Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.

Jak překládat obor bojovníka Cavalier? - anketa končí 21.10.

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Kavalírkladné body16
Rytířkladné body5
Bohatýrkladné body24

Jak přeložit tulákův obor Inquisitive?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Slídilkladné body6
Pátračkladné body8
Vyšetřovatelkladné body9
Detektivkladné body0
Všímákkladné body0
17.5.2018 19:48 - ShadoWWW
Na tomto videu už listují novou příručkou Mordenkainen: Tome of Foes. Od zítřka je na DnDBeyond.
17.5.2018 20:01 - sirien
Jak že se to má lišit od Vola?
17.5.2018 20:15 - ShadoWWW
Je to hodně podný styl, liší se to typem nestvůr. Mordenkainen má být zaměřen na tvory a nestvůry z nemateriálních sfér, hlavně ďábly a démony, ale taky třeba na githy apod. Je tam i kapitola o hobitech (půlčících), kteří jsou tam popsáni hodně Tolkienovsky (prý je tam i narážka na Gluma). Kapitola o elfech přináší mnoho nového (i z hlediska edic). Už si vysloužila i hejt, když tam někdo objevil pasáž, kdy zlí elfové při úmrtí přestávají existovat (ti nezlí putují do jiné sféry).
18.5.2018 06:27 - ShadoWWW
Špatné zprávy. Téměř celá várka příruček Mordenkainen Tome of Foes s alternativní obálkou má poničenou obálku. Wizardi slibují zákazníkům, respektive obchodníkům, že jim poškozené knihy vymění. Jsem zvědavý, jak to ovlivní dodávky do ČR.

Píše:
A statement from D&D on Mordenkainen’s Tome of Foes alternate covers. #DnD #MToF

We've identified a printing problem that has affected the entire run of Mordenkainen's Tome of Foes (alt covers). Unfortunately, we did not catch this problem until shipments had already arrived to stores. We are working closely with distributors and retailers to rectify the situation.

The quality of D&D books and products is very important to us, and we want fans to be happy with their purchase of all our products. Our limited edition alt covers are designed to delight fans. We want you to be excited to put our alt covers on your shelves and to use them at your table. Sadly, we’ve identified that denizens of the Nine Hells have reached up and ruined some of the shipments for the limited edition covers for Mordenkainen’s Tome of Foes. We’ve seen reports of scuffed, scratched and warped covers.

Not all the limited edition alternate covers illustrated by Vance Kelly are damaged – individual game stores may have some copies available that are just fine. The standard cover illustrated by Jason Rainville is unaffected and is still available starting on 5/18. We are urgently working to replace the affected books as soon as possible.

Wizards will replace any and all copies of the limited edition book returned by retailers, as soon as replacement stock is available. That means that your friendly local game store will receive the original number they ordered, but there will be a delay. If you end up with a damaged copy and don’t realize it until too late, please contact our customer service and we’ll work to replace it as soon as our replacement books arrive.

We cannot confirm, but the cult Asmodeus may or may not have been involved.


Zdroj na twitteru. Zdroj na facebooku.
19.5.2018 21:21 - ShadoWWW
Tady je dost dobré srovnání Vola a Mordenkainena. Jen bych úplně nesouhlasil s tím, že pro PJ je to "must-have". Pokud skupina hraje ve svém vlastním low-magic low-heroic světě a hráčské postavy se pohybují vždy jen někde od 1.do 6. úrovně, pak je tato knížka neužitečná.

Naopak pro ty, kteří se snaží hrát DnD už na vyšších úrovních (8.-15. úroveň), pak tato knížka může být neocenitelným pomocníkem.
20.5.2018 19:14 - ShadoWWW
Vy víte co (M...........) najdete vy-víte-kde.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.2395191192627 secREMOTE_IP: 54.166.245.10