Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.

Jak překládat obor bojovníka Cavalier? - anketa končí 21.10.

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Kavalírkladné body17
Rytířkladné body6
Bohatýrkladné body28

Jak přeložit tulákův obor Inquisitive?

Jedné otázce můžete přidělit max. 1 bodů.
Celkem můžete přidělit max. 1 bodů.
Slídilkladné body7
Pátračkladné body11
Vyšetřovatelkladné body12
Detektivkladné body1
Všímákkladné body1
9.12.2018 22:55 - Log 1=0
malkav píše:
Opět ve snaze shodit oponenta překrucuješ.

Obávám se, že nepřekrucuje. Pouze reaguje na jiný komentář, než který uvádíš ty:
Efram v příspěvku 5042 píše:
Podle čeho usuzuješ, že to je zcela mimo? (neberu to nijak osobně, aby se tu zase nerozjel nejakej flame). Čerpal jsem z jedné práce na toto téma. Pokud autor uvádí poměr 1:5-10 tak si nepředstavuji nutně jednu loď. Tedy pokud horní hranici rozdělíme na tři případně dvě lodě, dává to větší smysl a je to vlastne v kontextu toho co píšeš

Takže bych byl s těmi soudy mnohem opatrnější.
Stejnětak bych byl opatrnější s tou křížovou výpravou.
Probíhala tu nějaká debata o pirátech a posádkách (s celkem rozumnými čísly s gausovským optimem někde mezi 30 a 40).
Efram do toho napsal něco mimochodem, s čím Sirien nesouhlasil (možná i kvůli formě*).
Sirien na to reagoval něčím zhazovačným.
Efram se naštval (což chápu, na zamyšlení pro Siriena) a začal oponovat z nejasné a neudržitelné pozice a tím rozjel velký flame (což už nechápu, na zamyšlení pro Eframa).

K té bakalářce a poměru 5-10:1.
Tady Efram stojí dost na vodě. V té bakalářce je to zmíněno asi dvakrát (takže i kdyby to byla blbost, tak to není důvod práci nepustit, jen se o tom pobaví při obhajobě, student rozvine v původním kotextu zdroje, možná uzná, že to není až tak věrohodné a jede se dál).
Navíc ten poměr je v rozporu s údaji v té bakalářce samotné, protože dává výsledky 65-170, zatímco lodě slavných pirátů zmíněné v patřičné části tomu neodpovídají. O tom, že to počítá s útokem více lodí, je už jen Eframova spekulace, v bakalářce samotné to napsáno není. I když je organizaci pirátů věnována celá kapitola. Takže se mi to moc nezdá. Shrnuto, ten poměr bude nejspíš bug. Práci jako celek tím nehodnotím.

malkav píše:
Ale taky jsem se utvrdil v tom, jak ty osobně debatuješ s názorovými oponenty. Snad s nikým jiným na tomto fóru není tolik ostrých názorových střetů, jako s tebou.

To je dost nefér, Sirien je hlavní admin a je tu často, často diskutuje, je logické, že často flamuje. Tím echci obhajovat jeho arogantní a konfrontační vystupování, ale v přepočtu na jeden koment tu budou nejspíš i horší. Např. zrovna u Eframa (prosím neprat osobně, jsi na ráně a jedná se o čistě můj subjektivní dojem) si pamatuju skoro jen samé flamey, se sirienem i spoustu normálních debat.
malkav píše:
Add. zpochybňování vysokoškolské práce - podle sebe soudím tebe? Světe div se, znám vysokoškoláky, kteří si se svou bakalářkou dali sakra práci a jejich výstup je opravdu kvalitní.

Svět se divit nebude, je to tak, a všichni to víme, že je takových dost. O celkové úrovni absolventských prací v ČR to ale moc nevypovídá.

*Mám pocit, že Sirienovi přišlo, že je jeho vlastní zkušenost popírána zkušeností z druhé ruky. Což je vždy ošemetné, ale může to být i pravda. Jen je to trochu legrační, kdiž si vezmu, jak vytočený byl Efram z víceméně toho samého (možná i méně problematického, ale na tom se nemusíme shodnout) o dvě vlákna vedle.
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.30501484870911 secREMOTE_IP: 3.80.85.76