Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
22.9.2019 21:01 - Šaman
Jako NPC, nebo postava na konkrétní dobrodružství asi může být zápasník zajímavý, ale jako plnohodnotné povolání? IMHO z toho vyleze něco jako mnich, protože na vysokých úrovních už je potřeba mít nějaké "magické" útoky (kvůli nezranitostem normálními zbraněmi apod.). Stejně tak zápas jako takový je dobrý proti humanoidům podobné velikosti, ale proti baholderům už moc ne. Imho bych se divil, kdyby něco takového bylo popsáno pro plny rozsah úrovní.
22.9.2019 21:10 - LokiB
Šaman: Může to být povolání do nějakého low-magic settingu, kde nebudou beholdeři a spol.
22.9.2019 21:16 - Tarfill
Píše:
představa byla jako plnohodnotné podpovolání bojovníka či barbara


Představa dokončena. Nechci spamovat ve vlákně pro JaD, kde to není tak důležité, tak to házím sem, kdyby se chtěl nechat někdo inspirovat fanouškovsko-amatérskou tvorbou.
Nelze to brát jako podpovolání, ale jako kompletní povolání barbara to pojmout asi lze.

Barbar - Cesta zápasníka
https://drive.google.com/open?id=1BRAAR8EGVEWn8pyWk4MEc0-TBnyHvDZt

Edit: sakra sakra, nechtěně editováno...
22.9.2019 21:57 - Lurker
LokiB píše:
Může to být povolání do nějakého low-magic settingu, kde nebudou beholdeři a spol.

Používat DnD na cokoli "low-magic" mi přijde dost nešťastný. Doslova tři čtvrtě z povolání maj nějakou tu magic přímo v základu - a podstatná část toho zbytku jako volitelnou.
22.9.2019 22:45 - LokiB
Lurker: tato debata tu byla již mockrát. omezit DnD jen na high-magic settingy mi přijde dost škoda, protože DnD systémově potenciál být univerzálnějších (neříkám že univerzálním, ale univerzálnějším) systémem. A jsou i ofiko velké konverze do low-magic, viz AiME.
Při dohodě u stolu to jde udělat i v běžném DnD. právě tím, že se omezí velmi magičtí protivníci a vynechá se vyšší magie u postav. není třeba vynechat veškerou magii, stejně jako může být nemagický běžný válečník nebo rogue, resp. mnich.
23.9.2019 05:25 - ShadoWWW
Tarfill: Mrkni na toto.
23.9.2019 23:53 - Nuky
Možno off-topic ale neviem kam by som to napísal. Dopredu sa ospravedlňujem. Pripravujem sa na ToA pre našu partiu. Mám PDF verziu ale ocenil by som niečo v pevnej väzbe. Odporučili by ste mi kúpiť si vlastnú kópiu alebo by sa našla dobrá duša čo by mi knihu požičala/prenajala(Brno)? Ďakujem.
24.9.2019 12:33 - Tarfill
Představa zápasníka dokončena.
Nechci spamovat ve vlákně pro JaD, kde to není tak důležité, tak to házím sem, kdyby se chtěl nechat někdo inspirovat fanouškovsko-amatérskou tvorbou.
Nelze to brát jako podpovolání, ale jako kompletní povolání barbara to pojmout asi lze.

Barbar - Cesta zápasníka
https://drive.google.com/open?id=1ZJE18o_NB1kxRR9hG39EWMI2U-h5D0qq
24.9.2019 21:39 - ShadoWWW
Ač téma Descent Into Avernus se Američanům hnusí, tak toto dobrodružství v recenzích sbírá nejlepší hodnocení ze všech. Mnozí ho považují za první dobrodružství, co překonalo i Curse of Strahd.
24.9.2019 23:08 - LokiB
To je asi přehnané vyjádření, že se DIA hnusí Američanům, ne? Jakože fakt většině z nich?

EDIT: ale jinak mi přijde, že si tým autorů na DIA dal obzvlášť záležet. Jestli je to proof of concept, nebo náhoda, nebo čím to, to nevím :) Působí to ale prostě ... koncentrovaně ve vícero směrech.
25.9.2019 01:05 - sirien
Já taky myslim že to je jen hlasitej bordel menšiny. A taky mám pocit že narozdíl od jiných Wizardi když se rozhodli s tim jít ven tak sou taky rozhodnutý za tim stát a bez problémů to ustojej (resp v klidu to odignorujou).
Nick:
Velikost okna: [1] [2] [3]
Zobrazit náhled Zobrazit náhled
Tagy:
Vaše IP adresa není z "bezpečných" adres. Příspěvek se odešlou pouze se správně opsaným kódem. Pokud nechcete opisovat kód, můžete se přihlásit (pokud nemáte účet, nejprve se zaregistrujte), nebo nám poslat informaci na PM a my Vaši IP adresu přidáme.
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.36753106117249 secREMOTE_IP: 100.24.122.228