Kultura

ShadoWWW
4.7.2014 06:20
Dungeons & Dragons 5e (II)
Diskuse o páté edici pravidel Dungeons & Dragons po jejich vydání.

Překlady pravidel najdete ZDE (do diskuse k nim vstoupíte napřímo tudy)

Errata

Základní pravidla v angličtině ke stažení zdarma - Basic D&D

SRD

"Vy víte kde" pro ty z vás, co nevědí kde.

D&D Adventurers League - dobrodružství pro hraní v hernách. Dobrodružství si můžete zahrát i doma, ale pokud jste z Prahy, můžete si přijít zahrát každou středu do Mephitu. Pokud jste z Brna, můžete si přijít zahrát každou středu do Risahdy. Pro domácí hry si je můžete zakoupit online přes DMs Guild.

CAVALIER
Povídání o oboru na Youtube (zatím nejaktuálnější zdroj)
Říkají tam, že výsledný Cavalier bude něco mezi původním Cavalierem v UA a Knightem v UA.
Jak přeložit Cavaliera? Hlasujte v anketě.
Do této diskuze nemůžete odpovídat. Dikuze je uzamčena, nebo určena pouze pro členy skupiny.
27.7.2016 14:46 - LokiB
Merlin píše:
Asi čteme jiné pravidla. Ty naše seznam obsahují


Tak cituj, co tam ctes.
27.7.2016 15:11 - Merlin
LokiB píše:
Tak cituj, co tam ctes.



Zlodějské náčiní. Tato sada náčiní obsahuje malý
pilník, sadu paklíčů, zrcátko na kovovém držadle, sadu
nůžek s úzkými čepelemi a dvoje kombinačky. Zdatnost
s tímto náčiním ti umožňuje přičíst si svůj zdatnostní
bonus k ověření vlastnosti při zneškodňování pasti či
otevírání zámku.

Bude ti stačit tenhle seznam věcí...? Ale stane se, taky hodně věcí přehlédnu
27.7.2016 15:28 - LokiB
Marlin: mea maxima culpa ... omlouvam se, pochopitelne. uplne mi to vypadlo z hlavy a to jsem to cetl jeste vcera :)

jsem tak myslel na tu pilku, kterou jsem si nikde z pravidel nevybavoval, az jsem si vyzmizikoval cely obsah
27.7.2016 17:00 - Merlin
Loki: jj ale měls pravdu...pilka tam není ....:)
27.7.2016 19:22 - Vojtěch
Jo, to my v Pathfinderu tam máme všechno, co je potřeba (stejně tak 3E i 4E), ale co, i pilníkem se dá :)

PFRRPG reference: Thieves' Tools: This kit contains lockpicks and other tools you need to use the Disable Device skill.

Legrační je, že ty nástroje ji tam mají namalovanou hned na straně vedle.

28.7.2016 06:14 - ShadoWWW


Středozemě pro D&D 5e od Cubicle 7 Entertainment vyjde pod OGL na podzim. Příručka bude obsahovat:
  • 11 specifických kultur Středozemě (něco jako rasy)
  • 6 nových a jedinečných povolání
  • 13 nových zázemí přizpůsobených pro Středozemi
  • Zbraně a zbroje Středozemě
  • Jedinečná pravidla cestování (ala The One Ring)
  • Nová pravidla pro Zkaženost (odolávání Stínu)
  • Nová pravidla Audiencí, pro setkání velkých a dobrých lidí Středozemě s hráčskými postavami (nemám vůbec představu, co to má být)
  • Společenská fáze (jde o pravidlo z The One Ring, něco jako Mezidobí v DnD 5e)
  • Mapa Středozemě pro hráče a mapa Středozemě pro Dějmistry (Loremasters, obdoba Pánů jeskyně - Dungeon Masters - v DnD)
P.S. Líbí se mi ta narážka na PHB v podtitulku dole. :-)
PHB: "Everything a player needs to create heroic characters for the world's greatest roleplaying game"
Tato kniha: "Everything a player needs to create roleplaying characters for the world's greatest fantasy setting"
28.7.2016 06:23 - Vojtěch
Mno, to vypadá dobře!
28.7.2016 07:00 - PetrH
Jo tak na tohle jsem hodne zvedav.
28.7.2016 10:06 - ShadoWWW
Toto je pro mě must-buy a kandidát na překlad číslo 1.
28.7.2016 11:21 - LokiB
No tak to je skvělý! Už se těším.
28.7.2016 12:01 - Dungo
Kdo to bude vydávat a bude možnost koupit to i v u nás nevíte? :)
28.7.2016 12:05 - Vojtěch
Cubicle 7 Entertainment. Už jsem od nich pár knížek k The One Ring na polici v ČR viděl, takže možnost asi bude.
28.7.2016 22:36 - Dungo
ou yeeeeeee :) dík za info vojto :)
29.7.2016 02:27 - ShadoWWW
Roll20.net získalo oficiální licenci pro produkty D&D 5e, podobně jako před časem Fantasy Grounds. Aktuálně nabízí Lost Mine of Phandelver a předobjednávku na Storm King's Thunder.
29.7.2016 04:00 - ShadoWWW
Další informace o Středozemi 5E:

EDIT: Raději jsem pro Středozem 5E založil nové vlákno, ať je to přehlednější.
4.8.2016 16:40 - Demonica
Z vedlejšího vlákna:
moganus píše:

Ahoj,

chceme zase hrát a přejdeme na 5E jen nechápu Zdatnostní bonus - když je postava zdatná v dané zbrani, dovednosti atd. přičítá se vždy její bonus nebo jen jednou? Kdy se přičítá jen jednou?

Děkuji za odpověď
4.8.2016 16:45 - Aegnor
moganus píše:

chceme zase hrát a přejdeme na 5E jen nechápu Zdatnostní bonus - když je postava zdatná v dané zbrani, dovednosti atd. přičítá se vždy její bonus nebo jen jednou? Kdy se přičítá jen jednou?

Úplně nerozumím tomu, na co se vlastně ptáš. Kdykoliv si hážu na ověření (dovednosti/útoku/whatever) a používám něco, s čím jsem zdatný, tak si k hodu přičtu zdatnostní bonus. Nic víc na tom (v podstatě) není.
4.8.2016 18:34 - moganus
Joo! až jsem si to přečetl znova tak jsem to pochopil! :D
Jen mám dotaz není někde ke stažení něco jako DM Screen? Hrubá pravidla/tabulky na pár stran jak tomu bylo u 2E?

Děkuji
4.8.2016 18:42 - Aegnor
Na kostce je článek Materiály pro pátou edici D&D. Pokud tam DM Screen není, tak jseš asi bohužel odkázán na své google-fu :-)
4.8.2016 18:42 - wlkeR
Základní pravidla jsou asi nejlepší výtažek (viz. odkaz v záhlaví vlánka).
Věděli jste, že...
Na d20.cz můžete mít svůj vlastní blog. Pokud chcete napsat o nečem, co alespoň vzdáleně souvisí s RPG, můžete k tomu využít našeho serveru. Tak proč chodit jinam? >> více <<
Jak se chovat v diskuzích
Přehled pravidel pro ty, kteří k životu pravidla potřebují. Pokud se umíte slušně chovat, číst to nemusíte. >> více <<
Formátování článků
Stručné shrnutí formátovacích značek zdejších článků, diskuzí, blogů a vůbec všeho. Základní životní nutnost. >> více <<
ČAS 0.10941290855408 secREMOTE_IP: 54.159.186.146