Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
27.3.2019 00:08 - Šaman
sirien píše:
v kontextu fantasy chápání slova "epický" docela jiné než v klasické literatuře.

No, Oddyseu třeba za epický příběh považuju. Ale spíš v tom výpravném smyslu (hrdina projel celé Středozemní moře, potkal každou mýtickoukou potvoru, děly se mu neobvyklé věci…), než že by byl Oddyseus sám epický hrdina.
Ale je fakt, že západní fantasy mě dost dlouhou dobu míjelo, takže jsem si dělal obrázek spíš z evropského fantasy a tam je epický hrdina snad jen Beowulf. I ten Artuš se vlastně jen snaží být dobrým vládcem a i když má kouzelný meč, tak žádné superhrdinské věci neprovádí. I Tolkien má sice velmi výpravný přiběh, ale je to epické fantasy? (Do Silmarillionu - tam už by se takové kapitoly asi našly.)
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.26922297477722 secREMOTE_IP: 34.229.97.16