Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Hlasovat může jen přihlášený uživatel.Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
2.3.2020 18:20 - exi
nová knížka 2. června Mythic Odysseys of Theros (setting a dobrodružství), ze světa Magic The Gathering.

2.3.2020 18:33 - pilchowski
ok, takže jestli budou takhle vydávat settingy aktuálních setů MtG, doufám, že brzo se do kartiček vrátí Innistrad... ale myslím, že Česko zatím tyhle ofišl knížky moc nepotěšily (ten Mercer pokud jsem si všiml vůbec, a tohle? no nevim...)
2.3.2020 18:43 - wlkeR
Innistrad? Yes pls. Theros? Ani ne. Ještě Zendikar bych bral. Ale uvidíme, třeba v tom bude náká skrytá perla.
2.3.2020 18:58 - Lethrendis
Já miloval Ravnicu, všechno ostatní je na prd :)
3.3.2020 15:09 - wlkeR
Já mám Ravnicu jako setting taky rád, a v podání LRR mě fakt bavila jak nic předtím, ale manuál jsem prolistoval a odložil. Přijde mi, že jako zavilý magicář si setting dovedu zkonstruovat sám (případně bohatě stačí ... jak se to jmenovalo? Plane shift?) a zajímavější by pro mě bylo přímo dobrodružství, třeba i nějaké těžící z příběhu současné sady.

Na druhou stranu dobrodružství si koupí jen DM, knížku s backgroundy a rasami a kdesčíms možná... víc lidí...? Nevím. Svezl jsem se na hype trainu, ale nic z toho nemám.
3.3.2020 16:29 - ShadoWWW
To lákladlo na fanoušky Magicu nebo diváky CR je jasný. Osobně ale trochu pochybuju o jeho účinnosti. Vidím tam ale i lákadlo pro běžné hráče DnD přinést stylově nové, dosud (v rámci životního cyklu 5E) nevydané herní světy.

Ravnica: Městské intriky
Forgotten Realms: Západoevropská fantasy
Ravenlost (Curse of Strahd): Upírská sága
Eberron: Steam-punk
Explorer's Guide to Wildemount: Východoevropská fantasy
Mythic Odysseys of Theros: Starořecká fantasy

Moje osobní preference jsou zhruba takovéto: FR = Ravenloft > MGtW > Eberron > Ravnica > Theros, ale to je jen můj osobní pohled.
5.3.2020 19:00 - Atterdag
Tak mi minulý týden umřel po skoro dvou letech můj milý Lucius, kněz světla. V Barovii skočil zombie beholderovi do takového černého paprsku:), aby zachránil naprosto nedůležitého nuzáka... no a kostky jaksi nepadly tak, jak jsem si představoval:). V pondělí jsem začal hrát za Esmereldu dAvenir, ze které jsme s GM udělali blood huntera:)
11.3.2020 09:12 - ShadoWWW
Primordial se už dlouho překládá jako prvotní. Nikdy se mi to moc nelíbilo, protože se to bije s překladem primal, což se také překládá jako prvotní, a IMHO postrádá starobylost. Teď jsem v literatuře narazil, že primordial překládali jako prapůvodní. To IMHO mnohem lépe vystihuje význam toho slova. Co byste řekli na změnu?
15.3.2020 12:22 - efram
Dámy a pánové, kdyby měl někdo zájem se blíže seznámit s ultramodern 5E stačí napsat. Mám komplet příručku, mapy a errata.
15.3.2020 12:45 - Pan Bača
ShadoWWW: za mě klidně, co si vybavuju, tak nějak velký zásah do překladů to ani není
17.3.2020 06:41 - ShadoWWW
Wildemount už je na DDB.
17.3.2020 15:53 - ShadoWWW
Wildemount už mi dnes došel i z Fantasy Obchodu v knižní podobě. :-)
18.3.2020 10:11 - Genryl
takže v brzké době recenze? hmm? :D
24.3.2020 09:12 - exi
ad primordial: Takže se budou měnit jazyky na prapůvodština nebo to zůstává prvotština?
24.3.2020 09:22 - ShadoWWW
Jo, počítám s prapůvodštinou.
24.3.2020 09:27 - exi
ShadoWWW To ale musím opravit minimálně ve třech knížkách, s čímž se pojí problém, že mi Dračí loupež hází při exportu na 175. straně chybu. Mohl bych ti to poslat, abys to zkusil u sebe?
24.3.2020 09:52 - ShadoWWW
jj, určitě
24.3.2020 09:53 - ShadoWWW
Mám teda InD CC 2020, jestli neva.
24.3.2020 09:55 - exi
Tím líp, já taky.
24.3.2020 11:33 - sirien
exi píše:
Tím líp, já taky.

LOL :D (nicméně - kdo ne... :D )

Anyway, nechcete si to prosím prosím ještě rozmyslet? "Primordial" zní super. "Prvotština" divně, ale budiž. "Prapůvodština" zní strašně, sorry. Přesně příklad slova ze kterého křičí že ho někdo poslepoval uměle na koleni když něco rouboval. I prostá "původština" by znala líp (byť prvotština je asi pořád lepší).

Nechcete to když tak už spíš víc překlopit a jít s významem a ne s doslovností? Primordial mluví elementálové, ne? Živelština?


Na druhou stranu, když už to uděláte a půjde to napříč knížkami... Ziměvzdor by se k tomu přidat nemohl? :)
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.11618304252625 secREMOTE_IP: 34.200.248.66