil :))
24.3.2017 08:01 - Tarfill
Trochu se divim,
že uváději i portugalštinu... mi to přijde jako docela malá země...

Každopádně Shadowww,
pamatuju si správně, že jsi psal do WotC a chlubil se tím, jak hezký překlad jsi vytvořil? Ví o Tobě ne? Nebo jsi jim to nepsal?
24.3.2017 08:25 - Vojtěch
Tarfill: A počítal jsi i Brazílii atd.? :)
24.3.2017 09:33 - Tarfill
Vojtěch píše:
A počítal jsi i Brazílii atd.?

Mám nějak v hlavě uloženo, že celá jižní amerika mluví španělsky. Tohle jsem pozapomněl a tu portugalštinu to vysvětluje, díky. ;-)
24.3.2017 10:07 - Vojtěch
Jo a ještě pár bývalých kolonií v Africe, ale ty asi nebudou zatím úplně perspektivní trh pro luxusní knížky pro geeky.
24.3.2017 11:01 - ShadoWWW
Tak super. Yawning Portal už vyšel na Fantasy Grounds! Jdu studovat.
24.3.2017 17:44 - ShadoWWW
Nádhera. Je to hodně původní, a přece 5E. A to včetně ilustrací, ze kterých dýchá tehdejší styl, a přesto také styl 5E. Je to, jako se dívat do minulosti přes sklíčko páté edice.

Jedna ukázka ilustrací za všechny.

24.3.2017 17:49 - ShadoWWW
Ještě jedna videukázka a zpověď autorů.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.086169004440308 secREMOTE_IP: 3.140.185.123